Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Alternatif Kişisel Gelişim > Reiki

Uyarılar

Reiki reiky, reiki, reiki chakra, reiki hand, reiki inisiyasyonu, reiki masterları, reiki uyumlanma, reiki 4, reiki 5, reiki i, money reiki, park reiki, reiki level, reiki 3a, luck reiki,

Ynt: Reiki konusunda farklı gorusler ?

Alternatif Kişisel Gelişim ve Reiki Ynt: Reiki konusunda farklı gorusler ? Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız turgaycığım reiki kimseye bağlı değil..herkes değişik deneyimler yaşıyor...bende meditasyon yaparken taç çakramdan giren ışık çizgilerini gördüğümde çok irite olmuştum..sonradan bunların reiki sembolleri olduğunu anladık...2. dereceyi alınca, ama o zamana kadar delirdim her halde ben diye doktorlarıda delirttim..oluyor bunlar..sevgiyle...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Reiki telkin cd indir izle İstanbul Reiki nerededir kimdir Reiki çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Reiki hipnoz Reiki olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Reiki hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Reiki kuantum düşünce kitap haberi

Ynt: Reiki konusunda farklı gorusler ?

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 01-09-2007, 03:42 PM   #31 (permalink)
hayalayaz
Guest

Standart Ynt: Reiki konusunda farklı gorusler ?

turgaycığım reiki kimseye bağlı değil..herkes değişik deneyimler yaşıyor...bende meditasyon yaparken taç çakramdan giren ışık çizgilerini gördüğümde çok irite olmuştum..sonradan bunların reiki sembolleri olduğunu anladık...2. dereceyi alınca, ama o zamana kadar delirdim her halde ben diye doktorlarıda delirttim..oluyor bunlar..sevgiyle

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 01-09-2007, 04:02 PM   #32 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 0
109 Mesajinıza toplam 328 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
turgay0101 is an unknown quantity at this point

şaka ablacım orda sana derken Sena adlı üyenin adını kullanarak kinaye yapmaya çalıştım anlattıkları tuhaf gerçekten henüz ben okadar yüksek damdan düşmediğim için bilemem tabi durumunu 44 bu günlerde hepimizin biraz şakaya espiriye ihtiyacı var diye düşünmüştüm özelliklede benim bu günlerde günde 5 saat uyumaktan kafam iyi biraz idare edin ben şimdi Dost Doğru çalışmalarıma devam etmeye gidim en güzel dileklerle
Alt 02-09-2007, 05:29 AM   #33 (permalink)
Teğmen

20 Mesajinıza toplam 57 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
serencam is an unknown quantity at this point

