Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Serbest Kürsü (http://www.hayatimdegisti.com/forum/serbest-kursu/)
-   -   RÜYALARIN DİLİ (http://www.hayatimdegisti.com/forum/serbest-kursu/622900-ruyalarin-dili.html)

Işıklı yol 07-05-2013 08:31 AM

RÜYALARIN DİLİ

Rüyalar hayat yolunda bize yol gösteren rehberlerdir. Ne istediğimizi, ne istemediğimizi, korkularımızı bize gösteren bir rehber. Eğer rüyalarımızı okumayı başarabilirsek, bize rehberlik ederler hayat yolumuzda. bazen geçmişten bazen gelecekten haber verirler. Bazen bilinçaltınızın bir resmini direkt olarak size gösterirler. Bu yüzden mutlaka rüyalarımızın dilini çözmeliyiz. Eğer hatırlıyamıyorsanız bu sizin hayatta bir şeylerden kaçtığınızı, reddettiğinizi gösterir. Bir yerde hayatın sorumluluğunu almaktan kaçınmışsınız, korkuyorsunuz demektir. bundan böyle ufak tefek tüyolar vermeye rüyalar hakkında bilebildiklerimi ve bulabildiğim bilgileri sizinle paylaşmaya gayret edeceğim. Hadi bakalım "RÜYALARIN SIRLI DÜNYASINA YOLCULUK" diyelim bu yolculuğumuzun adına. Yeni bir başlangıç diyelim. sevgimle IŞIK*

Işıklı yol 07-05-2013 08:35 AM

Cevap: RÜYALARIN DİLİ

Öncelikle en sevdiğim kitap bana göre bir başucu kitabı olan kitabı önermekle başlayacağım. Işık Elçinin bir kitabı bu, "REHBER RÜYALAR" almanızı kesinlikle tavsiye ederim. Rüyaların iyileştirici gücü, 2. kitabı dilerseniz sonra onuda edinebilirsiniz.

annie hall 07-05-2013 11:08 AM

Böyle bi başlık olmasına sevindim, bayaadır merak ettiğim bi konuydu. Bulabildiğim bilgileri ben de paylaşırım. Ben genellikle çok karmaşık rüyalar görüyorum. Sabah olduğunda hatırlamama rağmen anlatamadığım kadar karışık rüyalar...

Işıklı yol 07-05-2013 11:45 AM

Alıntı:

annie hall Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 840201)
Böyle bi başlık olmasına sevindim, bayaadır merak ettiğim bi konuydu. Bulabildiğim bilgileri ben de paylaşırım. Ben genellikle çok karmaşık rüyalar görüyorum. Sabah olduğunda hatırlamama rağmen anlatamadığım kadar karışık rüyalar...

Bu senin kafanın karışık olduğunu gösteriyor daha çok. Birde aslında yatmadan önce genellikle niyetle yatmamız farkındalığımızı ve rüyalarımızın anlamını daha belirgin hale getirebilir. Uyandığında sıkıntılı oluyorsan eğer, uyanık yaşamdaki sıkıntıları uykuda da yaşamaya devam ediyorsun demektir. Aslında her gece yatarken şöyle bir niyetle yatarsak rüyalarımız bize katkıda bulunur. Hep dediğim gibi niyet edin arkadaşlar. Niyet çok önemlidir. neden acaba insan namaza ve oruca hatta bütün ibadetlerde neredeyse böyledir niyet edilir? Niyet ettiğimizde beynimize komut vermiş oluruz. Beynimiz bu komutla hareket eder ondan sonra. Çözüme katkıda bulunur. Diyelim ki gün içinde bir arkadaşınla buluşacaksın. Fakat onunla buluşmaya niyetli olmadan evden çık ve anlamsızca dolaş hatta onunla tesadüf edersen " ah bende seninle buluşacaktım iyi ki sana tesadüf ettim" der miyiz yada o insana tesadüf etme şansımız nedir? Hayır öyle olmaz bilakis sabah kalkar günümüzü ona göre planlar ve o kişi ile buluşma niyetiyle evden çıkar ve sözleştiğimiz mekana gideriz ve buluşuruz. İşte niyetsiz gün ve gece öylesine geçip gider. ne aradığımızı ne istediğimizi bilmeden. Her güne ve geceye ve her işe niyetle başlamalıyız. Mesela sofraya oturduğumuzda önce besmele çekeriz. Nedir besmele yani yemek yemeye niyet ediyorum ve yemeğimi Allahın verdiğini bilerek Onun adını anarak yemeye niyet ediyorum. yemek esnasında yediğim yemeğin, verenin ve yedikten sonra da bana bu nimeti verene teşekkür etmeye niyet ediyorum.

