Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Müzik Aletleri Dans Sahne Sanatları Klubü > Sahne Sanatları > Sahne Korkusu

Uyarılar

Etkin sunum için pratik bilgiler Sahne Korkusu

Sahne Sanatları ve Sahne Korkusu Etkin sunum için pratik bilgiler Sahne Korkusu Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Etkin sunum için pratik bilgiler Sahne korkusu "Bir topluluğun önünde konuşma yapmak, insanın en büyük korkusudur. Ölüm korkusu bile ikinci sıradadır. Başka bir deyişle, birisinin tabutu önünde törene katılanlara konuşma yapmak yerine, o tabutta olmayı yeğleyebilirsiniz." Yukardaki sözler, Amerikalı komedyen ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Sahne Korkusu telkin cd indir izle İstanbul Sahne Korkusu nerededir kimdir Sahne Korkusu çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Sahne Korkusu hipnoz Sahne Korkusu olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Sahne Korkusu hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Sahne Korkusu kuantum düşünce kitap haberi

Etkin sunum için pratik bilgiler Sahne Korkusu

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 02-02-2007, 04:23 PM   #1 (permalink)
Administrators
Atakan Sönmez
 
Üyelik tarihi: May 2006
Bulunduğu yer: istanbul
Mesajlar: 5,723
Tesekkür: 2,852
3,132 Mesajinıza toplam 17,384 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute
Standart Etkin sunum için pratik bilgiler Sahne Korkusu

Etkin sunum için pratik bilgiler
Sahne korkusu
"Bir topluluğun önünde konuşma yapmak, insanın en büyük korkusudur. Ölüm korkusu bile ikinci sıradadır. Başka bir deyişle, birisinin tabutu önünde törene katılanlara konuşma yapmak yerine, o tabutta olmayı


yeğleyebilirsiniz."
Yukardaki sözler, Amerikalı komedyen Jerry Seinfeld'e ait. Gerçekten bazı kişiler için bir topluluğa konuşma yapmak ölümden beterdir. Buna "sahne korkusu" denir.

Ama öyle bir dünyada yaşıyoruz ki, bir topluluğa konuşma yapmak, sunum yapmak birçoğumuz için işimizin bir parçası haline gelmiş durumdadır. Bazı meslekler var ki, işin tümü sunumdur. Sahneye çıkanları, gösteri sanatındakileri, öğretmenleri bu sınıfta sayabiliriz. Bir de bunun dışında kalan, her an olmasa da, işinde sunum yapmak zorunda kalan profesyoneller var. Diyelim ki siz de bunlardan birisiniz. Örneğin, bir projenizi çalışma arkadaşlarınıza, bölümünüzün aylık çalışma raporunu yönetim kuruluna, yeni ürünü müşterilere sunacaksınız. Her sunum öncesi de midenize kramplar giriyor. Yaptığınız sunumlarda komedyen Seinfeld'in sözlerini hatırlıyor ve "adam haklı" diyorsunuz. Acaba bu korkuyu yenmenin, etkin sunum yapmanın sırrı nedir?

Bu hafta, profesyonel hayatının büyük bölümünde sunumlar yapmış ve yapmakta olan birisi olarak, bu konuya değinmek ve okurlara bazı pratik bilgiler vermek istedim.

Sunumun amacı

Bir sunumun başarısı için birinci koşul, sunumun niçin yapıldığını çok iyi özümsemek gerekir. Aslında tüm sunumların amacını, satış olarak genişletebiliriz. Satış elemanı olmasak da sunumla karşımızdakilere bir şeyler satmaya çalışırız. Örneğin, eğer öğretmenseniz, sattığınız şey bilgidir. Amaç, bu bilginin öğrencilerinizce öğrenilmesidir. Projenizi müşterinize tanıtıyorsanız, amacınız bu proje fikrinizi onlara satmaktır. Başarılı bir sunum için bu amaç hep göz önünde tutulmalıdır.

Müşteriyi tanımak

Sunumun başarılı olması, satışımızın başarılı olması demektir. Herhangi bir satışın başarılı olması da müşterinin iyi tanınması, neye ihtiyacı olduğunun bilinmesi gerekir. Müşterinin ihtiyacını bilmeden açacağınız tezgahı, siftah etmeden kapatabilirsiniz. Bu nedenle, sunumu yapacağınız topluluğu ve neye ihtiyaç duyduklarını çok iyi tanımak zorundasınız. Yoksa "Müslüman mahallesinde salyangoz satan satıcı" durumuna düşersiniz.

Hazırlık, hazırlık, hazırlık...

Konuyu ne kadar iyi bilseniz, bu sunumu defalarca yapmış olsanız bile, sunumda başarının sigortası iyi bir hazırlıktır. Yapılacak hazırlıkta, önce sunum yapılacak topluluğun ihtiyaçları belirlenir. Sunum, bu ihtiyaçlara cevap verecek biçimde hazırlanır. Sunumda ortaya konacak köşe taşları teker teker belirlenir. Sonra, köşe taşlarının hangi sırada sunulacağının bir yol haritası yapılır. Bu, sunuşun senaryosudur.