Alıntı:
hayalayaz Nickli Üyeden Alıntı
arkadaşlar yazı uzun olursa diye çekindim yazmaya ama..
galiba aranızda naçizane en deneyimli benim reiki konusunda..yıllar önce uyumlandım ve uyumlandığım günden beri devamlı kanal oluyorum bu muhteşem enerjiye..yazımın sonuna kadar hep "BEN" diyeceğim bunu kendi egomu öne çıkarmak için değil..sadece kendi deneyimlerimi yazacağım için yapacağım..ben gözümle gördüğüm,kulağımla duyduğum şeylere inanırım..ve güvenirim..yanlış anlaşılmamak adına bukadar açıklama yaptıktan sonra gelelim sadede...
1=reiki bir din değildir..evet reikiyi ilk öğrendiğimiz yıllarda bunun sadece doğu geleneğinde olduğunu zannettik...vaaay japonlar nelerde yapıyormuş falan olduk..fakat biraz araştırınca şifanın,şifacılığın hz ademin yaradandan dilemesiyle bizlere doğuştan verilen bir hediye olduğunu öğrendik...hz fatıma anamız büyük bir şifacıymış,bitkiler konusunda alimmiş, bizim üfürükçü dediğimiz anneaneler nineler gerçek birer ocak(şifacıymış meğerse)...islamdan önceki tarihimize bakarsanız şamanlık genlerimizde var...sevgili dost78 reiki ile biz, genlerimize kodlanmış olan verileri tekrar hatırladık..yani öyle dinimizi falan inkar etmedik...ayrıca reikiye uyumladığımız kişileride dinden çıkarmak için misyonerlikte yapmıyoruz..yalnız şu bir gerçekki her geçen gün biraz daha hoşgörü geliştirip..kendi maskelerimizin daha bir farkındalığını kazanır olduk..bu bizi pürü pak etmiyor tabii..son nefesimize kadar farkındalığımız gelişecek...inşallah...ve kimbilir daha ne farkındalıklar geliştiricez..
sena'nın yaşadığı deneyimin tabiiki reikiyle ilgisi yok...ayrıca cinlerlede ilgili değil...sadece kendisini bilerek veya bilmeyerek dezenkarne varlıklara açmış ve onlarla kurduğu irtibatın reiki rehberleriyle olduğunu sanıyor...öğretmenlerin kendisine söylemediğini iddia ettiği varlıkların reiki rehberleri olduğunu bilmiyor...reiki rehberleri,kendilerini görmeye hazır olduğunu düşünene ve bunu isteyen insanlara görünür...öğretmenler uyumlama esnasında,uyumladıkları kişinin ve kendilerinin rehberlerini davet ederler(burada onları illa görmekte şart değildir...öğretmen uyumlamanın kişinin,kendisinin ve bütünün hayırına olması için böyle bir dilekte bulunur..)bunu dilediği anda zaten uyumlama öğretmenin inisiyatifinde değildir..o her zaman olduğu gibi kanaldır..ayrıca bir öğretmenin daha 2. dereceye bile uyumlamadığı bir kişiyi öğretmenliğe hazırlamasınıda anlayabilmiş değilim...reki dereceleri..gelişim süreciyle ilgilidir...kişinin bio enerjisiyle değil...algılarınız ve duru yetenekleriniz çok gelişmiş olabilir..işte buyrun..her duru yeteneği gelişmiş kişi duru bir şeyler görmeyebiliyormuş..sizin gördüğünüz varlıkları ben hiç görmedim..bunlar beni asla rahatsız etmedi..eh enerjiminde pek düşük olduğu söylenemez...sizin yaşınızı bilmiyorum ama her halde yaşadığınız yılların yarısından fazla bir zaman enrjilerle ve psişik yeteneklerin gelişmesiyle ilgili çalışmalarım vardır...buna gençlik devrelerimde yaptığım cahilane ruh davetlerine ekleyebiliriz...eğer kendimizi dezenkarne varlıklara açmazsak bunları görmemiz..varlıklarını hissetmemiz olanaksızdır...eğer kendimizi açmadıysak ve buna rağmen varlık görüyorsak..derhal bir doktora görünmekte fayda var...beyin kimyamızdaki en ufak dengesizlik bunları gördüğümüzü zannettiriyor çünkü...ben 3. gözümün açıldığı zaman gittim..ve kontrol ettirdim..çünkü beyindeki herhangi bir dengesizlikte bunların olabileceğini biliyordum..(burada beyin dengesizliği derken amacım hakaret etmek değil..sadece tıbbi terimleri bilmiyorum) şimdi bu noktada peki reiki bize neden şifa vermiyor sorusuyla karşılaşıyorum sık sık reiki alternatif değil yardımcı şifadır..
uzun yıllardan beri evrenin frekansı değişiyor..ve bilinçlerimiz açılıyor..herkesin bilinci farklı açılımlar
geliştiriyor..bu gün beğenmediğimiz bir şeyin yarın böyle olmadığını görebiliyoruz...reikiye uyumlanıpta hiç kullanmamış bir insanlar onu kullanmaya başladıktan sonra, ona laf edilmesine bile tahammül
edemeyebiliyor..bende ilk önce inanmadım...hatta agustos sıcağında eller tabiiki sıcak olur falan dedim ama daha sonra yaşadığım deneyimler,beni, yaradanın gerçekten bize böylesine saf bir ışığı hediye ettiğine inandırdırdı..
her şeyi sorgulayın...ama suçlamadan önce lütfen lütfen lütfen iyice araştırın..evet benim yaptığım gibi ben kafayı iyice kırdım mı acaba diye doktorada gidin...senacığım..sen reiki hakkında bunları söylediğin için hiç kimse şifacılıktan vazgeçmez...dünyada milyonlarca insan reiki uyguluyor..ve milyonlarcasıda reiki öğrenmeye hazırlanıyor..çünkü reiki ve daha başka enerjiler bizleri ileriye dönük güzelliklere hazırlıyor... saygılar
Sayın hayalayaz hanım yazdıklarınıza binaen birkaç şey belirtip konuyu noktalayacağım.

1. Farzedin ki yazınızda bahsetmiş oldugunuz dezenkarne varlıkları ( ölmüş insanların ruhlarını )görmüş olayım ; şimdi ben reiki haricinde o varlıklarla hiç bir zaman temas kurmadım.Sizin gibi ruh cağırma seanslarına da ne katıldım ne da merak ettim, üzerinde kafa yordum. Demek ki reiki bu acılımlara yol acmış. Farz edin ki o varlıklar reiki rehberi olmasın ( Ki reiki rehberi oldugunu da asla düşünmedim. Ölmüş insanların ruhu olabilir dediginiz gibi. Ama işte onlar da reikide inisiye eden insanların ruhu. Benimle aynı kapıya çıkıyorsunuz) o zaman benim bu yasadıklarımın aksini ya da olmadıgını anlatacak elinizde bir yorum da yok. Aksini ispat edene kdr benim zannım doğrudur.

2. Reiki enerjisi sizin göklere çıkardıgınız kdr yüksek bir enerji değildir. Siz yıllardır çalışmışsınız ancak çalıştıgınız materyaller ve yollar yanlışsa sadece reiki enerjisi basamagında kalmış olabilirsiniz. Ben size bir de Kur'an okuyun derim. Bakın görün o zaman enerji boyutunuz reikinin de üstüne çıkınca sizin dısınızda kalan insanları ne kdr yukarılardan seyredeceksiniz. O zaman emin olun benim hakkımda ruhsal çalışma yapmış demezsiniz. Biraz da bünyeniz buna müsaitse, doğustan bazı hisleriniz acıksa bazı seyleri reikisiz ya da calısmasız da elde edersiniz. Mesela birileri yıllardır calısıp auraları görüyor. birileri de iki dini sohbet dinliyor, Kur'an surelerini dinliyor, insanların auralarını görmeye baslıyor. Ki bunun bir faydası yok üzerinde durmak bile gereksiz birşey. Ama siz enerji calısanları bunu bile bir mertebe görüyorsunuz. Halbuki bu yaratıcıdan gönderilmiş hediye bir yetenektir baska birsey deil.

3. Bu arada metafiziksel olaylarla o kdr ilgilenmenize ragmen kendi ruh saglıgınızdan süphe etmenize şaşırdım doğrusu. Zira %100 emin oldugum bir gerçek varsa o da bizim maddi boyutumuzdan haric birçok varlıgın bulundugu ve bu varlıkların zaman zaman bizlerle temas kurdugu. Kendi ruh saglıgımdan eminim. Allah kimseye hastalık vermesin. Bugün deilsek yarın olabiliriz ama bahsimizle hiç bir alakası yok emin olun.

4. Reiki hocam bana hocalık vermedi ya da hocalıga hazırlamadı Bende gelişim hızlı ve enerjiyi çabuk cektigim için hoca olabilirsin demişti. Sanırım yanlış okudunuz.

5. Sevmedigim ve konusuldugu yerde enerjisi hızla yayılan bir konuda konusmayı istemiyorum aslında. Sadece yasadıklarımı paylaşmak istedim. Benim gibi hassas ruhlu insanlar için fayda etmeyebiliyor. Keza internette rastladıgım bir kaç reiki almış kişi de benim gibi olumsuz olaylar yasamıştı. Demek ki bazılarını olumsuz etkileyebiliyor. Ne de olsa görünmez varlıklarla ugrasıyorsunuz. Buna ister cin deyin ister reiki rehberi diyin. Görünmezse ki siz de bunu biliyorsunuz o zaman zaten bilinmeyen, tehlikeli bir alan deil midir?
Alt 02-09-2007, 10:38 AM   #34 (permalink)
hayalayaz
Guest

sevgili sena
en son yazdığın mesaja cevap vereyimde bu konu gerçekten noktalansın..senin reikiye bakış açın sadece seni ilgilendirir..yıllardır bu işin içinde olan bizlerin bildiklerini değiştirmez..kibarlık ettim..sağduyulu davranmaya çalıştım..şifa verirkende asla aklımdan çıkarmadğım şeyi, yazıyı yazana kadar aklımdan çıkarmamaya özen gösterdim..BEN DOKTOR DEĞİLİM SANA TEŞHİS KOYMUYORUM.SADECE SAĞDUYULU BİR İNSAN OLARAK NAÇİZANE TAVSİYELERDE BULUNUYORUM..

