Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Hayatım Değişti Kafesi > Mizah Bölümü

Uyarılar

Denize meydan okuyan kuş

Hayatım Değişti Kafesi ve Mizah Bölümü Denize meydan okuyan kuş Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Denize meydan okuyan kuş Hind Denizi sahillerinde Titos kuşları yaşardı bir zamanlar. Daha çok kıyıda yuva yaparlar ve yumurtalarını buraya bırakırlardı. Deniz dalgalı mı dalgalıydı. Ürkünç seslerle sahili dövüyordu. Anne Titos, yumurtlama zamanı geldiğinde, eşine: - Burası, dedi, yavrularımız için ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Mizah Bölümü telkin cd indir izle İstanbul Mizah Bölümü nerededir kimdir Mizah Bölümü çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Mizah Bölümü hipnoz Mizah Bölümü olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Mizah Bölümü hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Mizah Bölümü kuantum düşünce kitap haberi

Denize meydan okuyan kuş

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 27-07-2011, 11:38 AM   #1 (permalink)
Yüzbaşı

Berilce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,207
808 Mesajinıza toplam 2,263 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Berilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of light
Standart Denize meydan okuyan kuş

Denize meydan okuyan kuş

Hind Denizi sahillerinde Titos kuşları yaşardı bir zamanlar. Daha çok kıyıda yuva yaparlar ve yumurtalarını buraya bırakırlardı. Deniz dalgalı mı dalgalıydı.
Ürkünç seslerle sahili dövüyordu.
Anne Titos, yumurtlama zamanı geldiğinde, eşine:
- Burası, dedi, yavrularımız için hiç de güvenli değil, biraz içeride yuva yapalım ne dersin?
Erkek aldırmadı, hatta gururuna dokundu.
- N’olacak, niçin güvenl,i olmasın burası?
- Anne çok kaygılıydı:
- Deniz gittikçe kabarıyor, dalgalar büyüyor, yuvamızın yıkılması an meselesi…
- Erkek iyice kızmıştı artık;
- - Benim yuvamı bozacak deniz daha anasının karnından doğmadı henüz! Dedi.
Doğruydu, deniz zaten ana karnından doğmazdı.
Anne iyiden iyiye kaygılanmaya başladı, babanın bu sözü üzerine.
“Belki etkili olur” düşüncesiyle, ona Geveze Kurbağa” masalını anlatmaya karar verdi.
- Sana, dedi bir öykü anlatmama izin verirmisin?
Erkek Titos:
- Tabi neden olmasın, ne öyküsüymüş bu?
- Söz dinlemeyen bir Kurbağa’nın öyküsü.
Erkek Titos meraklanmıştı;
- Peki anlat bakalım.
Anne Titos anlatmaya başladı.

* * * * * * * * * *

Bir varmış, bir yokmuş.
Zaman zaman içinde,
buğday saman içinde,
biz giderken sazlığa,
savruk duman içinde,
küçük bir ormanda,
altın sarısı bir göl varmış.
Yağmur dinmiş. Gökten su yerine, sürekli bir ateş sıcağı inmiş. Küçük göl dayanamamış bu sıcağa, kurumaya yüz tutmuş. Gölün kuruması, en çok iki kazla bir kurbağayı rahatsız etmiş, üç arkadaş ne yapmalı ne etmeli demişler. Sonunda kazların aklına başka bir göle göç etmek gelmiş. Diğer arkadaşına açmış bu konuyu, o da kabul etmiş. Zaten başka çıkar yol yokmuş, gittikçe kuruyan bataklık bir yerde yaşamak zormuş. Durumu kurbağaya haber vermişler. Kurbağa biraz geveze ve kendini beğenmiş biriymiş. Başlangıçta “ Yahu korkacak ne var, burada yaşayıp gidiyoruz” diye itiraz etmiş. Fakat kazlar gitmekte kararlıymış. Sonunda onu da göçe ikna etmişler.
- Peki nasıl gideceğiz? Diye sormuş Kurbağa.
Kazlardan biri:
- Bir değneğe tutunursun sen, demiş, bir ucundan ben bir ucundan da diğer arkadaşım tutar, uçar gideriz.
Teklifi beğenmişler.
Uzunca bir değnek bulup kurbağayı aralarına almışlar, fakat kurbağanın geveze olduğunu bilen kazlar onu uyarmışlar.
- Sakın yolda konuşayım deme, ağzını açtığın an düşersin!
Kurbağa istemeye istemeye:
- Peki, demiş.
Hep birlikte havalanmışlar.
Az uçmuşlar, çok uçmuşlar, kimi zaman aç, kimi zaman tok uçmuşlar.
Çok köyler, şehirler aşmışlar.
Kurbağa konuşmamaktan çok rahatsızmış. Sonunda olan olmuş. Bir köyün üzerindeyken, aşağıdan köylünün biri:
- Aaa, şunlara bakın kurbağayı nasıl taşıyorlar? diye bağırınca, kurbağa cevap vermek için ağzını açınca, yere düşmüş.
Böylece gevezeliğinin cezasını çekmiş.
* * * * * *
Anne Titos masalı anlattıktan sonra, eşine:
- Korkarım, dedi, bizim de sonumuz kurbağa gibi olacak.
Baba Titos kızgınlık içinde:
- Aptal bir masala inanıp neler söylüyorsun, deniz yavrularımıza zarar veremez. Bunlar safsata, inanma.
Anne Titos çok kaygılıydı, buna karşın babanın kıyıya yaptığı yuvaya yumurtladı.
Aradan günler geçti, anne sabırla bekledi yumurtaların başında. Sonunda birbirinden güzel yavrular çıktı, anne mutluluk içindeydi, babaysa gurur.
Geldi anneyi kutladı, fakat Deniz günlerce fırtınayla çalkalandı, kocaman dalgalar sahile vurdu, yavrularda yüksek dalgalarla birlikte denizde kaybolmuştu. Anne gözyaşları döküyor, baba şaşkındı. Günlerce ağlaştılar, anne sonunda dayanamadı:
- Eğer, dedi babaya, gidip yavrularımın intikamını denizden almazsan, seni Hazret-i Süleyman Peygamber’e şikayet edeceğim. Anne çıldırmış gibiydi.
- - Seni başkomutanlıktan alması için yalvaracağım!
Eyvah! Dedi baba Titos, ben ne yaparım şimdi?
Kuşların başkomutanıydı baba.
Günlerce düşündü, bütün asker kuşlara haber saldı, hepsi geldiler, büyük bir ordu toplanmıştı. Denizin karşısına dikildiler:
- Deniz deniz! Yavruyu anneden ayıran deniz! Senin kalbin yok mu, sende hiç şefkat yok mu ki böyle yapıyorsun?
Denizden cevap gelmiyordu.
- Eğer komutanımızın yavrularını vermezsen sonun kötü olacak!
Deniz güldü. Öyle ya, bu zavallı kuşlar koca denize ne yapabilirler ki! Yine de bütün kuşların toplanıp fedâkar bir şekilde davranmaları dokundu ona, düşmanını küçük görmemeye örnek olması için kuş yavrularını geri verdi…

