Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatını Değiştirmeye İstekli Yeni Üyeler > Rehber Bölümünü İncelemeden Soru Sormayınız > Telkinleri Duyulmuyor Sadece Müzik mi Var

Uyarılar

Beynin Direnci-Soru

Rehber Bölümünü İncelemeden Soru Sormayınız ve Telkinleri Duyulmuyor Sadece Müzik mi Var Beynin Direnci-Soru Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Hepimizin bildiği gibi mp3lerde tek duyulan müzik.Sözlerin olmamasının mantığı "Beyin söylenenlere karşı direnç oluşturabilir."düşüncesi.İnsanın doğasında inatçılık,doğru-yanlış bilmeden karşı çıkma isteği var bence de. Benim aklıma yatmayan bir nokta var,doyurucu bir şekilde yanıt veren olursa çok memnun kalırım. Beynin söylenenlere karşı ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Telkinleri Duyulmuyor Sadece Müzik mi Var telkin cd indir izle İstanbul Telkinleri Duyulmuyor Sadece Müzik mi Var nerededir kimdir Telkinleri Duyulmuyor Sadece Müzik mi Var çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Telkinleri Duyulmuyor Sadece Müzik mi Var hipnoz Telkinleri Duyulmuyor Sadece Müzik mi Var olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Telkinleri Duyulmuyor Sadece Müzik mi Var hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Telkinleri Duyulmuyor Sadece Müzik mi Var kuantum düşünce kitap haberi

Beynin Direnci-Soru

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 21-12-2008, 04:11 PM   #1 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 0
6 Mesajinıza toplam 36 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
maasuka is an unknown quantity at this point
Question Beynin Direnci-Soru

Hepimizin bildiği gibi mp3lerde tek duyulan müzik.Sözlerin olmamasının mantığı "Beyin söylenenlere karşı direnç oluşturabilir."düşüncesi.İnsanın doğasında inatçılık,doğru-yanlış bilmeden karşı çıkma isteği var bence de.Benim aklıma yatmayan bir nokta var,doyurucu bir şekilde yanıt veren olursa çok memnun kalırım.
Beynin söylenenlere karşı direnç oluşturma olasılığı var ve yüksekse...Sabah-akşam arabesk dinleyen kişinin beyninin buna direnç oluşturması ve neşelenmesi,söz gelimi oyun havası dinleyenin beynininse üzüntü-umutsuzluk hormonları salgılaması gerekmez miydi??şaşkın
Bu zıtlıklar arasında nasıl yaşamayı başarıyoruz biz ?

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

maasuka isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 21-12-2008, 04:40 PM   #2 (permalink)
Teğmen

kozbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 34
40 Mesajinıza toplam 178 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
kozbey will become famous soon enoughkozbey will become famous soon enough

arkadaşım senin yazdığın şey çok saçma bi kere arabesk dinleyen kişi neden arabesk dinler kötü düşüncelerini daha da derinleştirmek için dinler. Ondan kaçışı değilde onunla yaşamayı seçmiştir. Devamlı oyun havası dinleyen kişi zaten neşeli bir insandır ve neşesini sürdürmek için dinler ve oynar. Bu telkinler de kötü alışkanlıklardan kaçmak için yapılmıştır. Bir insanın beynine kendi kendine emir vermesi telkinleri dinlemesinden daha az etkilidir. Bu yüzden telkinlerin dinlenmesi her zaman için daha iyidir....
Alt 21-12-2008, 04:52 PM   #3 (permalink)
Moderator

sanemce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 16,247
1,756 Mesajinıza toplam 14,576 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond repute

merhaba maasuka hoşgeldin yanımıza.

elimden geldiğince sorunu cevaplamaya çalışayım..

beynin söylenenlere karşı direnç oluşturma olasılığı var ve yüksek..

örneğin: sosyal fobisi olan bir kişi ye " sen çok sosyalsin, her ortama rahatça girebiliyorsun ve çok kolay arkadaşlıklar kurabiliyorsun" dendiğinde bilinci buna bir sürü cevap verecektir.

"o zaman neden ortamlara giremiyorum, neden kendimi ifade edemiyorum, arkadaşlıklar kuramıyorum vs." bu sesi susturmak mümkün değil. çünkü bu durumdan rahatsızlık duymuş olsa da kendini sosyal fobik olarak kabullenmiştir bu düşünceyi değiştirmek bilinci dahilinde belki zaman alacak belki de gerçekleşmeyecektir..

oysa ki subliminal telkinlerle bilinçaltından bu kuralı yıkmak daha kalıcı ve kısa sürede sağlanacak bir yöntemdir..

depresyonda olan birine : " sen mutlusun, huzurlusun " dendiğinde bu söylenenlere direnecektir. çünkü mutlu ve huzurlu olsa zaten depresyonda olmaz.. bunu nasıl yeneceğini biliyordur belki ama elinde değildir inanmıyordur güvenmiyordur..

