Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Üyelerin Değişim Günlükleri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyelerin-degisim-gunlukleri/)
-   -   Derya'nın günlüğü (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyelerin-degisim-gunlukleri/1240-deryanin-gunlugu.html)

Deria 30-04-2007 11:33 AM

Derya'nın günlüğü

merhabalar.
ben ritmotransa yeni başladım. henüz bir iki gün oldu. ama değşimlerin meydana geleceğine inandığım için ben de bir günlük köşesi açtım kendime.
hemen ilk düşüncelerimi, deneyimlerimi ve değişimlerimi paylaşayım.
aslına bakarsanız ben kendine güveni çok çok eksik bir insan değilim öyle herşeyde sonuna kadar güvenmsemde kendime güvendiğim noktalarım eksiklerim vardır.
ego güçlendirici, kendine güven ve suçluluk telkinlerini dinleyeme başladım. diğer versiyonları da indirdim ki değişiklik olsun...
bugun sabah bir şey farkettim. önceden nasıl yürürdüm bilmiyorum ama bugun okula gelirken öyle bi dik yürüyordum ki insanlar küçük dağları benim yarattığımı sanığmı düşünmüş bile olabilirler. bir yandan en sevdiğim telkini, ego güçlendirici new age versionu nu dinliyordum okula giderken bir yandanda kendimi oldukça önemli hissettim. belki bazı değişimlerin olması için erken gibi geliyor bana ama temelde çok büyük bi problemim olmadığı için daha kolay oldu belkide benim için.
kendimle ilgili rahatsızlık duyduğum bir konu varki çok fazla abur cubur yiyorum. bu hem sağlıığım hemde estetik açıdan bana zarar veriyor. şimdi kilo verme güven telkinine de başladım. umarım bundan sonra kendimi bu konuda kontrol edebilirim.
şimdilik son olarak sürekli sunum yapan ve ilerde de öğretmen olucak bir insan olaraktan, topluluk önünde konuşma telkini de dinleyeceğim. ama bir haftanın geçmesini bekliyorum. o kadar çok sunum yapmama rağmen beni engellleyecek kadar olmasa bile çok heyecanlannıyorum. dileğim bunun da üstesinden gelebilmek.
bir yandan da sizlerin paylaşımlarını vakit buldukça okumaya çalışıyorum.
hepnize sevgiler gönderiyorum

25889 25889 25889 25889 25889 25889 25889 25889 25889 25889 25889 25889 25889 25889 25889 25889 25889 25889 25889

Deria 01-05-2007 01:37 PM

Ynt: Derya'nın günlüğü

bugün 1 mayıs. ritmotransa başlayalı 3. günüm.
dün gece siteye bir türlü bağlanamadım şimdi başka bir yerden yazıyorum ve malesef hemen çıkmak zorundayım.
dün gün boyu arkdaşlarıma rtimotranstan ve siteden bahseettim. insanlar benim neden bu müzikleri dinlediğime gerçekten çok şaşırdı çünkü beni kendine güvenli ve dik yürüyen bir insan olarak tanıyolarmış. benim önceden de dik yürüdüğümü söylediklerinde oldukça şaşırdım. ama yine de ben birşeylerin eksik olduğunu hissediyorum ve dinlemeye devam edeceğim.
bugun sınavım olduğu için dün gün boyu ders çalıştım yaklaşık 400 sayfa not birikmiş ama hepsini son güne bırakmak zorunda kaldım. Allahtan ders çalışrken müzik dinleyebilen bir insanım da bir taraftan da telkinleri dinledim. ama akşam saatlerinde başımda bayağı bir ağırlık hissetmeye başladım. o kadar da yüklenmenin etkisiyle olsa gerek kafam kazan gibi oldu. daha sonra bi süre dinlemeye ara verdim. üç beş saat sonra kafam hafifledi.
dün kendimi gayet enerjik hissediyordum, çok konuşuyordum ve konuşurken insanların gözlerinin ta içine bakıyordum. ama bugun ankarada hava biraz bulanık ve bende biraz durgunum sanki. üstelik beynimde bir ağırlık var ve sebebi nedir bilemem başım dönüyor. şimdi sınavdan çıktım. ve üç beş soru için dörtyüz sayfaya çalıştığımı farkedince üzlüdüm ama hocanın ne soracağını nerden bilebilirdim ki. ne de olsa risk almayı sevmem.
şu anda telkinleri dinleyemiyorum çünkü mp3 çalarımın şarjı bitti. halbuki daha dün doldurmuştum. keşke pilli olsaymış yedek pille dinleme imkanım olurdu. bu durumun benim için sorun yaratacağını farkettim. inş şevkimi kırmaz bu durum.
iyi ki acelam var benim çenem düştü. şimdi gidiyorum ama tekrar döneceğim.

neseli56 neseli56 neseli56 neseli56 neseli56 neseli56 neseli56 neseli56 neseli56 neseli56 neseli56 neseli56 neseli56
blissy blissy blissy blissy blissy blissy blissy blissy blissy blissy blissy blissy blissy blissy blissy blissy blissy blissy blissy

hayatimdegisti 01-05-2007 02:02 PM

Alıntı:

Deria Nickli Üyeden Alıntı
bugün 1 mayıs. ritmotransa başlayalı 3. günüm.
dün gece siteye bir türlü bağlanamadım şimdi başka bir yerden yazıyorum ve malesef hemen çıkmak zorundayım.
dün gün boyu arkdaşlarıma rtimotranstan ve siteden bahseettim. insanlar benim neden bu müzikleri dinlediğime gerçekten çok şaşırdı çünkü beni kendine güvenli ve dik yürüyen bir insan olarak tanıyolarmış. benim önceden de dik yürüdüğümü söylediklerinde oldukça şaşırdım. ama yine de ben birşeylerin eksik olduğunu hissediyorum ve dinlemeye devam edeceğim.
.

12389
Deria aslında yanlis bilinen bir konuya deginmis.Bu vesile ile tekrar düzeltme yapmak isterim.Telkin dinlemek için eğik yürümek yada kendinize güveninizin az olması gerekmiyor. Buda sonuçta bir kişisel gelişim yöntemi.Kişisel gelişim ile ilgilenmek kendimizi geliştirmek için bir sorunumuz olmasi gerekmiyor. hismiley

Deria 02-05-2007 12:53 AM

aslında tam yatıcaktım ama bunu yazmadan edemedim hatta bu ikinci yazışım demin tüm yazdıklarım silindi sinir oldum. n9598
bugun gündüz dinleyemedim telkinleri dediğim gibi şarjım bitmişti. ama akşam telafi ettim sayılır. hatta şimdi yatınca da dinlemeye devam edicem. music45
sabah internetten çıktıktan sonra bölümden kampüsün merkezine gelicektim ama servis gözümün önünden kaçtı gitti. bende onun yerine otostop çektim utananadam ( otostop deyince bazı arkadaşlar yadırgayabilir ama ODTUde otostop çekmek kadar doğal bir şey yok :) sağolsun orta yaşlı bir hanımefendi durdu. ben de arabaya biner binmez kadının gözünün içine baka baka pat diye nasılsınız dedim. ilk etapta kadınım yadırgadığını hissetsemde yol boyu bir şeylerden bahsettk. s456
bunu neden anlattım. çünkü bu benim için bir değişim açıkcası. daha önce otostop çekp de yabancı bir arabaya bindiğimde sus pus oturdum. hele bir de yanlızsam. arkadaşlar olursa yine konuşuyordum ama yanlızken arabayı kullanan insan bir şey sormadıkça ben kesinlikle bir muhabbet başlatmıyordum. gelen sorulara da kısa cevaplar verip geçiştiriyordum. drive45 ama bugun tam daha arabaya binerken pat diye neden nasılsınız dedim bilmiyorum. belki de telkinlerden yavaş yavaş etkilenmeye başladım. 96
şimdilik ego güçlendirici, kendine güven suçlulk duygusu, kanseri deffet ve kilo verme güven mp3 lerini dinliyorum.
biraz zaman geçip de diğer istediğim telkinleri yükleyeyim diye sabırsızlıkla bekliyorum. blissy

music45 music45 music45 music45 music45 music45 music45 music45 music45 music45

lalezar 02-05-2007 09:40 AM

deryaaaa yerim seni ben...haammmmmm..
öyle tatlı yazmıssın ki be canısı...demek sen de bendensin..ben de o odtü yollarında otostop çeken biriydim bi zamanlar..iyi bilirim o duyguları...
hele o yollar öyle düz ve pürüzsüz,yürürken insanda yaau yoksa ben zıplıyo muyum dedirtiyo..
özlediğim o yollar ..gitmekle daha bi düz giden...süzen ardında ne varsa... onayi

Deria 02-05-2007 02:37 PM

çok tşk ederim lalezar o senin tatlılığın şekerim smiliyface
haklısın bu odtu yolları ve yılları hiç unutulamaz şeyler. sung66
görüşmek üzere cilgin897

tresor 02-05-2007 09:02 PM

Ben de rıtmotransa baslayalı ıkı gun oldu , tavsıye edıldıgı gıbı ego ve sucluluk mp3 lerını dınlıyorum sureklı olarak, ozellıkle ılk gun ogleden sonra cok cıddı bas agrısı hıssettım, aksamustu dayanamadım ılac aldım ama bu agrının normal oldugunu forumda okumustum. Gece yatarken kılo ıle ılgılı mp3 u uyku sırasında dınledım cok enteresan kı sabaha karsı 4 de uyandım, bas agrım gecmıstı . Sabaha kadar dınlemeye devam ettım, sabah yataktan nasıl fırladıgımı bılmıyorum, enerjik uyandım, her halde psıkolojık olarak da kendımı bıraz sartlandırma da vardı geceden. Sabah 1 saatımı yuzerek gecırdım.. ogleden sonra sucluluk ve egoyu dınlemeye devam.. yalnız bır sure sadece suclulugu dınledım bıraz sanırım bu mp3 benı zorluyor.. ıcerıgını forumdan okudum, benım eksık oldugum noktalar cok guzel yazılmıs ama kendımde agresıflık hıssedıyorum, eger duygusal olarak rahatsızlık devam ederse sadece egoya devam etmek daha mı dogru olur acaba ???? Bir de benım boynumda ciddi stresten kaynaklanan bır agrı vardı, fızyoterapıste devam ettım gecen ay, dunden berı bu agrı gerı geldı, bu scrptlerle alakası olabılır mı ??? ne dersınız

Deria 02-05-2007 10:23 PM

faydalrını görmeye başlaman ne güzel.
amam valla ben bilemicem. bi bilene sormak lazım ;)
hoşgeldin alk78

Deria 02-05-2007 11:37 PM

2 mayısı 3 mayısı bağlayan gece uykulusmile
bugun pek bi değişimden bahsedemeyeceğim. her zamanki gibi bi gündü benim için. bi kaç gündür üstümde bi uyku hali söz konusu havalardan mıdır nedir yada bunun sebebi az uyuyor ( az derken 6 saat. yetmiyor işte bana) olmam olabilir.
aslında bugun anlatmak istediğim bir şey var. ama bu değişim değil bir değişememe. dusun
bugun afet bilinci paneline katıldım.
Prof. Dr. sayın Ahmet Mete Işıkara da konuktu. panelden önce kendisini kapının önünde otururken gördüm. önünden geçerken gözlerinin içine bakma cesaretini gösterdim. ama yanında gidip de " hocam deprem olcak mı" deme güvenini bulamadım kendimde. 88a gerçi iyiki soramamışım. çünkü konuşmasında bu soruya gıcık olduğunu depremin zaten beklenen bir şey olduğunu, önemli olanın hazırlıklı olmak gerektiğini söyledi. onayi ama en azından televizyonlardan tanıdığım bu bilgili insanın yanına gidip bi nasılsınız, biz ailecek sizin hayranınızız demedim. diyemedim. dunk56 neyse şaka bir yana en azından selam bile verip geçemedim. ama panelde sorusu olan var mı dediğinde keşke aklıma bi soru gelse de şunca milletin içinde sorsamda orda olduğumu göstrsem diye düşünmedim değil. hani aklıma soru gelse sorucaktım. böyle tanımadığım bi topluluk içinde soru sorarken bile çok heyecanlanırım çünkü herkes döner size bakar kim bu diye. bakayım bir daha ki sefere deniyeyim hala heyecanlanıyormuyum.
telkinleri dinlemeye devam. bunu da hallederim ben zamanla ;) wave wave wave wave

kim tutar beni ;) super

hayatimdegisti 03-05-2007 12:55 AM

Alıntı:

tresor Nickli Üyeden Alıntı

noktalar cok guzel yazılmıs ama kendımde agresıflık hıssedıyorum, eger duygusal olarak rahatsızlık devam ederse sadece egoya devam etmek daha mı dogru olur acaba ????

