Registered Member Login:
Üye değil misin? Kayıt olunuz today!
Bugünki MesajlarForumları Okundu Kabul Et
subliminal telkin cd subliminal telkin mp3

UYKU VE RÜYALAR

 Rehber Bölümünü İncelemeden Soru Sormayınız ve  Rüyalarda Değişim   UYKU VE RÜYALAR Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . UYKU VE RÜYALAR UYKU VE RÜYALAR Uykuya niçin ihtiyaç duyuyoruz, UYKU düzensizlikleri hangi hastalıklara işaret, uykunun dönemleri nelerdir, psikologlar rüyalar hakkında ne söylüyor, meditasyonda ne ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   UYKU VE RÜYALAR telkin cd indir izle İstanbul UYKU VE RÜYALAR nerededir kimdir UYKU VE RÜYALAR çekirdek inanç temizliği İzmir bursa UYKU VE RÜYALAR hipnoz UYKU VE RÜYALARolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi UYKU VE RÜYALAR hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 UYKU VE RÜYALAR kuantum düşünce kitap haberiUyarılar


Reklam Alanı

UYKU VE RÜYALAR

Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
Okunmamış 02-02-2007, 08:34 PM   #1 (permalink)
Administrators
Atakan Sönmez
 
Üyelik tarihi: May 2006
Bulunduğu yer: istanbul
Mesajlar: 5,395
Tesekkür: 2,852
3,131 Mesajinıza toplam 17,382 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute
Standart UYKU VE RÜYALAR

UYKU VE RÜYALAR
Uykuya niçin ihtiyaç duyuyoruz, UYKU düzensizlikleri hangi hastalıklara işaret, uykunun dönemleri nelerdir, psikologlar rüyalar hakkında ne söylüyor, meditasyonda ne olup bitiyor???
Evrime göz atacak olursak.
. Uyku ilk olarak, günümüzden yaklaşık 3 milyon yıl önce bazı organizmalarda görülmeye başlanmış. İnsan türündeki biyolojik saatleri düzenleyen mekanizmaların geçmişiyse 500 milyon yıl öncesine dayanıyor.
. Her ne kadar bireylerin uykuya duydukları ihtiyaç çeşitlilik gösteriyor olsa da normal bir insanın uykuda geçirdiği süre 6.5 saat ile 8.5 saat arasında bir değer oluyor.
UYKU RÜYALAR
ANCAK
. Çocuklar günün 2/3'ünü (16 saat) uykuda geçiriyorken yaşlandıkça bu süre günün 1/4'üne (6 saat) kadar düşebiliyor.
. Nedeni henüz anlaşılamamış olsa da insanların uyuma süreleri ile ölüm yaşları arasında bir ilişki bulunuyor. Araştırmalar, uykuları anormal seviyelerde uzun ya da kısa olan kişilerin normal olanlara göre erken ölmeye daha yatkın olduklarını gösteriyor.

Döngüsel Ritimler
. Gün ışığı ve karanlığın günlük devrimi çerçevesinde evrimleşen döngüsel biyolojik işleyişlere döngüsel ritim deniliyor.

Nasıl yani???
. Sözünü ettiğimiz bu döngüsel ritimler dikkat ve uyarılmışlık seviyelerimizle ilişkili. Örneğin, kimimiz dikkatini gece daha iyi toplayabiliyorken kimimiz gün ışığında daha etkili çalışabiliyor. Neden dersiniz? Yanıt sizi çok da şaşırtmayacak. Uzmanların yaptığı araştırmalarda, içsel saatlerimizi kontrol eden bir takım sorumlu genler bulunmuş.
"Melatonin"in rolü ne?

