Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Alışkanlıklar ve Bozukluklar ve Bağımlılıklar'dan Kurtulma Klubü > Diğer Alışkanlıklar ile İlgili Cd'ler > Saç Çekme

Uyarılar

Saç Koparma Bozukluğu Video

Diğer Alışkanlıklar ile İlgili Cd'ler ve Saç Çekme Saç Koparma Bozukluğu Video Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız [youtube=425,350]ivY25YKfscA[/youtube] [youtube=425,350]Z-OI7NvgZbM[/youtube] Saç ve Kirpik Koparma Bozukluğu...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Saç Çekme telkin cd indir izle İstanbul Saç Çekme nerededir kimdir Saç Çekme çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Saç Çekme hipnoz Saç Çekme olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Saç Çekme hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Saç Çekme kuantum düşünce kitap haberi

Saç Koparma Bozukluğu Video

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 09-01-2007, 05:48 AM   #1 (permalink)
Administrators
Atakan Sönmez

Tesekkür: 2,852
3,132 Mesajinıza toplam 17,384 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute
Standart Saç Koparma Bozukluğu Video

[youtube=425,350]ivY25YKfscA[/youtube] [youtube=425,350]Z-OI7NvgZbM[/youtube]
Saç ve Kirpik Koparma Bozukluğu

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Dinledikten sonra etkiler ile ilgili anketlere bu linkten katilin.
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-anketlerimiz/
hayatimdegisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 21-06-2007, 09:12 AM   #2 (permalink)
cnb
Üsteğmen

Tesekkür: 0
62 Mesajinıza toplam 113 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
cnb is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Saç Koparma Bozukluğu Video

Triotillomani, benim de 10 yıldır muzdarip olduğum bir hastalık, uzun süren ilaç tedavisinden sonra toparlanmaya başladım. Şunu belirtmem gerekir ki ,hiç de hafife alınmayacak bir hastalık. Ortaya çıkma nedenleri : Özellikle gelişim çağında ruhsal açıdan aşırı derecede yük altına girme, öfkeyi dindirememe vs. Tırnak yeme, sivilceleri sıkma, deri koparma vs. niteliğinde bir rahatsızlık olmakla birlikte, hastaların en çok rahatsız olduğu konu ,bu belirtmiş olduğum hastalıklar gibi doğal karşılanmamasıdır.Depresyon eşliğinde seyreden bir rahatsızlık olmasının en belirgin nedeni belki de budur. Hastalar bu rahatsızlıklarını paylaşmak konusunda her zaman çekimser olurlar. Hele bir de bayansanız, hastalığı saklamak da, paylaşmak da büyük bir yük haline gelir. Hastalığın kendisiyle baş etmeye çalışmaktan çok, onu saklamaya çalışmak ve sorulara cevap vermek yıpratıcıdır.Çünkü kazara birileri öğrenirse, deli olduğunuz bile düşünülebiliyor maalesef.
Bu rahatsızlıktan muzdarip olan varsa, ben az çok alt etmiş biri olarak deneyimlerimi zevkle paylaşabilirim.
Sağlıcakla kalın
cnb isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 21-06-2007, 09:16 AM   #3 (permalink)
cnb
Üsteğmen

62 Mesajinıza toplam 113 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

Trikotillomaninin başlıca özelliği, göze çarpar derecede saç kaybı ile sonuçlanacak kadar, kişinin yenileyen biçimde saç yolmasıdır. Saç yolma bölgeleri olarak en yaygın bölgeler kafatası, kaşlar ve kirpikler olmakla birlikte, vücudun kıl büyüyebilen herhangi bir bölgesini de kapsayabilir (koltukaltı, kasık ve makat çevresi bölgeler dahil). Stres saç yolma davranışını arttırabileceği gibi aşırı dalgın hallerde de (mesela televizyon seyrederken veya kitap okurken) saç yolmayı arttırabilir. Saç yolma davranışından hemen önce hafif bir gerginlik hissedilir, davranışın yerine getirilmesiyle bir gevşeme ve rahatlama olur.

Kimlerde görülür?

Çocuklar arasında kadın ve erkekte eşit oranda görülür ama erişkin dönemde kadınlarda erkeklerden daha fazla görülmektedir. Yakın zamanlarda yapılan araştırmalar öğrencilerin %1-%2 oranında halen süren veya geçirilmiş trikotillomanisi olduğunu göstermektedir. Yapılan aile çalışmalarında trikotillomanisi olan 19 çocuğun 5’inde ailesel hikaye saptanmıştır. Birçok birey sıkıntı dönemlerinde saçlarıyla oynarlar. Bu durumun ve çocuklardaki ‘’alışkanlık’’ diye nitelendirilebilecek halin ayrımında mutlaka psikiyatrist kanaati alınmalıdır.