öğretmeninin sana mutlaka söylemiş olduğunu tahmin ettiğim bir şeyi tekrar edicem..reiki alındığında kişinin bildiği bir kronik rahatsızlığı veya kuluçka devresinde olan bir rahatsızlık varsa depreşir...yani tam tedavi görmemiz için ağrılarınız fazlalaşır doktora gitmek zorunda kalırız..tıbbi tedavi görerek veya ameliyat olarak kesin tedavi görürsünüz..bu arada reiki uygulayarak tedaviyi hızlandırırsınız...bunun yanı sıra mucize iyilikler görüldüğüde vakidir..
REİKİ O KADAR MUHTEŞEM BİR ENERJİDİR Kİ...ŞİFA DUALARIYLA BİRLİKTE VERİLDİĞİ ZAMAN DAHA BİR YUMUŞAK VE DAHA BİR SEVGİYLE AKAR...

kur'anı kerimi okudum senacığım..hatta reikiyi yeni aldığımda şüpheye düşmüştüm..ellerim ağustos sıcağında tabiiki ısınacak..ellerimde bu ana kadar asla hissetmediğim değişik bir olmalıki ben onun reiki olduğuna inanayım demiştim..bir arkadaşım vardı o zamanlar gelip gelip benden reiki alan ve üstüne üstlük para veren..reikiye inanamadığım için rahatsız oluyordum..arkadaşımın verdiği parayıda hak etmediğimi düşünüp sinir oluyordum..arkadaşımda ben iyileşiyorum sana ne diyordu..bir gün ben bari bu kadın geldiğinde ellerimi koyunca ayetel kürsi okuyayım dedim..ve kadın geldiğinde bunu uygularken şöyle düşündüm..eğer reiki varsa benim ellerimde akış metal iğnelerin akışına benzesin..ve öylede oldu..reikiye ben onu bu şekilde deneyimledikten sonra inandım..köküm tasavvuftan gelir benim..burası yeri olmadığı için bu konuya fazla girmeyeceğim fakat sana kuran ve allah hakkında ne kadar bilgim olabileceğine dair fikir verir sanıyorum...öyle iki nazar duası okumayla kuranın enerjisini deneyimlemiş değilim..

seninle hem fikir olduğum tek şey var ...evrende bizim dışımızdada varlıklar var..ve biz kendimizi açtığımız zaman bu varlıklar bizim bedenimizi kullanarak yaşamaya da çalışırlar onlar dünyadan vazgeçmemiş varlıklardır..,
senacığım ben dikkatliyimdir...yaptığımız işin insanı birden nasıl havalara uçarabileceğini bilecek kadar bilgili, eğer bu dünyada yaşamak zorundaysam( ki öyle) bunu en sağlıklı yaşamak isteyecek kadarda sağduyulu olmaya çalışırım..işte bu yüzden maddi imkanlarım elverdiği ölçüde,doktorları hayatımdan asla çıkarmadım..yaşadığım her şeyde önce tıbbi bir neden olup olmadığını araştırdım..bunun metafizik bilgisiyle,ne kadar fazla bilgin olduğuyla ilgisi yok..metafizik bilgim tamdır..bunun nedeni şudur budur diyen bir çok insan, kendilerini kabullenmedikleri için , en azından acaba demedikleri için...tedavi olmayı o kadar geciktirdilerki halen daha psikolog kapılarında sıra bekliyorlar..ve bunların hiç biri reikici değil..

dikkat ettiysen bu konuya cevap yazdığım her masajda bunları deneyimlememiş olduğunu asla söylemedim mutlaka bir açıklaması vardır dedim..

kendini diğerlerinden farklı görmek,ve senin deneyimlediklerinin tıpta mutlaka bir adı vardır..önce bir doktora git...hiç bir şeyin olmadığına dair elinde kanıt bulunsun..ondan sonra gel buraya yaz..(yanlış anlama bunu bana kanıtla demiyorum sadece kendine kanıtla..)