. Döngüsel ritimlerin beynimizdeki sorumlu merkezi hipotalamus. Görüntünün gözümüze düştüğü bölge olan retinadan beynimize ulaşan ve yalnızca gün ışığı gibi kuvvetli ışıklara yanıt veren özel bir sinir yolu bulunuyor. Karanlıkta ise, beynimizin ortasında bulunan pineal bezi adına melatonin denilen bir hormon salgılıyor. Bu hormon hem uykuyu hem de cinsel uyarılmışlık seviyesini etkiliyor.
. Gece nöbeti gerektiren işler, döngüsel ritimlerde aksaklığa neden olduğundan kişide sağlık problemlerini tetikleyebiliyor. Her ne kadar kimileri bu aksaklıktan diğerleri kadar etkilenmiyor olsalar da huzursuzluk ya da çalışma veriminde düşüş gösteren kişilerde melatonin tedavisine gidilebiliyor.
UYKU RÜYALAR
Uykuya niçin ihtiyaç duyuyoruz?

. Bu sorunun yanıtına dair tartışmalar hala sürüyor. Ancak uykunun öne sürülen işlevlerini şöyle listeleyebiliriz:
1.) Vücudumuzdaki biyolojik işleyişleri yavaşlatarak enerji korumak.
2.) Beden ve zihnimizi yenilemek, büyümek.
3.) Gün içinde öğrenilenlerle belleği güçlendirmek.
4.) Bilinçaltımızdaki korku ve bastırılmış güdülerle yüzleşmek (Freudyen yaklaşım).
. Yalnızca bir gece uykusuz kalmış olmak bile ertesi gece uykuya hemencecik dalmamıza neden olabiliyor. Bunun nedeninin, uyanık geçen her saat beynimizin thalamus ve serebrum bölgelerinde sayısı artan adenozin isimli nörotransmitter olduğu düşünülüyor. Bu kimyasal beyinde uyarılmışlık yaratan sistemleri bastırıyor ve uzun süre uyanık kalan bedenin uykuya dalmasını tetikliyor.

Uykunun evreleriEEG makinesi
. Uyku birbirini takip eden bir takım evrelerden oluşuyor. Bu evreler sırasında kişinin yaydığı beyin dalgaları EEG adı verilen makineler sayesinde ölçülebiliyor. Kişi uykuya daldığı andan itibaren uykusu giderek ağırlaştıkça, beyin dalgaları da yavaşlayıp daha ritmik bir durum almaya başlıyor.
. Uyanıkken beynimiz alfa dalgaları yayıyor.
. Uykunun Erken Evreleri:
Evre 1: Bu evre yalnızca birkaç dakika sürüyor ve bu süre içerisinde teta dalgaları gözlemleniyor. Göz hareketleri yavaşlıyor, kaslar gevşiyor, kan basıncı düşüyor ve kişi uykuya dalıveriyor.
Evre 2: Bu evrede tetaya göre daha yavaş ve geniş dalgalar olan K kompleksleri gözlemleniyor. Alfa aktivitesi sona eriyor.
Evre 3: Yavaş, geniş ve ritmik delta dalgaları gözlemleniyor. Delta dalgaları kaydedilen beyin aktivitesinin yarısını geçtiğinde kişi Evre 4'e giriyor. Kaslar gevşiyor, solunum yavaşlıyor, vücut ısısı düşüyor.REM Dönemi: Hızlı göz hareketleriyle tanımlanan bu dönemde kişinin gözleri göz kapağının altından sürekli titriyor. REM dönemi başlı başına farklı bir dönem olduğundan ilk 4 evre REM dışı evreler olarak da anılıyor.

. REM döneminde ne olup bitiyor?
Otonom sistem faaliyetleri artıyor: Nabız ve kan basıncı yükseliyor, soluk alıp verme hızlanıyor, hem kadın hem erkeklerde birkaç dakika boyunca cinsel uyarılmışlık durumu gözlemleniyor.
Beyin dalgaları uyanıkken yaydığımız dalgalarla benzerlik gösteriyor: Bu da vücudumuz uykuda olsa bile beynimizin oldukça aktif olduğunu gösteriyor.
Rüya görüyoruz: Gördüğümüz rüyaların birçoğu REM dönemi rüyaları.

. Rüyalarımız neden bilim kurgu tadında oluyor?
Çoğumuz rüyalarımızda garip yaratıklar, günlük hayatta rastlamayacağımız türden ilginç hikayeler görürüz. Bunun nedeni, beynimizin mantıksal işleyiş ve kavramadan sorumlu tutulan frontal bölgesinin rüya görüyor olduğumuz sırada aktif olmaması. Rüyalarımızda yine oldukça duygusal hissetmemizin nedeni ise aktivite düzeyi oldukça yüksek olarak saptanan amigdala bölgesiyle bağdaştırılıyor.

