Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Üyelerin Değişim Günlükleri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyelerin-degisim-gunlukleri/)
-   -   Benim Kişisel Gelişim Yolculuğum (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyelerin-degisim-gunlukleri/620193-benim-kisisel-gelisim-yolculugum.html)

sweeet 02-01-2013 08:45 PM

Cevap: Benim Kişisel Gelişim Yolculuğum

Bu arada dün yeniden telkin dinlemeye başladım epeyce kalabalık bir listem var. Özellikle ertelemeyi bırak telkininin ve sosyallik arttırıcı telkinin etkilerini çok bariz hissettim yeniden ilk günden ve şunu fark ettim. Kendimi koruma adına yeni tanıştığım insanlarla arama bazen gereğinden fazla mesafeler koyabiliyorum ve sonuçlarının faturasını da başkalarına kesebiliyorum. Durumun ana kaynağı BENİM. BENmişim. Evet hep BENdim. Artık bu kesin ve kalıcı olarak değişiyor. Çünkü bir kere ben onu yakaladım. İkinci kez onun beni bilinçsizce yakalamasına izin yok.

25 Ocak tarihine kadar telkinleri dinlemeyi düşünüyorum. Artık etkilerinin de farkında olduğum için hayatı soğukkanlılıkla izlemek ve olayları daha bir tarafsız analiz edebilmek güzel olacak diye düşünüyorum. En azından bu cümle bugünümün özeti.

Kendimi seviyorum ve bana verilen değeri her bir zerresine kadar hak ediyorum.

Şükürler olsun.

sweeet 02-01-2013 08:51 PM

Alıntı:

blackstarr Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 835383)
ne de güzel yazmışsın sweet çok hoşuma gitti yazdıkların geçmiş öğretmenler gününde kutlu olsun inş. bir gün bende güçlü olmayı çözüm üretmeyi öğrenebilirim. bir öğretmenle konuşma imkanım varken: sen çok iyi bir öğretmensin ama lütfen sınıfta bir iki tane sessiz tip elbette vardır lütfen onlara iyi davran hatta diğerlerinden birazcık daha fazla ilgiyi hakediyorlar seviglerimle

Teşekkür ederim canımcım. Seni burada görmek güzel oldu. Tabi ki öğrenebilirsin. Sloganımız neydi? : "Bir insan başardıysa her insan başarabilir."

Sessiz tipleri sesli hale getirmek de bizim işimiz. Sınıfta sessiz bile olsa benimle gelip rahatlıkla konuşabiliyor öğrencilerim. Hatta bazıları fazla rahat. ;) Yaş farkıda yok ya bazıları abla gibi görüyor bazıları arkadaş. Yerine ve zamana göre en uygun şekilde davranmaya çalışıyorum. Ama hepsini ayrı ayrı seviyorum en haylazını bile sevmeye çalışıyorum. Sessizlere kızıyorum ama içten. Kır kabuğunu, kır zincirini diye mesajlar veriyorum çaktrmadan. Lütfen onlar çaksın ve biraz da istekli olsunlar bunun için. ;)

bird of paradise 03-01-2013 07:43 PM

İçini dök düşünmeden
Hiç üzülmeden
Sonra sen sen olursunactionsmile
Koray Candemir - içini dök - YouTube

sweeet 04-01-2013 03:24 PM

Bu şarkı için binlerce teşekkür ederim. Çok ilginç bir şey oldu. Belki de iyi bir bilinçaltı mesajı oldu benim için faydalı. Can sıkıcı bir konudaki rahatsızlığımı en iyi ortamda en iyi zamanda en doğru kişiye anlatma imkanı buldum. İçimi döktüm rahatladım oh.

Not: Olaylar var sadece yanlış açıdan baktığımda canımı sıkıyor yine kapıdan çıktığım anda unutuyorum orada olanları. Ama bakış açısını değiştirdiğimde orada olsam da olmasam da daha gerçekçi analiz edebiliyorum.