telkinler bunu nasıl aşabileceğimiz konusunda güven aşılar bilinçaltına ve bilincimizi yönlendiren bilinçaltımız olduğuna göre, bilinçaltımıza verilen telkinler düşüncelerimize, davranışlarımıza yansıyarak olumlu yönde değişim göstermemizi sağlar..

her şey düşüncelerimizde başlar ve biter. nasıl düşünüyorsak öyle yaşarız. "inanmak" tır aslolan.. mutlu olduğumuza inanıyorsak, mutlu oluruz. şanssız olduğumuza inanıyorsak da, şanssızızdır çünkü önümüze çıkan şans faktörlerini görmemize engeldir şanssız olduğumuzu düşünmemiz..

bunlarla ilgili bir çok örnek verilebilir..

doğamız gereği olumsuzluklara daha meyilli olduğumuz için, olumsuz durumlarda daha çabuk etki altında kalabiliyoruz.
hepimizin herşeyi başarma gücü ve kapasitesi var. önemli olan içimizde bu inancı sağlamak. yaşadığımız ortamlar, içinde bulunduğumuz maddi ve manevi imkanlar, çevremizdeki olumsuz koşullardan dolayı oluşmuş ve kişiliğimiz olarak kabullendiğimiz duvarları yıkabilmek ve herşeyi başarabileceğimizi görebilmemiz açısından ; oluşturduğumuz bilinç duvarımızdaki engellere takılmadan bilinç altımıza verilen telkinlerle bunu rahatlıkla sağlayabiliriz.

telkinlerle yüreklendirilerek, bunu düşünce ve davranışlarımıza yansıttığımızda zaten başaramayacağımız hiçbir şey yok..

umarım açıklayıcı olabilmişimdir..

sevgiler
Alt 21-12-2008, 05:23 PM   #4 (permalink)
Teğmen

40 Mesajinıza toplam 178 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

Mesela bende buna bir örnek vermek istedim. Sigara içen birine devamlı sigara içme diye uyarılar gelse o kişi tam zıt olarak daha fazla içme isteği duyacaktır....

Ama bence direnç olayı herşeyde geçerli değildir.
Alt 21-12-2008, 06:53 PM   #5 (permalink)
Teğmen

Teşekkürler sanemce aradığım cevap yazdıklarındaymış."Sahibinin davranışıyla söylediklerinin çeliştiğini gören bilinçaltı haklı olarak ona söylenenleri yalanlamaya başlar ve bu doğrultuda davranış edindirir." özümsemem bu oldu,umarım doğrudur.Benim bu 3.günüm,işlerim dolayısıyla günde en fazla 2 saat dinleyebiliyorum;ama ben muhteşem değişimi sabırla beklerim :)
Alt 22-12-2008, 01:18 AM   #6 (permalink)
CeM
Çevirmen

CeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 424
421 Mesajinıza toplam 2,289 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
CeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura about

Alıntı:
sanemce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba maasuka hoşgeldin yanımıza.

elimden geldiğince sorunu cevaplamaya çalışayım..

beynin söylenenlere karşı direnç oluşturma olasılığı var ve yüksek..

örneğin: sosyal fobisi olan bir kişi ye " sen çok sosyalsin, her ortama rahatça girebiliyorsun ve çok kolay arkadaşlıklar kurabiliyorsun" dendiğinde bilinci buna bir sürü cevap verecektir.

"o zaman neden ortamlara giremiyorum, neden kendimi ifade edemiyorum, arkadaşlıklar kuramıyorum vs." bu sesi susturmak mümkün değil. çünkü bu durumdan rahatsızlık duymuş olsa da kendini sosyal fobik olarak kabullenmiştir bu düşünceyi değiştirmek bilinci dahilinde belki zaman alacak belki de gerçekleşmeyecektir..

oysa ki subliminal telkinlerle bilinçaltından bu kuralı yıkmak daha kalıcı ve kısa sürede sağlanacak bir yöntemdir..

depresyonda olan birine : " sen mutlusun, huzurlusun " dendiğinde bu söylenenlere direnecektir. çünkü mutlu ve huzurlu olsa zaten depresyonda olmaz.. bunu nasıl yeneceğini biliyordur belki ama elinde değildir inanmıyordur güvenmiyordur..

telkinler bunu nasıl aşabileceğimiz konusunda güven aşılar bilinçaltına ve bilincimizi yönlendiren bilinçaltımız olduğuna göre, bilinçaltımıza verilen telkinler düşüncelerimize, davranışlarımıza yansıyarak olumlu yönde değişim göstermemizi sağlar..