Rüyalar hakkında.

. Psikodinamik Görüş: Freud rüyaların, bilinçaltımızdaki düşünce, his ve isteklerin su yüzüne çıkabildiği bir pencere olduklarını düşünüyor. Çocukluğumuza kadar uzanan ve bilinçaltımıza ittiğimiz, bastırdığımız ve kökeninde cinsel arzularla öfke barındıran bu his ve isteklerle rüyalarımız yoluyla yüzleşebiliyoruz. Freud rüyaları ikiye ayırıyor:
1.) Gizil anlamlı rüyalar: Bu rüyalar sembolik anlamlar taşıyor ki Freud'a göre psikolojik yorumların bu rüyalar üzerinden yapılması gerekiyor.
2.) Görünür içerikli rüyalar: Bu rüyalarsa günlük hayatımızda duyduğumuz, yaşadığımız olaylarla bağlantılı olarak gördüğümüz rüyaları oluşturuyor.

Psikodinamik görüşe göre, uyandığımız zaman rüyalarımızı unutuyor olmamızın nedeni bu rüyaların bizde kaygı uyandıran niteliklere sahip olması, haliyle uyanıkken onları bastırma eğiliminde oluyoruz.

. Bilişsel Görüş: Bilişsel görüş, rüyaların uyanıkken aklımızı kurcalayan kaygı ve düşünceleri içeren zihinsel işleyişlerin bir sonucu olduğunu düşünüyor.Diğer bir deyişle, rüyaların yalnızca bir düşünce biçimi olduğunu savunuyor. Öyle ki, rüyaların bazen gün içinde çözümünü bulamadığımız kimi soru ve sorunlara çözümler üretebileceğimiz dönemler olduğunu öne sürüyor.

Bilişsel görüşe göre rüyalar zihinsel gelişimle ilişki içerisinde.Yetişkinlerin rüyaları, çocuklarınkilere oranla daha karmaşık oluyor.

. Biyolojik Görüş: Biyolojik görüşe göre uyku, belleğin güçlendirilmesinde çok önemli. Öğrenilen yeni bilgiler uyku sırasında yeniden işlenip yorumlanıyor. Bu görüşe göre, REM dışı uyku sırasında bu yeni bilgiler yeniden gözden geçirilirken, REM sırasında da eski bellek silinerek yeniden yapılandırılıyor.

Meditasyon

. Meditasyon yapan kişiler derin bir sükunet içine giriyorlar ve günlük hayattaki bilinçli düşünce akışlarını değiştirebiliyorlar. Basit bir uyarana odaklanarak -ki bu genellikle nefes sesi gibi gözden ırak bir uyarıcı oluyor- normal bilinçli düşünce akışlarına engel oluyorlar.
. Meditasyon yoluyla kişi beyin dalgalarını değiştirebiliyor, kimi zaman uyku durumunda yaydığı dalgaları yayıyor. İşte bu yüzden de fiziksel koşulları normal bir insanı oldukça zorlayabilecek yüksekliklerde bile, soğuk havaya rağmen saatlerce meditasyon yapabiliyor.ilk defa geliyorsanız , ismim Atakan Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve  Türkiye'de ilk subliminal telkin uzmanıyım..Şimdiye kadar 10 yılda bir milyon üzerinde kişi telkin cd lerimi indirip uykuda dinleyerek faydalandı. Denemek için hediye telkin mp3 indirebilirsiniz. telkincd.com Neler mi hediye?Koruma kalkani,suçluluk duyguları,ego güven,depresyon dünde kaldı ve diğerleri....Ayrıca telefonla 5 dakika ücretsiz çekirdek inanç ön tespiti buradan yaptirabilirsiniz. cekirdekinanc.comTelkin cd hipnoz gibi ama tam olarak değil çünkü daha da etkili...işte 10 dakikalik bir tv programı..
__________________
http://www.hayatimdegisti.com
Hemen ücretsiz deneme telkinlerini indirmek içinse bu link.Suçluluk ego ve kendine güveni 2 gün dinleyin
https://yadi.sk/d/lcvu3z5udjkTU
Dinledikten sonra etkiler ile ilgili anketlere bu linkten katilin.
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-anketlerimiz/
hayatimdegisti isimli Üye şuanda  online konumundadır Online   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 06-02-2007, 05:12 PM   #2 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Feb 2007
Mesajlar: 1
Tesekkür: 0
1 Mesaja İyi ki varsın denildi
eliff is an unknown quantity at this point
Standart UYKU VE RÜYALAR

Merhabalar ben elif sitenize yeni üyeyim.Size sormak istediğim bir konu var ben rüya göremiyorum ya da asla hatırlayamıyorum yılda hatırladığım 6 - 7 tane rüyam var konu ile ilgili bir bilginiz ya da beni yönlendireceğiniz bir yer var mı?
Teşekkürler
Elif
eliff isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler:
Okunmamış 06-02-2007, 09:14 PM   #3 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Jan 2007
Mesajlar: 11
Tesekkür: 0
7 Mesajinıza toplam 9 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ohbee is an unknown quantity at this point
Standart UYKU VE RÜYALAR

rüyalarımı daha iyi hatırladığımı farkettim scripleri dinlemeye başladıktan sonra.
ohbee isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler:
Okunmamış 07-02-2007, 12:42 AM   #4 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Feb 2007
Mesajlar: 109
Tesekkür: 0
30 Mesajinıza toplam 88 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
subliminal is an unknown quantity at this point
Standart UYKU VE RÜYALAR

aynen bende rüyalarımı daha iiiyi hatırlar oldum ve artık rüyalarımı kaydetmeye başladım
bu çok güzel bişey bence :))))))))9subliminal isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler:
Okunmamış 17-03-2007, 11:43 AM   #5 (permalink)
Paşa Site Kedisi
 
pisimbat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mar 2007
Bulunduğu yer: catland
Mesajlar: 3,719
Tesekkür: 650
976 Mesajinıza toplam 3,858 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
pisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond repute
Standart UYKU VE RÜYALAR

uyku sorunu olan birisiyim geç yatmama rağmen yaklaşık gece 3 gibi uyumam en az 1 saatimi almakta ,hani derler ya kafamda binbir tilki dolaşıyor denir aynen öyle yatakta aklıma sürü sepet şey geliyor ve düşünüyorum,bunun dışında tekrarlayan rüyalarım da varbazı küçük farklılıklar dışında rüyanın içeriği hep aynı sabitte yani ve rüyayı görürüken ben bunun rüya lduğunu biliyor bak bu rüya sadece diyorum rüyamda kendime .aklıma geldikçe yazarım rüya ile alakalı yaşadıklarımı
__________________
asi,hırçın,hür,asabi,küstah
pisimbat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 15-06-2007, 09:00 PM   #6 (permalink)
Üsteğmen
 
ozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2007
Mesajlar: 171
Tesekkür: 1
40 Mesajinıza toplam 139 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ozel is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: UYKU VE RÜYALAR

Bende scriptleri dinlemeye basladiktan sonra cok cesitli ruyalar gormeye basladim ve ustelik bunlarin, yasantimin gidisati ile ilgili bilgi verici ilginc ruyalar oldugunu kesfettik kizkardesimle beraber. Kizkerdesim sipirituel anlamda cok ilginc bir ruya tabirleri kitabi almis buradan okuyor ve yorumluyoruz cok ilginc. Isteyene kitabin adini verebilirim ama birazcik olsun spiritualizmle ilgimiz olmasi gerekiyor yoksa dogruluk payi yuksek bir yorumlama yapamayabiliriz. Scriptleri dinlemeye basladiktan sonra neden ruya gormeler artti tam anlayamiyorum. Acaba diyorum, deyisen ruh halimiz ve hayata bakis acimizin farklilasmasi ile maddi dunyanin baskisimi kalkti da, maneviyatimiz yukselmeye basladi, buda bize ruyalarimiz araciligi ile baska bir dunyanin kapilarinimi araliyor? Fikri olan arkadaslarimin paylasimlarini bekliyorum. Cok tesekkur ederim.
Sevgi ve Isikla kalin
Ferya
__________________
Yolcu
ozel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 06-07-2007, 01:11 AM   #7 (permalink)
Yüzbaşı
 
Üyelik tarihi: Jun 2007
Mesajlar: 755
Tesekkür: 0
160 Mesajinıza toplam 443 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
YAZGÜLÜ_81 is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: UYKU VE RÜYALAR

Benim de artık rüyalarım daha bir anlamlı ve net bir şekilde hatırlıyorum kalkınca ,rüyamda gördüklerimin anlamlarını az çok kendimce yorumlayabiliyorum internetten araştırıyorum ve geleceğe dair mesajlar verdiğini anlıyorum
__________________
Şükretmek hayatımıza daha çok şey katmanın mutlak yollarından biridir.
YAZGÜLÜ_81 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler:
Okunmamış 26-07-2007, 05:09 PM   #8 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Jun 2007
Mesajlar: 109
Tesekkür: 0
7 Mesajinıza toplam 24 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
angel2030 is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: UYKU VE RÜYALAR

Eskidende hatırlayamazdım hala hatırlayamıyorum rüyalarımı
__________________
İNSANLARI TANIDIKÇA KÖPEĞİMİ DAHA ÇOK SEVİYORUM
angel2030 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler:
Okunmamış 05-08-2007, 03:45 PM   #9 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Jul 2007
Mesajlar: 21
Tesekkür: 0
12 Mesajinıza toplam 18 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
akaya1979 is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: UYKU VE RÜYALAR

arkadaşlar merhaba telkinleri yaklaşık ikibuçuk aydır dinliyorum forumları pek gezmiyordum inşallah bundan sonre hergün ziyaret ederim.Atakan beye bir sorum olacak benim yıllardır tekrarlayan rüyalarım vardı bunlardan birisi sürekli bir asker veya polisten kaçmak diğeride bir aslanın beni kovalaması bu aslan rüyası telkinleri dinlemeye başladıktan sonra sıklaştı hemen hemen hergün görmeye başladım iki hafta kadar sürdü sonra bu iki rüyayıda bidaha görmedim bir ayı geçti görmüyorum.Yalnız son iki haftadır uykudan kahkaha atarak uyanıyorum bazende eşim uyandırıyor fazla güldüğüm için ama neden güldüğümü bilmiyorum yani rüya görmüyorum veya görüyorsamda hatırlamıyorum bunun sebebi ne olabilir
ilginiz için şimdiden teşekkürler
akaya1979 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Okunmamış 08-08-2007, 09:00 PM   #10 (permalink)
Teğmen
 
Üyelik tarihi: Jul 2007
Mesajlar: 21
Tesekkür: 0
12 Mesajinıza toplam 18 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
akaya1979 is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: UYKU VE RÜYALAR

anlaşıldı cevapgelmiyecek bana bu arada bu gülme işi son sürat devam ediyor akıl sağlığımdan şüphe duymaya başladım
akaya1979 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Teşekkür Edenler
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


UYKU VE RÜYALAR

 Rehber Bölümünü İncelemeden Soru Sormayınız ve  Rüyalarda Değişim   UYKU VE RÜYALAR Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link portal tıklayınız 1 . UYKU VE RÜYALAR UYKU VE RÜYALAR Uykuya niçin ihtiyaç duyuyoruz, UYKU düzensizlikleri hangi hastalıklara işaret, uykunun dönemleri nelerdir, psikologlar rüyalar hakkında ne söylüyor, meditasyonda ne ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var   UYKU VE RÜYALAR telkin cd indir izle İstanbul UYKU VE RÜYALAR nerededir kimdir UYKU VE RÜYALAR çekirdek inanç temizliği İzmir bursa UYKU VE RÜYALAR hipnoz UYKU VE RÜYALARolumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi UYKU VE RÜYALAR hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 UYKU VE RÜYALAR kuantum düşünce kitap haberi
WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:14 AM.Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1