Nasıl sonlanır?

Küçük çocuklarda geçici saç yolma dönemleri, kendini sınırlayan iyi huylu bir ‘’alışkanlık’’ olarak kabul edilebilir. Ancak erişkinlik dönemlerine kadar devam etmesi kronikleştiğini gösterir. Hastalığın seyri hakkında kesin bir şey söylemek zordur mutlaka takip gerektiren bir durumdur. Bazı vakaların 20 yıl kadar sürdüğü belirtilmektedir. Fiziksel olarak görüntüyü bozabileceği gibi, koparılan kılların yenmesi (trikofaji) kansızlık, karın ağrısına neden olabilir. Hatta yutulan bu kıllar sindirim sisteminde birleşerek barsak tıkanmasına neden olabilir.

Tedavisi mümkün müdür?

Trikotillomani tedavisi zor bir hastalıktır. Psikiyatrist ve Deri Hastalıkları Uzmanının birlikte çalışmasını gerektiren bir hastalıktır. Tedavisinde antidepresif ilaçlarla birlikte antipsikotik ilaçlar da kullanılabilir. Ayrıca duygudurum düzenleyici ilaçlarında tedavide faydalı olduğu yönünde yayınlar vardır.

İlaç dışı tedaviler arasında davranışsal tedaviler, hipnoz trikotillomani tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır

Kaynak : www.pedatem.com.tr
Alt 22-12-2007, 08:20 PM   #4 (permalink)
Teğmen

28 Mesajinıza toplam 56 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
akik is an unknown quantity at this point

ben bundan bahsettiğini biraz önce gördüm, ama hangi başlıkta gördüm hatırlamıyorum. kurtulup kurtulmadığını sormuştum ama galiba bu başlıkta sormam gerekiyormuş:)
bende sanıyorum yaklaşık 10 yıldır var. saçlarımı koparıyorum. çocukken çok kıvırcık saçlarım vardı, ilk olarak kesildikten sonra düzleşti. sonra orta sona doğru tekrar dalgalanmaya başladı. ben de bulduğum kıvırcık telleri koparmaya başladım. niye bunları bilmiyorum, çünkü saçlarımın dalgalı olmasını seviyorum, hatta belki hoşuma giden tek yerim saçlarım:) (sonra gittikçe düzden tekrar tamamen dalgalı saçlarım oldu.) önceleri çok nadiren koparıyordum. sadece çok kıvırcık olanları. gittikçe artmaya başladı, ama hep aynı yerden koparıyordum, zamanla o kısım, bozuk para kadar bir daire düşünün, açıldı. saçlarımla örtüyordum, bir gün babam farketti, döküldü filan diye geçiştirdim, sonra tabi dikkat çekince ailem ikidi bir kontrol etmeye başladı, annem yerde her saç bulduğunda kızıyordu vs. sonra beni psikoloğa götürdüler. pek hazetmiyordum o zaman psikologlardan (hala da çok etmem), kadının bana ulaşmasına dair tüm çabalarını engelledim, sonuçta psikoloğum bıraktı tedaviyi:) üç dört sene kadar önce kendi isteğimle psikiyatrik tedavi görmeye başladım depresyon için, oldukça iyi iletişim kurabildiğim bir doktorum vardı, depresyonu hallettik bir şekilde. ama saçlarımla ilgili özel bişi yapmadık, bunun depresyonun "amca oğlu" olduğunu söylüyordu. ama depresyon geçtiyse de ben saçlarımı koparıyorum hala. üstelik şimdi herkes biliyor, annem ikide bir kontrol etmek istiyor, müsaade etmiyorum, yılda bir veya iki kere saçımı kestirmek için kuaföre gidiyorum kırk saat sorgu sual, üstelik başka zaman bakamadığı için annem de gelip izliyor veya ben gittikten sonra kuaföre gidip durum raporu alıyor:)
başımın tam üst kısmından kopardığım için, orasının zamanla kelleşen veya seyrelen bir bölge olduğunu söylemişti sıklıkla gittiğim kuaför, illa yolacaksan ensene doğru yol, orası kolay açılmaz dedi. zamanla kalıcı olarak kelleşir mi sorusu oluştu, sanırım bu yüzden farklı yerlerden de koparmaya başladım. şimdi o bozuk para kadar alan genişledi epey. eskisi kadar seyrek değil ama daha geniş. üstelik adamın dediği gibi bazen ensemden falan da yoluyorum.
elimin oraya gittiğini farketmiyorum bile genelde, bazen sadece kalın ve kıvırcık olan telleri bulup oynuyorum, çekiyorum, dibi sızlarsa hoşuma gidiyor sanırım, ama yukardaki bölge kopara kopara duyarsızlaştı sanırım. bazen koparmıcam diye kendimle dakikalarca mücadele ediyorum, sonra bi an dalıyorum ve saçı koparmış olduğumu görüyorum.
insanlara kontrolüm dışında yaptığımı anlatamıyorum. yapma, niye yapıyorsun, diyorlar. oysa ki elimde değil. kontrol edebilsem yapmıcam zaten. önce anlayışla yaklaşmaya ve yapmamam gerektiğini anlatmaya çalışıyorlar, sanki ben bilmiyorum. sonra sabırları tükeniyor ve gördüklerinde kızmaya başlıyorlar. ben de onlara kızıyorum elimde olmadığını anlamadıkları için. sonra saklama evresi geliyor, farkettirmeden koparmanın bi yolunu buluyorum, yerde biriken saçları açıklamanın bi yolunu buluyorum, elin niye hep saçında açıklamanın bi yolunu buluyorum. arada farkedip kızıyolar ama napayım.
başka yerimle uğraşmıyorum, sadece saçımla uğraşıyorum. yalnız kendimi bildim bileli, yani çok küçücük çocukluğumdan beri, dudaklarımın kuruyan kabuklarını yolarım. şimdi eskisi kadar değil sürekli krem falan sürerek kuruyup kabuk tutmasını engelliyorum, o zaman yolmuyorum, ama önceleri parmaklarım yarıya kadar kan içinde kalıncaya kadar koparırdım. acısı hoşuma gittiği için değil o kabuğa dayanamadığım için. alakası var mı bilmiyorum.
ayrıntılı açıklamaya çalıştım belki birşey önerebilirsiniz diye. sadece hafifletsem bile çok mutlu olurum.
akik isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-12-2007, 12:32 AM   #5 (permalink)
Yüzbaşı

