Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Üyelerin Değişim Günlükleri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyelerin-degisim-gunlukleri/)
-   -   OKUMAYIN....BU GÜNLÜK SİZİN İÇİN DEĞİL.... (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyelerin-degisim-gunlukleri/371692-okumayinbu-gunluk-sizin-icin-degil.html)

nilsoy 14-05-2009 02:58 AM

OKUMAYIN....BU GÜNLÜK SİZİN İÇİN DEĞİL....

sitede yeni olduğum için dahada yeni olan arkadaşlara çeşitli konularda cevaplar yazarken fark dunk56ettimki tecrübe ettiğim ve paylaştığım şeyler arada kaynayıp gidecek...bende cevap yazacağıma günlüğüme yazmaya karar verdim...merak eden kendi arasın bulsun...O0

sanemce 14-05-2009 10:52 AM

Cevap: OKUMAYIN....BU GÜNLÜK SİZİN İÇİN DEĞİL....

merhaba nilsoy

günlüğün hayırlı olsun..

hepimizin hem öğretmen hem öğrenci olduğumuz forumumuzda senden de çok değerli bilgiler öğreneceğimize inanıyorum..

sevgiler actionsmile

nilsoy 14-05-2009 01:16 PM

şu anda böğüre böğüre (tabir kaba ama gerçek bu) ağlıyorum..ağzımdan sözcükler dökülüyor NEDEN DİYE ..mutsuzluktan mı ...isyan mı bilmiyorum...gözyaşlarıma engel olamıyorum..zaten engelde olmak istemiyorum ya neyse.. telkinlerin etkisi diye düşünüyorum.. YILLARCA AĞLAYAMADIM BEN.. sevdiklerimi kaybettiğimde bile bir yumruk tıkadı boğazımı...yıllardır orada takıldı kaldı..dr lara bile gittim olmadı..
7 mayısta girdim siteye..burayı nasıl bulduğumu hala anlayabilmiş değilim (KUANTUM. olsa gerek )....
ama 1 mayısı değişim yılımın miladı olarak belirlemiştim..o gece yataktan fırladım ki saat 03 gibiydi (uyku problemim de var benim) kendime bir defter açtım ve ilk sayfasına BUNDAN SONRAKİ HAYATIMIN İLKGÜNÜ diye yazdım....
ilk cümlem : KENDİNİ SEV ....HAYIR DE! (Hayır diyememek çok kötü bir duygu... insanın hayatında varlık nedenini sorgulatıyor... ben hep başkalarının istediğinimi yapacağım hayatım boyunca diyor beyniniz .. sürekli kullanıldığınızı hissediyosunuz... kendi hayatınıza müdahale edemiyorsunuz sanki... )
ayrıca bunları yapabileceğime inanmak içinde KOLAY ÇOK ÇOK KOLAY DEFTERİ adını verdim yeni hayatımla ilgili karararıımı yazacağım derterime....

nilsoy 14-05-2009 01:28 PM

ilk telkinim HAYATIMI KALİTELİ VE KOLAY YAŞAMAYI SEÇİYORUM. ..
hayattan istediklerimi sıraladım tek tek defterime ve her cümlemim sonuna KOLAY yazdım..
1 BAŞARILI OLMAK KOLAY
2 KİLO VERMEK KOLAY
3 HAYIR DEMEK KOLAY
4 ÖĞRENMEK KOLAY
5 GÜLMEK KOLAY
6 MUTLU OLMAK KOLAY.....

Böyle devam etti kolay larım...ama en son 2 kolay BULMAK ve ULAŞMAK tı...
sonra etrafımda beklemediğin çok isteyipte ertelenen şeyler olmaya başladı...
en önemlisi eşim değişti..(tahtaya vuruyorum nazar değmesin diye ) 5 yıldır gitmek istediğim bir yer vardı (ama eşime söylememiştim )hafta sonu beni oraya götürdü...ailecek (bu arada 13 yaşında bir oğlumuz var )çok güzel 2 gün geçirdik..

nilsoy 14-05-2009 01:49 PM

neyse yazarken ağlamam kesildi...agl34
BULMAK ve ULAŞMAK KOLAY..dan sonrada HAYATIM DEĞİŞTİ sitesini buldum... yıllardır ertelemenin ve hazine bulmuş gibi hissetmenin sabırsızlığıyla müzikleri bilgisayarıma indirdim....
önceden.. SORUNLARIMA ODAKLANDIĞIMDAN ÇÖZÜMLERİ GÖREMİYORDUM . bence çözüm hep ya hep ya hiç ti......siyahla beyaz arasında da renler olduğunu kabul etmemekti...
1 kilo ve başkalarının düşüncelerini önemsememeyi dinlemek istedim
2 forumları okudukça önce EGO ve SUÇLULUK telkinlerine başladım..
3 80 saat çok uzun geldi .. Allahım 80 saat nasıl geçer dedim kendime....bir an önce diğerlerine geçmek istiyordum...
4 sonra UYKUDADA dinleneceğini öğrendim..bak yine KOLAY oldu
mp3 üm yok bu yüzden laptopu gece yatak odasına götürüyorum sabaha kadar eşimde dinlemiş oluyor böylece....O0

MuminOKAN 14-05-2009 02:00 PM

Selamlar.
Çok Güzel Gelişmelerden Bahsetmişsiniz.
Bu Gibi ve Daha Fazlasının Hayatınızda Kısa Vadede Gerçekleşmesi Temennilerimle.

Not: Benim İçin Olmayan Günlüğü Okuyup Cevap Yazdım, Başlığa Uygun Değil...
İsterseniz Silebiliriz.

Sağlıcakla ve Işlıkla... sapkal89

nilsoy 14-05-2009 02:13 PM

bu arada çaktırmadan müziği eşime oğlumada dinletiyorum ya... korkuyorum da ailecek bunun altından kalkabilirmiyiz diye..
bende biraz asabiyet başladı .... öfkeleniyorum ve sesim yükseliyor..
eskiden ne güzel kuzu kuzu geziyordum onlara göre... duygularımı içimde yaşardım.... öfkelensemde susardım...tepki vermezdim....
(bu yüzdende zaten yıllardır depresyondayımmmmmm sürekli ilaç kullanıyorum )
  • aklıma gelmişken 1 mayıstan bir gün önce yine dr a gittim ilacımı yazdırmaya..10 dk lık bir konuşmadan sonra psikiyatr terapi şart haftada 2 gün gel dedi... dr dedim derdim belli kaynağı belli ben terapiye gelsem tedavi olsam ne olacak ... 5 yıldır tedavideyim ara ara...adam bana katlanacaksın başka çare yok dedi..dr a bak...çözüme bak...birde 3 gün sonra ya randevu verdi 150 tl ye....(buda indirimli fiyatmış) oradan çıkarken bir şey demedim....eve gelince arayıp randevuyu iptal ettim...ayıca uyduruk bir dr da değil hani...bir merkezde çalışıyor...neyse işte o gece karar verdim değişmeye

nilsoy 14-05-2009 02:18 PM

mumin bey cevabınıza çok sevindim...ne demek silmek...olur mu hiç...siz merak etmişsiniz beni tanmak için okumuşsunuz... çok teşekkür ederim..ben hani '' bana ne ne yapayım onun günlüğünü okuyupta '' diyeceklere boşuna yorulmasınlar diye baştan uyarayım diye yazdım...

Belgin ∞ 14-05-2009 02:33 PM

Cevap: OKUYORUM.. ÇÜNKÜ BEN OKUMAK İÇİN VARIM :)

Nilsoy'cum günlüğün hayırlı olsun. Sıkı bir günlük takipçisi olarak hiç üzerime alınmadım sözlerini :)

Ağlamaların, sorgulamaların seni bu hayatta hep bir adım ileriye taşıyacak olan unsurlardır. Ben ağlamalara arınmalar olarak bakarım, yaşanan şeylerin geride bırakılması. Bir şey için ne zaman doya doya ağlasam o şey bir daha başıma geldiğinde o kadar üzülmediğimi artık beni çok fazla etkilemediğini görmüşümdür. Aileden mütevellit gözümüzün ucunda hep bir damla yaşla dolaşırız biz. Ama güzeldir ağlamak, insanı insan yapan yegane şeylerden biridir.

Aslında insanlar, eşin, oğlun, annen, baban değildir değişen, bunu ilerideki zamanlarda çok daha iyi anlayacaksın. Değişen sensin.