Suçluluk telkini ilk etapta biraz zorlayabilir.Bu nedenle ego telkinine ağirlik verip suçluluğu daha az dinleyebilirsiniz.Özellikle suçluluk duygularınızdan kurtulduğunuza kendinizi daha az suçladığınız için tepkilerinizi kendinize yöneltmek yerine dışarıya yöneltebilirsiniz.Bu da çevrenizde sinirli olma hali olarak algilanabilir.
Ancak doğal ve geçici bir süreçtir.

Deria 05-05-2007 02:18 PM

anlatacağım çok şey var hepsi birikti valla. cumaya ödev teslimi olduğu için perşembeden yazacak vaktim olmadı dün de sorun nedir bilmem gün boyu siteye bağlanmadı. 88a  şimdi burdayım işte değişimlerimi paylaşmak için. wave wave wave
öncelikle perşembe gününden başlamalıyım. perşembe günü derste herkes ufak ufak sunum yapıyordu. ben kalktığımda ise sınıfın tüm sıkıcı atmosferi kayboldu herkes gülmeye başladı. tahtada konuşurken kendime o kadar çok güveniyordum ve rahattım ki anlatamam.  siirokul henüz topluluk önünde konuşma telkinini dinlemeye başlamadım ama başladığım zaman kendimi düşünemiyorum galiba benden iyisi olmayacak ;)  partysmiley partysmiley derse ara verdiğimizde de bi kaç arkadaşım "derya bugun çok enerjiksin" dediler bunu da eklemeden geçemeyeceğim.
gelelim cuma gününe.  normal bi gündü. vücudumda bir takım alerjik tepkimeler oluşmuş. kırmızı kırmızı alerji olmuşum bunu telkinlerle alakası olduğunu sanmıyorum.  onayi e malum bahar geldi artık çimenler üzerinde oturuyoruz muhtemelen böcükler yemiştir.  neutrali5
dün bir arkadaşım saçımın son iki günde uzadığını söyledi. bu çok komiğime gitti daha önce hiç böyle bir şey duymamıştım ama bununda telkinlere bağlı olma olasılığı % 0 dır heralde  kahvesmiley
kilo verme güven mp3 ünün dinliyorum. dinlemeye ilk başladığım zamanlarda canım hala sürekli abur cubur yemek istiyordu ama kendimi daha kolay kontrol edebildiğimi hissettim. son zamanlarda ise canımın daha az abur cubur istedğini farkettim ama alışkanlıktanmıdır yada kendimi zorunlu hissetmemden midir nedir yine yiyorum eskiye göre az da olsa. eskiden çok çok yeyip vicdan azabı duyordım şimdi vicdan azabı da duymuyorum  uy897
son olarak arkadaş çevremde daha enerjik, güvenli ve neşeli gözüktüğüme inanıyorum.  blissy blissy
şimdilik bu kadar.
daha sonra yine görüşmek umuduyla.  actionsmile

Deria 08-05-2007 12:29 AM

bugun 8 mayıs. günün ilk saatleri.
herşey güzel gidiyor. smiliyface
mücizevi bir şekilde istediğim bazı basit şeyler kendiliğnden gerçekleşiyor iki gündür. belki sadece tesadüf bu ama beni çok mutlu ediyor. 956k
dün ve bugun telkinleri az dinleyebildim :(:(:( gece dinlerkende kulaklık hep düşüyor ya da mp3 çalardan başka şarkılar çalmaya başlıyor. zaten telkinleri dinleyerek yattığımda uykuya dalmakta zorlanıyorum ve sık sık uyanıyorum. yine de bunlara rağmen enerjik hissediyorum kendimi gün boyunca. blissy
başımdaki ağırlık hissi tamamen geçti ne kadar dinlersem dinleyeyyim artık başım ağrımıyor. k8908
aburu cuburu azaltmış olsamda daha henüz tam olarak bırakamadım. dunk56
şimdilik bu kadar.

Deria 10-05-2007 08:10 PM

10 mayıs
bugun biraz yorgunum. aslında gezmekten yoruldum. gerçi ODTUye bahar şenliği gelmiş benim neyime ben yine gideyim kızılaya alışveriş yapayım sevincli
bugun gezerken çok güzel bi elbise gördüm ama denemek istediğimi söyledim. mağazadaki görevili de denettirmediklriin söyledi. bende mağaza da yetkilli birini buldum aldım elime elbiseyi gittim yanına. bunları neden denettirmiyorsunuz bu çok hoşuma gitti ama denemeden alamam deneyebilirmiyim dedim. adam da malesef dedi. yorgun olduğum için pek ısrarcı olmadım. peki siz bilirsiniz, siz kaybedersiniz o zaman almıyorum dedim çıktım. eskiden olsa görevli bir şeyi denememe izin vermezse bunu sorgulamadan çok beğendiğm birşeyse alır değilse bırakırdım. bu sefer olayın peşinden gittim ama başarı elde edemedim :D ne yapayım onlar kaybeder...
bugun bi kaç bir şey daha aldım. gözlük alıp tam çıkmıştım ki üstündeki minik çiziği farkettim ve götürüp yerine başkasıını alldım. daha sonra çanta aldım kendi seçtiğim çantayı inceledim bi kusur yoktu alıyorum dedim adam poşetten yeni bi çanta çıkardı poşete koydu ben de hiç bakmadan aldım. yurda geldiğimde fermuarını bozuk olduğunu farkettim. şimdi onca işin gücün arasında yeniden gidip çantayı değiştirmek var. bu sefer tembellik yok. kesin değştircem ama ben bu sefer fiş almayıda unutmuşum. buna rağmen yarın dersten önce gidicem ve değiştircem kendime güveniyorum.