internette rastladığın insanlar maddi ve manevi olumsuzluklar yaşamış olabilir..hepimiz arınma devrelerinden geçtik bunun sebebini yukarda belirttim zaten..reikinin konuşuldukça yayıldığını söylemişsin...yok o öyle değil..ben buradaki KABUL EDEN herkese fiziksel,ruhsal,ve maddesel boyutta reiki gönderiyorum...çünkü çoğumuz..iş arıyor,hayatlarında daha iyi yerlere gelmek istiyor,sen bunu algılıyorsundur..çünkü bizler ne kadar reddetsekte yüksek benlik iyi olanı bilir ve kabul eder..

bu konuya nokta koymak istediğini yazmışsın...kusura bakma sen nokta koysanda,konu hakkında yazdığın sürece ben nokta koymam.. yanlış eksik noksan bilgilerle söylenen her şeye verecek cevabım vardır.. daha öğreneceğim çok şey olduğunu bilmeme rağmen(reiki öğretisi hayatın sonuna kadar sürer)sen ve senin gibi reiki hakkında zerre kadar bilgisi olmayıp, reiki hakkında konuşanlara sonuna kadar verecek cevabım vardır...reiki konuştukça yayılıyor ve seni rahatsız ediyorsa konuşmazsın olur biter...tüm öğretmenler..hatta reiki kitapları uyumlama sonrasında kişinin olumsuzluk olarak niteleyeceği şeyleri yaşayacağını üstüne basa basa söylerler ve yazarlar..

cinleri ne kadar hafife alıyorsun, onlar yükselmiş varlıklardır( şu anda onların bulunduğu boyutu anlatmak çok uzun sürer)
ve kendini ne kadar önemsiyorsun..cinler işi gücü bırakıp seni ele geçirmeye uğraşacaklar veya gelip benimle çalışacaklar..kuranı okuduğunu söylemişsin hafaza meleklerinden bahsedildiğini duydunmu?..hani o.. doğduğu günden son nefesine kadar adem oğlunun önünde ve arkasında duran ve ona rehberlik etmekle ve onu korumakla görevli olan melekler...eğer bilseydin reiki rehbelerinin ne olduğunu da anlardın...sen çok cin peri hikayesi dinlemişsin balım...bu gün televizyonda benim sekiz on cinim var ben onlara emrediyorum diyenler bile bunu yapabilmek için çok ağır şartlarda çalışmalar yaptıklarını söylerler...yani cinler öyle her hassas kula çat kapı tanrı misafiri olmazlar..sen önce doktora git ve birazda kuranın bu konudaki yazdıklarını daha iyi incele..ha birde reikiyi gerçekten yaşa ondan sonra gel konuşalım..saygılar
Alt 02-09-2007, 04:02 PM   #35 (permalink)
Teğmen

20 Mesajinıza toplam 57 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

Bana yazarken oldukça sinirlenmişsin. Bu kdr duygusal yogunluk nedeniyle biraz kendi iç dünyanda da farklı acılımlar olmuş. Çelişkilerin canlanmış. Ama şu gerçeği umarım farkedersin, bizim dinimizde ilerleyen hiç bir insan reikiyle manevi alemlere açılmamış. Bunu tarihsel sürecte incele ya da baska şekilde farkertmez. Demek ki reiki hayatın anlamı değil. Ya da evren reiki için yaratılmamış. Her cümlemde ayrı bir anlam derinliği var. O anlamda bakıp değerlendirmen lazım.

Bu arada cinlerle ilgili hafife alma gibi bir durum sözkonusu deil Ayrıca uzak dursunlar diye uzagım ya bu tür şeylere. Ama mahiyetini biliyorum. İnsanlar cinlerden daha üstün varlıklardır. Ve senin dediginin tam aksine bir sure okumakla insanlar bu varlıkların kötü olanlarından kurtulabilir. Sen de su anda bizi varedenin degerini küçük görüyor,ama küçücük bir sifa pırıltısına vesile reikiyi göklere çıkartıyorsun bu yorumunla. Halbuki o nazar duası dedigin sey bizi yaratanın bize ilahi mesajıdır. Bir sure, bazen bir ayet , bazense tek bir kelimedir aslında insanı değişime uğratan. Dini anlamda eksiklerini gidermeni diliyorum.
Alt 02-09-2007, 09:04 PM   #36 (permalink)
Üsteğmen