( Hikâyemiz devam edecek…)

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Berilce isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 28-07-2011, 10:23 AM   #2 (permalink)
Yüzbaşı

Berilce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,207
808 Mesajinıza toplam 2,263 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Berilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of lightBerilce is a glorious beacon of light
Standart Cevap: Denize meydan okuyan kuş

Dimne hikâyeyi bitirdiğinde, Şetrebe’nin yüzüne baktı. İstediği tepkiyi almıştı. Zavallı öküz Dimne’nin gerçek dostu olduğunu sanıyordu.
Dimne:
- İşte böyle aziz dostum, dedi, düşmanını hiçbir zaman küçümsemeyeceksin. Daima tetikte durman gerekecek.
Şetrebe, Dimne’ye çok teşekkür etti.
Dimne ayrılırken, aklına bir şey gelmiş gibi döndü, Öküz’e:
- Haa, az kalsın unutuyordum. Bilirsin Arslan’ lar çok sinirli olur, sinirlendiklerinde kuyruklarını küt küt yere vururlar, gözleri fırlar, burun delikleri kapanır, dişleri gıcırdar… Kralımızı bu halde görürsen, bil ki senin için iyi şeyler düşünmüyor, hadi uğurun açık olsun, dedi.
Şetrebe:
- Sağol kardeşim, dedi Çakal’a.
Uzaklaşırken de, “yahu dünyada böyle iyi hayvanlar da var” diye kendi kendine söylendi.
Şetrebe yerinde duramıyordu, içine bir kurt düşmüştü, sonunda sabrı taştı, Arslan ile görüşmeye gitti.
Bu arada Dimne, arkadaşı Kelile’nin yanına gitmiş, durumu bildirmişti. Fitne ve fesattan hiç hoşlanmayan Kelile, Dimne’nin yaptıklarına çok kızdı. Olup biteni öğrenmek için Arslan’ın sarayına yakın bir yerde gidip seyretmeye başladılar. Şetrebe, Arslan’ı uzaktan gördüğünde kalbi küt küt atıyordu, Dimne’nin anlattığı çıkmıştı. Arslan onu görür görmez gözleri yuvalarında fırlamış, homurdanmaya başlamış, kuyruğunu sinirli sinirli yere vurmuştu.
Birbirlerine yaklaşıp, bir an beklediler. Arslan hışımla saldırdı Şetrebe’ye. Zavallı öküz fazla dayanamadı, acı bir ölümle göçüp gitti dünyadan.
Olayı izleyen Kelile, arkadaşı Dimne’yi fena halde azarladı.
- Bir de sırıtıyorsun, utanmıyor musun yaptığına?
- Neler söylüyorsun Kelile?
- Daha mı söylemeyim, zavallı öküzün ölümüne neden oldun bir, padişahımızı böylesi sıkıntılara soktun iki, ona vefasızlık gibi kötü bir nitelik kazandırdın üç, yakın adamlarının güvenini yok ettin dört, bu fitneciliğinle kendi alçaklığını ortaya koydun beş…Şimdi senin yaptığıngünahların enbüyüğü değil mi? Ne geçti eline?
Dimne kendini haklı çıkarmaya çalıştı:
- Bana bunları söylemeye hakkın yok, çocukluğumuz birlikte geçti. Beni tanırsın, yanlış hareket ettiğimi sanmıyorum.
Kelile daha da kızdı:
- Daha ne olsun, kendini kusursuz görüyorsun. Bu başlı başına kusur, güya padişahın veziri oldun, fakat gevezelikten başka yaptığın ciddi iş yok.
Dimne haksız oluşunu bir türlü kabullenmiyordu:
- Çok haksızlık ediyorsun, ben padişahımıza danışmanlık yapıyorum. Bu da hemen her konuda konuşmamı gerektiriyor. Ne yani, ona birtakım güzel öğütler vermekte mi gereksiz bir şey oluyor?
- Bunu demek istemedim. Fakat sen hala kendini temizeçıkartmaya uğraşıyorsun. İnsan, kendisi öncelikle öğüde muhtaçtır. Fakat sen gerçeği kabullenmiyorsun.
İki arkadaş arasındaki söz düellosu kızışmıştı. Kelile, sözün tam burasında bir hikâye anlatmaya başladı.
Adı Öğüt Dinlemeyen Kuş’tu bu öykünün…
(Devam edecek…)

* * * * * * * * * *

Berilce isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks