Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Hayatım Değişti Kafesi > Mizah Bölümü

Uyarılar

DÜNYADA TÜRKLERE SORULAN ILGINC SORULAR

Hayatım Değişti Kafesi ve Mizah Bölümü DÜNYADA TÜRKLERE SORULAN ILGINC SORULAR Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız DÜNYADA TÜRKLERE SORULAN ILGINC SORULAR - evlerinizde elektrik var mı? - hayır, televizyonu mum ışığında izliyoz malesef. -sizin ulkede 4 tane kariniz olabiliyormus bu dogru dimi? -evet dogru, bu niye garip geliyorki size ne kadar normal aslında - neredensin? - ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Mizah Bölümü telkin cd indir izle İstanbul Mizah Bölümü nerededir kimdir Mizah Bölümü çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Mizah Bölümü hipnoz Mizah Bölümü olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Mizah Bölümü hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Mizah Bölümü kuantum düşünce kitap haberi

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 25-11-2007, 03:48 PM   #1 (permalink)
Administrators
Atakan Sönmez

Tesekkür: 2,852
3,132 Mesajinıza toplam 17,384 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute
Standart DÜNYADA TÜRKLERE SORULAN ILGINC SORULAR

- evlerinizde elektrik var mı?

- hayır, televizyonu mum ışığında izliyoz malesef.

-sizin ulkede 4 tane kariniz olabiliyormus bu dogru dimi?

-evet dogru, bu niye garip geliyorki size ne kadar normal aslında

- neredensin?

- türkiye.

- usame bin ladin turkiye'de saklanıyormuş, doğru mu?

- hayır.. amerika'da şimdi.. beni biraz önce aradı.. yengenle berabermiş.

- sizde niye baseball yok?

-sizde de uc top bilardo yok naber?

- siz orda deveye mi biniyosunuz?

- evet türkiye de herkes deveye biner. deve taksileri falan vardır. deve kullanma ehliyeti almak için de 18 yaşında olmak gerekir. ben 18 yaşına girince babam bana deve alcak.

alman: - türkiye'de itfaiyeci var mı?

türk: - hayır dev battaniyeler var onlardan örtüyoruz biz yanan binalara ve ormanlara..

paris'te bir isveçli ile geçen diyalog

-nerelisin?

-türküm

-hayır diilsin

-neden diilmişim?

-çünkü türkler sarışın, uzun boylu ve mavi gözlü olurlar

-nerden kapıldın bu fikre?

-hasan diye bir türkle tanıştım, o sarışın, mavi gözlü ve uzun boyluydu

-bravo ya...

-siz kiz cocuklarini gömuyorsunuz deil mi

-hı hı ben toprakta yetistim kök vermem uzun sürdu

- aa siz türk müsunuz?

- evet.

-sizin ulkenizde gece sokaga cikan insani kesiyorlarmis dogru mu?

- senin gibi dengesizse keserler dogru....

ingiliz bayan: inanamıyorum! sabah kahvaltısında hem zeytin hemde kızarmıs sucukmu yiyeceksin? nasıl oluyorda yiyebiliyorsun bunları hemde büyük bir istahla?

ben: peki ya sen; sabah kahvaltısında yagda pismis yumurtanın yanında, nasıl haslanmıs fasulye yiyebiliyorsun?

- sen turksun dimi?

- evet ben turkum

- olmaz sen turke benzemiyorsun

- bana turk tipini bi tarif etsene

- fırına attım olmadı, kaynattım yine olmadı. annene sorar mısın, sizin orda (türkiye'de) karpuzu nasıl pişiriyorlar?

- anneme sormama gerek yok bayan, bütün türkler bilir bunu

- tavada kızartacaksın!

-nerdensin?

-turkiye

- aa bende biliyorum orayi, afrikada nijeryanin altinda degil mi?

- yokk ustunde gecen hafta tasindik..

-sizin ülkede maşAllah diye bi kamyon şirketi mi var?