91 Mesajinıza toplam 194 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
murat is an unknown quantity at this point

Çok afedersiniz ama ben bu reikiden korkmaya başladım şaşkın ve hiç öğrenmeye başlamamışken öğrenmemeye karar verdim
murat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-09-2007, 09:51 PM   #37 (permalink)
hayalayaz
Guest

şekerim senin kafan karışmış...vehimler içindesin...ve kendince bir şeyler yaşıyorsun .elimden geldiğince anlamaya ve anlatmaya çalıştım...hatta biraz önce yazdıklarından huzursuz olan bir arkadaşıma sinirlenmeyin dedim..ben anladığım şeylere sinirlenmem şekerim..ayrıca hiç bir sureyi ayeti küçümsemedim istersen bir daha oku...ve lütfen sinirlenmeden oku..ayrıca bir sözün gerçek olduğuna TERZİ KENDİ SÖKÜĞÜNÜ DİKEMEZMİŞ :) :) :)
açılımlarımın nerden nereye olduğu yaradanla benim aramda..ayrıca burada benim nerede olduğum tartışılmıyor...herkesten daha farklı enerjilere açılımım olduğunu iddia eden ben değilim...yazdığın cümleler senin için ne kadar derin..surelere söz söylemedim iki sure okuyup kuranı kerimi yalamış yutmuşcasına konuşanlara laf söyledim..ben benim eksiklerimin farkındayım ve her daim gidermeye çalışıyorum...ben olmaya çalışıyorum şekerim...bunun hayatımın sonuna kadar süreceğinide biliyorum...aramızda olduğunu iddia eden biri varsa o da sensin....sabahleyin yazdığım mesajda doktora görünmeni yazmıştım ya.... meğer ihtiyacın yokmuş...doktor araman gereksizmiş. ama reikiyi ve kuranı incelemen konusunda ısrarlıyım...çünkü yazdıklarını başka türlü ciddiye almam olanaksız...konu ne olursa olsun, iki satır yazı okuyarak,bir iki toplantıya katılarak o konunun alimi olduğunu söyleyenler beni daima güldürmüştür..zekasına saygı duymama rağmen..sinirlenmedim... aksine pırıl pırıl bir zeka ve bütün bunlar diyerek üzüldüm..ama bildiğim bir gerçek daha varki, aptallar düşmüyor bu duruma ...saygılar..
Alt 02-09-2007, 10:04 PM   #38 (permalink)
Binbaşı

25emel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2
233 Mesajinıza toplam 444 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
25emel is an unknown quantity at this point

kim ne derse desin ben bu eğitimi alıcam ve hayalden alıcam... super 1.ci aşamadayım. bilare yaşayacagım. 44 başkasının yaşamış oldugu olaylar beni uzaktan yakından ilgilendirmiyor...
25emel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-09-2007, 10:16 PM   #39 (permalink)
Üsteğmen

109 Mesajinıza toplam 328 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
turgay0101 is an unknown quantity at this point