Kendime özel dip not: Daha gidilecek çok yol var.

sweeet 05-01-2013 11:19 PM

Herkes kadar sıradan ve her insan kadar özel olduğumun farkındayım.

Eğlenceli 09-01-2013 06:34 PM

Alıntı:

sweeet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 835477)
Herkes kadar sıradan ve her insan kadar özel olduğumun farkındayım.

evet bazı insanlarda nedense "ben farklıyım" tripleri var. oysaki bir insanın herkesden farklı olması mümkün değil. illa ki birtane de olsa ortak payda vardır.
hiçkimse herkesden farklı değildir. çünkü herkes birbirinden farklıdır.
çok güzel ifade etmişsin parmaklarına sağlık956k

sweeet 17-01-2013 04:49 PM

Biliyorum ki kendimizin olumlu yanlarını ve başkalarının olumsuz yanlarını görmek çok kolay. Başkalarının olumlu yanlarını görmek biraz daha zor. En zoru ve önemlisi kendimizin olumsuz yanlarını görebilmek. Görmekten öte önce buna çabalamak değerli. Kendini tanımak budur. Kendini tanımak kendini övmek değil her yönü ile kişinin kendisini tanımasıdır. Eksikleri ile, olumsuzlukları ile, kusurları ile. Tanımak da yetmez kendini sevmek ve kabul etmek gerekir. Her kim ki bunu başaramaz o zaman çevresindeki insanları da koşullu sever. Çevresindekiler mükemmelse sevilir o zaman. Oysa görüyoruz işte olumsuzlukları çok rahat. Peki ya o baktığımız bize aynaysa.

Bugün mutfakta kek yaparken aklımdan akıp giden cümleler. Ve bunların farkında olabildiğim için şükürler olsun.

Ve içimdeki çocuğu yerinde ve zamanında yaşattığım her an için şükürler olsun.

Dip not: Tatil yaklaşıyor içim içime sığmıyor oley. Allah'ım sağlıkta kavuştur sevdiklerime. :))

sweeet 18-01-2013 06:10 PM

Bugün ruhum ve bedenim yorgun. İyice dinlenene ve yeniden kendimi iyi hissedene kadar ara veriyorum işlerime. İyi hissedeceğim an çok yakın. Her an daha da yakınlaşıyor.

Akşam üzeri öğretmen arkadaşlarımızca hazırlanmış olan bir küçük konser vardı, ona gittik. Başımda müthiş bir ağrı olmasına rağmen bu çok iyi geldi. Havamız değişti. Eğlendik.

Kendime Bir Not: Bu baş ağrının nedenini bulmalıyım, ya fiziksel ya ruhsaldır? İçine bir sor.

sweeet 24-01-2013 11:46 AM

Hayatımda özellikle affetmeyi bilmeyen insanları affetmeyi seçiyorum. Bir umut belki onlar da öğrenirler gereksiz hayat yüklerinden kurtulmayı. Ve yaşanan hiç bir şey tesadüf değildir. Eğer öğrenmen gerekenleri öğrenmezsen aynı şeyleri tekrar tekrar yaşamaya devam edersin.

Bugün harika bir gün. Yarın daha da güzel ve harika...

Sevgiler.

nefes_almak 24-01-2013 03:16 PM

Alıntı:

sweeet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 836235)
Hayatımda özellikle affetmeyi bilmeyen insanları affetmeyi seçiyorum. Bir umut belki onlar da öğrenirler gereksiz hayat yüklerinden kurtulmayı. Ve yaşanan hiç bir şey tesadüf değildir. Eğer öğrenmen gerekenleri öğrenmezsen aynı şeyleri tekrar tekrar yaşamaya devam edersin.

Bugün harika bir gün. Yarın daha da güzel ve harika...

Sevgiler.

Merhabalar...günlüğünüz çok güzel :)
affetmeyi bilmeyenler hem kendilerine hem de çevresindekilere hayatı zehir ediyor...insanların en çok suçladıkları kişiler bunlar...özellikle bu tip insanları affedebilmek hakikaten önemli....
Sevgilerle....

WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:43 AM.