-yoo neden

-her gelen türk arabasında maşAllah yazıoda

-siz muslumanlarin simdi 4 tane mi karisi oluyor?

- evet.. ne güzel di mi..

- olur mu oyle sey ya.. nasil yani simdi sen benimle evleniyosun, sonra bir baskasiyla.. sonra bi daha.. sonra bi daha

- yok üç alana bir bedava veriyolar.. ucuza geliyor..

- ay siz kadinlari satiyor musunuz birde?

- valla mesela sen en az üç inek edersin..

- aa.. sacmalama ya.. oyle sey mi olur.. ne kadar sacmalik, bidi bidi vidi vidi..

- yok vazgectim, en fazla iki inek edersin..

- o niye?

- çok konusuyosun..

- sizde kitap var mi?

- ne gibi?

- yani okulda diyorum, kitaplariniz var mi? nereden ogreniyorsunuz bilgileri?

- valla kitap yok, hocalar ezberlerinden anlatiyorlar. zaten hocaya bi sey olursa biz de okulu birakiyoruz
(not:alıntı)

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Dinledikten sonra etkiler ile ilgili anketlere bu linkten katilin.
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-anketlerimiz/
hayatimdegisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-11-2007, 08:17 PM   #2 (permalink)
Binbaşı

25emel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2
233 Mesajinıza toplam 444 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
25emel is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: DÜNYADA TÜRKLERE SORULAN ILGINC SORULAR

gülmekten krıldım ya
25emel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-11-2007, 09:21 PM   #3 (permalink)
Çevirmen

Tesekkür: 0
90 Mesajinıza toplam 284 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
tresor is an unknown quantity at this point

tutamadım kendımı ben de bır ekleme yapacagım, bana da sureklı turkler arap degıl mı , sız arapca konusuyorsunuz dımı dıye soruyorlar , ayrıca da latın alfabesı kullandıgımızdan bıle haberlerı yok , ıkıncı soru da turklerın 4 karılı mı dıye soruyorlar , alıstık artık dusun
tresor isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-11-2007, 10:22 PM   #4 (permalink)
Üsteğmen

93 Mesajinıza toplam 302 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
izmirli035 is an unknown quantity at this point

mrehaba,

ben de konuya katilmak istedim deneyimlerimi aktarmak istiyorum,abim rehber bir gun beni turuna davet etti butun turistlr de ransiz; turkiye ye ilk defa gelmisler bende bir cift ile oldukca samimi oldum ve bana sunlari sordular:

1- turkiye de kadinlarin ehliyeti var mi??
cevap: tabii ki esela benim ehliyetim var

2- turkiye de kadinlar ortulu sen niye aciksin??diye bana sordular
cevap: turkiye deki kadinlar istedigi gibi giyinebiir, turkiye laik bir devlet

3- turkiye de bosanma orani nasil , yanibosanma var mi.??
tabii ki var, ben bosanmis bir kadinim

4- sen turk musun??
cevap: tabii ki

5- ama hic benzemiyorsun ve de cok guzel fransizca konusuyosun
cevap: turkiye de yabnci dil cok guzel ogretilir dedim , ayrica ben oz be oz turkum dedim

adamlar turkiye den ayrilirlarken dusunceleri degismis olarak ayrildiklarini itiraf etmislerdi!!!

iyi gunler

ulku
izmirli035 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-11-2007, 11:31 PM   #5 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute

bu konu beni hep derinden yaralamıştır....

genelkurmay başkanlığı'nın 27 ülkenin yüzlerce ders kitabında yaptığı araştırma, ab üyeleri dahil pek çok ülke ders kitabında türklere yönelik öfke ve önyargı dolu ifadeler bulunduğunu ortaya çıkardı.

tüm kuşaklara türkler; işkenceci, namus düşmanı olarak öğretiliyor. hatta almanya'da imla kılavuzunda türk kelimesi 'sahtecilik yapan' olarak tanımlanıyor. "dış ülkelerin ders kitaplarında türkler ve türkiye cumhuriyeti devleti aleyhinde tespit edilen hususlar dokümanı" adlı araştırmada, finlandiya'dan abd'ye, gürcistan'dan italya'ya kadar ülkeler incelendi.