Reiki ve İslam
Reiki bir din yada inanç sistemi değildir. Dünyada her dinden yada inançtan insan tarafından kullanılmaktadır. Ancak yine de bazı insanların kafasında acaba reiki yaparsam dinden çıkarmıyım? Bu bir tarikat mi? Reiki yapan biri budist mi olur? gibi sorular belirmektedir. Reikinin bilimsel yönünün tüm dünyada yoğun olarak araştırılması ve artık Batı'da bir çok hastanede reiki uygulanması bu konuda çok daha bilimsel bir bakış açısı geliştirmemizi zorunlu kılıyor. Reiki'nin bilimsel yönünü incelemek için Reiki ve Bilim linkini inceleyebilirsiniz.
Bu bilgilerin dışında acaba chakra,aura gibi kavramlar İslam dininde var mı sorusu son derece ilginç bir konuyu gündemimize getirdi ve bu soruya yanıtları Kur'an-ı Kerimde aradık. İşte yanıtları...
CHAKRALAR
Muminun
(17) Yemin olsun, biz sizin üstünüzde yedi yol yarattık! Ve biz yaratılıştan/yaratılmışlardan gafil de değiliz.
İnsan bedeninde 7 chakra vardır ve bunların görünümleri girdap gibidir. Yani bedenin üzerinden dışına doğru dönerek uzarlar ve bu uzama adeta bir yol gibidir.
TEPE CHAKRASI
Bakara
(7) Allah onların kalpleri, kulakları üzerine mühür basmıştır. Onların "kafa gözleri" üstünde de bir perde vardır. Onlar için korkunç bir azap öngörülmüştür.
Tepe chakrası kapalı olanların inançsız yada manevi değerleri zayıf insanlar olduğu chakra konusunda çalışanlarca bilinen bir gerçektir.
Ali İmran
(13) Yüz yüze gelen şu iki toplulukta sizin için bir ibret vardır: Biri Allah yolunda çarpışıyordu; ötekisi küfre batmıştı. Allah yolunda çarpışanları, kafa gözleriyle kendilerinin iki katı görüyorlardı. Allah, öz yardımıyla dilediğini destekler. İşte bunda, gözleri olanlar için gerçek bir ibret vardır.
Tepe chakrası insanın ruhsal deneyimlerini ve ruhsal algılamasını etkiler. "Allah yolunda çarpışanları, kafa gözleriyle kendilerinin iki katı görüyorlardı. " demek tepe chakrasının calışmasındaki farklılaşma ile kişinin algısının değiştiğini ve karşısındakini olduğundan çok daha büyük olarak algıladığını göstermektedir.
ÜÇÜNCÜ GÖZ AÇILIMI
Kaf
(22) Yemin olsun, sen bundan gaflet içindeydin. Ama perdeni üstünden kaldırıverdik. Bugün gözün keskin mi keskin.
3. göz chakrasında açılım olduğunda yada diğer tabirle perde kalkınca kişi enerjileri,elektromanyetik alanları ve maddenin gerçeğini görmeye başlar ve görüş alanı çok genişler.
KALP CHAKRASI
Mutaffifin
(14) İşin esası o değil! Onların kazanmakta oldukları, kalplerinin üstünde pas oluşturmuştur.
Kalp chakrasındaki blokajlar bir anlamda pas gibi görülürler.
Casiye
(20) Bu Kur'an, insanların kalp gözlerini açacak ışıklardan oluşur. Gereğince inanan bir toplum için de bir kılavuz ve bir rahmettir o.
Kalp gözünü açacak olan ışık, kalp chakrasını temizleyecek ışıktır. Kalp chakrası temiz olan insan tüm insanlığa karşı sevgi dolu,hoşgörülü, merhametli ve fedakar insandır.
Tevbe
(14) Savaşın onlarla ki, sizin elinizle Allah onlara azap etsin, onları rezil etsin. Onlara karşı size yardım etsin. Ve inananlar toplumunun göğüslerine şifa ulaştırsın.
"Ve inananlar toplumunun göğüslerine şifa ulaştırsın. "Kalp chakrası şifa merkezidir.
AURA
Fatir 27. Görmedin mi, Allah, gökten bir su indirdi. Onunla, renkleri çeşit çeşit meyvelar çıkardık. Dağlardan da yollar var; beyaz, kırmızı, değişik renklerde. Ve simsiyah yollar da var.