her şey düşüncelerimizde başlar ve biter. nasıl düşünüyorsak öyle yaşarız. "inanmak" tır aslolan.. mutlu olduğumuza inanıyorsak, mutlu oluruz. şanssız olduğumuza inanıyorsak da, şanssızızdır çünkü önümüze çıkan şans faktörlerini görmemize engeldir şanssız olduğumuzu düşünmemiz..

bunlarla ilgili bir çok örnek verilebilir..

doğamız gereği olumsuzluklara daha meyilli olduğumuz için, olumsuz durumlarda daha çabuk etki altında kalabiliyoruz.
hepimizin herşeyi başarma gücü ve kapasitesi var. önemli olan içimizde bu inancı sağlamak. yaşadığımız ortamlar, içinde bulunduğumuz maddi ve manevi imkanlar, çevremizdeki olumsuz koşullardan dolayı oluşmuş ve kişiliğimiz olarak kabullendiğimiz duvarları yıkabilmek ve herşeyi başarabileceğimizi görebilmemiz açısından ; oluşturduğumuz bilinç duvarımızdaki engellere takılmadan bilinç altımıza verilen telkinlerle bunu rahatlıkla sağlayabiliriz.

telkinlerle yüreklendirilerek, bunu düşünce ve davranışlarımıza yansıttığımızda zaten başaramayacağımız hiçbir şey yok..

umarım açıklayıcı olabilmişimdir..

sevgiler
Sanemce,Klavyene sağlık ne güzel yazmışsın...

-Biz insanlar olumlu yerine olumsuzu seçmişiz malesef kuralları ağırlıklı olarak bunun üzerine kurmuşuz...Özellikle toplumsal ve ailesel olarak...Gerçekten herşeyi başaracak gücümüz var ama doğamız gereği işte bundan ne kadar emin olsakta olumsuzluklar bizim ilgimizi çekiyor,diyoruz ki o zaman bu kadar insan neden başaramıyor,bunlar istemiyormu? vs. bizene onlardan dimi:) önemli olan bizim ne düşündüğümüz... Benim de büyük problemlerinden birisi bu...Herkesde olduğu gibi bende istediğim herşeyi başaracak gücümün olduğu biliyorum ama genellikle olumsuzluklar beni etkiler...
Arkadaşlar benim size önerim kendinizi iyi hissetmek için çabalayın eğer gerçek anlamda başarırsanız,işte o zaman bir bomba gibi patlarsınız:) (olumlu anlamda)

ÖNYARGILARI YIKMAK ATOMU PARÇALAMAKTAN DAHA DA ZORDUR - PROF.DR ALBERT EINSTEIN
CeM isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 22-12-2008, 04:05 PM   #7 (permalink)
Teğmen

Ben "Bizene onlardan!"bölümüne katılmıyorum Cem.Etrafımız mutsuz ve umutsuz insan doluyken biz her şey güllük gülistanlıkmış gibi yaşayamayız,bence bu da insanın doğasına aykırı.Ben topyekün bir mutluluk isterim ama pembe camlı gözlükleri arasıra çıkarmakta fayda var.Biz şu anda bu siteye erişme imkanı bulan,kendimizi yenilemeye adım atma şansına erişmiş kişileriz.Çocuğunun yeme-içme-giyinme-eğlenme vb ihtiyaçlarını karşılayamayan anne-babanın içinde bulunduğu duruma,eziklik hissine rağmen onlara şu mp3leri dinle diyemeyiz.Temel ihtiyaçlarını karşılayan üstüne orda burda vakit öldüren insanları bunun dışında tutmak gerekir tabii ki.O nedenle maalesef yurdumuzdaki çoğu insan maddi sıkıntının getirdiği çöküklük içinde ve "Bu işler karın doyurmuyor!"mantığıyla hareket ediyor.
O nedenle diyorum ki: Ne güzel demiş Mevlana: " YÜREĞİMİN ÖZÜNDE BAŞKA YARINLAR VAR."
Alt 22-12-2008, 04:45 PM   #8 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Lightbulb

merhabalar masuka
"onlara şu mp3leri dinle diyemeyiz" demişsin ya .. asıl onlara da diyebilmeyiz..

kendine güvenlerinin artması için..

kişinin kendine güveni arttıkça daha iyi yaşayabilmek için güçlü gayret edecektir.. pozitif egosu geliştikçe sorun odaklı değil sonuç ve çözüm odaklı olacaktır.. suçluluk duygularından özgürleştikçe yeni imkanlarının daha çok farkında olacaklardır..

bilinçaltı gizli hazinemizdir.. bu konuyla ilgili pek çok değerli yazı forum sayfalarımızda var.. bilinçaltını doğru programlamayı öğrenen kişiler daha mutlu daha huzurlu daha refah bir yaşam yaşayacak ve etrafındaki kişileri de yükselirken yükseltecektir..

