Registered Member Login:
Üye değil misin? Kayıt olunuz today!
Bugünki MesajlarForumları Okundu Kabul Et
subliminal telkin cd subliminal telkin mp3

Topluluk Önünde Konuşma Yapmaktan Korkmayın

  Dikkat Mp3leri Buradan Yükleyiniz ve  Topluluk Karşısında Konuşma   Topluluk Önünde Konuşma Yapmaktan Korkmayın Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . Topluluk Önünde Konuşma Yapmaktan Korkmayın Birçoğumuz Topluluk önünde konuşmaktan nefret eder. Ancak biraz kendine güven ve konuya hakim olma mükemmel bir Konuşma için yeterli. Birçok ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Topluluk Önünde Konuşma Yapmaktan Korkmayın telkin cd indir izle İstanbul Topluluk Önünde Konuşma Yapmaktan Korkmayın nerededir kimdir Topluluk Önünde Konuşma Yapmaktan Korkmayın çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Topluluk Önünde Konuşma Yapmaktan Korkmayın hipnoz Topluluk Önünde Konuşma Yapmaktan Korkmayınolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Topluluk Önünde Konuşma Yapmaktan Korkmayın hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Topluluk Önünde Konuşma Yapmaktan Korkmayın kuantum düşünce kitap haberiUyarılar

Topluluk Karşısında Konuşma topluluk karşısında, topluluk karşısında konuşmak, topluluk karşısında konuşma, topluluk karşısında konuşamama


Reklam Alanı

Topluluk Önünde Konuşma Yapmaktan Korkmayın

Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 10-01-2010, 01:01 PM   #1 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Dec 2009
Mesajlar: 77
Tesekkür: 24
81 Mesajinıza toplam 572 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
rimdeng2121 has a spectacular aura aboutrimdeng2121 has a spectacular aura aboutrimdeng2121 has a spectacular aura about
Standart Topluluk Önünde Konuşma Yapmaktan Korkmayın

Birçoğumuz Topluluk önünde konuşmaktan nefret eder. Ancak biraz kendine güven ve konuya hakim olma mükemmel bir Konuşma için yeterli.

Birçok insan toplum önünde konuşma yapmamak için türlü türlü bahaneler uydurur. Ancak bir kere bu korkuyu aştıktan sonra göreceksiniz ki, küçük ya da büyük gruplar önüne yapılan güçlü konuşmalar size birçok iş fırsatı yaratacak, kariyerinizde önemli bir adım atmanıza neden olacaktır. Konuşma yaparak güvenilebilirliğinizin aniden arttığını hissedeceksiniz. Çünkü konuşma yaparken esasında, yeteneklerinizi, deneyimlerinizi ve kendinize güveninizi gösteriyorsunuz. Öncelikle hangi konularda konuşma yapabileceğinize karar vermelisiniz. İşte iki adımlık bir süreç:
1. Konuşmanıza başlık bulun. Herkes bir konuda uzmandır. Problem şu ki birçoğumuz yetenekli olduğumuz konuları görmezden geliriz. Ancak sizin bilgi birikiminizden yararlanabilecek pek çok insan olabilir. Genç ya da yaşlı, zengin veya fakir, işsiz ya da çalışan olabilirsiniz ama ne olursa olsun başkalarının işine yarayacak çok zengin bilgilere sahip olduğunuz bir gerçektir. Örneğin eğer yöneticiyseniz, liderlik ve motivasyon gibi konular üzerine konuşabilir, deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Yeni yönetciler veya yeni iş sahipleri için bu bilgiler tahmin ettiğinizden çok daha değerlidir.
2. Dinleyici bulun. Birçok çalışma grubu, dernek, üniversiteler, şirketler konuşmacı arayışı içindedir. Onlara konuşma içeriğinizden bahsedebilir, neden onları ilgilendirdiğini açıklayabilirsiniz. Şimdi de topluluk önünde konuşma korkunuzu yenmeye geldi sıra. İnsan Kaynakları uzmanı Don Straits'e göre pek çok insan konuşmadan değil, nasıl görüneceklerinden yani kendilerini kötü bir duruma düşürmekten korkarlar. Ancak bu çok görülmüş bir durum değildir. Bazı insanlar devamlı olarak topluluk önünde konuşma yaparlar ancak onlar da sahnede yerlerini alırken sizin kadar heyecanlıdır. İşte size yardımcı olacak birkaç yol:
1. Derin Nefes Alın. Dinleyicilerinizin / seyircilerinizin karşısına çıkmadan önce birkaç defa derin nefes alın. Nefesinizi ağızınızdan alın, oksijeni ciğerlerinizde tutun sonra da burnunuzdan verin. Oksijen gerginliğinizi azaltır ve kafanızı toparlamanızı sağlar. Bunu her konuşma yapmadan önce denerseniz işe yaradığını göreceksiniz. Televizyonda canlı yayınlanan şovlara bir göz atın. Sunucu sahne aldıktan sonra birkaç defa derin nefes alıp verir. Böylece rahatlayıp kafasını toparlar.
2. Giriş cümlenizi çalışın. Kurduğunuz ilk cümleler hayati önem taşır. O an tüm gözler üzerinizdedir. Bu nedenle ilk cümlelerinizi ezberlemek zorunda değilsiniz ancak akıcı ve kusursuz bir şekilde ağzınızdan çıkana kadar çalışmalısınız.
3. Materyallerinizi tanıyın. Konuşmanızda kullanacağınız materyalleri iyice araştırın, analiz edin, gözlemleyin. Neden bahsettiğinize emin olun. Küçük bir not: bir konu üzerinde üç kitap okuyan herhangi biri o konu üzerinde, dünyadaki diğer kişilerden yüzde 90 oranında daha fazla şey bilir.
4. Dinleyicilerinizi tanıyın. Kime konuştuğunuzu bilmeniz çok önemli. Beklentileri neler? Ne öğrenmek istiyorlar? Onları hangi konular ilgilendiriyor? Sizi dinlemekteki amaçları ne? Eğitim düzeyleri ne? Demografik ortalamaları nedir? Bu soruların yanıtlarını bilirseniz, sunumunuzu dinleyicilerin ihtiyaçlarına göre şekillendirebilirsiniz.
5. Dinleyicilerinizle iletişim kurun. Sunumunuz sırasında kürsünün arkasından çıkın ve dinleyicilerinizle iletişim kurun. Soru sorun, yorumlarını alın, karşılıklı sohbet edebileceğiniz birkaç dakika yaratın. Onları da konuşmanın içine dahil ederseniz, daha iyi dinlemelerini ve konuşmayı takip etmelerini sağlayabilirsiniz.
6. Prova yapın. Mükemmel bir sonuca ulaşmayı hedefliyorsanız bol bol prova yapmalısınız. Ancak konuşmayı ezberlemekten kaçının, çünkü ezberden yapılan konuşmalar sıkıcı ve inandırıcılıktan uzak olur. Onun yerine materyallerinize ve konuşmanıza tam olarak hakim olacağınız seviyeye gelene kadar bol bol tekrar yapın.
Konuşma öncesi hazırlıklarınızı tamamladınız, artık başarılı bir sunum yapabilirsiniz. Sunum sırasında kullanabileceğiniz birkaç ipucu etkili bir konuşmanın kapılarını size açacak.
1. Göz kontağı kurun. Dinleyicilerin arasında gezinirken mutlaka direkt göz kontağı kurun. Ancak bunu yaparken belirli kişilere odaklanmayın, her seferinde farklı kişilere bakmaya dikkat edin. Göz kontağını 4-6 saniye arası korumaya özen gösterin. Böylece sunumunuza daha fazla inandırıcılık katacaksınız ve dinleyiciler samimiyetinize inanacaklar.
2. Sesinizi iyi kullanın. Enerjinizi doğru kullanmalı, bunu sesinize yansıtmalısınız. Konuşma sırasında es'ler, ses iniş çıkışları ve tonları kullanın. Böylece dinleyiciler monoton bir ses dinledikleri için dikkatlerini başka tarafa yöneltmezler.
3. Jest ve mimik kullanın. Dikkat ederseniz birçok konuşmacının vücut dilini kullanırken zorluk çektiğini göreceksiniz. İzleyici karşısına geçtiklerine özellikle kollarını kıpırdatmakta zorlanan ya da gelişigüzel sallayan, kürsünün arkasına saklayan konuşmacılarla karşılaşabilirsiniz. Konuşmanızı prova yaparken hareketlerinizi de işin içine katın. Hatta kelimeler kullanmadan prova yapmayı deneyin, sadece vücut dilinizi çalıştırın.
4. Kişisel deneyimlerinize yer verin. Bilgi vererek beyne, kişisel deneyimlerinize yer vererek insanların duygularına hitap edersiniz. Dinleyicilerinizin dikkatini komik, trajik, romantik, arkadaşlık, aileye, hayata, başarıya ve kariyere dair hikayelerle çekmeye çalışın. Dinleyiciler bu tür kişisel deneyimlere ve hikayelere ilgi göstereceklerdir. Duygularına hitap ederek yaptığınız konuşmalar dinleyici üzerinde daha kalıcı bir etki bırakır.
5. Giriş cümlenize renk katın. Yukarıda da belirttiğimiz gibi konuşmanın ilk cümleleri çok önemlidir. Konuşmanıza bir hikaye anlatarak, harekete geçirici bir soru sorarak, istatistiki bir bilgiye ya da özlü bir söze yer vererek başlayabilirsiniz. Böylece dinleyicilerinizin dikkatini ilk cümleden kazanarak konuşmanın ilerleyen bölümlerindeki sürprizler için hazır tutabilirsiniz.
6. Konuşmanıza mükemmel bir son verin ki daha fazlasını dinlemek istesinler. Birçok konuşmacının yaptığı hatalardan biri konuşmaya soru-cevap bölümüyle son vermektir. Bu davranışın, temposu gittikçe düşen bir kapanışa yol açacağı garantidir. Bunun yerine kendi kapanışınızı yapmalısınız. Bu kapanış dinleyicilerinizi şaşırtmalı, motive etmeli, konuşmayı büyük bir heyecanla terk etmelerini sağlamalıdır. Kapanış cümleleriniz şunları içerebilir:
•Kişilerde kendine güven yaratın. Kendilerini iyi hissetmeleri için nedenler sıralayın.
•Harekete geçmelerini isteyin. Onlara bir hedef verin ve bunu başarmaları için onları yüreklendirin.
•Problemlerinin çözümünü bulmada yol gösterin. Sorunları çözmeleri için önerilerde bulunun, krizlerle nasıl başa çıkmaları gerektiği, başkalarından nasıl yardım alabilecekleri konusunda yol gösterin.
•İstedikleri konuya yönelmeleri için onları yüreklendirin. Bu herhangi bir konu olabilir. Yazmak, bir topluluğa katılmak, terfi almak vs...
•Mükemmele ulaşmaları için onlara ilham verin. En yüksek performansa ulaşmaları, hedeflerinin peşinden koşmaları ve her el attıkları işte başarılı olabileceklerine dair onlara nedenler verin.ilk defa geliyorsanız , ismim Atakan Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve  Türkiye'de ilk subliminal telkin uzmanıyım..Şimdiye kadar 10 yılda bir milyon üzerinde kişi telkin cd lerimi indirip uykuda dinleyerek faydalandı. Denemek için hediye telkin mp3 indirebilirsiniz. telkincd.com Neler mi hediye?Koruma kalkani,suçluluk duyguları,ego güven,depresyon dünde kaldı ve diğerleri....Ayrıca telefonla 5 dakika ücretsiz çekirdek inanç ön tespiti buradan yaptirabilirsiniz. cekirdekinanc.comTelkin cd hipnoz gibi ama tam olarak değil çünkü daha da etkili...işte 10 dakikalik bir tv programı..
rimdeng2121 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 03-12-2010, 11:37 PM   #2 (permalink)
Banned
 
Üyelik tarihi: Dec 2010
Mesajlar: 38
Tesekkür: 1
33 Mesajinıza toplam 98 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Emel.. will become famous soon enoughEmel.. will become famous soon enough
Standart Cevap: Topluluk Önünde Konuşma Yapmaktan Korkmayın

uff.. yazı çok uzun ya.. ama paylaşım için teşekkürler.. başını okudum sadecenek ama neyi anlatmak istediğinizi anladm.. sanırım.. böle bişiy başımdan geçti benimde.. ilk başlarda yapamam korkusu vardı.. ama kürsüye çıkmak ve bide kendi seçtiğim konuyu bütün sınıfa anlatmak zorundaydm.. nsl çıktım ve o seçmiş olduğum konuyu nsl anlattım gerçekten hiç bir fikrim yok.. hatırlamıyrm.. :).. korkunç derece de bir heyecan ve belirsizlik ve olumsuzluk yaratan bi korkuyla beraber çıktım.. elimdeki kağıdı zor taşıdım,tuttum.. çünkü ellerim titriyodu.. :).. ama bu ilk denememdi ne yaptığımı bilmiyrumdu ama aşşağ indiğimde ikinci defa çıkmayı çok istedim.. gerçekten.. böle bi rahatlık,kendime güvenim gelmişti o an ya.. ve ikinci defa çıksaydım eminim kii ağlatırdım o kürsüyü.. :d.. ama kısmet olmadı tabi.. ama gel gelelim kii şimdilerde olsa çıkıp gene konuşamam.. yine ellerim titrer.. yine korkunç derecede heyecanlanırım ve yine olumsuzluklar içerisinde kalabilrim.. aslında böle olmak benimde sinirlerimi bozuyo ama istem dışı bu şey.. bende kızıyrm kendime ama yapamıyrm işte.. kabuğumu kıramıyrm.. :(.. uf.. teşekkürler..
Emel.. isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 04-12-2010, 07:28 PM   #3 (permalink)
Dolphin
 
bluegirlx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mar 2010
Mesajlar: 1,630
Tesekkür: 4,057
1,534 Mesajinıza toplam 6,218 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
bluegirlx has a reputation beyond reputebluegirlx has a reputation beyond reputebluegirlx has a reputation beyond reputebluegirlx has a reputation beyond reputebluegirlx has a reputation beyond reputebluegirlx has a reputation beyond reputebluegirlx has a reputation beyond reputebluegirlx has a reputation beyond reputebluegirlx has a reputation beyond reputebluegirlx has a reputation beyond reputebluegirlx has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Topluluk Önünde Konuşma Yapmaktan Korkmayın

Alıntı:
Emel.. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
uff.. yazı çok uzun ya.. ama paylaşım için teşekkürler.. başını okudum sadecenek ama neyi anlatmak istediğinizi anladm.. sanırım.. böle bişiy başımdan geçti benimde.. ilk başlarda yapamam korkusu vardı.. ama kürsüye çıkmak ve bide kendi seçtiğim konuyu bütün sınıfa anlatmak zorundaydm.. nsl çıktım ve o seçmiş olduğum konuyu nsl anlattım gerçekten hiç bir fikrim yok.. hatırlamıyrm.. :).. korkunç derece de bir heyecan ve belirsizlik ve olumsuzluk yaratan bi korkuyla beraber çıktım.. elimdeki kağıdı zor taşıdım,tuttum.. çünkü ellerim titriyodu.. :).. ama bu ilk denememdi ne yaptığımı bilmiyrumdu ama aşşağ indiğimde ikinci defa çıkmayı çok istedim.. gerçekten.. böle bi rahatlık,kendime güvenim gelmişti o an ya.. ve ikinci defa çıksaydım eminim kii ağlatırdım o kürsüyü.. :d.. ama kısmet olmadı tabi.. ama gel gelelim kii şimdilerde olsa çıkıp gene konuşamam.. yine ellerim titrer.. yine korkunç derecede heyecanlanırım ve yine olumsuzluklar içerisinde kalabilrim.. aslında böle olmak benimde sinirlerimi bozuyo ama istem dışı bu şey.. bende kızıyrm kendime ama yapamıyrm işte.. kabuğumu kıramıyrm.. :(.. uf.. teşekkürler..

sevgili emel hoşgeldin..bir kere başaran biri için biraz fazla karamsar gördüm seni..eğer istersen ve derdini anlatırken bile kurduğun cümlelere dikkat edersen ben hayalini kurabileceğin herşeyi yapabileceğini düşünüyorum ..bu sadece sana mahsus değil bir kere başaran herkese mahsus bir durum.
ego suçluluk ve kendine güven başlangıç telkinlerinin sana faydası olabileceğini düşünüyorum sevgiler..
__________________
Ben bir ışık işçisiyim..Işık taşırım doğam gereğii..İşim zor sanmayınn..Bazen ben onu taşırımm..Bazen o benii..

bluegirlx isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 04-12-2010, 10:02 PM   #4 (permalink)
Banned
 
Üyelik tarihi: Dec 2010
Mesajlar: 38
Tesekkür: 1
33 Mesajinıza toplam 98 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Emel.. will become famous soon enoughEmel.. will become famous soon enough
Standart Cevap: Topluluk Önünde Konuşma Yapmaktan Korkmayın

hoşbuldum.. :).. hmm.. tmm bakarım.. teşekkür ederim.. :)..
Emel.. isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Topluluk Önünde Konuşma Yapmaktan Korkmayın

  Dikkat Mp3leri Buradan Yükleyiniz ve  Topluluk Karşısında Konuşma   Topluluk Önünde Konuşma Yapmaktan Korkmayın Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . Topluluk Önünde Konuşma Yapmaktan Korkmayın Birçoğumuz Topluluk önünde konuşmaktan nefret eder. Ancak biraz kendine güven ve konuya hakim olma mükemmel bir Konuşma için yeterli. Birçok ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Topluluk Önünde Konuşma Yapmaktan Korkmayın telkin cd indir izle İstanbul Topluluk Önünde Konuşma Yapmaktan Korkmayın nerededir kimdir Topluluk Önünde Konuşma Yapmaktan Korkmayın çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Topluluk Önünde Konuşma Yapmaktan Korkmayın hipnoz Topluluk Önünde Konuşma Yapmaktan Korkmayınolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Topluluk Önünde Konuşma Yapmaktan Korkmayın hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Topluluk Önünde Konuşma Yapmaktan Korkmayın kuantum düşünce kitap haberi
WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:55 PM.Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1