Registered Member Login:
Üye değil misin? Kayıt olunuz today!
Bugünki MesajlarForumları Okundu Kabul Et
subliminal telkin cd subliminal telkin mp3

Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma..

 Cilt ve Deri Sorunları ve  Siğil   Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma.. Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma.. Siğil derinin çok sık görülen viral infeksiyonudur. Deride oluşan iyi huylu tümörlerdir. Vücudumuzun her yerinde ortaya çıkabilir. ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma.. telkin cd indir izle İstanbul Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma.. nerededir kimdir Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma.. çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma.. hipnoz Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma..olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma.. hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma.. kuantum düşünce kitap haberiUyarılar

Siğil Siğil


Reklam Alanı

Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma..

Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 07-01-2008, 12:04 PM   #1 (permalink)
suzzy
Guest
 
Mesajlar: n/a
Standart Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma..

Siğil derinin çok sık görülen viral infeksiyonudur. Deride oluşan iyi huylu tümörlerdir. Vücudumuzun her yerinde ortaya çıkabilir. Virüs derinin en üst tabakasındaki hücreleri etkileyerek, hücrelerin çoğalmasına ve aşırı keratin üretimine sebep olur. Başlangıçta toplu iğne başı büyüklüğündeyken, haftalar veya aylar sonra bezelye boyuna ulaşırlar. Özellikle tırnak çevresindekiler çatlayabilir veya infekte olabilirler. Çoğu kez de basmakla ağrılıdırlar.

1-Neden oluşur?
Siğilin etkeni, insan papilloma virusu (HPV) denilen ve şimdiye kadar 77 farklı tipi tespit edilen bir virustur. Virusun bazı tipleri onkogenik yani kanser yapıcı potansiyele sahiptir.

2-En sık hangi yaşlarda görülür?
Siğiller en çok 10–20 yaşlar arasında görülür. Bu yaşlardaki kişilerin yaklaşık olarak %10’unda Siğil bulunur.

3-Başka hastalık belirtisi olabilir mi?
Eğer genital bölge dışında yerleşen siğiller çok fazla sayıda veya yaygın değillerse başka bir hastalığın göstergesi değildir. Vücudun her tarafına yayılmış ve tedaviye rağmen çok kolay nüks ediyorsa, vücudun bağışık sisteminin zayıf olduğunu gösterir. Bu durumlarda AIDS gibi bağışık sistemini zayıflatan hastalıklar açısından hasta incelenmelidir. Kadınlarda genital alanda yerleşen siğiller %90 oranında ileride rahim ağzı kanseri yapacakları için mutlaka hem tedavi edilmeli hem de 6 ayda bir jinekolog tarafından takip edilmelidirler.

4-Ağrı yapar mı?
Özellikle basınca maruz kalan alanlarda yerleşen siğiller, yani ayak tabanı, tırnak çevresi ve büklüm yerlerindeki siğiller ağrı yapabilir. Bu sebeple ayak tabanına yerleşen siğiller nasırla çok karıştırılır. Oysa siğiller yandan basmakla, nasırlar üzerine basmakla ağrılıdırlar.

5-Zararı ne?
Siğillerin en kötü zararı kadınlarda ve genital bölgede yerleşenlerde görülür. Buradaki siğiler eğer tedavi edilmezlerse %90 oranda rahim ağzı kanserine neden olurlar. Ayrıca görüntü itibarıyla kozmetik bir probleme neden olurlar ve kişinin sosyal yaşamını olumsuz yönde etkiler.

6-Bulaşıcı mı?
Siğilerin bulaşıcı özelliği yüzyılımızın başında kanıtlanmıştır. Bulaşmada travmanın katkısı vardır. Siğiller, genellikle basınca uğrayan veya kaşınan yerlerde ortaya çıkarlar. Viruslar sağlam deriyi kolayca geçemezler. Eğer deride hasar, çizik, harabiyet varsa yerleşirler. Aşırı manikür ve tırnak yemek tırnak çevresine siğilin yerleşmesini kolaylaştırır. Ayak tabanında yerleşen siğiller ise en çok banyo zemini ve banyo malzemeleri ile spor malzemelerinden bulaşır. Zührevi bir hastalık olarak kabul edilen genital siğiller ise daha çok cinsel ilişki ile bulaşır. Tek bir cinsel temas ile siğilin bulaşma şansı ise en az %50’dir.