Değişimlerin sana hep mutlulukları ve kazançları yaşatsın.

Sevgiler.

nilsoy 14-05-2009 02:42 PM

mumin bey size bir sorum olacak aklıma takıldı...gece laptopu şifonyerin üstüne koyuyorum.....eşim o tarafta yatıyor.. benden 3-4 metre uzakta kalıyor..malum rahatsız etmesin diye seside çok açmıyorum..yinede telkinleri algılıyormuyum diye aklıma takıldı.. bununda bir kapsama alanı var mı (şakayla karışık merak ettim)

teoman_ 14-05-2009 02:46 PM

artık çok geç
okudum günlüğünü :)
dalgalanma dediğimiz şeyi yaşıyorsun bir süre sonra ortadan kaybolacaktır bu öfke olayı...super

nilsoy 14-05-2009 02:56 PM

Cevap: OKUYORUM.. ÇÜNKÜ BEN OKUMAK İÇİN VARIM :)

redflowers cığım ilgine ve takibine teşekkürederim...ağlamaktan gocunan biri değilim ama buda gülmek gibi içten gelmeyince dur bir ağlayayım diyemiyorsun.... ağlamayı istiyordum ama 2 damla akınca bitiyordu hep..üzüntüm bir baraj gibi doldu doldu içimde boşalmadıkça korkuyordum birgün bu baraj ya taşacak yada yıkılacak diye...... hep olmadık bir yerde patlayacağım ya çok alakasız birine yada bir olaya denk gelirse ya rezil olursam diye ayrıca setlerde koymuşum meğer .....temelinide buldum ilkokul 3 teyken arkadaşımla bir tartışmamız olmuştu ve ben olayı öğretmenime anlatırken bana neden ağlıyorsun suçlumusun sen suçlular ağlar cümlesini söylemişti..ben tabi bunu 2 yıl önce hatırladım.(36 yaşındayım 9 yaşımda olmuş bu olay.....)

nilsoy 14-05-2009 03:01 PM

teoman senide ben okumuştum..eşitlendik o zaman..egzersizler nasıl gidiyor....... grubunada katıldım görmüşsündür.....

teoman_ 14-05-2009 05:59 PM

Alıntı:

teoman senide ben okumuştum..eşitlendik o zaman..egzersizler nasıl gidiyor....... grubunada katıldım görmüşsündür.....
egzersizleri günümde olursam yapıyorum olmazsam kalıyorbisiklet

MuminOKAN 14-05-2009 07:26 PM

Alıntı:

nilsoy Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 462410)
mumin bey size bir sorum olacak aklıma takıldı...gece laptopu şifonyerin üstüne koyuyorum.....eşim o tarafta yatıyor.. benden 3-4 metre uzakta kalıyor..malum rahatsız etmesin diye seside çok açmıyorum..yinede telkinleri algılıyormuyum diye aklıma takıldı.. bununda bir kapsama alanı var mı (şakayla karışık merak ettim)

selamlar.
kulaklarımız herşeyi duyuyor.
bu sebeple sakınca yada ekstra fayda durumu yoktur.
bende geceleri dinliyorken yakın mesafede sesi kısık dinliyorum.

sağlıcakla ve ışıkla...
sapkal89

nilsoy 15-05-2009 12:36 AM

GÜNLÜĞÜME GELEN HERKESE GETİRDİKLERİ TÜM GÜZEL ENERJİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM..

nilsoy 15-05-2009 01:19 AM

bu sabah( öğlen 12 gibi ) enerjim düşük kalkmıştım..oysa birkaç gündür yıllardır yapamadığım şekilde kalkıp kahvaltımı yapabiliyordum....(önceden yaptığıma kahvaltı demek biraz abes oldu brunch demek daha doğru olur)
gece kendine güveni açmıştım sabaha doğru yataktan birden fırladım...nefes alamıyor gibiydi...sonra su içeyim dedim içemedim boğulacak gibi oldum.. tüm bunların etkisiyle kötü bir gece geçirmiştim yani...

nilsoy 15-05-2009 01:39 AM

saat 13 de dr randevum vardı o saatlerde günlüğüme yazmaya başladım...malum okuyanlar bilir birden ağlama krizim agl34tutmuştu....valla enerjim yerlerde sürünüyordu...yazdıkça rahatladım..ferahladım... hafifledim.. sonra gecikmelide olsa dr gittim..
bu arada 1 aydır bir kilo vermek için bir dr a gidiyorum....
adam tıklım tıklım.. happy6bekleyenler o kadar ki dr la ancak tartılırken konuşacak zamanınız oluyor..
odadan çıkan şu kadar kilo verdim diyor. k8908..herkes mutlu .uy897uy897.sanki tavuk çiftliği ortalık tombul piliçlerle dolu ( bu arada erkek hastalarıda var ) tombul gir sülün gibi çık ( bak bu iyi slogan olur..)..
dr beni tartıyor adam kıpkırmızı oluyor... valla saç ektirmiş o yüzden kafatası görülüyor...tepesine kadar kızarmış...kilo vermek nerde...üstüne 1 kilo almışım..... bana nasıl söylese bilemiyor..25889. bende moral sıfır + kilo 1 yine kazanan kilo oluyor2600

nilsoy 15-05-2009 01:49 AM

kilo güvene geçmek için gece gündüz full ego ve suçluluk dinliyorum.... 70-80 saat dolsun diye ama sanırım suçluluk bana ağır geldi... şu anda ego + koruma kalkanına geçtim sanki onun telkin içeriği bana daha çok hitap etti.. umarım yanlış yapmıyorumdur..suçluluğu da zihnimiz daha açık oluyor diye uyumadan bir kaç saat önceden dinlemeye başlıyordum ve uyku süresince açık oluyordu .. zaten eskidende huzurlu bir uykum yoktu ....sabahlara kadar otururum.. ama bu durumdan hiç memnun değilim

nilsoy 15-05-2009 11:32 AM

erken kalktımmmm...25889 ( bana göre erkende insanlar sabah mesaisini bitirecek nerdeyse..)
ama bu sitede ne öğrendim : acele etmeden blissy bebek adımlarıyla yavaş yavaş smileydance...
zaten yıllardır sıçrama yapma çalışmalarım olimpiyatlara katılmak çabası kadar mantıksız dı.. ben yürümezken 100 metrede dünya rekoru kırmaya çalışmak gibi bir şey di yani...
tam bir zıtlıklar durumu benim dünyam... ya tamamen hareketsiz oturuyorum... yada kurulu makina gibi hızla yapmaya çalışıyorum...
ama dün sanki içimde birşey yavaş dedi... tadını çıkar herşeyin.. tüketme hemen... o yüzden yaptıklarımı oyalanarak yaptım dün.. ilginçtir huzur buldum..super. oysa önceden koşturur telaşlanır sonrada yorgunluktan tadını çıkaramazdım hiçbirşeyin...

nilsoy 15-05-2009 11:58 AM

bu sabah eşimle komik bir dialoğumuz oldu..smil56 gece laptopu yatakodasına koyup telkinleri dinliyorum ya music45... huylanmaya başladı eşim...'' yıllardır alıştık depresyonlu haline kafayı iyice sıyırırsın bu halini bile bize aratma '' dr danış öyle dinle.. hy789 dedi... girlhahabende : '' tamam '' dedim ''komplo teorisi üretmeye kalkarsak belki bu uzaylıların bir işidir ... ama onlarada yazık baksana bende içlerindeyim artık vah hallerine '' dedim.. girlhaha

serkans674 15-05-2009 04:19 PM

Günlüğün hayırlı olsun Nilsoy

nilsoy 16-05-2009 01:19 AM

bilgisayarim bugunku sicak ve 24 saat acik kalmaktan sanirim kilitlendi (balatalari siyirdi )..... Su anda cepten yaziyorum ...gunlugumu hos karsilayan tum hayatimmmmm degisti Kardesligi arkadaslara tesekkur ederim ... Cepten yazmasi biraz zor oluyor... Bilgisayarim sogusun oradan yazarim.... Telkinleri dinleyemeyecegim en kotusu de bu... Yarin ilk IS mp3 almak olacak... tavsiyelerinizi bekliyorum...hic bir bilgim yok

phantomm 16-05-2009 01:45 AM

Öncelikle günlüğün hayırlı olsun kardeş:) Harika bir enerjin var günlüğünü okumuştum sabah.Hayırlı değişimler:)
Mp3 konusunda, spot olmamasına dikkat et bence,bir de şarz ömrüne dikkat et,ben ilk aldığım mp3ümde şarz süresine dikkat etmeden almıştım ve çok pişman olmuştum.Bir de hele hele telkin dinlemek için alınıyosa şarz ömrü baya olmalıki sürekli kulağından çıkarmak zorunda kalmayasın.Bir de şarkıların nasıl atıldığı da önemli.Bir arkadaşımın bir mp3ü vardı Allah düşmanımın başına vermesin:):) Bi türlü uygun programını bulupta şarkı atamamıştık içine.Gerçi belki de bu bzim teknik yetersizliğimizden kaynaklanıyordur alete şarkıların zor atılmasından değil dee:) Yine de bu konuyu da sorarsan bence iyi olur.Çünkü dediğim gibi o mp3ün ayrı bi programı varmış onu pcye kurmak gerekiyormuş önce filan filan.Gerçi benimkisinin de programı var ama kolay atıyorum.Marka veremiyorum maalesef burdan.Ayy yine çok uzattım vur deyince öldürürüm her zaman annemin dediği gibi:P Kolay gelsinn sevgiler :)

nilsoy 16-05-2009 02:19 AM

phanton cuğum .. çok çabuk yanıt verip yardımcı olduğun için teşekkür ederim ......
bende genellikle cümleme başlar 5 dk sonra tamanen alakasız bir noktada cümlemi bitirip sonrada ne anlatıyordum dusun2diye sorarım.. .
bu arada profiline baktım ikizler - yengeç geçişinde doğmuşsun... hangisisin.. benaslanım malummmm...
bu sıralar rejimim gereği bol bol ceviz yiyorum...
birde derlerki beyne iyi gelir.. valla bende bir gelişme yok..bazen ismim kadar iyi bildiğim kelimeleri bile hatırlayamıyorum. dusun2 karşımdakilerde çümlemi tamamlamak için sessiz sinema oynar gibi cümleme uyacak kelime üretmeye çalışıyorlar...idea3 verdikleri her yanlış cevap aklımı dahada karıştırıyor...4897

ama sanırım bu telkinlere yeni başlamamın etkileriymiş

phantomm 16-05-2009 11:36 AM

Hemen cvp verdim dün ama uyudum sonrasına onun için bu mesajına şimdi cvp yazıyorum.Ben yengecim.Ama yükselenim büyük ihtimalle aslan:)Benim de hatırlama sorunum var ama konuşurken ne anlattığımı hatırlamıyorum kimi zaman, sonra da durup ben ne anlatıyodum yaa diye sorıyorum:) Aslında benim hafizam çok kuvvetli, gördüğüm bi yüzü hiç unutmuyorum mesela,bana anlatılan birşeyi filan ne bileyim ama konuşurken unutma sorunu bende de var ama ben şu kanıya vardım bu tam olarak bi unutma değil, şöyle anlatayım mesela, bir olayı anlatıyorum arkadaşıma tüm ayrıntıları hatırladığım için hepsini anlatmak istiyorum ayrıntılarda boğuşurken olaydan uzaklaşıyorum sanırım.Ve o an aklıma başka başka şeyler de geliyor, çağrışım nedeniyle, beynim başka bi yere gidiyor.Bunun gibi birşey yani:) Unutkanlık değil de dalgınlıktan muzdaribim ben daha çok:)

nilsoy 17-05-2009 12:48 AM

tıpkısının aynısı....diye bir kelime vardır ya.. (annem duysa ben sana öylemi öğrettim doğru konuşsana kızım der .) ama neyapayım en kısa cevap bu oluyor....... detayları anlatmazsan yalan söylemişim gibi hissediyorum.. sonrada dediğin gibi konu dağılıyor...