Tesekkür: 1
152 Mesajinıza toplam 344 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
etterna_ is an unknown quantity at this point

Küçükken ilkokul yıllarında ben de bu alışkanlığa tutulmuştum ve kafamın üzerinde daire şeklinde büyük bir delik açılmıştı neredeyse..Çok kötü bi durum.Ama nasıl bıraktım bilmiyorum.Sanırım görüntüden rahatsız olup bıraktım.
Alt 26-12-2007, 11:20 AM   #6 (permalink)
cnb
Üsteğmen

arkadaşlar o kadar yoğunum ki siteye değil yazı yazmak girmek bile neredeyse mümkün değil benim için. ancak ara sıra girip kim gelmiş, kimler na alemde az çok izleyebiliyorum.

sevgili akik arkadaşımın mesajını yeni fark ettim.
ben de bu konuyla epey uğraştım, zor olduğunu biliyorum ama imkansız değil.

akik'ciğim
yazdıklarını okudum ve emin ol kat kat fazlasını ben de yaşadım,
kuaföre gitmek benim için resmen ölümdü, bi ara toplum içine çıkamaz oldum, peruk kullandım vs. ama geçti sayılır, şimdi son nefeslerini veriyor

naçizane tavsiyelerim olacak, bana ulaşırsan özelden daha detaylı bilgi verebilirim.
öncelikle evet depresyon bu sorunun kardeşi, kesinlikle kendini sevmek ,kendine saygı duymak gerek.
ikincisi : bunun bir hastalık olduğunu ,tedavisinin mümkün olduğunu mutlaka idrak etmeli. zaman zaman saç koparma nöbetleri geçirmen /geçirmem doğal, önemli olan zaman içinde azalıp azalmadığı. yani her saçkoparma nöbetinden sonra pişmanlık duymak yersiz, bizi sadece daha fazla sıkıntıya sokar.
üçüncüsü : bu süreçte bize yardımcı olcak olan şey, bizim kendimizi tanımamız. örneğin benim adet döneminden 10 gün ve 1 gün önce (şimdi bile) saç koparma nöbetim gelir. ben bu günleri mümkün olduğunca rahatlayarak geçirmeye çalışırım. benim için rahatlama demek spor yapmak, hareketli ortamlarda bulunmak, enerji atmak demektir ki bu kişiden kişiye değişir.
dördüncüsü : bu sorununu mutlaka paylaşmalısın ama en çok güvendiğin, bu olayın doğal olduğunu anlayabilecek kişilerle, böylece o kişiler de kendini tanımana yardımcı olacaktır.
.
.
.
bu listeyi uzattıkça uzatmak mümkün.
gelelim benim nasıl iyileştiğime. ben yaklaşık 6-7 doktor değiştirdim ve bir o kadar da ilaç. ama en sonunda şimdiki doktorumu buldum (kendisi adana'da) gerçekten çok etkili bir ilaç verdi. 6-7 ay kullandıktan sonra faydasını görmeye başladım. şimdiki doktorumun tedavisi 2,5 yıldır sürüyor ve artık kendime gelmeye başladım. nöbet geldiğinde fark edebiliyorum ve kendimi durdurabiliyorum, adet öncesindeki 10. ve 1. günler biraz zorlanıyorum sadece.