568 dokümanda rastlanılan türkiye aleyhine paragraflara en çok 92 alıntıyla suriye'de rastlanıyor. suriye'yi 65 alıntıyla güney kıbrıs rum yönetimi, 50 ile bulgaristan, 43 ile bosna hersek federasyonu, 39 ile rusya izliyor.

türkler için kullanılar hakaretler
ermeni soykırımı iddialarına geniş yer verilen abd'de hakaret içeren döküman sayısı 11... genel olarak kullanılan bazı hakaretler ise şöyle...

* şeytanın askerleri
* sahtekâr, manevracı
* asalak
* tecavüzcü
* işgalci
* yağmacı
* atilla'nın barbarları
* diktatörlük
yerini öğrenirse seni köle yapar
balkanlar

* arnavutluk ilköğretim 8: türkler nerede olduğunu öğrenince seni köle yapar, annenin de ırzına geçer.

* bosna hersek ilkokul 7: osmanlılarda yolsuzluk, şiddet, soygunlar ve asalaklık idarenin temel unsurlarıydı. bu durum, çoğunlukla hayatta kalma mücadelesi veren itaatkâr nüfusun ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimini imkânsız hale getirmiştir.

* makedonya lise 1: osmanlı'da direnişçiler asılıyor, kazığa çakılıyor veya derisi soyuluyordu.

bulgaristan.. . osmanlı askerleri esir aldıkları hıristiyanları zorla çalıştırıyor." kölelik iddiaları arnavutluk'taki kitaplarda da var.

hıristiyanlar pazarda satıldı

ukrayna

*ilköğretim 7 ortaçağ tarihi: hasan paşa, hırvatistan'a sefer düzenlemiş ve istanbul'a 300 hıristiyan eseri getirmiştir. ikinci gün sabah kölelerin onda birini sultana götürmüş, geri kalanları pazara yollamışlardır. bu pazarda hıristiyanları n nasıl satıldığını müşahade etmek, hüzün vericiydi. birisi anneyi, öbürü de çocuklarını, birisi küçük oğulları, öbürü de kızları satın alıyor, bütün yakınlar bir daha görüşmemek üzere birbirinden ayrılıyordu...
türkler 300 bin ermeni'yi katletti
ermenistan..

* ortaöğretim tarih: 1894 yazında türkler, sason bölgesini yakıp yıkmışlardır. 10 binden fazla insan öldürülmüştür. 1895 ilkbaharında konstantinopol, erzurum, sebestiya, van, beyazıt ve diğer bölgelerde oturan ermeniler öldürülmüştür. erkekler, kadınlar, ihtiyarlar ve çocuklar hunharca katlediliyordu ve evler ateşe veriliyordu. 1894-1896 tarihleri arasında gerçekleştirilen katliamlar sonucunda toplam 300 bin ermeni öldürülmüştür. .
soykırım tarihine 'ermeni' örneği
* tarih sosyal bilimler öğretmen eğitimi (virginia): aşağıdaki bilgilerin ışığında diğer soykırım örneklerini tanımlayınız.
-osmanlı imparatorluğu liderleri tarafından ermenilere,
-sscb'de stalin tarafından köylülere, memurlara ve askerlere,
-kamboçya'da pol pot yönetimi tarafından halka,
-ruanda'da hutular tarafından tutsi azınlığa...
türk ordusu işkence yapıyor
almanya..

* ilköğretim 5-6 çevre bilgisi: 5 bölgede yaşayan kürtler devlet kurma arzusundadır. türk askerleri aileleri bölmekte, işkence yapmakta.

* ilköğretim 7-8 sosyal bilgiler: türkiye cumhuriyeti milliyetçilik temelinde kurulmuştur. türk ordusu işkencecidir.

* ilköğretim 6 coğrafya: italyanlar ve türkler olmasaydı kim bizim çöpümüzü toplar, caddelerimizi süpürürdü?
kadınlar namusu için nehre atladı
yunanistan..

* ilköğretim 6 tarih: 1821 yılında başlayan ayaklanmanın ikinci yılında türkler yeni zalongo'yu (yunanistan'ın adriyatik kıyılarında küçük bir yerleşim birimi) ele geçirdi ve masum halka rağmen yağmaladı. kadınlar kölelikten ve namuslarının kirletilmesinden kurtulmak için, arapiça şelalesi'nden atlamayı ve boğularak ölmeyi tercih etti.
hıristiyanım dedi zindana attılar
güney kıbrıs..

* ilköğretim 5 din: "ben hıristiyan doğdum, hıristiyanım, hıristiyan öleceğim." bu sözlerden sonra türkler onu zindana attılar ve birkaç gün sonra yaşamı tüyler ürpertici bir şekilde sona erdi...

* ilköğretim 6 tarih: eğer bunca anneler ağlıyorsa bunun suçlusu türklerdir. bana süt içirip büyüttüğün kulübemize bir türk'ün efendi olmasına kalbim dayanamıyor, tahammül edemiyorum.
kürt haklarına yasak getirildi
finlandiya..

* ilköğretim - büyük ansiklopedi (yardımcı kaynak): kürt nüfusun yarısının yaşadığı türkiye'de, okullarda ve iletişim araçlarında kürt dilinin kullanımı yasaklanmıştır ve ulusal hakların artırılması girişimleri de bastırılmıştır. kürdistan işçi partisi pkk, türkiye'de 1984 yılından başlayarak bağımsız kürdistan'ı kurmak için silahlı özgürlük savaşı yürütmüştür ve kargaşa ortamında binlerce insan ölmüştür.
(sabah)

evet malesef bunlar yabancı kültürler tarafından tanımlanan halimiz dolasıyla bize bu şekilde yaklaşmalrı pek te sıradışı diil...
sizler gibi modern temsilcilerimiz sayesinde gerçek olan güzel tanıtımımızın yapılamsı ise içimizi rahatlatan hoş sebepler... teşkkürler...
Alt 26-11-2007, 05:40 PM   #6 (permalink)
Üsteğmen

141 Mesajinıza toplam 392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
üç_gömlek is an unknown quantity at this point

Alıntı:
**shamanic** Nickli Üyeden Alıntı
bu konu beni hep derinden yaralamıştır....

genelkurmay başkanlığı'nın 27 ülkenin yüzlerce ders kitabında yaptığı araştırma, ab üyeleri dahil pek çok ülke ders kitabında türklere yönelik öfke ve önyargı dolu ifadeler bulunduğunu ortaya çıkardı.

tüm kuşaklara türkler; işkenceci, namus düşmanı olarak öğretiliyor. hatta almanya'da imla kılavuzunda türk kelimesi 'sahtecilik yapan' olarak tanımlanıyor. "dış ülkelerin ders kitaplarında türkler ve türkiye cumhuriyeti devleti aleyhinde tespit edilen hususlar dokümanı" adlı araştırmada, finlandiya'dan abd'ye, gürcistan'dan italya'ya kadar ülkeler incelendi.

568 dokümanda rastlanılan türkiye aleyhine paragraflara en çok 92 alıntıyla suriye'de rastlanıyor. suriye'yi 65 alıntıyla güney kıbrıs rum yönetimi, 50 ile bulgaristan, 43 ile bosna hersek federasyonu, 39 ile rusya izliyor.

türkler için kullanılar hakaretler
ermeni soykırımı iddialarına geniş yer verilen abd'de hakaret içeren döküman sayısı 11... genel olarak kullanılan bazı hakaretler ise şöyle...