7-Kalıtımın, gebeliğin ve stresin etkisi var mı?
Kalıtımın direkt bir etkisi olmamakla beraber, eğer kalıtsal olarak geçen ve bağışıklık sistemini etkileyen bir hastalık varsa kişi siğile kolay yakalanabilir. Sık nüksler gözlenebilir. Gebelik siğile yakalanmayı kolaylaştıran fizyolojik bir durumdur. Stres, sıkıntı, depresyon gibi psikolojik faktörler siğile zemin hazırlayan etkenlerdir.

8-Nasıl tedavi edilir?
Tedavinin amacı siğili uzaklaştırmak ve yok etmektir. Farklı tedavi yöntemlerinin hiç birinin % 100 başarı şansı yoktur. Tedavi sonucunu etkileyen en önemli iki faktör:
a)İşlemin doğru bir şekilde uygulanması,
b)İşlem sırasında hastanın virüse karşı sahip olduğu bağışıklık derecesi önemlidir.
Tedavide; asit salisilik, laktik asit, 5-Fluorourasil içeren solüsyonlar, koterizasyon, kriyoterapi (sıvı azot tedavisi), lazer, podofilin, podofilotoksin, bleomisin, psikoterapi gibi yöntemler kullanılır. Hastanemizde koterizasyon ve kriyoterapi başarı ile uygulanmaktadır.

9-Tedaviden sonra nüks görülür mü?
Tedavi ile sadece görünen siğilleri yok ederiz. Fakat yapılan çalışmalar, siğilin çevresindeki 2 cm lik sağlam alanda virusun varlığını göstermiştir. Muhtemelen tedavi sonrası nüksler de bu yerlerde bulunan virüslerden kaynaklanmaktadır. Tedavi sonrası tekrarlama olasılığı %30 civarındadır. Eğer tedavi sonrası ilk 6 ayda tekrarlama yoksa, nüks olasılığı azaldı demektir. 10-Siğil önlenebilir mi?
Burada önemli olan genital siğillerin bulaşmasını önlemektir. En büyük bulaşma yolu cinsel ilişki olduğu için, tek eşlilik en iyi ve en kolay çözüm yoludur. Prezervatif kullanımı da bir başka kısmi çaredir. Prezervatif tam bir koruyucu değildir. Diğer bölgelerde yerleşen siğillerden temizlik ve hijyen koşullarına dikkat edilerek korunulabilinir.
ilk defa geliyorsanız , ismim Atakan Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve  Türkiye'de ilk subliminal telkin uzmanıyım..Şimdiye kadar 10 yılda bir milyon üzerinde kişi telkin cd lerimi indirip uykuda dinleyerek faydalandı. Denemek için hediye telkin mp3 indirebilirsiniz. telkincd.com Neler mi hediye?Koruma kalkani,suçluluk duyguları,ego güven,depresyon dünde kaldı ve diğerleri....Ayrıca telefonla 5 dakika ücretsiz çekirdek inanç ön tespiti buradan yaptirabilirsiniz. cekirdekinanc.comTelkin cd hipnoz gibi ama tam olarak değil çünkü daha da etkili...işte 10 dakikalik bir tv programı..
  Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 03-02-2008, 07:12 PM   #2 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Jun 2007
Mesajlar: 132
Tesekkür: 4
53 Mesajinıza toplam 187 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sessiz is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma..

bende de çıkmıştı..şöyle bi formülü var..incirler daha yeşilken dalından koparınca çıkan beyaz sütü siğilin üstüne sürünce yavaş yavaş azalıyor..ama hemen sürmek gerekiyor.. super
sessiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 16-02-2008, 11:57 PM   #3 (permalink)
Üsteğmen
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Mesajlar: 201
Tesekkür: 52
69 Mesajinıza toplam 378 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
manyaklik is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma..