Fatir 28. Aynı şekilde, insanlardan, hayvanlardan, davarlardan da çeşitli renklerde olanlar var. Kulları içinde Allah'tan ancak bilginler ürperir. Allah Azîz'dir, Gafûr'dur.
Bu iki ayette dağlardaki değişik yollardan, insanların,davarların ve hayvanların değişik renklerde olanlarından söz edilmektedir. Arkasından da "Kulları içinde Allah'tan ancak bilginler ürperir." denmektedir. Bunu anlamak için demek ki bilgin olmak gereklidir. Oysa kasdedilen gözümüzle görülen renkler olsa herkes bunu anlardı bilgin olmaya gerek yok. Ama bilginler insanın gördügünden başka renklerde görmekte ve ürpermektedirler. İnsanın çevresindeki elektromanyetik alan olan aurayı da ancak bu bilgiye sahip olan ve bu konuda çalışan yani bu anlamda bilgin olanlar görür ve bu da bilginlerin yaradılışın mucizesini görüp ürpermelerini sağlar.
Bakara
(138) Allah'ın boyasını esas alın. Allah'tan daha güzel kim boya vurabilir! Biz yalnız O'na kulluk ederiz.
Burada boyadan kasdedilen aura olabilir mi?
ENERJİ BOYUTU
Rahman 17. İki doğunun Rabbi de O'dur, iki batının Rabbi de.
Sadece maddi dünyayı ele alırsak tek doğu yada tek batı vardır. Ama enerji boyutunu da ele alırsak bunların sayısı ikiye çıkar.
Aynı eterik bedeni astral seyahate çıkan bir insanın fiziksel bedeni için bir doğu ve batı varken, eterik (enerji bedeni) içinde o anda eterik düzlemde bir doğu batı olmasının gibi.
Bu ayetler ilk etapda ilgimizi çekenler. Zaman içinde araştırmalarımızla yeni ayetlerinde ekleneceğine inanıyoruz.
Araştırma www.reikiturk.com a aittir. İzinsiz ve kaynak göstermeden alıntı yapılamaz,kullanılamaz.

Bu reiki bayağı karışık yav mesela üçüncü göz olayı bir çok islam alimine bu bahşedilmiştir ama hiç bir alim buna mazhar olayım diye bi çalışmaya girmemiştir Allahın bi lütfudur şimdi bi bahçedeki elmanın sahibi tarafından verilmesi var bide diğer metod ,düşündürücü gerçekten dusun
Alt 02-09-2007, 10:39 PM   #40 (permalink)
Teğmen

Alıntı:
hayalayaz Nickli Üyeden Alıntı
şekerim senin kafan karışmış...vehimler içindesin...ve kendince bir şeyler yaşıyorsun .elimden geldiğince anlamaya ve anlatmaya çalıştım...hatta biraz önce yazdıklarından huzursuz olan bir arkadaşıma sinirlenmeyin dedim..ben anladığım şeylere sinirlenmem şekerim..ayrıca hiç bir sureyi ayeti küçümsemedim istersen bir daha oku...ve lütfen sinirlenmeden oku..ayrıca bir sözün gerçek olduğuna TERZİ KENDİ SÖKÜĞÜNÜ DİKEMEZMİŞ :) :) :)
açılımlarımın nerden nereye olduğu yaradanla benim aramda..ayrıca burada benim nerede olduğum tartışılmıyor...herkesten daha farklı enerjilere açılımım olduğunu iddia eden ben değilim...yazdığın cümleler senin için ne kadar derin..surelere söz söylemedim iki sure okuyup kuranı kerimi yalamış yutmuşcasına konuşanlara laf söyledim..ben benim eksiklerimin farkındayım ve her daim gidermeye çalışıyorum...ben olmaya çalışıyorum şekerim...bunun hayatımın sonuna kadar süreceğinide biliyorum...aramızda olduğunu iddia eden biri varsa o da sensin....sabahleyin yazdığım mesajda doktora görünmeni yazmıştım ya.... meğer ihtiyacın yokmuş...doktor araman gereksizmiş. ama reikiyi ve kuranı incelemen konusunda ısrarlıyım...çünkü yazdıklarını başka türlü ciddiye almam olanaksız...konu ne olursa olsun, iki satır yazı okuyarak,bir iki toplantıya katılarak o konunun alimi olduğunu söyleyenler beni daima güldürmüştür..zekasına saygı duymama rağmen..sinirlenmedim... aksine pırıl pırıl bir zeka ve bütün bunlar diyerek üzüldüm..ama bildiğim bir gerçek daha varki, aptallar düşmüyor bu duruma ...saygılar..
Ben hiçbirseyin iddiasında bulunmadım. Yasadıklarımı anlattım. Madem bu kdr karşısınız her farklı düşünceye o halde ne diye reikiye farklı görüşler başlığı var burda? Siz birseyin tersini madem kabul etmiyorsunuz o zaman neden bu sayfaya sürekli yazı yazıyorsunuz. Benim yazılarımı görmezden gelin ve beni ikna etmeye calısmayın o zaman. Niye sözlerimden yara alıyorsunuz ki? Saygılar.

Bookmarks