Işıklı yol 07-05-2013 11:52 AM

Gelelim yatmadan önceki niyetimize" ben bu gece yattığımda, arınmaya, iyileşmeye niyet ediyorum" hatta belkide sorular dahi sorabiliriz.Şu konuda kafam karışık ben bu manada rüyalarımdan yardım diliyorum. Rüyamda bana yol gösterilmesine ve kafamın netleşmesine niyet ediyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum gibi. Bunu sizler farklı da ifade edebilirsiniz.

Rüyalarda renklerin, sayıların, mekanların, yönlerin, insanların, isimlerin, kişilerin her birinin ayrı ayrı anlamı vardır. Eğer rüyalarınızı çözebilirseniz. aslında size pek çok konuda cevap geldiğini ve yol gösterildiğini görebilirsiniz arkadaşlar. Rüyalarınızı yazın üzerinde çalışalım derdim ama şimdi rüyalar özeldir ve yorumlanmadan önce herkese anlatılmaz.Çünkü yorum önemlidir. O yüzden rüyalarınızı yazın diyemeyeceğim.

annie hall 07-05-2013 12:29 PM

Bu gece niyet edip yatıcam o zaman. Bakalım bilinçaltım bana ne söylemeye çalışıyo? Teşekkürler ışık abla. Ben genelde rüyalarımda öldürülürüm. Ya bi savaş esnasında ya da ne biliym bi karmaşanın içinde hep silahla vurularak öldürülürüm. Çok korkunç geliyo bu kabuslar, şimdi bile düşününce içim sıkıldı. Hiç güzel rüya görmüyorum, hep kasvetli karanlık rüyalarım... Kafam karışık galiba dediğin gibi.

nefes_almak 07-05-2013 04:18 PM

ben son birkaç gündür hatta son 2 haftadır çok yoğun ve yorucu rüyalar görüyorum. hatta bazen inception filmindeki gibi rüya içinde rüya gördüğüm bile oluyor ta ki sabah uyanma anına kadar sürüyor ve zihnimi çok yoruyor. oysa son 2 hafta dediğim bu dönem hayatımın en mutlu ve işlerimin yolunda gittiği ve çözülmesine az kaldığını düşündüğüm yükümün hafiflediği bir dönem. ama sıkıntılı ve yorucu rüyalar görüyorum. sanki uyuyup dinlenmiyorum da 2. bir hayat yaşıyor gibiyim. geçmişten mekanlar ve geçmişten insanlar falan da görüyorum. kafayı yiycem. gün içinde günlük hayata bile odaklanamıyorum. kafam hep sersem ve dağınık oluyor.

acaba çektiğim esmalar mı bana bu rüyaları gördürüyor ? esmalarla rüyaların ilişkisi olabilir mi ? eskiden kötü korkunç rüyalar bile görsem zihnim kendini boşalttığı için rahatlık huzur duyardım hatta rüya esnasında bile rüya olduğunun farkına varıp rahat olurdum. şimdi rüyalarım çok da korkunç değiller ama rahatlamak yerine beynim daha da doluyor.

