Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Tartışma Fikir Telakisi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/tartisma-fikir-telakisi/)
-   -   sakin olmak (http://www.hayatimdegisti.com/forum/tartisma-fikir-telakisi/1600-sakin-olmak.html)

birtek 11-07-2007 09:19 PM

sakin olmak

bu aralar sakin olamıyorum sad456 4897

YAZGÜLÜ_81 12-07-2007 02:13 AM

Ynt: sakin olmak

n9598 kendine zarar
derin nefes al ve hemen sakinleşmeye çalış , ortamı değiştir , müzik dinle , kitap oku ,aklındakini hemen değiştir mutlaka işe yarayacaktır biri veya birkaçı öfke baldan tatlıdır demişler ama öfkeyle kalkan zararla oturur actionsmile

birtek 12-07-2007 02:34 PM

Bazen hızımı alıp ılkgordum seyı fırlatıyorum cok sevdıgım bı esyam bıle olsa utananadam

PSİKO 12-07-2007 03:38 PM

SAKİN OLAMAMAK GENELLİKLE İÇİNİZDE BİRİKMİŞ OLAN ENERJİYİ DIŞARIYA DOĞRU OLARAK VURAMAMAKTAN KAYNAKLANIR
ÇARESİ DERİN VE YAVAŞ NEFES ALIP VERMEK KISA YÜRÜYÜŞLER YAPMAK YADA İKİNDİ VAKTİ KOŞMAK BOL SU İÇMEK ILIK Bİ BANYO YAPMAK VE EN ETKİLİSİ AMA ÖNERİLMEYENİ BULDUĞUN KAVGAYA AKTİF OLARAK DALMAK AMAN ARAMIZDA KALSIN ÇOK İŞE YARIO 12389

birtek 12-07-2007 04:03 PM

psiko onuda yapıyom kotu ornek olmayım dıye yazmadım y789

Bugle 12-07-2007 04:11 PM

öfke kontrolü telkinini önerebilirim.Bende işe yarıyor.Bi de o anda sana neler olduğunun farkındalığını elde edersen sanırım işin kolaylaşacak.Öfkenin temeli egonun incinmiş olması ve biran önce tamir edilmesi gerektiğinin sinyalidir.Onun seni kullanmasına izin vermezsen öfke de kendiliğinden uçar gider.Yani bütün olay öfkenin farkına varmak.Hani çocukken gece duvarda oynayan ,hareket eden karartılar görüp korkardık ya(en azından ben korkardım) annemiz ışığı açınca aslında korkulcak bi şeyin olmadığını görürdük.Yani ışık bizim farkındalığımız olurdu.Aynı şeyi yapabiliriz değil mi?Egonun oyunlarını daha gelirken farkedebiliriz..

birtek 12-07-2007 04:21 PM

karsımdaki tahrik edici kelimeler kullandıgı zaman engel olamıyorum.

Bugle 12-07-2007 04:55 PM

Çok haklısın..insanın gözü dönüyor bazen..Bir gün kendi kendime dedim ki,nereye kadar böyle devam edebilir ki!Tamam öfkeleniyorum,kendimi yiyorum..ee sonra?Karşımdakine de bana da hiç bir faydası olmuyor.O daha çok öfkeleniyor ben ondan daha çok.Dönülmesi zor bir noktaya gelince de bakıyorum ki artık bu öfke bana hiç zevk vermiyor ya..
Dün ilginç bir olay yaşadım.Sevdiğim bir arkadaşım durup dururken hiç de olmayacak bi konu için resmen çocuk gibi azarladı beni.Normalde mutlaka tepki gösterirdim.Hem de ne tepki..ama sadece şunu dedim''gelir gelmez azarladığın için teşekkür ederim''ve dönüp gittim..İlk defa yapıyorum, olayı da olduğu yerde bıraktım.Giderken yanımda götürmedim.Dikkatimi hemen başka şeylere verdim.Birkaç dakika sonra özür mesajı geldi.Benimle konuşmak istediğini söyleyen.Şimdi diyorumki kısaca,tepki vermemek insanın acizliği gibi görünse de aslında kendine güveniyle ilgili bir şey.çünkü zaten tepki versen de bir şey değişmiyor.Sakin olabildiğin sürece vücudundaki sıcaklık duygusu başına doğru yükselip saçmalamana neden olmuyor..tekrar söylüyorum belki ama...egomuz bütün bu oyunların sorumlusu...öfkelenen sen değilsin egon..sana diyorki hadi bağır çağır beni ezdirme...sana harika bir kitap önermek istiyorum kabul edersen ''varolmanın gücü''echart tolle..bu kitap ve bu yazarın diğer kitapları(şimdinin gücü ve dinginliğin gücü)bir yana diğer kişisel gelişim kitapları bir yana diyorum..öfke ile başa çıktığın an büyük bir zafer ve huzur duygusunun seni sarmaladığını göreceksin..

birtek 13-07-2007 12:35 PM

"öfkelenen sen değilsin egon..sana diyorki hadi bağır çağır beni ezdirme..." cok dogru dusun

oysakı bana soledıklerının hıcbırı dogru degıl. bunun dogru olmadını kendını tanıyan guvenen bı ınsan olarak bılmem

gerekır neden kale alıyorum ki dedıklerını 44

O kıtabı mutlaka okuycagım . Tesekkurler

Sevgıler

Bugle 13-07-2007 12:42 PM

Bi de DOĞAN CANKU ''nun Doğa'nın uyanışı ve sonsuza dek&ayrılık albümlerini dinle bak bi şeyciğin kalmaz canım..bayılıyorum ben bu adama yaaa clapping

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:34 PM.