Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Rüyalarda Değişim (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ruyalarda-degisim/)
-   -   Uyurken Rüyanızda Bir Yerden Düşer Gibi Oluyormusunuz..? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/ruyalarda-degisim/6089-uyurken-ruyanizda-bir-yerden-duser-gibi-oluyormusunuz.html)

cent 19-04-2008 09:42 AM

Uyurken Rüyanızda Bir Yerden Düşer Gibi Oluyormusunuz..?

Bu hemen hemen herkesin yaşadığı çok sık görülen bir şey. Dikkat edin tam düşerken yada düşmek üzere iken yere çarpmadan uyanırız. Buraya kadar her şey normal.İlginç olan şu eğer düştüğümüzü görürken yere çarpmadan uyanamazsak yani yere çarparsak uykudan bir daha kalkamıyoruz. Evet ölüm gerçekleşiyor.Rüyada değil gerçekten ölüyoruz. Şimdi bazılarınız buna imkan olmadığını söyleyecektir. Yaptığım araştırmalara göre gerçekten böyle bir şey mümkün.

İşte açıklaması:

Rüyada kendini uçarken görmek veya yüksek bir yerden düşerken görmek ergenlik çağı belirtileridir bunları büyük yaşta da görmüş olanlarınız vardır: bu, hormonal bir durum. Yere çakılıp öldüğünü görenlerin öldüğü doğrudur: bu mistik bir durum değil fizyolojik bir etkidir sadece. Şöyle ki, beyin rüya görüyor olduğunu bilmez ve onu gerçek algılar. Bu durumda metabolizma da gerekli tepkileri verir ve sonuç kalp krizi!!! gerçekte de çok yüksek bir yerden düşüp ölenlerin hemen hepsi çarpmaktan değil kalp krizinden ölürler...

gezgin38 22-05-2008 04:45 PM

Ynt: Uyurken Rüyanızda Bir Yerden Düşer Gibi Oluyormusunuz..?

CENT Güzel yazmışsın da, merak ettiğim konu, bu rüyasında düşen ve uyanamayıpta yere çakılanlar ölüyor diyorsun. pekii bu insanlarla kim nasıl konuşmuş ki "rüyamda düşüyordum uyanamadım, yere çakıldım o yüzdende kalp krizi geçirdim öldüm" demişler. İlginç. ama şu var bu konuyu daha önceleri duymuştum (deja vu değil wave)

burcu-tkn8 22-05-2008 11:27 PM

daha bugün yaşadım sadanim akşam üstü yorulduğum için yatmıştım uykulusmile ..karabasınıda arada yaşayan biri olark çok önemsemiyordum bunu ama şimdi bu yazıyı okuyunca tedirgin oldum biraz.ama benim düşme mesafelerim biraz kısa utananadam hep yataktan düştüğümü görüyorum herhalde okadrcık mesafeden düşünce ölmem smiliyface.. yalnız ben birde kendi deneyimlerimden şunu çıkardım..genelde gündüz uykularında yaşıyorum ben bunları.güneş batareken yatmak zaten pek tavsiye edilmez ona bağlıyordum.birde güvenilir bir kaynaktan okumadım tamamen hurafe olabilir fakat bu hissin ruhun vucutta hareket etmesine de bağlı hissedildiğini duymuştum..insan vücudunun ölüme en yakın olduğu an hapşurdugumuz anlar(biliyorsunuz kalbimiz hapsurdugumuz an duruyor zaten bu yüzden biz hapsurunca cevremizdekiler çok yaşa diyorlar)birde işte bu düşme hissini yaşadığımız anlarmış..

mehmet_lee 22-05-2008 11:44 PM

ben inanıyorum çünkü nasıl erkekler kadınla yatınca gerçekte boşalırlarsa aynı şey diye düşünüyorum

kebaltaci 16-07-2008 11:22 AM

valla ben bugüne kadar rüyamda 3 kez öldüğümü gördüm hatta birtanesinde öldüğümü anı dışırdan gördüm, birinde vurularak öldürüldüm birinde dedğiniz(uçmak,düşmek falan) gibi arabayla viyadükten aşşağıya düşüp öldüm ama herşey karardıktan sonra 2-3 saniye geçtikten sonra yine dirildim ve uyandım o yüzden bence rahat olun yani şahsım adına konuşuyorum tabi ben bunun bir araştırmasını yapmadım ama bana birşey olmadı:)

emotional_ss 26-07-2008 02:10 AM

rüyamda değil ama birkaç sene önce tam uykuya dalarken bir düşme hissi oluyordu. hani salıncakta sallanırken salıncak yere yaklaşırken olan bir his vardır ya işte ona benzer. şu an geçti çok şükür:)

çünkü bu gerçekten benim için korkutucu oluyordu. babam da gençliğinde birkaç sene buna benzer bir şeyler yaşamış ve sonradan araştırdığımızda bunun astral seyehate yatkınlık oldugunu anladık. astral seyehat çalışmalrla başarılabiliyor ama bazı insanlarda böyle bir yetenek oluyormuş. eğer babam bundan korkmayıp üzerine gitseydi ya da o dönemde yeterli bilgisi olsaydı stral seyehati gerçekleştirebilirmiş...

ben tabi bunları öğrendikten sonra bir daha öyle bir deneyim yaşamak istemiyorum... bu çeşit şeylere ilgimin olmasının yanısıra yanımda güvendiğim, bu konuda deneyimli biri olmadığında çok korkuyorum...

imported_Angel 26-07-2008 07:47 PM

evet bende de oluyor o düşme hissi

erkan7 17-08-2008 12:45 PM

arkadaşlar uykuya dalınca ruh bedeni terk eder.farkettiyseniz düşme hissi olduğunda aniden uyanırız hatta sıçrayarak uyanırız. aniden uyandığımız zaman ruh bedene ani dönüş yapar ve bu bizde düşme hissi uyandırır. ben böyle biliyorum. bu durumda yere çarpma diye bir şey söz konusu olamaz bence çünkü ruh bedene dönüyor.bedeni şaşırıpta yere çarpacak değil ya. hadi şaşırdı diyelim ruh bir yere çarpmaz ki... alt komşunun evinde bulur kendini khkh56

elifi 10-09-2008 12:08 PM

valla bende anlamadım rüyada öldüğünü gören nesıl gerçekten ölmüş oluyor...???????

CENT Güzel yazmışsın da, merak ettiğim konu, bu rüyasında düşen ve uyanamayıpta yere çakılanlar ölüyor diyorsun. pekii bu insanlarla kim nasıl konuşmuş ki "rüyamda düşüyordum uyanamadım, yere çakıldım o yüzdende kalp krizi geçirdim öldüm" demişler. İlginç. ama şu var bu konuyu daha önceleri duymuştum (deja vu değil )

ayrıca arkadaşın yazdığı yazıya cevap lütfen... :))

THEMOSTEXCELLENT 10-09-2008 12:24 PM

İlginç.. Benimde, daha çok yorgum olduğum zamanlarda, anlık bir şekilde kolum veya bacağım, ani bir reflexle hareket ediyor. Yataktan düşecek gibi oluyorum. Çok hızlı bir şekilde olup bitiyor.. belli belirsiz rüyamdada görmüyorum, aniden.. Çok tuhaf.. krzm67
uykulusmile

WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:26 PM.