Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Sizinde Sindirim Sisteminiz Hızlandı mı? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/sizinde-sindirim-sisteminiz-hizlandi-mi/)
-   -   Telkinler Sindirim Sisteminizi Etkiledi mi Anketi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/sizinde-sindirim-sisteminiz-hizlandi-mi/398-telkinler-sindirim-sisteminizi-etkiledi-mi-anketi.html)

etf 26-04-2007 07:59 PM

Stres, sindirim sistemini vuruyor

- Beyin ve sindirim sistemi güçlü bir şekilde benzer hormonlar ve sinir sisteminin etkisi altında bulunur. Dolayısıyla, uzamış stres ile birlikte sindirim bozuklukları, kalın bağırsak uyarısı ile oluşan ishal, kabızlık, kramp ağrıları, şişkinlik hatta aşırı miktarda sindirimde rol oynayan asit üretimi ile ağrılı yanma şikayetleri görülebilir.

İrritabl Bağırsak Sendromu ( spastik kolon ) ve stres arasında kuvvetli bir ilişki vardır. Bu hastalıkta, kalın bağırsaklar ve kısmen ince bağırsaklar stres ile uyarılır ve bağırsak kaslarında düzensiz kasılmalarına neden olur. Karında şişkinlik olur ve hastada kramp tarzında karın ağrıları ve değişik zaman dilimlerinde ishal ve kabızlık görülebilir. Strese bağlı uyku bozukluklarıda irritabl bağırsak sendromu şikayetlerini arttırabilir.

“Nonülser Dispepsi”: Sindirim sisteminin üst bölümünde, şişkinlik, ekşime, yanma, ağrı, baskı, bulantı, geğirme hissi ve benzeri şikayetlerin genel bir adıdır. Hastaların bazılarında stresle bulguların kötüleştiği ve bazende stresin bulguları tetiklediği gözlenir. Dispeptik şikayetlerle doktora başvuran hastalarda sağlıklı gruba göre daha fazla oranda anksiete ve depresyon görülür ve aynı zamanda kendilerinde ciddi hastalık çıkması endişesi vardır.

Peptik Ülser: Günümüzde artık çoğu peptik ülserin H.pylori bakteri etkisi veya streoid olmayan iltihabı giderici ağrı kesicilerin kullanımı ile oluştuğu biliniyor. Bundan dolayı, yapılan çalışmalar hala stresin ülsere zemin hazırlayan bir neden veya varolan ülserin sürekliliğinde rol oynadığı düşündülüyor. Fakat bazı uzmanlar, ülser vakalarının % 30-60’ında ( H.pylori veya ağrı kesicilerle olsalar da ) sosyal ve psikolojik faktörlerin katkısı olduğunu belirtiyorlar. Diğer bazı uzmanlar da stres ve ülser arasında güçlü bir ilişki olduğuna ve psikolojik etkilerin dikkatlice ele alınması gerektiğine inanıyorlar.

İltihaplı bağırsak hastalığı ( İnflamatuar bağırsak hastalığı ): Stres bu hastalığı oluşturan bir neden olmasada ( Crohn hastalığı veua ülseratif kolit ), stres ve hastalık aktivitesinin artması arasında ilişki olduğunu gösteren yayınlar var. Örneğin bir çalışmada, kısa süreli stres ( 1 aylık ) ülseratif kolit hastalığının alevlenmesinde etkisi olmazken, uzun süreli stresi olanlarda, olmayanlara göre 3 kat daha fazla hastalıkta artış olmuş.

YEME PROBLEMLERİ
Stresin yeme problemleri ve kilo üzerinde değişik etkileri var.
Kilo alımı: Sıklıkla stres kilo alımı ve obezite ile ilgilidir. Bir çok kişi gerginliğini azaltmak için yağlı ve şekerli gıdalar tüketir, sonuçta da kilo alır. Bazı kişilerde strese maruz kalındığında normal sağlıklı diyetle bile kilo alımı görülebilir ve alınan kilo genelde karında çevresinde toplanır ve bu da kalp ve şeker hastalıklarının habercisi olabilir. Majör stres hormonu olan kortizol, karın çevresinde yağlanmaya katkıda bulunur.
Kilo Kaybı: Bazı insanlar iştahsızlıktan yakınırlar ve kilo kaybederler. Nadiren, stres tiroid bezinin fazla çalışmasına sebep olur ve iştahı uyarır, fakat sonuçta vücutta normalden daha fazla oranda kalori yakılması ile kilo kaybı olabilir.

---Alıntı---Memorial Hastanesi Gastroenteroloji Bölümü’nden Dr. Hakan Güveli

etf 26-04-2007 08:04 PM

Ynt: Telkinler Sindirim Sisteminizi Etkiledi mi Anketi

Metafizik konusunda verdiği konferanslarla adını duyuran, oldukça popüler bir seri kitabın yazarı olan Louise L. Hay’ın son kitabından bir alıntı. LL. Hay pek çok hastalığın kökeninde kişinin kendisine ve çevresine karşı olan duygularının yattığını anlatıyor. Tabii ki anlattıkları insan vücuduna beden, ruh ve enerji olarak bakabilenlerin anlayabileceği türden. Hay’in anlattıkları binlerce yıllık Çin Tıbbının bir parçası aslında. Sizlerle paylaşmak istedim.

Beyin tümörü; İnatçılık, eski yaşam biçimini değiştirmeyi reddetmek, yanlış programlanmış inançlar.

Depresyon: Sahip olma hakkını kendinde hissetmemekten kaynaklanan öfke, çaresizlik.

Alkolizm: Kişinin yararsızlık, suçluluk ve yetersizlik duygusu, kendini reddetmek.

Enfeksiyon: Öfke, tedirginlik, bıkkınlık.

Felç: Mantık dışı ve yanlış düşünceler, çaresizlik.

Gaz sancıları: Korku, hazmedilemeyen düşünceler.

Kabızlık: Eski düşüncelerden vazgeçmeyi reddetmek, geçmişten bir türlü kopamamak, bazen de cimrilik.

Grip: Yoğun olumsuzluk, korku.

İktidarsızlık: Cinsel baskı, gerginlik, suçluluk duygusu, toplumsal inançlar, anne korkusu.

Kalp krizi: Para, mevki vb. için kalbin içindeki neşeyi yok etmek

Kanser: Derin acı, uzun süreden beri varolan kırgınlık, açıklanamayan sır ya da hüzün.

Migren: Yaşamın akışına direnmek, cinsel sıkıntılar.

---Alıntı---

lalezar 26-04-2007 10:08 PM

Yoksa düşüncenin merkezinin beyin degil de kalp oldugunu söyleyen filozoflara gülerken saf mıydı insanoglu??onu bilmem ama arada muhteşem bi iletişim ve etkileşim oldugu muhakkak....duygular bu derece etkili oluyor ve demek ki kalp her organa ,her dokuya pompaladıgı kanla aynı zamanda duyguları da iiçinde beraber iletiyor olmasın..buna inanıyorum ama ben inanırken bilgi düzeyine çıkmış galiba...ne zaman duygularımda bi düşme olsa hemen aynı saat içinde tüm dişlerde bi duyarlılık ve ısırmayı reddetme oluyo bende de ...sanki plastik gibiler..bu da muhtemelen degil kesinlikle duygu dalgalanmasına baglı olarak gelişiyo..hüthüt sence bu hangi vadi..bak lerzan olmayınca hüthüt demek agrıma gitti yaa.. tuh788

25emel 28-04-2007 02:58 PM

evet o kitabı biliyorum gercekten faydalı olmuştu bana mesela bi dönem sık sık bogaz rahatsızlıklarım olurdu bunun nedenide o kitap sayesinde ögrenmiştim.öfkenin yutup sölenememesi çekinmeden açıkca konusamama imiş.sebebini bilince sorunu cözmek daha kolay oluyor. 44 şimdilerde öle sık yasamıyorum şükür 44

gulenyuzum 05-06-2007 01:55 PM

gercekten etkiliyor ben kucuklugumden beri kabizlik cekerim yaglar caylar neler yapmadimki simdi ilk defa bagirsaklarimin calistigini hissediyorum nasil oldugunu bile unutmusum ozellikle sabahlaribagirsaklarim geriliyo gibi oluyor isallah boyle devam eder atakan beyin soyledigi gibi sucluluk telkininden olabilir cunku ben kafama birsey taktimmi kabizligim artiyordu kabizlik artikca daha cok sinirleniyordum suclulugu dinliyorum bende arttirayim derty

gulenyuzum 05-06-2007 06:35 PM

dunk56 bilmiyodum lerzancim senin sayende ogrenmis oldum cok sagol sapkal89

hayalayaz 06-06-2007 09:46 PM

gülenyüzüm
kabızlığın bizi terk etmesi kalıcı,hayatımda ilk defa dolu dolu birbuçuk aydır rahatım,neler yapmadımki zeytin yağından tut aklına gelebilecek hertürlü ot ve tohum denedim,otların çöplerin kabızlığıma faydası olmadı ama keten tohumunun menapoz döneminde çok faydasını gördüğümü düşünüyorum,çünkü kemik erimem,ve menapozla ilgili hiç bir şikayetim yok,yanlış bilmiyorsam keten tohumunun faydaları arasında buda varmış.aslında otlar çok şifalıda bizim istediğimiz yönde olmayınca sinir oluyor insan..şimdi eksik olan bir çok tahtada yerine koyuluyor ( bazılarında çatlak olan tahtalar bende epeyce eksikti) gün geçtikçe daha iyi olacaksın..müzikleri birazda eylemlerimizle desteklemek gerekir diye düşünüyorum, ilaçları eczaneden alıp içmedikten sonra doktorun yazdığı reçetenin bir faydası yok değilmi, saygılı sevgiler

gulenyuzum 07-06-2007 01:19 AM

hayalayaz cok daru soyluyosun ben de her seyi denedim detox bile yaptim aslinda hepsinden fayda gordum ben ama sorun bunlara devam etmedimmi yine ayni birde ben cok hizli yiyorum ondanda olabilir ama isallah hepsi tamamen sona erecek smil56

merali 22-06-2007 09:26 PM

çok etkiledi smiliyface hatta müthiş etkiledi... dün indirmiştim yalnızca bir defa dinleyebildim.. ardından olan oldu smiliyface siteyi fazla inceleyememiştim vakit olmamıştı daha sonra yazılanları okuyunca şaştım kaldım sindirim sistemi üzerinde bir etkisi olduğunu bilmiyordum smiliyface

YAZGÜLÜ_81 25-06-2007 02:10 AM

uy897
Merhabalar ben telkinleri dinleyeli dün bir bugün iki yani iki gündür belirtilen sıklıkta günde 10 saat dinlemeye çalışıyorum
ilk dinlediğimde başımda bir ağrı oluştu bu dündü ve midemde tuhaf birşeyler olmaya başladı bugün ise felaket bir şekilde mide bulantısı yaşadım ve sanki zihnimde bir karmaşa yaşadım kapattıktan sonra ortam değişince bu durum değişti dinlemeye başlayınca yine mide bulantısı yaşıyorum dinlediğim telkinler ego güçlendirici ve suçluluk duygusu az bir şekilde kendine güveni de ekledim sanırım bu yaşadığım belirtiler normal öyle değil mi ? hismiley

WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:48 PM.