Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Tanışalım (http://www.hayatimdegisti.com/forum/tanisalim/)
-   -   Yeni üye oldum merhabalar (http://www.hayatimdegisti.com/forum/tanisalim/625628-yeni-uye-oldum-merhabalar.html)

caglar06 04-03-2016 08:18 PM

Yeni üye oldum merhabalar

herkese slm öncelikle benim sorunum ansiyete performans bozukluğu derdi doktor rahat olmadığım ortamlarda yemek yerken geriliyorum titreme dökme korkusu geliyor biriyle konuşuyorsam hele hiç bişey yiyip içemiyorum ilaç tedavisi oldum 1 sene bu hastalık ofiste çalışırken çıktı ortaya ara ara ergenliktede olurdu ama ofis öncesi her ortamda aç kurt gibi yer içerdim arkadaşlar bu kadar rahat girişken olmama şaşırırlardı ne olduysa ofiste masabaşı çalışırken oldu işten ayrılalı çok oldu uzun zamandır kpss hazırlanıyorum ilaçtan sonra azaldı bu tepkiler yani yemek yerken pek olmuyor ama sıcak ağzına kadar dolu bir kahve gelirse yandık ter sıkıntı içerken ya titrersem filan kalp hızlanıyor bunu çok kafaya takarsam artıyor konuşurken ağız yüzde titriyor kendimi iyi güçlü hissedersem o gün olmuyor ama normalde çok konuşkan sürekli sohbet eden biriyim yani herşey beyinde bitiyor son zamanlarda iyice kafaya koydum temelli sileceğim bu sorunu sizlerden yardım istiyorum öncelikle nasıl bir telkinle başlamalıyım hangi mp3ler ile oda da yalnız uyuyorum sadece uyurken dinlemeyi düşünüyorum. ve nerden indirebilir.tecrübeli arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum. aşabileceğime inanıyorum şuan hayatım çok sosyal dershane arkadaş ortamı akraba ortamı dini ortamlar filan aktif kız arkadaşımda destek veriyo tek sıkıntım bişeyler içmek ve herkes bana bakarken bi iş yapmak. şimdiden teşekkürler...

KıpçakBeyi 05-03-2016 10:50 AM

Cevap: Yeni üye oldum merhabalar

Hoş geldiniz.Nefes tekniklerinin işe yaradığını duymuştum özellikle nabız hızını düşürme konusunda.Nabız hızlanınca nefes nefese kalıyorsun.Konuşman değişiyor.Tedavi görmüşsün tabi ben bir şey söyleyemem hekimlerin yanında ama kendini baskı altında hissettiğin an olan bir şey olduğu belli.

Herkes de aynı gerçekleşmez mesela sen iş baskısı altında bu durumu yaşarsın ben bayanların yanında bu durumu yaşarım , ötekisi insanların önüne çıkınca yaşar.Kiminin otoriteye karşı bir takıntısı vardır.

İlk önerilen telkinler genelde suçluluk ve ego güçlendiricidir.Bunları iki hafta süreyle dinledikten sonra topluluk önünde konuşma belki eklenebilir.Bilmiyorum ben hiç dinlemedim.Kendine güven telkini de listeye eklenebilir.

caglar06 05-03-2016 11:18 AM

Teşekkürler aslında dediklerin gibi tanımadığım kızlar varken oluyo otorite de çok oluyo misafir ilk gelince oluyo nefes tekniği pek bilmiyorum ben devlet hastanesine gitmiştim oda sadece teşhis koydu paxera, paxil ilaçları verdi yolladı ama arada artınca dideral alıyorum kalbi sabit tutuyor ama ben bunu yenmek istiyorum dünyanın en kolay işi olan çay kahve içmeyi becerememek zoruma gidiyor dediğin telkinleri indirdim ego suçluluk gece uyurken sesini kıstım rahatsız etmeyecek şekilde 8 saat çaldı inş faydası olur

caglar06 05-03-2016 11:22 AM

Birde Bu telkinlerin bazısı 7 8 dk bazısı 14 15 dk özellikle doğa sesliler uzun müzikliler gece uykudan uyandırıyo doğa gayet güzel ama uzun yeni versiyon diyo neden uzun acaba daha mı iyiki

KıpçakBeyi 05-03-2016 03:11 PM

Bahsettiğin ilaçlar hafif anti depresanlar. Paxtil ve paxterayı sosyal fobide bir nevi cesaret hapı gibi verdiklerini duymuştum.Kişi özellikle daha girişken , dükkana girmekten korkmayan , ne olacak kavgada ederim ağız burunda kırarım ya da bizim ki kırılır.Ne olur sanki. (kimilerinin kavgaya girmeye cesareti yoktur mesela)Şeklinde cesaretleri geldiğini okumuştum.Ayrıca reçetesiz satılan ilaçlar bildiğim kadarıyla.

Dilderal da işlevi heyecanı bastırmak olan biri ilaçmış.Ekşi sözlükte şurda burada çok okudum.Burada yazmıyor ve telkinleri yeni dinliyorken ciddi araştırdım.Hekime gitmeyi ilaç yazdırmayı düşündüm hatta randevu filan aldım.Ailem işin ucunda ilaç olacaksa gitme dediler.Maymuna çevirecek seni , aşırı uykulu gezeceksin vs.

O dönem dirençler fazlaydı hayattan zevk almıyordum hatta namaz kılarken bile sanki kuru ekmek yermiş gibiydim.Çok yavandı her şey.Sonra bahsettiğim relax çayını içmeye başladım ve o beni rahatlattı.

Telkinin içerisine eklenen fazladan farklı bir cümle yoksa süresi çok fark etmiyor önemli olan o telkini günde ve toplamda kaç saat dinlediğin.

firdevsi ala 05-03-2016 03:31 PM

Hosgeldiniz Titremeler icin Doktora gittiniz mi?

caglar06 05-03-2016 04:56 PM

Alıntı:

firdevsi ala Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 857453)
Hosgeldiniz Titremeler icin Doktora gittiniz mi?

Gittim devlet hastanesine durumu belirttim ansiyete kaygı performans bozukluğu dedi ilaç verdi 1 sene kullandım eskiye göre iyi oldum bıraktım ama bazı zamanlar gene eskisi gibi oluyorum kökten geçmedi sosyal biri olmama rağmen

caglar06 05-03-2016 05:02 PM

Alıntı:

KıpçakBeyi Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 857452)
Bahsettiğin ilaçlar hafif anti depresanlar. Paxtil ve paxterayı sosyal fobide bir nevi cesaret hapı gibi verdiklerini duymuştum.Kişi özellikle daha girişken , dükkana girmekten korkmayan , ne olacak kavgada ederim ağız burunda kırarım ya da bizim ki kırılır.Ne olur sanki. (kimilerinin kavgaya girmeye cesareti yoktur mesela)Şeklinde cesaretleri geldiğini okumuştum.Ayrıca reçetesiz satılan ilaçlar bildiğim kadarıyla.

Dilderal da işlevi heyecanı bastırmak olan biri ilaçmış.Ekşi sözlükte şurda burada çok okudum.Burada yazmıyor ve telkinleri yeni dinliyorken ciddi araştırdım.Hekime gitmeyi ilaç yazdırmayı düşündüm hatta randevu filan aldım.Ailem işin ucunda ilaç olacaksa gitme dediler.Maymuna çevirecek seni , aşırı uykulu gezeceksin vs.

O dönem dirençler fazlaydı hayattan zevk almıyordum hatta namaz kılarken bile sanki kuru ekmek yermiş gibiydim.Çok yavandı her şey.Sonra bahsettiğim relax çayını içmeye başladım ve o beni rahatlattı.

Telkinin içerisine eklenen fazladan farklı bir cümle yoksa süresi çok fark etmiyor önemli olan o telkini günde ve toplamda kaç saat dinlediğin.

İlaç umursamaz yaptı zaten konuşkan muhabbetli sosyal insanım ama iş yemek içmek olunca değişiyor ilacın Yab etkisi çok oldu geri asla kullanmak istemem halsizlik unutkanlık kilo alma sindirim yavaşlaması en kötüsü hafıza zayıflıyor uyurken 8 10 saat dinleyeceğim artık telkinleri telefonu açıyorum sabah kadar çalsın yalnız yatıyorum rahatsız olanda yok inş yencem bu takıntıyı eski üni yıllarımdaki mutlu daha cesaretli takıntısız günlerime

firdevsi ala 05-03-2016 11:54 PM

Ansitiye panik atak sendromu bndede var..titremelerde lakin bnm hastaligim nurolojik sizde titremeler icin nurolojiye gitmenizi tavsiye ederim. Yapilan muayene sizin icinizi rahatlatacaktir.ona gore olumlamala cekirdek inanc calismasi yaparsiniz
Selam ve dua ile.

caglar06 06-03-2016 12:33 AM

Bende ki nörolojik olacağını sanmıyorum çünkü devamlı yok kaygı gelince öyle hissediyorum aslında titreme de yok ben de öyle bi korku var çünkü benim içimde yaşadığım o dehşeti kimse farketmiyor kendimi kasıyorum herkes beni dünyanın en sakin insanı olduğumu düşünüyor güzel bi kişisel gelişim okuyunca mesela kaygı da olmuyo titremede kendimle grup duyunca mutluysam da olmuyor yani pskolojik diye düşünüyorum

WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:54 PM.