çok iğrenç birşey bundan 2-3 yıl önce vardı bende (sanırım elektronik parçalarla fazla ugraştığım için devamlı derimde hasar oluşurdu) ne denediysem olmadı doktora gittim dondurular geçti fakat fazla sürmeden bidaha aksetti bende eski yöntemlere baş vurdum incir sütüydü şuydu buydu derken ağrı yapmaya başladı bende bi yerde okuduğum haber üzerine kendi çözümümü kendim ürettim okuduğum haberde yaralara dikiş atmak yerine japon yapıştırıcısı benzeri (aynı formüllü) bir yapıştırıcı ile yapıştırılabileceğini ve de hiç bir zararının olmadığını örendim bende sillerimi görmek istemediğim için üstlerine japon yapıştırıcısı döktüm ama aradan biraz vakit geçince kalıp şeklinde çıktığını farkettim o çıktıkça ben sürdüm sürerken acı veriyordu ama ellerimden iğrenmemi engelliyordu zamanla azaldı bende kurtuldum 2 yıldır ellerimi çok seviyorum ama tek sorunum işaret parmaklarımı kullanaktan hala kaçınmam (siiller işaret parmaklarımdaydı bende kullanmazdım acımasın diye siller geçti fakat huy kaptım heralde ) bilemiyorum kullandığım yöntemin nekadar faydası oldu ama çok şu anda mutluyum
sevgilerle ..
manyaklik isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 01-05-2008, 05:30 PM   #4 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Apr 2008
Mesajlar: 24
Tesekkür: 0
7 Mesajinıza toplam 12 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
şerda is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma..

benim göz altında ve üstünde vardı,doktora gittik onları yakmışlardı
ama gözkapağımda küçük küçük tekrar çıkmaya başladı nasıl geçicek bilmiyorum
şerda isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 01-05-2008, 06:22 PM   #5 (permalink)
Moderator
 
sanemce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Apr 2008
Mesajlar: 2,704
Tesekkür: 16,247
1,756 Mesajinıza toplam 14,576 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond repute
Standart Ynt: Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma..

benimde elimin üstünde minik minik 7 tane siğil çıkmıştı. 12 - 13 yaşlarımdaydım sanırım, çok üzülüyordum ne yapacağım diye. bizim evde doktora gitmek gibi bir gelenek yoktu.

birilerinden duyduğum üzere, bir evden bir miktar tuz çalıp siğillere sürerek 3 ihlas 1 elham okuyup suyun altında "akan bu su gibi siğillerde akıp gitsin" diyerek yıkamıştım ve gitmişti. bir daha da çıkmadı.

tuz için özel bi hırsızlık çabam olmadı 44 dayımlarda misafirlikteyken mutfağa girip almıştım

bilimsel bir açıklaması varmıdır bilmiyorum ama demekki o kadar inanmışımki yok olacaklarına ve oldu
__________________
sanemce isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 04-05-2008, 12:27 AM   #6 (permalink)
Üsteğmen
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Mesajlar: 201
Tesekkür: 52
69 Mesajinıza toplam 378 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
manyaklik is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma..

Alıntı:
şerda Nickli Üyeden Alıntı
benim göz altında ve üstünde vardı,doktora gittik onları yakmışlardı
ama gözkapağımda küçük küçük tekrar çıkmaya başladı nasıl geçicek bilmiyorum
yeni öğrendiğime göre siğil virüsü bazı vitaminlerin eksik olduğu vücutlarda çoğalıyormuş yediklerine dikkat et farklı şeyler ye birazda :d ... bide inanmakla alakası çok fazla sanıım her sabah kalkınca onlara bak ve sanki kuruyup küçüldüklerini image et ve seni bırakmalarını iste devamlı bence faydası olacaktır ... (japonu sür diyicem de göz çevresi olmaz ki ) sevgilerle gelişmelri yaz lütfen ....
manyaklik isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 04-05-2008, 01:58 AM   #7 (permalink)
Üsteğmen
 
maxim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Feb 2008
Mesajlar: 272
Tesekkür: 93
182 Mesajinıza toplam 943 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
maxim is on a distinguished road
Standart Ynt: Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma..

bendede vardı uzman bir cilt doktoruna gittim o zamanlar bana bir reçete ve kullanma şeklini yazdı Sitraks adında bir ilaç
bu ilacı sabah 1 akşam 1 toplam beş gün kullanamamı ve 10 gün bekledikten sonra tekrar aynı şekilde sabah 1 akşam1 5 gün kullanmamı ve yine 10 gün bekledikten sonra aynı şekilde sabah 1 akşam 1 5 gün kullanıp tedaviye son vermemi söyledi ve siğiller bitti aslında bu ilaç bağırsak kurdu ilacıymış ancak siğillerdede etkili olduğu gözlemlenmiş
tabi siz yinede bir uzmana görünün derim.........sevgiyle kalın
maxim isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 04-07-2008, 10:44 AM   #8 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: May 2008
Mesajlar: 11
Tesekkür: 0
8 Mesajinıza toplam 26 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
pusulam is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma..

bende de oldu küçükken birisi bir dua okudu falan geçti sonra.
pusulam isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 10-10-2008, 07:11 PM   #9 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Oct 2008
Mesajlar: 2
Tesekkür: 0
1 Mesajina 4 kez İyi ki varsın denildi
Profound84 is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma..

selam arkadaşlar acaba bu siğiller için telkin mp3 leri var mı veya telkin cümleri ? adminler ve üye arkadaşlar
Profound84 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 13-02-2009, 05:01 PM   #10 (permalink)
 
sabırlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Feb 2009
Mesajlar: 4
Tesekkür: 182
118 Mesajinıza toplam 497 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sabırlı is an unknown quantity at this point
Standart

arkadaşlar bendede siğil vardı 14-15 yaşlarındayken çıkmıştı.ablamda görmüştüm ve çok iğrenmiştim az bi müddet sonrada bende de çıkmıştı ama iğrenmekten değilde bulaşıcıydı sanırım ondan banada geçmiş olabilir diye düşünüyorum.sonra babannem okununca geçer dedi pirinç ile çizdi üzerini falan bişeyler okudu sonra ne mi oldu? sanırım abdestsiz okumuş olacakki:)) çoğaldı ve biricik siğilimin sayısı 7 ye çıktı:( sonra bi ilaç kullandım tıpkı oje gibi üzerlerine sürdüm eritiyodu siğilleri ve bi müddet sonra teker teker kayboldular.ama çok geçmeden bi kaç tanesi aynı yerlerinde tekrar çıktı.baya savaş verdim anlıycanız.en sonunda bi arkadaşımın tavsiyesi ile bi ilaç daha kullandım.geçirir ama tekrar çıkar diye korkuyodum ama sandığım gibi olmadı.kayboldular ve 4 senedir çok şükür birdaha geri gelmediler ve inş. da gelmezler:)ben ilacın adını burda ihtiyacı olanların faydalanması için yazmak istiyorum ama kimsenin hakkına girmek istemem faydasını görmeyecek olursanız hakkınızı helal edin ama bana faydası oldu denemekte fayda var derim. ilacın adı "DUOODERM"..şifasını görmeniz dileğimle hoşçakalın...
sabırlı isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

« - | - »
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma..

 Cilt ve Deri Sorunları ve  Siğil   Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma.. Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma.. Siğil derinin çok sık görülen viral infeksiyonudur. Deride oluşan iyi huylu tümörlerdir. Vücudumuzun her yerinde ortaya çıkabilir. ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma.. telkin cd indir izle İstanbul Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma.. nerededir kimdir Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma.. çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma.. hipnoz Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma..olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma.. hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Siğil Nedir ? Nasıl kurtulunur ? Siğilden korunma.. kuantum düşünce kitap haberi
WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:24 AM.Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1