Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Üyelerin Değişim Günlükleri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyelerin-degisim-gunlukleri/)
-   -   Mustang'in Rüzgarı (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyelerin-degisim-gunlukleri/3678-mustangin-ruzgari.html)

Mustang 15-03-2008 10:56 AM

Ynt: Mustang'in Rüzgarı

Bu gün yine sabahın sesizliğini doyasıya yaşadım.Kendimi dinledim bazı şeyleri bıraktım.Kendimi huzurlu hissediyorum.Çevremde yaşananlar her nekadar beni ürkütsede yinede güzel şeyler yaşayacağımızdan eminim.Hayat bizim ülkemiz insanlarını denemiştir ,yüzlerce yıllık dejavu.Bundan sonra inşallah güzel günler yaşarız.Benimde hayatımda olumlu değişimler oluyor en önemlisi kendimin farkına varıyorum,isteklerim neler neyaparım ne yapmak istemiyorum bunları tartıyorum.Akrabalarıma yıllarca annemin gözleri ile bakmışım artık kendim bakıyorum.Onlara yeni şanslar veriyorum,Bakalım neler olacak. kiss3

Mustang 16-03-2008 06:57 PM

Merhaba bu gün bizim tehlike gezmeye gitti. Benim için tam tatil oldu bi güzel kafamı dinledim buna çok ihtiyacım vardı.Sessizlik .......Benim uzun süredir özlediğim şey televizyonun bangır bangır sessiyok.Busessizlikte ne kadar yorgun olduğumu anladım. smiliyface

Mustang 17-03-2008 10:15 AM

Merhaba ,sitede gezinirken telkinlerin Keopsta esneme yaptığını okudum .Ben geceleri dinliyorum sabah kalktığımda ve gün içinde ara ara esniyorum , bol su içiyorum ama yinede cildimde bi kuruluk hissediyorum.Bende telkinlerin işe yaramadığını zannetmiştim.Çevremdeki insanlara bakışım onları farklı bi gözle bakmama sebep oldu sevdiklerimi eleştiriyorum sevmediklerime anlayışla yaklaşıyorum.Sanki üstümdeki örtülerden sıyrıldıkça kararlarımı bile sorguluyorum.Etki altında verdiğim kararlar beni üzüyor bazı kişilere haksızlık yapmışım gibi geliyor.Şimdi artık kendi gözlerimle bakıyorum ,kimi zaman üzülüyor kimizaman mutlu oluyorum.Ben yaşamımın büyük bölümünde başkalarının kararlarına uymak zorunda kaldım artık kendi kararlarımı vere bilyorum.Bu bana ben olduğumu hissettiriyor.Kendimin farkına vara bildiğim için çok mutluyum. kiss3

hayalayaz 17-03-2008 10:30 AM

canım benim
başkalarının kararlarına uymaya karar vermekte, bizim kararımız, onların kararlarına uyarak kurban rolünü oynuyoruz..bu bizim yetiştirilişimizin en eksik yönü, çocuklarımızın büyümesine izin vermiyoruz..onlara bir meslek edindirip isterlerse, EVLENMEDENDE bizden ayrı yaşayabileceklerini öğretmiyoruz...hala daha çocuklarımız, önce bizim evimizde oturup bizim koyduğumuz kurallarla yaşamak, sonrada evlenip, ancak kendi hayatlarını kurmak gibi, bir kurala tabiiler, kendi ayakları üzerinde durmak dediğimiz zaman sadece meslek öğrenip para kazanmayı algılıyoruz..sonradan, çocuklarımızda annemin babmın kararına uymak zorunda kaldım diyorlar..evlenip evimizden çıktıkları zaman bile rahat bırakmıyoruz..( tüm bunları kendimizi tenzih ederek söylüyorum) ve onlarda bizim kararlarımıza uymaya karar veriyorlar..tabiiki sebepleri var..anne ve babamız hep bizim için daha iyi düşünürler gibi bir inanç yerleştiriyoruz.. onların yerine hep düşünüyoruz..düşüncelerimizin yanlışlığı ortaya çıktığı zamanda, ben senin iyiliğin için böyle yaptım diyerek işin içinden çıkıyoruz..hatta bizi suçladıkları zaman düşman oluyoruz..hayatımız buna benzer yanlışlarla dolu..ışığı arayanların karanlık yanı diye bir kitap var okudunmu bilmiyorum..ama okumadıysa okumanı tavsiye ederim..tamda bu zamanda, her şeyi irdeleyip anlamaya çalıştığın zamanda sana faydalı olacağını düşünüyorum..bu kitabı okuduğunda her şey ve herkese farklı bakış açıları geliştireceğine inanıyorum.ve artık üzülmeyeceğinede..saygılı sevgiler

siyah 17-03-2008 10:32 AM

Son gelişmeler için çok sevindim inşallah bundan sonra herşey yoluna girer. Ben böyle birşey yaşamadım ama çevremde örnekleri var sonradan düzelen ilişkiler annen inşallah senin kıymetini bilir gerçi biliyordurda sende onu tamamlamayan birşeyler vardır. Ya seni güçlü buluyordur yada benzer olmayan yanlarınız vardır. Mesala annemle ablam tencere kapaktırlar bende bu aynı tadı bulamaz. O coşmak ister insanlara kızıp her seferinde üstünlüğünü görmek ister işte bu noktada ablam gaz verir sonuçlarınıda keyifle seyreder zaman zaman annesine hükmeder yani kısacası birbirlerini tamamlarlar. Benle aynı şeyi yapamaz ben daha esneğimdir gönlüm katlanamaz kimsenin dışlanmasına cezalandırılmasına işte burdada uyum bozulur. Benzer ruhlar belkide onları bir arada tutan. Belkide benzer ruhlar olmamak bizi böyle birarada tutamayan belki birazda böyle bakarsan incinmeden biricikliğimizin farkına vararak hayattaki misyonumuza odaklanabiliriz. Herşeyin iyisi senin olsun... Herşeyin iyisi belkide kıymet bilmek yanında olanlara şükredebilmek karşında olanlarından yolundan çekilerek savaşın sonlardırmaktır.

hayalayaz 17-03-2008 12:53 PM

siyahım
biz kendimizi aramaya başladığımız gün, her şey yoluna girdi bile, kukla olmadığımızın bilincindeydik tabii, ama aykırı olduğumuza inandırmaya çalıştıkları için ve bizi ruhsal olarak ezmeye çalıştıkları için, hem direnmeye çalıştık..hemde kendimize onların aynasından baktığımız için üzüldük..şimdi çok farklı bakış açıları geliştiriyoruz..dahada gelişecek..yürüdüğümüz kişisel gelişim yolunda kendimizi aşma fikrinede açık olmamız lazım.bu gün bu şartlarda koyduğumuz prensiplerimize esneme payıda vermek lazım..her şey çok güzel ve dahada güzel olmak için hazır..izin verdiğimiz anda daha büyük güzellikler yaşayacağız..hepimize..özgün duruşumuza saygılı sevgiler

Mustang 17-03-2008 03:43 PM

Merhabalar,canlarım siziyanımda görmek ne güzel .Benim hayatımda yıllarca eksikliğini hissetiğim şey annemin beni karşılıksız sevmesi idi.Ama nafile annem hayatının hiç bi anında beni birşey yapmadan taktir etmedi.Benim anlamakta zorlandığım bir anne sevgisini nasıl kendi can verdiği insandan esirger . benim için diğer insanların sevgileri kazanıla bilir ama ana baba sevgisi olması gerekendir.Benim annem çocukları içinde ençok bana güvenir bilirki başı sıkıştığında mutlaka ben ona bir çözüm bulurum.Ama işi bitince sevgiside azalır.Ben çevremde beni tanıyanlar arasında sevilen sayılan ve tutuğunu koparan bir insanım her hangi bi işi herkes benim yapa bileceğimi söylerler ve ben yaparımda,insanlara emek vermekten kaçınmam onların işlerine onlardan fazla koşturumBenim kız kardeşim olmak zordur kız kardeşim benimle yarışmak yerine benim yanımda olmayı denese daha başarılı olacak . Ama o benimle yarışmayı seçiyor ve başarısız oluncada annemle birlikte sadırıya geçiyorlar.Benim 30 yaş krizini atlatıktan sonra bana herşey daha kolay geldi.Belki incindim çok kırlıp döküldüm ama anka kuşu hep yeniden doğmayı bildim belki beni böyle incitmekle daha da güçlü bir hale getirdiler.Ben bana verilen her şeye önce çocuklarıma ve babama binlerce kere şükürler olsun diyorum .Kendimi ne zaman yanlız hissetsem bana gönderdiği dostlarıma da binlerce şükürler olsun.İyiki varsınız kendimi yine yalnız hissetiğim bi zamanda karşıma çıktınızve bana desteklerinizle yadımcı oldunuz.Sizlerden çok şey öğrendim sağolun var olun kiss3

siyah 17-03-2008 04:55 PM

Bence farkı yaratan olayları yeniden tanımlamak. Belkide çirkin ördek olmaktan keyif almak. Herkez gibi olmamayı kabul etmek. Farklı olmak belki bunları gerektiriyor. Yıllarca sadece tek bir hedefe kilitlenmiştim. Anne onay, sevilen olmak koşulsuz sevgi. Tüm bunlar karşıma çıktığında göremeyecek kadar kördüm. Tüm tavizleri verecek kadar açtım. Hiç sorgulamadım annemi, ablamı onların kişiliklerini, tepkilerini sadece tek bir noktaya kilitlenip koşulsuz sevgilerini istedim...
Hayata küsecek kadar önemliydi benim için hayata küstürecek kadar önemliydiler...
Ben bir çirkin ördek yavrusuydum onlara benzemeyen...
Kendimle barıştım sanıyorum aynayla barıştım görüntümle, sesimle, yüzümle, yüreğimle beni ben yapan herşeyle barışma arifesindeyim. Bazen başa döndüğüm oluyor bazen çok hızlı koşuyorum kaybedilen zamanı kazanmak için...Birileri için birşeyler ifade ediyorum, birileri için vazgeçilmez birileri için can sıkıntısı birileri için yarışılacak bir aday vs vs devam ediyor. Bir şeyler ifade ediyoruz hayatta...
Kimseyle yarışmıyorum, kimseye yetişmek istemiyorum kimseye imrenmiyorum. Bu benim hayatım belkide bu uyumsuzlukları yaşamak beni ben yaptı.Belkide eskisi kadar aç değilim anne sevgisine. Ben annemi özgür bıraktım. Yolu açık olsun. Yüreğim hiç bir zaman o kadar katı olmadı. Ben ablamı özgür bıraktım yolu açık olsun. Hiç bir zaman hayata onun gözleriyle bakmadım. Hiç bir zamanda bakmayacağım. Yolları açık olsun. Benimde yolum açık olsun ne bu kadar küskün olmak, nede bir yarış bir karşılaştırma kim önde kim arkada yarışması yaşamak istemiyorum. Kendi hayatımı kendi çizgileriimle yaşamak istiyorum. Yolum açık olsun, aydınlık olsun...

siyah 17-03-2008 05:02 PM

Yollarımız açık olusun, aydınlık olsun.

hayalayaz 17-03-2008 08:59 PM

yollarımız açıııık vede çok şükür aydınlık..biz, bunları yaşamayı seçtik..olduğumuz yerde durmamakla..herkesin beyni büyüktür..düşünme kapasitesi sınırsızdır..biz aykırılar..( onlara göre) beynimizin küçük küçücük, mini minnacık bir bölümünü değilde..daha büyük bir bölümünü çalıştırmayı ve kullanmayı seçtik..tabiiki bunları yaşayacaktık..yaşayacağız..bakın aleme..iki lokma ekmeği bedava yediğini sanarak..koskoca evrenleri kapsayan bir kitabın, öğretisini 1 metre bezin altına sığdırmaya razı oldular...neden aman onlar evde otursun..halbuki yaptıkları iş. hiçte öyle minik beyinlerle halledilecek bir iş değil..ama salla başı al maaşı hesabı yaşayacaklarını sanmayı seçiyorlar..eee biz naapıyoruz..hayır arkadaş düşüneceğiz, gelişeceğiz, geliştireceğiz..diyoruz..bunu bağıra bağıra deklare ediyoruz.. çokta iyi yapıyoruz..bakın bize, bakın yetiştirdiklerimize,yetiştirdiklerimiz önce kendilerine, sonra bize ve sonra topluma faydalı olacaklar.veya zaten yaşı büyük olanlar zaten böyleler çok şükür..vakti evvelinde, beni beyenmiyordu..kimse aykırılığım yüzünden..bu gün amca oğlu ikinci ay içinde ikinci 0 kilometreyi haşat etti..allahtan kendine bir şey olmadı..ama sebep tamamen annenin kendini ve çocuğunu görgüsüzlük sınırlarının içinde tutması..ve bunu bilmesine rağmen kabul etmemesi..beyninin minicik kısmını kullanmayı tercih etmek bazen kötü sonuçlarda getiriyor allah etmesin..arkadaşlar yola devam..bizler iyiyiz, gerçekten iyiyiz..sevgi zaten koşulsuz gelmedimi..ne yapsan nafile..kabul edin..kabullendiğimiz noktada kırılma eşiğini aşıyoruz..nötr duruma geçiyoruz..üzmüyoruz üzülmüyoruz..deep peat sedona veya eft ve veya meditasyon belkide çok başka birşey....ne yaparsanız yapın, bu düşüncelerin sizi tutmasına izin vermeyin..ben sizi seviyorum beeee.hemde çok çok çok büyük saygılı sevgilerle.. kiss3 kiss3 kiss3

WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:54 PM.