lalezar 10-05-2007 11:14 PM

neee bahar şenliği mi .odtü de miiiii???off neler vardır orda şimdi??
muhteşem tırlak tişörtlere bayılırım özellikle..
ama satılan dagıtılan her ne varsa ,orda asıl beni büyüleyen ve ısrarla çagıran ,o büyülü ve rahat ortam oldu her zaman...seni kendin gibi davranmaya davet eden,neysen o olmaya ikna eden böyle bi ortam olamaz..tadını çıkar tadınııı,cimcime seniii...tatlı şey... clapping

Deria 12-05-2007 04:00 PM

evet lalezar şu sıralar şenlik zamanı ama bu sene bana gelmedi şenlik. sevmiyorum şenlik zamanı odtuyu çünkü sapıtıyolar insanlar iyice. zaten bana hergün şenlik. varsın odtu de 3-4 gün şenlik yapsın. f678h
bu arada bugun 12 mayıs
en son yazdığımın ertesi gün gittim çantayı değiştirdim. hiç de zor olmadı. ama onu kardeşime hediye almıştım bu sefer o beğenmedi daha büyük olsun istermiş. pazartesi günü tekrar gidiyorum wave
son zamanlarda daha enerjiği daha pozitifim. kendime daha önce tam olarak güvenemediğim konularda artık tam anlamıyla güvendiğimi söyleyebilirim.
şimdilik bu kadar
sevgiler...

Deria 16-05-2007 12:24 PM

merhabalar
bugun 16 mayıs
dün ne internete girebildim ne de telkinleri dinleyebildim. çünkü gün boyu midem bulandı ve hasta yatıyordum.telkinlerin mide bulantısı etkisi de var ama benimki neden kaynaklandı bilmiyorum. üşütmüş olduğumu düşünmüyorum telkinlerden olduğunu da düşünmüyorum çünkü ilk zamanlar da olması gerekiyor galiba ama ben başlayalı 15 16 gün oldu sebebi her neyse bilmiyorum ama yataktan kalkamaz duruma geldim. belki sıcak çarptı belki de nazar değdi. 8977 nazar değme ihtimali de şurdan geldi aklıma. düşünce gücünü ispatlamak için yapılan bir deneyde adamlar bi bardak su alıyo karşısına ve içinden su hakkında güzen şeyler geçiriyor. mikroskopla incelediklerinde su moleküllerinin çok güzel şekil aldığını görüyorlar. su hakkında kötü şeyler düşündüklerinde ise moleküllerin şekil değiştirdiğini çirkinleştiğini gözlemliyorlar. benimde aklıma bu yüzden belki biririnin hakkımda kötü şeyler düşünmüş olacağı ve hasta olmuş olacağım geldi. sebebini bilmiyorum artık her neyse şimdi daha iyiyim çok şükür. aklımda hala yapmam gereken derslerde. yapmam gereken o kadar çok şey varki onları nasıl ne zaman yetiştirebilceğimi bilmiyorum. bu arada siteyi de pek takip edemiyorum. hadi bakalım inş en yakın zamanda halledebilirim.
değişim konusuna gelince sanki en son geldiğim noktada kaldım daha fazla ilerleyemiyorum ama daha önceden kendimden şüphelerim olan konularda artık kendime daha çok güveniyorum.
bir de kilo vermeye başlamış olabilirim.

tresor 16-05-2007 12:40 PM

deria cok tatlisin .. her siteye girdigimde bir sey yazmismisin diye seni ariyorum y789 , bu nazar olayi olabilir ben 3 gun once gayet mutlu yeni projemle alakali kostururken bir kadinla karsilastim, kadin beni cok inceledi, ten rengime bir suru laf etti,bu arada hala turkleri burada arap saniyorlar sen nasil tuksun dedi bana, ama kadinin bakislarindan cok rahatsiz oldum. Inan bana 15 dakika gecmedi bisiklete binerken gozlugum dustu, ben bisikletten dusmedim, yerden almaya calisirken gul dallari boylu boyunca yuzumun sagini, boynumu ve sag omuzumu kanlar icinde birakti.. eve gittim ki durum feci.. maalesef bazi gozlerden bu sekilde artik kem goz mu bilmiyorum bisiler cikiyor.. cok sukur biraz iyilesti yaralar simdi yrl78 sevgiyle tresor

yakamozdüşleri 16-05-2007 12:58 PM

her ikinize de geçmiş olsun dostlar ya Deriacım merak etme ben de kaç ay ara vermiştim nazar değildi sanki bir kaçış yaşamak istedim nedense sonra da valla baktım olmuyor tıpış tıpış döndüm faydasını gördüğüm bir şeyden neden kaçayım :) Kilo verme ihitimalin de olabilir tansiyonuna dikkat et sıcaklar başladı Tresorcum oralarda dikkat kendine nazara inanıyorum kesinlikle inanıyorum geçmiş olsun güllerin dikenleri yüzünü çizmiş olsun gülsün yüzün yinede sen de uzaklarda açan bir gülsün sevgiler ...

ats2204 16-05-2007 01:14 PM

Merhabalar bende yaklaşık 3 hafta kadar dinleyemedim ve o süre boyunca erken kalkamadım kalktığım zamanlarda da zinde olamadım çünkü izindeydim :P

Deria 16-05-2007 10:46 PM

teşekürler tresor tşkler yakomozdüşleri ben sizi çok seviyorum. bu arada sana da geçmiş olsun tresor. sen de çok komiksin ats :D
yakomoz düşleri kesinlikle kaçış yok dinlemeye devam. ama bazen fırsat bulamıyorum o zamanda gerçekten rahatsızlık duyuyorum. 88a
bu arada bugun ben bi değişim farkettim: benim iştahım azaldııııııııı.. oleeeey.. cilgin897
dün çok korkmuştum yediğimi çıkardıkça blusemia( böyle mi yazılıyordu bilmiyorum ama yeyip yeyip yediklerini bilerek isteyerek zamanla kontrolsüzce çıkaran inanlar anlamında kullandım) mı oldum diye ama neyseki değilmiş bugun bu durum geçti. 98569 ama galiba iştahımın azalmasına bi zemin hazırladı bu. sabahleyin boş mide ile kalkmama rağman hafif bir açlık vardı ama sadece bir dilim ekmek yiyebildim. sonra akşama kadar aklıma bir şey yemek gelmedi. önceden hiç susamazdım ama gün boyu elimde su şişesiyle dolaştım. akşam olunca biraz açlık hissettim. yemeğe çıkmadan önce yine susadım bi bardak su içtim ama bu beni kesti. aldığım yemeğin bitiremedim bile. her zamankinden az yememe rağmen patlamak üzereydim. umarım bu durum dün geçirdiğim hastalığın etksi değil telkinlerin etkisidir ve böyle devam eder. yoksa başka türlü kilo veremiyceğim. blissy
önceden ne yaparsam yapayım bulunduğum kilonun altına düşemeyeceğimie inanırdım ama şimdi bir şeyi başarmak istiyorsam ona inamam ve kendime güvenmem gerektiğin öğrendim ve bana öyle geliyor ki kilo vermeye başladım. s456
yanlız bu durum beni endişelendirmiyorda değil. zaten kansız, bağışıklık sistemi alt sınırda olan bir insanım meyve yada gerekli besinleri tüketmezsem vücüdum güçsüz kalır mı diye. mesela bugun daha meyve yemedim hiç yiyesimde yok. ama yemem lazım. dl67
bir de güzel olan şey benim canım hiç abur cubur bile istemedi. kendimi zorladım istiyormuyum diye ama hayır istemedim. yemedim. buna inanamaıyorum bu bi mucize. 956k

hayalayaz 18-05-2007 09:16 AM

canlarım koruma kalkanını dinleyin,içsel bir güven artışı derhal başlıyor,birde kendinizi okuyun,ben bu yaşta, aman a dostlar elem tere fiş kem gözlere şiş tü tü tü tü diyerek, bildiğim kısa dualarla kendimi bir güzel okuyup üflüyorum, sizler tabii nur gibisiniz birde enerjinizin frekansı yükseldiği için dikkat çekiyorsunuz,hele asalet fukarası italyanlar dünya güzeli olsalar ağızlarını açtıklarında lo lol lo lo diye yüksek sesle bağırarak vede ellerini hareket ettire ettire konuşurlarken, tüm güzellikleri yok oluyor, ee kıskanıyorlar tabii, koruyun kendinizi,aman ha saygılı sevgiler hepinize.

Deria 28-05-2007 12:08 AM

bugun 27 mayıs
telkinleri dinlemeye başlayalı bir ay oldu. listeme artık yeni bir iki birşey eklesem diye düşünüyorum.
bu sıralar final sınavları ve ödevleriyle çok meşgulum. ama telkinleri dinlemeye devam. bi ara siteye giriş yapğamadığım için çok üzülmüştüm neyseki sorun giderilmiş. sitemiz yenilenmiş emeği geçen herkesin ellerine sağlık.
değişime gelince;
geçen gün festival vardı ve festivalde karaoke yarışması yapılcaktı. daha önce de yapılmıştı bu ben katılmayı istemiştim ama kendimde o güveni bulamamıştım. bu sefer hiç tereddüt etmdedn katıldım. hani öyle ahım şahım bi sesim yok ama kulakları da tırmalamıyor. benim için tanımadığım bi sürü insan karlına çıkıp şarkı söylemek büyük bi medeni cesaret örneğiydi. sahneye nasıl çıktıysam sunucu da enerjimden etkilendi. herkes de bi güzel çoştu ben şarkı söylerken. diğer söylerenleri de seyrettim ama benim kadar rahat gözüken yoktu sahnede. benimse heyecandan kalbim bir kere bile çarpmadı.
şimdilik bu kadar.
çok sıkıldım artık şu sınavlar ödevler bitsin istiyorum. o zaman forumu istediğim kadar takip edebilceğim.
herkese kolay gelsin.
sevgiler mutluluklar esenlikler.

hayalayaz 28-05-2007 08:21 AM

hepiniz zor ve sıkıcı,stresli bir dönem yaşıyorsunuz allah kolaylıklar versin. inşallah müzikleri dinledikçe herşey sana şarkı söylemek kadar kolay gelir,içinde yaşadığınız bozuk eğitim sistemine rağmen ne kadar başarılı olduğunuzu düşün ve bu başarının keyfini çıkar. ben seni, hepinizi takdir ediyorum. saygılı sevgiler

gokmen goker 10-06-2007 12:57 AM

merhaba, finaller de bitti ama derya suskunsun.. (?)

Deria 10-06-2007 02:56 AM

ya hiç sorma sadanim
finaller bitti ama koşuşturma hiç biter mi? blissy
eşyaları topluyoruz artık eve dönücez. super
kaç gündür internete giremiyordum bu gün bi gireyim bakayim dedim ne var ne yok.
yakın zamanda daha bol bol görüşcez inş :)

hayalayaz 10-06-2007 02:57 AM

derya burda ama kendi günlüğüne sıra gelmedi herhalde.

gokmen goker 10-06-2007 10:14 PM

galiba oyle hayal.. smiliyface evet hakkin var deria.. ben de bugun tasindim.. diger arkadaslar mezun oldu.. ben de sigindim bi baska arkime.. ve ayriyeten belirteyim.. bi kac gun internet olmayacak evde.. ama arada bir bi yerlerden girerim.. arkasi yarina devam ederim uzun kalmasam da.. gecmis olsun derya..

Deria 11-06-2007 03:30 PM

geldim işte buralardayım. çok şükür yoğun bi dönemi sağlıklı mutlu başarılı bir şekilde geride bıraktım.
ama şu sıralar bi değişim farkedebilidiğim durum yaşamıyorum. günlük olaylar normal seyrinde devam ediyor benim için.
bu arada ben tartıda farkedemiyorum hala aynı kilodayım gibi ama insanlar baya kilo verdiğimi söylüyor. ben de verdiğimi hissediyorum açıkcası ve kendimi çok daha iyi hissediyorum. artık sürekli abur cubur yemek de istemiyorum beni en çk mutlu eden durum da bu işte.
forumda okunacak bir sürü şey birikti ama bir taraftan da çeviri yapıyorum.
yine buralarda olucam ben. telkinlere son sürat devam.
herkese kolay gelsin.

Deria 18-06-2007 01:06 PM

merhabalr hismiley
uzun zamandır pek bir şey yazmıyorum günlüğüme çünkü pek bi etkinliğim yok. evde oturmaktan başka.
ama bugun çok mutluyum o yüzden paylaşmak istedim. blissy
bugun notlarım açıklandı çoğunu zaten iyi olarak bekliyordum ama bir ders beni çok şaşırttı beklediğimden yüksek gelerek. çünkü hayal kırıklığına uğradığım zamanlar da olmuştu beklediğimden daha düşük not aldığım ama bu sefer gerçekten çok şaşırdım.
ve bu aldığım notlar üniversitede aldığım en yüksek notlar oldu. tabi şimdilik :):)
diğer yandan mutluyum çünkü sırrın ne olduğunu yeni keşfediyorum. daha önceden herkesde bir sır olduğunu biliyordum ama nasıl çalıştığını bilmiyordum.bunu da filmi seyrettikten sonra öğrendim. s456
önce istemek; sonra hayalinde canlandırmak. onu elde ettiğinde ki coşkuyu heyacanı gerçekten hissetmek. ben bunu yapmayı denedim. hayal ettiğimde kalbim gerçekten küt küt atıyor, çok heyecanlanıyorum. sevincli
ve bir de önemmli olan şeyse hiç bir zaman bunun peşinin bırakmamak. çünkü olayın gerçekleşmesi süresi kişiye göre değişirmiş ve senin bunun işe yaramadığını düşünmen bile doğaya bir tür emir vermekmiş ve o zaman gerçekten işe yaramazmış işte. 12389
bakalım ben de deneyeceğim bunu yapabildiğim kadar. benim çekim kuvetim ne kadar kuvvetli görücem. neseli56

BURCU GELEGEN 18-06-2007 04:57 PM

Deria ne güzel kavramışsın konuyu aferim sana dene ve vazgeçme başaracaksın ben 1 isteğimi başardım clapping

Deria 18-06-2007 05:06 PM

tşkler burcu wave
seni de tebrik ederim.

Deria 28-06-2007 12:22 PM

merhabalarr merhabalarr. hismiley
bir kaç gündür giremiyorum internete yine birikti okuyacaklarım burda. sadanim
yaz okuluna ders kaydımı yaptırdım yurt kaydımı yaptırdım döndüm eve. bu arada internete girip okuyamadım buraları 88a
ama the secret in kitabını nihayet okudum bu süre içinde f678h. ben alamamıştım zamanında ama kitap geldi buldu beni. kuzenim verdi "al derya oku" dedi. bende dedim "nerden bildin okumak istediğimi. yoksa çekim yasası mı:)" neyse okudum bitirdim. hayatın sırrınını, paranın sırrını, dünyanın sırrını, ilişkilerin sırırını, başarının sırının bir çok şeyi daha iyi öğrendim. wave kitap, izlediğimiz videonun daha genişletilmiş hali. neseli56
kitabı okuyunca neyi eksik yaptığımı öğrendim."mış gibi davranmak" hani dedik ya zihinde canlandırcaz diye. meğer birde istediğimiz şeyi kendimize çekmek için ona sahipmişiz gibi yapıp o frekansı yayacakmışız.
ama benim anlamadığım ve yapamadığım şey: bir şey yokken nasıl varmış gibi yapılabilir? dusun
mesela daha fazla parayı kendimize çekmek için ihtiycımız olandan fazla paraya sahipmişiz gibi yapacakmışız. doğaya "bende para var" mesajını göndermek için insanlara para verebilirmişiz mesela. ama yoksa nasıl verebilcez ki? agl34
bunu yapabilmeyi keşfetmiş arkadaşlar varsa bana da anlatabilir mi?
nasıl "mış gibi" davranabilirim? yu89

hayalayaz 28-06-2007 05:19 PM

cüzdanını oyuncak paralarla doldurabilirsin..veya gazeteleri para büyüklüğünde kesip cüzdanına yerleştirebilirsin ve hergün kendine seçtiğin bir olumlamayı tekrarlayaraktelkin verebilirsin..seçtiğin telkin şimdiki zaman olacak ..bu arada the secret'te anlatılan çek hikayesini uygulamak istersen..milli piyangonun çekini hazırlattım, ilgililere duyurulur..efendim..çeki yazıyorsunuz...sakin bir yere çekiliyorsunuz..diyaframdan diyaframdan nefes alıyorsunuz.. şehrin en işlek caddesinde ilerliyorsunuz...cebinizde..cüzdanınızda..çantanız da...size milli piyangodan milyonlar kazandıran (sayısal loto, şans topu..milli piyango bileti )var...kapısının üzerinde.milli piyango idaresi yazan binayı görüyorsunuz..yüreğiniz kıpır kıpır...sınırsız kaynakların hediyesi olan ikramiyenizi alacaksınız..seviniyorsunuz..kapının tokmağını tutuyorsunuz ..metal tokmagın serinliğini..sertliğini hissediyorsunuz..serin metalin parlaklığını görüyorsunuz..kapıyı kolayca itip içeri giriyorsunuz..içerisi mis gibi oda parfümü kokuyor...lobideki bankoya yaklaşıyorsunuz..memura bu hafta en büyük ikramiyeyi kazandım diyorsunuz...size para kazandıran biletinizi alıp inceliyor..gülümsiyerek sizi tebrik ediyor..biletinizede en fiyakalısından mühür vurarak..sizi müdürün odasına alıyor..müdürde ayakta...sizin sevincinizi paylaşıyor..elinizi sıkıyor...hemen arkasında duran kasadan bir çek defteri çıkarıyor..çek vakıfbank'ın çeki...üzerine kazandığınız paranın miktarını yazıyor..en fiyakalısından birde imza çaktıktan sonra, çeki size veriyor..servet değerindeki çeki..nerelere saklayacağınızı bilemiyorsunuz tabiii..hiç paranız yokmuş gibi davranmak isteyerek vakıfbank'ın kapısından içeri giriyorsunuz..bugüne bugün servet kazanmışsınız..hiç sıra beklemiyorsuz...dooooru müdürün odasına..kapıyı açar açmaz servet kazandığınızı söyleyin...müdürün asık suratlıyken birden bire otuziki dişi birden parlamasını seyretmek bambaşka bir zevk..( seninde ne işin var bu odada diyecek ken kendini tuttuğuna şükür eden surat ifadesi muhteşem.. galiba onlarda ikramiye alıyorlarmış bu konudan tam olarak emin değilim)neyse ikram ettikleri çaya kahveye boşverin..pahalı bir şeyler için..meyveli soda falan gibi...mümkünse vişneli limonlu olmasın..o her yerde var mangolu soda olabilir..biraz koştursunlar ve yeni milyoneri..ağırlasınlar bakalım..size randevu verecekler..hiçbir banka şubesinin kasasında okadar para yoktur..varsa bile sööölemzler...randevu verdikleri saatte ordasınız..deste deste paraları bir masanın üzerine yığmışlar..( burayı kendim uydurdum)..paralarınızın hepsi yeni gıcır gıcır..paralarınızın yenilikten pırıl pırıl parlayan renklerini görüyorsunuz...paralarınıza dokunuyorsunuz..kaliteli kağıdın dokusunu hissedin...para destelerinden birini elinize alın..başparmağınızın yardımıyla her birini şöööyle tırrrt yaptırın..paraların tırrt yaparken yarattığı serinliği hissedin..evrene sınırsız kaynaktan sınırsızca gönderdiği hediyeyle sizi sevindirdiği için şükür ve teşekkür edin..hazır olduğunuzda şimdi ve buraya geri dönün..ben en büyük ikramiyeyi kazanmadım ama kazandığım meblağları alırken yaşadığım deneyimlerim böööyle dir..saygılı sevgiler e kolay gelsin.

