Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-09-2007, 10:38 AM   #34 (permalink)
hayalayaz
Guest

Standart Ynt: Reiki konusunda farklı gorusler ?

sevgili sena
en son yazdığın mesaja cevap vereyimde bu konu gerçekten noktalansın..senin reikiye bakış açın sadece seni ilgilendirir..yıllardır bu işin içinde olan bizlerin bildiklerini değiştirmez..kibarlık ettim..sağduyulu davranmaya çalıştım..şifa verirkende asla aklımdan çıkarmadğım şeyi, yazıyı yazana kadar aklımdan çıkarmamaya özen gösterdim..BEN DOKTOR DEĞİLİM SANA TEŞHİS KOYMUYORUM.SADECE SAĞDUYULU BİR İNSAN OLARAK NAÇİZANE TAVSİYELERDE BULUNUYORUM..

öğretmeninin sana mutlaka söylemiş olduğunu tahmin ettiğim bir şeyi tekrar edicem..reiki alındığında kişinin bildiği bir kronik rahatsızlığı veya kuluçka devresinde olan bir rahatsızlık varsa depreşir...yani tam tedavi görmemiz için ağrılarınız fazlalaşır doktora gitmek zorunda kalırız..tıbbi tedavi görerek veya ameliyat olarak kesin tedavi görürsünüz..bu arada reiki uygulayarak tedaviyi hızlandırırsınız...bunun yanı sıra mucize iyilikler görüldüğüde vakidir..
REİKİ O KADAR MUHTEŞEM BİR ENERJİDİR Kİ...ŞİFA DUALARIYLA BİRLİKTE VERİLDİĞİ ZAMAN DAHA BİR YUMUŞAK VE DAHA BİR SEVGİYLE AKAR...

kur'anı kerimi okudum senacığım..hatta reikiyi yeni aldığımda şüpheye düşmüştüm..ellerim ağustos sıcağında tabiiki ısınacak..ellerimde bu ana kadar asla hissetmediğim değişik bir olmalıki ben onun reiki olduğuna inanayım demiştim..bir arkadaşım vardı o zamanlar gelip gelip benden reiki alan ve üstüne üstlük para veren..reikiye inanamadığım için rahatsız oluyordum..arkadaşımın verdiği parayıda hak etmediğimi düşünüp sinir oluyordum..arkadaşımda ben iyileşiyorum sana ne diyordu..bir gün ben bari bu kadın geldiğinde ellerimi koyunca ayetel kürsi okuyayım dedim..ve kadın geldiğinde bunu uygularken şöyle düşündüm..eğer reiki varsa benim ellerimde akış metal iğnelerin akışına benzesin..ve öylede oldu..reikiye ben onu bu şekilde deneyimledikten sonra inandım..köküm tasavvuftan gelir benim..burası yeri olmadığı için bu konuya fazla girmeyeceğim fakat sana kuran ve allah hakkında ne kadar bilgim olabileceğine dair fikir verir sanıyorum...öyle iki nazar duası okumayla kuranın enerjisini deneyimlemiş değilim..

seninle hem fikir olduğum tek şey var ...evrende bizim dışımızdada varlıklar var..ve biz kendimizi açtığımız zaman bu varlıklar bizim bedenimizi kullanarak yaşamaya da çalışırlar onlar dünyadan vazgeçmemiş varlıklardır..,
senacığım ben dikkatliyimdir...yaptığımız işin insanı birden nasıl havalara uçarabileceğini bilecek kadar bilgili, eğer bu dünyada yaşamak zorundaysam( ki öyle) bunu en sağlıklı yaşamak isteyecek kadarda sağduyulu olmaya çalışırım..işte bu yüzden maddi imkanlarım elverdiği ölçüde,doktorları hayatımdan asla çıkarmadım..yaşadığım her şeyde önce tıbbi bir neden olup olmadığını araştırdım..bunun metafizik bilgisiyle,ne kadar fazla bilgin olduğuyla ilgisi yok..metafizik bilgim tamdır..bunun nedeni şudur budur diyen bir çok insan, kendilerini kabullenmedikleri için , en azından acaba demedikleri için...tedavi olmayı o kadar geciktirdilerki halen daha psikolog kapılarında sıra bekliyorlar..ve bunların hiç biri reikici değil..

dikkat ettiysen bu konuya cevap yazdığım her masajda bunları deneyimlememiş olduğunu asla söylemedim mutlaka bir açıklaması vardır dedim..

kendini diğerlerinden farklı görmek,ve senin deneyimlediklerinin tıpta mutlaka bir adı vardır..önce bir doktora git...hiç bir şeyin olmadığına dair elinde kanıt bulunsun..ondan sonra gel buraya yaz..(yanlış anlama bunu bana kanıtla demiyorum sadece kendine kanıtla..)

internette rastladığın insanlar maddi ve manevi olumsuzluklar yaşamış olabilir..hepimiz arınma devrelerinden geçtik bunun sebebini yukarda belirttim zaten..reikinin konuşuldukça yayıldığını söylemişsin...yok o öyle değil..ben buradaki KABUL EDEN herkese fiziksel,ruhsal,ve maddesel boyutta reiki gönderiyorum...çünkü çoğumuz..iş arıyor,hayatlarında daha iyi yerlere gelmek istiyor,sen bunu algılıyorsundur..çünkü bizler ne kadar reddetsekte yüksek benlik iyi olanı bilir ve kabul eder..

bu konuya nokta koymak istediğini yazmışsın...kusura bakma sen nokta koysanda,konu hakkında yazdığın sürece ben nokta koymam.. yanlış eksik noksan bilgilerle söylenen her şeye verecek cevabım vardır.. daha öğreneceğim çok şey olduğunu bilmeme rağmen(reiki öğretisi hayatın sonuna kadar sürer)sen ve senin gibi reiki hakkında zerre kadar bilgisi olmayıp, reiki hakkında konuşanlara sonuna kadar verecek cevabım vardır...reiki konuştukça yayılıyor ve seni rahatsız ediyorsa konuşmazsın olur biter...tüm öğretmenler..hatta reiki kitapları uyumlama sonrasında kişinin olumsuzluk olarak niteleyeceği şeyleri yaşayacağını üstüne basa basa söylerler ve yazarlar..

cinleri ne kadar hafife alıyorsun, onlar yükselmiş varlıklardır( şu anda onların bulunduğu boyutu anlatmak çok uzun sürer)
ve kendini ne kadar önemsiyorsun..cinler işi gücü bırakıp seni ele geçirmeye uğraşacaklar veya gelip benimle çalışacaklar..kuranı okuduğunu söylemişsin hafaza meleklerinden bahsedildiğini duydunmu?..hani o.. doğduğu günden son nefesine kadar adem oğlunun önünde ve arkasında duran ve ona rehberlik etmekle ve onu korumakla görevli olan melekler...eğer bilseydin reiki rehbelerinin ne olduğunu da anlardın...sen çok cin peri hikayesi dinlemişsin balım...bu gün televizyonda benim sekiz on cinim var ben onlara emrediyorum diyenler bile bunu yapabilmek için çok ağır şartlarda çalışmalar yaptıklarını söylerler...yani cinler öyle her hassas kula çat kapı tanrı misafiri olmazlar..sen önce doktora git ve birazda kuranın bu konudaki yazdıklarını daha iyi incele..ha birde reikiyi gerçekten yaşa ondan sonra gel konuşalım..saygılar