daha konuşulacak anlatılacak ,öğreneceğim, belki öğretebileceğim o kadar çok şey var ki bu konuda.. aklıma ilk etapta bunlar geliyor işte. ama aklıma yeni şeyler gelince yazacağım mutlaka. bu sorunu yaşayan, atlatan arkadaşlar da lütfen paylaşımda bulunsun.
hatta bu hastalığa hiç yakalanmamış olan arkadaşların bile çok büyük katkısı olacağına inanıyorum.
herkese sevgiler
Alt 03-02-2008, 03:28 PM   #7 (permalink)

7 Mesajinıza toplam 10 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
bugdaysarisi is an unknown quantity at this point

evet bende sürekli saçımı yoluyorum ve nasıl kurtulacğımı bilmiyorum
bugdaysarisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-02-2008, 01:18 AM   #8 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 1
74 Mesajinıza toplam 213 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hava-hoş is an unknown quantity at this point

BENDE KOPARIYORUM YAAA,,çok kötü ve çok rahatsızım bu durumdan
tam tapayi para şekline getirdim
ilk sigarayı bıraktığımda tanıştım bu işle....ama hala devam ediyor yanlız kafamın başka bir bölgesindede yine -yolmadığım halde kellik gördiüm 5 ykr büyüklüğünde
cildiyeciye gittim bu nedir diye..hadi orayı anladı yolduğumu ama burası için de stresten dökülmüş dedi ve hemen bir psikyatr a gitmemi söyledi
28 sübata randevu aldım.
gideceğim ama ne yapacak dr ne diyecek çok merajk ediyorum..ilaç kullanmadan başedemezmiyim
Alt 18-02-2008, 07:52 PM   #9 (permalink)
cnb
Üsteğmen

Maalesef arkadaşım,
ilaçsız veya doktorsuz atlatılamıyor.
ilaçları mutlaka günü gününe almak gerekiyor.
epey bir yol almış olmama rağmen,
zaman zaman tekrar ortaya çıkıyor bu hastalık.
dilerim rahatsız olan herkes bir an önce iyileşir.
gerçekten insanın özgüvenini ve kendine olan inancını derinden sarsan bi hastalık
Alt 06-06-2008, 10:16 AM   #10 (permalink)

1 Mesaja İyi ki varsın denildi
yusuf_tugba is an unknown quantity at this point

evet arkadaşlar bende de var bu hastalık yaa. en sonunda kafamı kazıttım şidi de yolmayı bıraktım sanırım ama bu seferde kaş ve kirpiklere gidiyor elim. çok illet bir hastalık bu.. ben de etrafımdakilere koparıyorum diyemiyorum. "deli" olduğumu düşünürler.. vitamin eksikliğinden falan seyrek diyorum.. ama sanırım saç yolma mücadelemi tek başıma kazandım.. mutluyum geriye kirpik ve kaşlarımı kurtarmak kaldı.. onları da yolmamak için elimin boş durmamasını sağlıyorum bir seylerle mesgul oluyorum .. kaş ve kirpiklerime susam badem yağı gibi şeyler sürerek dokunmamı önlüyorum.. ama sonuç iiyiye gidiyor tavsiye ederim. istedikten sonra ne psikiyatr ne ilaçlar tek başına hallolunabiliyor.. demek gözümüzde büyüttüğümüz kadar da imkansız ve korkunc değilmiş. nasıl her güzel şeyin bir sonu varsa. her kötü şeyin de elbette sonu var.. bu da geçecek İNANIN...
yusuf_tugba isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

« saçla oynama | - »
Seçenekler
Stil