Sunumun uzunluğu

İnsanoğlunun dikkati kolay dağılır. Konunuz ne kadar ilginç olursa olsun, dinleyiciler uzun süre yoğun dikkat harcayamazlar. Uzun sunumlar, dinleyicilerinizi kolayca kaybetmenin garantili bir yoludur. Sunumlar, ana noktalarınızı aktaracak kadar uzun, milleti sıkıntıdan isilik çıkartmayacak kadar kısa olmalıdır.

Görsel elementler

Sırf kulağa hitap eden sunuşların pek hatırda kalmadığını biliriz. Örneğin, yapılan bir araştırmada, sunudan 3 gün sonra katılımcılara sorular sorulmuş. Buna göre, sözle yapılan kısımdan yüzde 10, sadece görsel yapılandan yüzde 35, sözel ve görsel birlikte yapılan sunumlardan ise yüzde 65'lik bir hatırlanma oranının olduğu görülmüştür. Başarılı bir sunuş istiyorsanız, sunuşunuzu görsel materyallerle zenginleştiriniz.

Lojistiğin önemi

Kurduğumuz bir performans değerlendirme sisteminin eğitimi için, bir şirketin üst düzey elemanları ile bir hafta sonu İstanbul dışında bir yere gitmiştik. Projede bana yardımcı olan, şirkette bu projeden sorumlu genç bir eleman da yanımdaydı. Bu genç arkadaşla, bir gün önceden hazırlığımızı çok iyi şekilde yapmıştık. Tüm formları ve eğitim malzemesini, sunumu (power point dosyası olarak) bilgisayara yüklemiştik ve denemiştik.

Sabah eğitim salonuna bilgisayarı koyduk. Genç arkadaş eğitimin görsel düzeneğini kurmakla meşguldü. Ben, eğitime katılacaklardan birisi ile sabah sohbetine dalmıştım. Genç arkadaş yanıma geldi. Gözlerinde korku vardı. Bir şeylerin ters gittiğini anladım. Konuştuğum kişiden izin isteyip ayrıldım. Genç arkadaşım ağlamaklı bir sesle sorunu anlattı; bilgisayar kilitlenmişti. Açıp kapamak dahil her şeyi denemişti; ama bilgisayar çalışmıyordu. "Şimdi ne yapacağız, Uğur Bey?" dedi. "Ne yapalım, kader" dedim ben de. Genç arkadaş bayılacak gibi oldu. Sonra çantamdan, eğitim için her ihtimale karşı üretmiş olduğum saydamları çıkardım. Bu olay, sanırım genç arkadaşım için çok önemli bir deneyim oldu. Ben de, böyle bir dersi çalışma hayatımın başında, bir ustamdan almıştım. Bana, her şeye hazır olmamamı, her ihtimali düşünerek tedbir almamı öğretmişti. Başarıda, lojistiğin de önemli olduğunu unutmayınız.

Sonuç

Başarılı bir sunum yapmak için, bazı pratik şeylerden söz ettim. Başarılı bir sunum için bir son koşul, sahneye çıkıncaya kadar, sahne korkusunu hiç kaybetmemektir. Başarısızlığa uğrama kaygısı, profesyoneli başarılı kılan itme gücüdür.

Dr. Uğur Tandoğan

 

 

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

__________________
http://www.hayatimdegisti.com
Hemen ücretsiz deneme telkinlerini indirmek içinse bu link.Suçluluk ego ve kendine güveni 2 gün dinleyin
https://www.dropbox.com/sh/b6youoq8m...vwFPsoEYa?dl=0
Dinledikten sonra etkiler ile ilgili anketlere bu linkten katilin.
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-anketlerimiz/
hayatimdegisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Etkin sunum için pratik bilgiler Sahne Korkusu

Sahne Sanatları ve Sahne Korkusu Etkin sunum için pratik bilgiler Sahne Korkusu Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Etkin sunum için pratik bilgiler Sahne korkusu "Bir topluluğun önünde konuşma yapmak, insanın en büyük korkusudur. Ölüm korkusu bile ikinci sıradadır. Başka bir deyişle, birisinin tabutu önünde törene katılanlara konuşma yapmak yerine, o tabutta olmayı yeğleyebilirsiniz." Yukardaki sözler, Amerikalı komedyen ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Sahne Korkusu telkin cd indir izle İstanbul Sahne Korkusu nerededir kimdir Sahne Korkusu çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Sahne Korkusu hipnoz Sahne Korkusu olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Sahne Korkusu hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Sahne Korkusu kuantum düşünce kitap haberi


WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:09 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.