Işıklı yol 07-05-2013 08:01 PM

Alıntı:

nefes_almak Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 840213)
ben son birkaç gündür hatta son 2 haftadır çok yoğun ve yorucu rüyalar görüyorum. hatta bazen inception filmindeki gibi rüya içinde rüya gördüğüm bile oluyor ta ki sabah uyanma anına kadar sürüyor ve zihnimi çok yoruyor. oysa son 2 hafta dediğim bu dönem hayatımın en mutlu ve işlerimin yolunda gittiği ve çözülmesine az kaldığını düşündüğüm yükümün hafiflediği bir dönem. ama sıkıntılı ve yorucu rüyalar görüyorum. sanki uyuyup dinlenmiyorum da 2. bir hayat yaşıyor gibiyim. geçmişten mekanlar ve geçmişten insanlar falan da görüyorum. kafayı yiycem. gün içinde günlük hayata bile odaklanamıyorum. kafam hep sersem ve dağınık oluyor.

acaba çektiğim esmalar mı bana bu rüyaları gördürüyor ? esmalarla rüyaların ilişkisi olabilir mi ? eskiden kötü korkunç rüyalar bile görsem zihnim kendini boşalttığı için rahatlık huzur duyardım hatta rüya esnasında bile rüya olduğunun farkına varıp rahat olurdum. şimdi rüyalarım çok da korkunç değiller ama rahatlamak yerine beynim daha da doluyor.

Geçmişinde saklı olan şeyler gün yüzüne çıkıyor olmalı. Hatırlıyorum atmaca42 de de hep bu etkiler oluşuyordu.

Işıklı yol 07-05-2013 08:07 PM

Alıntı:

annie hall Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 840207)
Bu gece niyet edip yatıcam o zaman. Bakalım bilinçaltım bana ne söylemeye çalışıyo? Teşekkürler ışık abla. Ben genelde rüyalarımda öldürülürüm. Ya bi savaş esnasında ya da ne biliym bi karmaşanın içinde hep silahla vurularak öldürülürüm. Çok korkunç geliyo bu kabuslar, şimdi bile düşününce içim sıkıldı. Hiç güzel rüya görmüyorum, hep kasvetli karanlık rüyalarım... Kafam karışık galiba dediğin gibi.

Ölüm büyüme, bağlılıktan kurtulma, değişim yenilik anlamına gelir. Kendi ölümümüzü görüyorsak, hayatımızda neleri değiştirmemiz,hangi yargılardan,olumsuz düşünce ve duygulardan,arınmamız gerektiğini tespit etmemiz ve içinde hayatımızı gözden geçirmemiz gerekiyor.Ölüm yılanın derisinin değişmesi gibidir.Sizi yepyeni güzelliklerin beklediğine işaret eder.

Rehber Rüyalar-Işık ELÇİ

annie hall 07-05-2013 10:26 PM

Alıntı:

Işıklı yol Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 840220)
Ölüm büyüme, bağlılıktan kurtulma, değişim yenilik anlamına gelir. Kendi ölümümüzü görüyorsak, hayatımızda neleri değiştirmemiz,hangi yargılardan,olumsuz düşünce ve duygulardan,arınmamız gerektiğini tespit etmemiz ve içinde hayatımızı gözden geçirmemiz gerekiyor.Ölüm yılanın derisinin değişmesi gibidir.Sizi yepyeni güzelliklerin beklediğine işaret eder.

Rehber Rüyalar-Işık ELÇİ

Vay be hiç böyle düşünmemiştim. Demek kendime yeni bir ben lazımmış girlhaha Ha bi de kıyametin koptuğunu da görürüm devamlı. Sevdiğim insanların idam edildiğini de görürüm. Toplu kıyım yapıyorum rüyalarımda girlhaha Ben hep kaybetme, unutulma, terk edilme korkusuna bağlıyodum bunları. İlginç hakikaten.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 06:51 AM.