tresor 28-06-2007 07:43 PM

bu sırrı parada ben cok ıyı kullanıyorum, hele kı su gecırdıgım donemde, haftasonları ıcın bır ıs teklıfı daha aldım bugun yıne cocuklara ıngılızce ogretmenligi uzerine , tam da boyle dusundum cunku su anda hafta ıcı ıtalyanca ıcın okula devam edıyorum, gecen ay bır adagım vardı yapıp yapmamak konusunda bır an bıle tereddut etmedım, cunku burada adak yapmak turkıyeden bıraz daha pahalı .. ayrıca da her gun normal alısverısıme devam edıyorum, ve bana para ve ıs gelmeye devam edıyor, aynen hayal ettıgım gıbı, eger param kıt dıye dusunuyorsan, o zaman once bence para kazanmayı ımgelemeye basla, cunku para kazanmayı basarırsan o zaman baskalarına da verdıgını hayal edebılırsın ... eger para konusunda aılene baglı ısen bu senı engellıyor olabılır ??? neden denemıyorsun ???
bır de sır olayını hayalayaz gıbı ben de yenı ogrenmedım, yaklasık 10 sene once bırazdan sıze ınternet sıtesını yazacagım kısıden ogrendım, hıc ınanmayarak yapmaya basladım, ben bunları seneler oncesınden yapıyorum, gercekten de kısının kendı ınancı ıle alakalı bu... ıyı sanslar sorun olursa bana yazabılırsın sevgıler hepınıze tresor
www.kuantumdusunce.com

Deria 28-06-2007 08:16 PM

her ikinize de tşk ederim sevgili tresor ve hayalaylaz.
hayalaylaz senin yazdıklarını okurken sanki gerçekmiş gibi heyecanlandım. ıkurken kalbim küt küt attı valla. demek ki gerçek olmayan birşeyi düşününce bile beden gerçek tepkiler verebiliyor.
tresor seni de yürekten tebrik ederim. önersiğin site ilginç gözüküyor
inş söylediklerinizi uygulayabilirm.

venüs 28-06-2007 10:28 PM

"Bir şeyin olmasını istiyorsanız, bütün evren size yardım etmek için harekete geçer"...Simyacı adlı kitapta geçiyordu yanlış hatırlamıyorsam bu cümle.. o zaman pek üzerinde durmamıştım..herhangi bir cümle gibi okuyup geçmiştim .. kitabı da öyle.. Şimdi idrak edebiliyorum ne denmek istediğini...

Bir şeyin olmasını istiyorsak önce onu "eksiksiz" tüm ayrıntılarıyla hayal etmemiz gerekir...Bu inanmamızı sağlar.. Burada aslında kilit kelime "inanmak" Gerçekten inanmak gerekir.. Bir düşünelim, şimdiye kadar neler hayal etmedik ki..neler istemedik hayattan...Yeni yıla girerken herkes o yıl neler yapacağını hayal edip durur... Ya da herhangi bir zaman diliminde... yeni iş başlangıçlarında... yeni başlayan evliliklerde... hep şöyle deriz.. "bundan sonra"... "artık"...... vs.vs... boşlukları doldurabilir herkes kolaylıkla... :) değil mi? Ama maalesef bu söylediklerimize kendimiz inanmayız çoğu zaman... eğer yürekten istiyorsak, tüm kalbimizle istiyorsak... yanıyorsa içimizde biryer bu hayallerimiz için... işte o zaman evren harekete geçer....

Evren harekete geçer geçmesine de... elimize düşmesini beklersek o zaman çok bekleriz... Elimize fırsat geçer, biz o fırsatları doğru değerlendirebilirsek faydalı olur bizim için... yoksa fırsatlar elimizden uçup gider... Yani evrenle birlikte bizimde harekete geçmemiz gerekir... Şimdi bir fıkra geldi aklıma.. Kıssadan hisse yapalım :)

Kasabanın birinde imanı kuvvetli, ibadetini aksatmayan bir adam yaşar... Ve bir gün kasabayı su basar...sular yaşlı adamın evine doğru ilerlemeye başlar...Herkes panik içinde koştururken Yaşlı adamı görenler onuda çağırırlar...Yaşlı adam Allah'ın kendisini koruyacağını söyler... Sular yükselmeye başlar... bu kez kayıkla geçenler Adamı kurtarmak ister... Adam yine gitmez..."Allah beni korur" der inançla ... sular iyice yükselir adam 2. kata çıkar...bir kayık daha gelir adamı kurtarmak için.... Yine "Allah beni korur" der yaşlı adam... En sonunda kaçacak yer kalmaz... bir helikopter gelir adamı kurtarmak için... Adam yine siz gidin "Allah beni korur" der... VE ÖLÜR.....

Yaşlı adam Allah'ın huzuruna çıkar ve konuşur. 'Ben sana darıldım Allah'ım. Ben senin huzurunda yıllarca ibadet ettim..hep senden diledim ne dilediysem...,sen beni öldürdün.'der.

Allah da ona 'asıl sen kendini öldürdün.Senin için 2 kayık 1 helikopter gönderdim daha ne yapayım.'der

Aslına bakarsak, istediğimiz şeyler için fırsatlar elimize hep geçmiştir...değerlendirebilenler hayallerine kavuşmuşlar... değerlendiremeyenler de hep hayıflanmışlar..(bunlardan biri de bendim) ....

Şimdi çözdüm...:))

Sevgilerimle...

hayalayaz 28-06-2007 10:56 PM

sevgili derya ben sana yaşadıklarımı yazdım..sadece bir iki yerde uydurdum..buradaki milli piyango idaresi aynı anlattığım gibi..ben bunu yaparken kaybedeceğim hiç bir şey yoktu..kazanmasam ne olurdu hiç..sadece eğlenceli hayaller kurmuş olurdum...nitekim loto oynadığımızda bazı insanlar şöyle söyler, paranızı sokağa atıyorsunuz..bende cevap veririm..bu kadar ucuza dünya seyahati yapabileceğim bir acenta biliyorsan söyle..hayaller iyidir yaa..ben çok uzun zaman sonra tekrar hayal kurmaya başladım..yakındır leyleği havada görmem.. bu arada size korkularımızı nasıl yarattığımızın somut örneğini vereyim, bu benim için çok üzücü olsada..benim annem almanyaya giden ikinci veya üçüncü kafilede..ilk gittiği yer bir kumaş fabrikası kendisi çok zayıf..ve top top kumaşlar kaldırmak zorunda..kendi kendine şunu düşünüyor eğer ben bu iş yerinde iki yıl çalışırsam belim sakatlanır...kontratı biter bitmez ayrılıyor işten, hayatı boyunca ağır işlerde çalıştı..ve tek korkusu belini sakatlayıp felç olmasıydı..geçen hafta düştüğünü okumuşsunuzdur...kolu kırıldı..doktorlara belim çok ağrıyor dedikçe düşmekten ve şişmanlıktan teyze dediler..meğer iki omurgasıda hasar görmüş.. yarın belinden ameliyat olacak..inşallah korktuğu başına gelmez..gelmemesi için dua ediyorum..ve korkmamaya çalışıyorum...buda düşüncelerimizi olumsuz yönde yoğunlaştırırsak nasıl gerçekleştirdiğimizin somut örneği hepinizin hayallerinin tez zamanda gerçekleşmesi dileğiyle iyi geceler.

Deria 29-06-2007 02:39 PM

sevgili venüs. bu düşüncelerini paylaştığın için tşk ederim. evet çoğu zamanda biz elimize geçen fırsatları geri tepiyoruz. geçmişte benimde çok yaptığım gibi. ama buundan sonra yapmayacağım. elime geçen herşeyle ilgili küçük büyük her fırsatı değerlendirmeye çalışacağım. clapping
canım hayal. annene de çok geçmiş olsun. aslında burda, the secret kitabından yada filminden öğrendim ki benzer benzeri çeker ve o yüzden korktuğumuz başımıza gelir. ama umarım ve dilerim ki annenin başına korktuğu gelmez. anneninn son durumunu da paylaşırsan bizlerle çok iyi olur. kadıncağızı çok merak edeceğim. sad456
bu arada kendime gelince. isteklerimi hayal etmeye çalışıyorum ve yapabildiğim ölçüde mış gibi davranmaya çalışıyorum. ama eksik yaptığım ama yapamadığım birşeyler var gibi. inş onları da halledersem ben de isteklerimi kendime daha kolay kendime çekeceğim. s456
ya da çekeceğim demeyeyim. yoksa bu düşüncem hep gelecekte kalacak. aslında yavaş yavaş kendime çekiyorum isteklerimi. nasıl olacaklarıyla ilgilenmiyorum. çünkü evren muhakkak hallediyor o konuyu. şu an sadece sonuca odaklıyım.

BURCU GELEGEN 30-06-2007 10:41 PM

Hayal harika anlatmışsın tüylerim ürperdi 44

ozel 06-07-2007 11:38 PM

Sevgili Deryacim aslinda benim hayatimda iki yonlu tecrubelerimde oldu. Birseyi cok isteyip onun icin sevincle dilekte bulunup sonra uzerinde durmayinca, kendini gunluk yasamina verince de birgun aniden oluveriyor. Ama surekli hergun dusununcede oluyor bilemiyorum hangisi daha gecerli, sanirim ikiside gecerli. Yillar once Turkiyede ise giderken hergun Allaha bir arabam olmasi icin yurekten dilekte bulunurdum ama nasil olacak param varmi nezaman gibi unsurlara hic deginmezdim. Buda ilginctir cunku araba alma imkanim o zamanlar hic mi hic yoktu. Birgun isten ayrildim birkac gun sonra kapi caldi ve bir cocuk eski nisanlimin bana hediye olarak aldigi arabanin anahtarlarini getirdi . Tabi ayrintilari hesaplamadigim icin arabanin benzin parasini karsilayamayacaktim ve bir sure sonra arabayi satmak zorunda kaldim falan filan. Diger cok ilginc mucize ise yillarca Misira gitmeyi istedim ve herzaman "Misiri gormeden beni oldurme Allahim" diye dua ederdim, Yine ayrintilar yok! Ve yine birgun Ablam aradi erkek arkadasinin babasi hastalanmis, onun ablam ile yaptiklari Misir seyahatine katilamayacagi icin ablam erkek arkadasi nin yerine benim gelebilecegimi soyledi. Seyahatin tum bedelleri odenmisti.. Iste boyle Deryacim, istemek ve sevincle istemek onemli olan. Heleki istedigimiz seyin ayrintilarinida sevincli bir oyun gibi belirleyebilirsek o istegimiz hayatimiza bir sekilde giriyor. Ben bunu onceleri dogal olarak yapiyordum sonra secret filmini izledikten sonra boyle bir cekim yasasinin varligindan haberdar oldum ve eski mucizelerin nedenini nasilini anladim. Mucizelerin bol olsun blissy
Sevgi ve Isikla kal.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:22 PM.