* şeytanın askerleri
* sahtekâr, manevracı
* asalak
* tecavüzcü
* işgalci
* yağmacı
* atilla'nın barbarları
* diktatörlük
yerini öğrenirse seni köle yapar
balkanlar

* arnavutluk ilköğretim 8: türkler nerede olduğunu öğrenince seni köle yapar, annenin de ırzına geçer.

* bosna hersek ilkokul 7: osmanlılarda yolsuzluk, şiddet, soygunlar ve asalaklık idarenin temel unsurlarıydı. bu durum, çoğunlukla hayatta kalma mücadelesi veren itaatkâr nüfusun ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimini imkânsız hale getirmiştir.

* makedonya lise 1: osmanlı'da direnişçiler asılıyor, kazığa çakılıyor veya derisi soyuluyordu.

bulgaristan.. . osmanlı askerleri esir aldıkları hıristiyanları zorla çalıştırıyor." kölelik iddiaları arnavutluk'taki kitaplarda da var.

hıristiyanlar pazarda satıldı

ukrayna

*ilköğretim 7 ortaçağ tarihi: hasan paşa, hırvatistan'a sefer düzenlemiş ve istanbul'a 300 hıristiyan eseri getirmiştir. ikinci gün sabah kölelerin onda birini sultana götürmüş, geri kalanları pazara yollamışlardır. bu pazarda hıristiyanları n nasıl satıldığını müşahade etmek, hüzün vericiydi. birisi anneyi, öbürü de çocuklarını, birisi küçük oğulları, öbürü de kızları satın alıyor, bütün yakınlar bir daha görüşmemek üzere birbirinden ayrılıyordu...
türkler 300 bin ermeni'yi katletti
ermenistan..

* ortaöğretim tarih: 1894 yazında türkler, sason bölgesini yakıp yıkmışlardır. 10 binden fazla insan öldürülmüştür. 1895 ilkbaharında konstantinopol, erzurum, sebestiya, van, beyazıt ve diğer bölgelerde oturan ermeniler öldürülmüştür. erkekler, kadınlar, ihtiyarlar ve çocuklar hunharca katlediliyordu ve evler ateşe veriliyordu. 1894-1896 tarihleri arasında gerçekleştirilen katliamlar sonucunda toplam 300 bin ermeni öldürülmüştür. .
soykırım tarihine 'ermeni' örneği
* tarih sosyal bilimler öğretmen eğitimi (virginia): aşağıdaki bilgilerin ışığında diğer soykırım örneklerini tanımlayınız.
-osmanlı imparatorluğu liderleri tarafından ermenilere,
-sscb'de stalin tarafından köylülere, memurlara ve askerlere,
-kamboçya'da pol pot yönetimi tarafından halka,
-ruanda'da hutular tarafından tutsi azınlığa...
türk ordusu işkence yapıyor
almanya..

* ilköğretim 5-6 çevre bilgisi: 5 bölgede yaşayan kürtler devlet kurma arzusundadır. türk askerleri aileleri bölmekte, işkence yapmakta.

* ilköğretim 7-8 sosyal bilgiler: türkiye cumhuriyeti milliyetçilik temelinde kurulmuştur. türk ordusu işkencecidir.

* ilköğretim 6 coğrafya: italyanlar ve türkler olmasaydı kim bizim çöpümüzü toplar, caddelerimizi süpürürdü?
kadınlar namusu için nehre atladı
yunanistan..

* ilköğretim 6 tarih: 1821 yılında başlayan ayaklanmanın ikinci yılında türkler yeni zalongo'yu (yunanistan'ın adriyatik kıyılarında küçük bir yerleşim birimi) ele geçirdi ve masum halka rağmen yağmaladı. kadınlar kölelikten ve namuslarının kirletilmesinden kurtulmak için, arapiça şelalesi'nden atlamayı ve boğularak ölmeyi tercih etti.
hıristiyanım dedi zindana attılar
güney kıbrıs..

* ilköğretim 5 din: "ben hıristiyan doğdum, hıristiyanım, hıristiyan öleceğim." bu sözlerden sonra türkler onu zindana attılar ve birkaç gün sonra yaşamı tüyler ürpertici bir şekilde sona erdi...

* ilköğretim 6 tarih: eğer bunca anneler ağlıyorsa bunun suçlusu türklerdir. bana süt içirip büyüttüğün kulübemize bir türk'ün efendi olmasına kalbim dayanamıyor, tahammül edemiyorum.
kürt haklarına yasak getirildi
finlandiya..

* ilköğretim - büyük ansiklopedi (yardımcı kaynak): kürt nüfusun yarısının yaşadığı türkiye'de, okullarda ve iletişim araçlarında kürt dilinin kullanımı yasaklanmıştır ve ulusal hakların artırılması girişimleri de bastırılmıştır. kürdistan işçi partisi pkk, türkiye'de 1984 yılından başlayarak bağımsız kürdistan'ı kurmak için silahlı özgürlük savaşı yürütmüştür ve kargaşa ortamında binlerce insan ölmüştür.
(sabah)

evet malesef bunlar yabancı kültürler tarafından tanımlanan halimiz dolasıyla bize bu şekilde yaklaşmalrı pek te sıradışı diil...
sizler gibi modern temsilcilerimiz sayesinde gerçek olan güzel tanıtımımızın yapılamsı ise içimizi rahatlatan hoş sebepler... teşkkürler...
shamanic verdiğin bilgiler gerçekten çok güzel.
bi öğretmenden şu sözü dinlemiştim:
"geçmişini bilmeyen geleceğine ışık tutamaz" diye.

bi insan önce kendini bilmeli.biz kendimizi ne kadar tanıyoruz bi de buna bakalım.
tv de röportajlarda cumhuriyet ne zaman kuruldu diye insanlara soruluyor sokakta. hayretler içinde yanlış cevaplar duyuyoruz.biz kendi tarihimizi bilmezken onlardan nasıl bunu bekleriz anlayamıyorum.
ayrıca osmanlı gibi bi devlet zor gelir dünyaya.ileri devletler osmanlı arşivlerini didik didik araştırıyor.biz de onların sinemalarını-pembeli kırmızılı ninnilerini dinlemekle meşgulüz.
bunu yazmasam içim rahat etmez.kaç tane konyalı tanıdım.mevlanayı ziyaret ettiniz mi diye sordum? en fazla iki defa giden olmuş.bi çoğu hiç gitmemiş.mevlana ile ilgili dahası var ama zülfü yare dokunmayalım şimdi.
peki kaçımız çanakkale şehitliklerini ziyaret edebildi.kaçımız parisi-venediki ziyaret edebildi?
japonların çocuklarını 5-6 yaşlarında nagazaki hiroşimayı gezdirip "ülkeniz için olanca gücünüzle çalışın eğer ülkenizi ilerletmeye çalışmazsanız düşmanlar gelip böyle yakar yok ederler bizi" diye öğütlediklerini kaçımız biliyor.ben de kitaptan okumuştum bunu.destanlaşan çanakkale kitabından.

kendi tarihinden haberi olmayanların,kendi tarihinden utanan insanların dünyanın hiçbir yerinde yeri yoktur.unutulmasın bizim atalarımız hiçbir zaman savaşlarda kadınlara çocuklara ihtiyarlara ağaçlara kitaplara ve de hangi dinden olursa olsun din adamlarına zerre-i miskal dokunmamışlardır.bizim soyumuz böyle insanlardan geliyor.biz Atatürkün çocuklarıyız.biz
Atatürkün yolundayız.onlar bizde kadınların ehliyet alamadıklarını düşünmeleri bizim kendimizi iyi tanıtamamamızdan kaynaklanıyor.50 senedir almanyada türkler var.50 senedir kendimizi tanıtamamış mıyız biz?

üç_gömlek isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks