Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Tırnak Yeme (http://www.hayatimdegisti.com/forum/tirnak-yeme/)
-   -   Tırnak yeme alışkanlığı (http://www.hayatimdegisti.com/forum/tirnak-yeme/851-tirnak-yeme-aliskanligi.html)

cradlestone 03-04-2009 05:03 PM

Cevap: Tırnak yeme alışkanlığı

yalnız kaldığımda tek dostum:D acıktığımda tek dostum:D ama onu hiç sevmiyorum:S bu yazıyı yazarken bile tırnaklarımı yiyorum(benm için daha çok etler önemli:D)..

çoookk merak ediyorum acaba bu illeti ne zaman bırakıcam..

Ping Me 04-04-2009 10:44 PM

10-15 yıl kadar tırnak yemiş biri olarak diyebilirim ki aslında gayet amaçsız bir davranış.dürüstçe kendinize (buna nasıl engel olabilirim diye sormak yerine) bunu neden yapıyorum ki diye sorarsanız aldığınız cevap size yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.
lisedeyken bir kız arkadaşım ellerimin guzel olduğunu ama berat göründüğünü söylemişti.o an için bunu umursamayıp şakaya vurmuş olsam da sonrasında insanların ellerine dikkat ettiğimi farkettim.tırnaklarını yiyen(paramparça eden demeliyim) bir kız arkadaşımda bunu gözlemledikten sonra derste otobuste yolda her an elimin ağzımda olduğunu ve bunun bana yakışmadığını düşündüm.erkek arkadaşlara fikir veremeyeceğim ama bayanlar için kendi uyguladığım yöntemi paylaşabilirim.tırnaklarınız kısayken bile onları sevin bakın oje sürün ve beğenin.tırnak yerken hep şurasını da kemireyim düzelicek diye düşünürdüm sonunda ellerimi kullanılmaz hale getirene kadar yemiş olurdum.Biliyorum ki her zaman alışkanlıklara sığınmanın bahanesi sıkıntılar bulunabilir.bir kez buna sığınmamayı başarırsanız gerisinin geleceğine inanıyorum,yalnız inanmıyorum biliyorum da..mesela ben manikür yaptığımda aldığım iltifatları bir tarafa tırnaklarını kemirmekten kendini alamayan beni bir tarafa koyuyorum ve kendime yakıştırdığım davranışı kazanabilirim diye kendimle konuşuyorum.uzun zamandır bıraktım bu alışkanlığımı,belki sigarayı bırakırsam ya da hayatımda bu kadar somut olmayan bir boşluk doğarsa beni yine cezbetmeye çalışabillir.ama bana kötü gelen bir şeye neden izin vereyim ki..

Siyahça 04-04-2009 10:57 PM

''..,belki sigarayı bırakırsam ya da hayatımda bu kadar somut olmayan bir boşluk doğarsa beni yine cezbetmeye çalışabillir..''

demişsiniz..tam olarak anlayamadım; tırnak yemeyi bırakıp sigara içmeye mi başladınız?!

tırnaklarınız için tebrik ederim...ama sigara da EN AZ tırnak yemek kadar kötü değil mi?

Ping Me 04-04-2009 11:04 PM

hayır bu sadece örnekti ama kendimi doğru ifade edememiş olabilirim :) sıradaki hedefim sigara ve yanlış beslenme alışkanlıklarımdan kurtulmak..tırnak yemeyi şu anda kesmiş olsam da başka bir mücadelede bana dost gibi görünebileceğinin kaygısını duymuyor değilim.ama ona izin vermeyeceğim :)

Siyahça 04-04-2009 11:09 PM

şimdi anladım..ben de bir an tırnak yemeyi bıraktığınız için biz 'tırnak makası özürlü'lere tepeden tepeden bakıyorsunuz sandım..utananadam

bazen aklımdan ciddi ciddi geçiyor, ben de mi başlasam tırnak uzatmaya diye...çok denedim bırakmayı...ama seviom da tırnak kemirmeyi...hüfff daha tam karar veremedim...44a

Ping Me 04-04-2009 11:17 PM

işte ben de sigara konusunda aynı hislere sahip olduğum için herhalde bilinçsiz şekilde bu örneği verdim.bırakmam gerektiğini biliyorum illa bir sağlık problemi ile yumurta kapıya dayanıp da bırakmak durumunda kalabileceğim fikri bana "irademle bıraktım" demekten kat kat itici geliyor :)) devamlı bir sıkıntımızı düşünüp durmak canımızı sıkıyor yalnızca.önümüzde iki yol var istiyorsak yaparız istemiyorsak da yapmayız.tercihlerimin bana ait olduğunu düşünmek (kendi adıma diyebilirim ki ) rahatlatıcı...belki de zamanı gelmemiştir belki de tam zamanıdır.o an gelince görüyoruz ki içimizden hoşlanmadığımız davranışı yapmak da gelmiyor..düşünüp durmayalım su akar yolunu bulur,hepimizin emel sayın ellerine sahip olmamız şart değil. :) belki de mesleğiniz dolayısıyla daha da umursuyorsunuzdur..ama beni yanlış anlamayın neden tepeden bakayım başkasına şişko demek beni forma sokmaz ki :)

Siyahça 04-04-2009 11:19 PM

sizi seviyorum! sevincli

teşekkürler...

sem2008 05-04-2009 12:56 AM

bendede bu alışkanlık vardı ama son birkaçaydır bıraktım,manikür yaptırdım şimdi ellerim çok güzel,zaten parmaklarım uzun ve güzeldi,yani aslında elleri güzel olanlardanım ben ama tırnaklarını mahfedenler grubundandım oysa ne kadar haksızlık ediyormuşum kendime!ben sinirlendiğim zaman kemirirdim tırnaklarımı şimdi bunu yapmıyorum,meditasyon yapıyorum ve ellerime bakıyorum sanki ışıl ışıllar ya,ellerimi seviyorum,kendimi seviyorum!oh be ...bu duruma en çokta annem sevindi,onuda sevindirdiğim için dahada mutluyum arkadaşlar! :)

qülqüzeli42 15-07-2009 09:56 PM

arkadaşlar bende hiç tırnak makasıyla tırnaklarımı kesmedim:) hiç uzamasına fırsat vermiyorum zaten ama artık bırakmak istoyorum çünkü tırnaklarımın hali çok kötü ve bir bayan olarak bu hiç hoş değil:(

lenaia 20-07-2009 01:58 AM

27 yaşındayım ve kendimi bildim bileli tırnaklarımı yerdim. yaklaşık bir ay önce bu siteye üye oldum ve telkinleri dinleyip, forumları okudum. kendime bir yapılacaklar listesi oluşturdum. bunun sonucunda da inanamadığım bir şekilde hiç zorluk çekmeden tırnaklarımı uzattım. canım hiç tırnak yemek istemiyor.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:23 PM.