nilsoy 17-05-2009 02:36 AM

neden oldudusun2 bilmiyorum 4897 son 2-3 saatte tırnaklarımı yedim...
şu anda düşünüyorum dusun2ve sebebini bilmiyorum...
oysa önceki gün ellerimden özür diledim onlara teşekkür ettim ve sevdiğimi söyledim super.. artık onlara iyi bakacağımı görünüşlerini güzelleştireceğimi söyledim ve kendimide inandırdım sanıyordum... acaba ne tetikledi de yedim tırnaklarımı... bir kısmını farketmeden yedim..farkedincede durmadım devam ettim.
üffffff üffffffff... gelde sıkılma.. moralin bozulmasın bad45 suçluluğu bıraktım acaba ondanmı oldu diyorum ama suçlulukta çok ağır geldi ya... ego + koruma dinledim 2 gündür

nilsoy 17-05-2009 02:51 AM

girlhahabu arada dr gittimiyi haberler var : aldığım 1 ki
loyu vermişim k8908uy897k8908uy897k8908
ama hemen sevinmeyeyim diyorum.. benimki fakir kul hesabı önce eşşeğini kaybettiriyor sonra bulduruyor... ortada yeni birşey yok yani ....( bu arada aklıma geldi el-elin eşeğini türkü çağırarak aramış der annem.. konuyla alakası yokta aklıma gelince yazayım dedim)girlhaha
önce kilo aldırıyor sonra onu verdiriyor .(eeeeeeeee ne anladım bu işten ) mehter takımı gibi ben 2 ileri 1 geri girlhaha

nilsoy 17-05-2009 03:05 AM

ayna oldun kalbime
sende kalbimi gördüm
kalbim seni dost bildi
kalbimi sende gördüm
eyy dostummmm
kalp bendeyse neden sensizim
sensiz kalple ben kalpsizim ...
...........hayatıma varlıklarıyla anlam katan tüm dostlarıma tüm kalbimel

phantomm 17-05-2009 08:03 PM

Alıntı:

nilsoy Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 462648)
tıpkısının aynısı....diye bir kelime vardır ya.. (annem duysa ben sana öylemi öğrettim doğru konuşsana kızım der .) ama neyapayım en kısa cevap bu oluyor....... detayları anlatmazsan yalan söylemişim gibi hissediyorum.. sonrada dediğin gibi konu dağılıyor...

Ben dee ben dee bütün ayrıntıları vermek zorundaymışım gibi hissediyorum:) Olay olurken sağımda ne vardı solumda ne vardı herşeyi herşeyii:) Hatta arkadaşlarım bana gülüyor çoğu zaman ama napim..Bi de ayrıntılı anlatmazsam birşeyi ben de tad alamıyorum anlattığım şeyden tad almam ne bileyim tuhaf bir duygu ama benim için önemli alalede konuşmayı sevmiyorum ve istediğim ayrıntıları vermezsem alelade konuşmuşum gibi geliyor:)

nilsoy 20-05-2009 04:30 PM

Allahım ne olacak benim halim.... çok öfkeliyim... öfke içimden taşıyor... hulk a sigrt56dönüşüyorum resmen... mutsuzmuyum... hayır....ama kalbim ve beynim çok zorlanıyor..
son 2 gündür inanamadığım şeyler yapıyorumooo67.. birinin ağzının payını verdim 25889ki hayatta kimseye öte git dememiş bir insanım... ertelediğim sırtımda yük gibi duran bir çok iş var.. onları yapmaya çalışıyorum... ama en azından yenileri ertelemiyorum..blissyblissyblissyblissy
dün 6 aydır yapılmasını beklediğim verilmiş bir söz vardı.. söz verenin yanına gidip bu davranışı karşısında tüm hissettiklerimi anlattım... daha önce olsa hiç bir şey söyleyemez sonrada günlerce kendimi yerdim.. arada dudaklarım titredi gözlerim doldu ama konuşmayı bitirdim ve en sonunada ciddi bir tehdit ekledim..
önceden hakkımı ararken duygulanırsam rezil olurum diye hiç itiraz etmezdim... dünde gururuma biraz dokundu ama yinede konuşmamaı bitirdim.. KENDİMLE GURUR DUYUYORUM..2588925889

nilsoy 21-05-2009 12:09 PM

rejim devam ediyor ama tartıda 200 gr almış çıktım yine.... dr yağdan vermişsin tartıya bakma dedi... züğürt tesellisi mi acaba...
olumlu ,düşünmeye çalışıyorum..... ne düşünürsek onu hayatımıza çekiyoruz ya... buna da gıcık oluyorum... işin yoksa birde benim yüzümden olmuş diye düşün dur.... kardeşim ben zaten kendimi suçlaya suçlaya bu hale gelmedim mi... eeeeee...

nilsoy 21-05-2009 11:55 PM

eşim :'' dolmadımı 80saatin'' diyorblook...gece doğa sesini açıyorum onada fayda etsin diye ama ???????
bu aralarpsikopata bağladım ya kendimi... çokta üstüme gelmiyor.. ne zaman düzeltecekmiş seni bu telkinler .. düzeleceğine bir garip oldun diyor.. aslında bu düzelmiş halim ya haberi yokgirlhaha.... zaten bıkmıştıM eski halimden... sonucunun böyle olacağını bilse hayattta dinletmez...
ya ben evliya gibi birşeydim ( artık tevazu yok .. doğruya doğru)...hep elinden dilinden belinde EMİN olunan olmaya özen gösterdim ....
gururla söylüyorum bunun tersini söyleyecek hiçbir Allah kulu yok.. hayatım hep empati kurmakla.. aman üzülmesin aman yanlış anlamasın aman yorulmasın... kendimi ikinci sırada tutup , başkalarını düşünmekle geçmiş...bunlar iyi meziyetler olabilir ( aslında olmamız gereken bu ama nerde ???????? )...
pişman değilim ama çok yorgunum....sigrt56 ben sade bir kulum artık bünyem kaldırmıyor bu yükü

nilsoy 22-05-2009 12:23 AM

bıktım bu kilolarla uğraşmaktan......... oğluma ders çalış sbs ye az kaldı demekten... anneme herşeyi kontrol etmeye çalışmayı bırak demekten... (eşime hiçbirşey söylenmiyor zaten).. okadar kusur arıyorki : '' baksan gözümün üstünde de kaşım var '' dedim bu gece
.....şu anda suçluluk dinliyorum.. onun etkisiylemi yazıyorum bunları acaba..
dr gittim yine kilo aynı ama yağdan vermişsin diyor...... alnımda salakmı yazıyor acaba..... en bol pantolonuma zor sığıyorum.. nasıl yağdan gitmek bu..... umarım sonunda dr haklı çıkarda ben bu düşüncelerimden dolayı utanırım..O0

sudem8 22-05-2009 12:43 AM

Alıntı:

nilsoy Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 462396)
ilk telkinim HAYATIMI KALİTELİ VE KOLAY YAŞAMAYI SEÇİYORUM. ..
hayattan istediklerimi sıraladım tek tek defterime ve her cümlemim sonuna KOLAY yazdım..
1 BAŞARILI OLMAK KOLAY
2 KİLO VERMEK KOLAY
3 HAYIR DEMEK KOLAY
4 ÖĞRENMEK KOLAY
5 GÜLMEK KOLAY
6 MUTLU OLMAK KOLAY.....

Böyle devam etti kolay larım...ama en son 2 kolay BULMAK ve ULAŞMAK tı...
sonra etrafımda beklemediğin çok isteyipte ertelenen şeyler olmaya başladı...
en önemlisi eşim değişti..(tahtaya vuruyorum nazar değmesin diye ) 5 yıldır gitmek istediğim bir yer vardı (ama eşime söylememiştim )hafta sonu beni oraya götürdü...ailecek (bu arada 13 yaşında bir oğlumuz var )çok güzel 2 gün geçirdik..

Sevgili Nilsoy çok tatlısın alk78inan ki yazılarını okurken heem güldüm hem üzüldüm.Ha birde okumayın demişsin ya bu bende aksine okuyun hissi yarattı.tam bulmuşsun...şu kolay olumlamaların çok hoşuma gitti superherşeyi ilk başta ne kadar zorlaştırdığımı anladım.bunları okuyunca uy897üstümden büyük bir yük gitti.demek ki hayatı zorlaştıran bizlermişiz çok saolsapkal89 sayende bunu da öğrendim..blissy

nilsoy 22-05-2009 01:27 AM

sudem8 ciğim beni okuman ne hoş..beni anlaman aynı paralelde buluşmamız...aynı hayat okulunda okuyan öğrencileriz sonuçta..hepimiz öğretmenimizin (hayatın ) öğrettiklerini anlamaya çalışıyoruz...bu kolayı bulmak epey zamanımı aldı ( tabi depresif bir durumda olmasam daha kısa sürerdi ama ne diyoruz...demekki böyle olması gerekiyormuş aslında ) pek çok kitabı okumakla (malesef çoğunu yarım bırakıp tekrar başladım )
ve bu konularla ilgili yazılar okuyup bilenleri dinlemekle işin temelinin bu olduğuna kanaat getirdim ( aslında buraya şöyle süslü bir şekilde : ''birden beynimde bir şimşek çaktı ''.... peynir reklamındaki beyin gibi '' ben yaptım ben yaptım ''gerek ama) ... ben bir şey yaptım sayılmaz .. ismi kolay da bulması uzun sürdü ( elektrik düğmesi gibi yani.. yerini bulup düğmeye basana kadar aydınlanamıyorsun... )

nilsoy 22-05-2009 01:53 AM

burada olmamızın ve birbirimize ulaşabilmemizin bir sebebi var... biz birbirimizi arıyorduk... istedik ve bulduk..( çok şükürrrrrrrrrr... ) ALLAH IM diyordum dualarımda benim yaşadıklarımı anlayacak kimse yokmu ( yanlış anlaşılmasın dosttan yana şanslıyım da hepsi uzakta.. yakınımda kimse yok ) ....kahvesmiley en çok çay içmeyi severim ben.... birde çay içmeyi seveni ( birdeAÇIK ÇAY DİYENE GICIK OLURUM.. çay dediğin demli içilir kardeşim açık içeceksen su iç daha iyi ).. şöyle güzelce demleyip bir dostunla sohbetle içmeyi.. istanbula taşınınca çay keyfi yapamaz oldum.. ilk bardaktan sonrası içilmiyor tek başına çok çay telef oldu bu yüzden...bilenler anlıyordur beni şimdi... tebessüm ediyorlardır eminim....y789
anlatmak istediklerimi ben uzunnnn uzunnn anlatmadan bir sıcak tebessümle seni çok iyi anlıyorum kendini yormana gerek yok diyecek birileri......
işte ben o yerdeyim...
çok mutluyum.. (hani şairin dediği gibi ) bazen kelimeler kifayetsiz kalsada ben burada anlaşılabiliyorum..... k8908k8908k8908

nilsoy 23-05-2009 04:43 PM

2 gündür bir sakinlik var üstümde... öfke günlerinden sonra nekahat dönemi sanırım.... boşver diyorum kendi kendime...
sitede forumları dolaşıp okuyorum.. okadar çok konu varki.... birde HAYATIM DEĞİŞTİ yi önceden keşfedenleri kıskanıyorum.. kendimi çok geç kalmış hissediyorum.. ama bu sayede de birikimlerinden faydalanma şansım oluyor...( hazıra konuyorum bende ) ..girlhahagirlhahagirlhahagirlhaha
ağlamamda kesildi buaralar... suçluluğu daha az dinliyorum.. ondan mı acaba

serpil22 23-05-2009 05:18 PM

Alıntı:

nilsoy Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 463387)
2 gündür bir sakinlik var üstümde... öfke günlerinden sonra nekahat dönemi sanırım.... boşver diyorum kendi kendime...
sitede forumları dolaşıp okuyorum.. okadar çok konu varki.... birde HAYATIM DEĞİŞTİ yi önceden keşfedenleri kıskanıyorum.. kendimi çok geç kalmış hissediyorum.. ama bu sayede de birikimlerinden faydalanma şansım oluyor...( hazıra konuyorum bende ) ..girlhahagirlhahagirlhahagirlhaha
ağlamamda kesildi buaralar... suçluluğu daha az dinliyorum.. ondan mı acaba

sevgili nilsoy hiçbir zaman geç kalmış sayılmayız.çünkü herşey biz hazır olduğumuzda doğru yer zaman ve mekanda öğrenmemiz gerektiği kadarıyla gelir.aslında zaten biz herşeyi biliyoruz bildiklerimizi açığa çıkarıyoruz sadece...demekki senin içinde hayatımdeğişti ve bizlerle tanışman için en uygun zaman bu zamanmış canımy789zaman bu zaman ve bilgilerimizi açığa çıkarma zamanı gelmiş sevincli

sevgiler..

WEZ Format +3. Şuan Saat: 07:43 PM.