örneğin sen kendi problemini bu yöntem ile hallettiğinde çevrende benzer sorun yaşayan kişiye örnek omuş olacaksın senin başarın o kişinin değişimi dönüşümü için referans olmuş olacak..

aynı kişi bana yazsa evet değişeceksin desem..
seni tanıdığı için değiştiğini gözlemlese..
ben bu konuda tek otorite bile olsam senin reel değişimini gözlemlemesi benim sözümden kat be kat daha değeli olacaktır..

toplumsal iyileşmenin çok önemli olduğunun bilincinde olarak bu forumda atakan bey in değerli yatırımlarıyla dünyada ücretli olarak yayımlanan pek çok telkin ücretsiz olarak sunulmaktadır..

bu vesileyle foruma girme imkanı olmayan yakınlarımıza ya da ihtiyacı olduğu düşündüklerimize de telkinleri anlatarak kendi gelişimlerine katkıda bulanabiliriz..

bu dünyada hepimiz en iyi şartlarda yaşamayı hak ediyoruz..

kısa sürede hedeflerinizde başarılı olmanız dileklerimle..

sevgiler..
Alt 22-12-2008, 05:16 PM   #9 (permalink)
Teğmen

Sevgili Shamanic çok güzel bir yazı olmuş ağzına yüreğine sağlık...
Alt 22-12-2008, 09:01 PM   #10 (permalink)
CeM
Çevirmen

CeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 424
421 Mesajinıza toplam 2,289 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
CeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura about

Alıntı:
maasuka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben "Bizene onlardan!"bölümüne katılmıyorum Cem.Etrafımız mutsuz ve umutsuz insan doluyken biz her şey güllük gülistanlıkmış gibi yaşayamayız,bence bu da insanın doğasına aykırı.Ben topyekün bir mutluluk isterim ama pembe camlı gözlükleri arasıra çıkarmakta fayda var.Biz şu anda bu siteye erişme imkanı bulan,kendimizi yenilemeye adım atma şansına erişmiş kişileriz.Çocuğunun yeme-içme-giyinme-eğlenme vb ihtiyaçlarını karşılayamayan anne-babanın içinde bulunduğu duruma,eziklik hissine rağmen onlara şu mp3leri dinle diyemeyiz.Temel ihtiyaçlarını karşılayan üstüne orda burda vakit öldüren insanları bunun dışında tutmak gerekir tabii ki.O nedenle maalesef yurdumuzdaki çoğu insan maddi sıkıntının getirdiği çöküklük içinde ve "Bu işler karın doyurmuyor!"mantığıyla hareket ediyor.
O nedenle diyorum ki: Ne güzel demiş Mevlana: " YÜREĞİMİN ÖZÜNDE BAŞKA YARINLAR VAR."
Merhaba maasuka :)
Ben sana kendi hayatımdan örnek vereyim...Benim hayatımda o kadar olumsuzluklar oldu ki anlatmakla bitmez(sitedeki pek çok kişi gibi)...Şu anda bile eve geliyorum içeri girer girmez annem bir taraftan bağırıyor,kardeşlerim bir taraftan çığlık atıyor,babam bir tarafdan beni azarlıyor(küçüklüğümden beri) yani çok negatif bir sinerji var fakat ben hiç vazgeçmedim kendimi iyi hissetme isteğimden,şu anda bu yazıyı yazıyorken bile kız kardeşimle annemin tartışma seslerini duyuyorum :) ama keyfim çok yerinde çünkü kendi içimde bir dünya kurdum benim kendi hayatımda kendi düşüncelerim,kararlarım ve isteklerim geçerlidir...bundan 2-3 ay öncesine kadar çok fena depresyondaydım 6-7 yıl sonra ilk defa göz yaşı akıttım,saçlarım hiç olmadığı kadar döküldü...Şimdi ise sebebsiz bir mutluluk içimi dolduruyor:) şu hale gelebilmek için yaklaşık 13 aydır uğraşıyordum(bilinçli olarak),ne bilim misal 2 gün önce doktora gittim bana saç oluşumunda gelişim başladığını belirtti...maasukacım anladığım kadarıyla sende zor günler geçirmişsin değilmi?bende gerçekten aşırı olumsuzluklar yaşamıştım bi dönemler,"ben bizene onlardan"derken şunu belirtmek istemiştim insanların düşüncelerinin sizin düşüncelerinze yön vermesine izin vermeyin demek istedim yani çevrizde ki insanların durum ve hallerini umursamayın anlamında değil :) Ki kesinlikle bu da senin dediğin gibi mümkün değil görmezden gelmek...Görüşmek üzere ...sevgiler...

ÖNYARGILARI YIKMAK ATOMU PARÇALAMAKTAN DAHA DA ZORDUR - PROF.DR ALBERT EINSTEIN
CeM isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks