Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kpss (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kpss/)
-   -   2012 KPSS... (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kpss/619604-2012-kpss.html)

nurbanu25 27-08-2011 01:14 AM

2012 KPSS...

merhaba.ben bu yıl ilk defa kpss ye hazırlanıcam.okulöncesi öğretmeniyim.benim gibi hazırlanacaklar varsa bilgilerimizi burda paylaşalım.teşekkürler...actionsmile

_roxie_ 27-08-2011 03:38 PM

Cevap: 2012 KPSS...

Merhaba, ben de bu sene kpss ye hazırlanıcam, uluslararası ilişkiler mezunuyum ama şu an için pek de bişey bilmiyorum, öğrendikçe sana yazarım, kolaylıklar dilerim... :)

nurbanu25 27-08-2011 11:30 PM

Alıntı:

_roxie_ Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 805665)
Merhaba, ben de bu sene kpss ye hazırlanıcam, uluslararası ilişkiler mezunuyum ama şu an için pek de bişey bilmiyorum, öğrendikçe sana yazarım, kolaylıklar dilerim... :)

evet bişeyler öğrenen paylaşırsa iyi olur....

Işıldayan Safir 28-08-2011 05:05 PM

Bu sene belki ben de hazırlanırım. Benim alan bilgisi maalesef. Kamu yönetimi mezunuyum. Ben birkaç kere girdim. Alan bilgisinde bu sene farklı bir strateji seçeceğim. Daha etkili olacağına eminim. En azından benim açımdan.

roxie her zaman uluslararası ilişkiler bölümünü de çözebilmeyi istemişimdir. Ua İlişkiler soruları için nasıl hazırlanmayı düşünüyorsun?

Şu kocaman siyasi tarih kitabı var ya Rifat uçarol'un belki sende de vardır. Onu okumak yeterli olur mu?

DeLiTaY21 29-08-2011 01:04 PM

Bu sene bende gireceğim.sade düz memurluk için.iktisat mezunuyum,mali müşavir stajeriyim ama kpss daha çok isitoyurm.diğer türlü hayat yok.2 defa girdim.2010 ve 2011 olmak üzere fakat ikisinde de hazırlanmadım.zaten bu sene askerden gelip öyle girmiştim :) bu sene dersanye de gideceğim, umarım kazanırım(z).hayırlısı :) telkin var mı? :)

nurbanu25 31-08-2011 05:07 PM

2012 KPSS kitaplarını arıyorum nette ama hiç rastlamadım.daha çıkmadı sanırım.ama artık eylül ayı geldi.yakında okullar açılcak,işe başlıcam kısmetse.bir an önce çalışmaya başlamak istiyorum hayırlısıyla...

delioglan 09-09-2011 07:21 PM

Hepinize başarılar diliyorum. Ben de tekrar(malesef) gireceğim bu sene, sınıf öğretmeniyim. 3 senedir talihsizlikler yakamı bırakmadı ama bu sene ben onların yakasına yapıştım çıtayı da yüksek tuttum. Bakalım kim daha yaman çıkacak :) Bu arada bir yayın evinin uzaktan eğitim adı altında bir çalışması var. Ben sadece kayıt videolarla bile fayda görmüştüm. Dershaneye gidemeyecek arkadaşlarım bunu araştırırsa belki faydalı olur. Bahtınız açık olsun.

nurbanu25 09-09-2011 09:48 PM

Alıntı:

delioglan Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 806545)
Hepinize başarılar diliyorum. Ben de tekrar(malesef) gireceğim bu sene, sınıf öğretmeniyim. 3 senedir talihsizlikler yakamı bırakmadı ama bu sene ben onların yakasına yapıştım çıtayı da yüksek tuttum. Bakalım kim daha yaman çıkacak :) Bu arada bir yayın evinin uzaktan eğitim adı altında bir çalışması var. Ben sadece kayıt videolarla bile fayda görmüştüm. Dershaneye gidemeyecek arkadaşlarım bunu araştırırsa belki faydalı olur. Bahtınız açık olsun.

eğer böyle bire- dersane varsa benim için de çok iyi olur.okuldan çıkıyorum zaten yorgun bir şekilde.dersaneye zamanım olmaz benim de. böyle bişi oldu mu en azından evden istediğim zaman takip ederim dersleri...

alakas 10-09-2011 11:34 AM

Alıntı:

delioglan Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 806545)

hangi yayın evi söyler misiniz lütfen

nurbanu25 18-09-2011 12:48 AM

bu sitelerin faydalı olabileceğini düşünüyorum:
www.kpsscafe.com
www.kpss.tv

nurbanu25 18-09-2011 03:22 PM

forumdan bir arkadaş ihtiyaç ve yargı yayınevlerini önerdi.matematikte güvender tarihte de pegem yayınevinin iyi olduğunu söyledi...

Işıldayan Safir 20-09-2011 12:16 AM

İhtiyaçın matematiğinden birebir çözümlü sorunun aynısının şıkların yeri bile değiştirilmeden çıktığına şahit olmuştum ve bu ilk değil. Kaynak olarak Ösym tarafından da kullanıldığı için İhtiyaç yayınları tavsiye edilebilir. Onun dışında ben de yargının matematik kitabını beğendim. Ancak alan bilgisine girecekler için Yargı'nın kitaplarını önermiyorum. Tarih için de Cahide Bolat'ın kitabı epeyce meşhur. Benim arkadaşlarımda vardı ve memnundular. Hatta dersde almışlardı kendisinden ve söyledikleri çıkıyormuş.

delioglan 20-09-2011 12:43 AM

Benim kastettiğim ihtiyaç uzaktan eğitim. Ben kayıtlı videolarını izlemiştim onu da nette bulabilirsiniz 2010 kayıtları sanırım. Bana faydası oldu özellikle eğitim bilimleri için tavsiye edebilirim. Ben bu sene dershaneye gitmeyeceğim için düşünmüştüm ama maddi olarak gene de ağır geldi 800 tl gibi sanırım. Bir de ztv den bahsedilmiş onun da adını çok duydum ama inceleme fırsatım olmadı. Ben yediiklim dergilerine abone olacağım. Bence bir inceleyin şu an onda da kampanya var ve gayet uyguna geliyor, bol bol da hediyesi var. Ayrıca dergi şeklinde olması disipline olmak için bence birebir. Link verme konusunda tereddüt yaşıyorum, sorun teşkil ediyor mu bilemedim. Ama zaten çoğuna google ile rahatça ulaşabilirsiniz. Bence doğru kaynak seçmek çok önemli, neticede herkesin öğrenme stilleri farklı. Herkese başarılar.

nurbanu25 20-09-2011 09:06 PM

akşam eğitim bilimleri videoları buldum ve indirdim.sanırım ztv nindi.ihtiyaç uzaktan eğitim adlı bir sitemi var değioğlan.link verirsen sevinirim...

nurbanu25 20-09-2011 09:28 PM

link bu sanırım: KPSS ALES DGS AÖF İnglizce KPSS-A KPSS-B SPK SPF S KPSS Uzaktan Eğitim Programları

delioglan 21-09-2011 01:24 AM

Teşekkürler "nurbanu25" evet oradan inceleyebilirsiniz. Ayrıca hatırladığım kadarıyla bu ayın sonuna kadar kampanyası da var. Memurlar.net üyesi olursanız bir kupon kodu ile indirim de alabiliyorsunuz. Bir de öğreten soru bankaları diye bir şey duydum. Ben tarih ve vatandaşlık için düşünüyorum. Soru bankasının özelliği soru çözmekten ziyade soruyu nasıl çözeceğinizi öğretmesiymiş. Alıp inceledikten sonra buraya yazarım faydalı olup olmadığını. Başarılar.

delioglan 21-09-2011 01:33 AM

Bu arada elimde video dersler var. GK-GY ve Eğitim Bilimleri tüm dersler var. Özellikle tarih ve coğrafya hoşuma gitti. Sildim zannediyordum bilgisayarımda duruyormuş isteyen olursa dvd çekip gönderebilirim. En azından uzaktaneğitim veya ztv vs. satın almadan önce bir bakın tarzınıza uyuyor mu diye. Yaklaşık 9 gb kapasitede ve 3 dvd ye sığar.

Işıldayan Safir 21-09-2011 11:56 AM

Alıntı:

delioglan Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 807405)
Teşekkürler "nurbanu25" evet oradan inceleyebilirsiniz. Ayrıca hatırladığım kadarıyla bu ayın sonuna kadar kampanyası da var. Memurlar.net üyesi olursanız bir kupon kodu ile indirim de alabiliyorsunuz. Bir de öğreten soru bankaları diye bir şey duydum. Ben tarih ve vatandaşlık için düşünüyorum. Soru bankasının özelliği soru çözmekten ziyade soruyu nasıl çözeceğinizi öğretmesiymiş. Alıp inceledikten sonra buraya yazarım faydalı olup olmadığını. Başarılar.

Soru çözme tekniğinin öğretilmesi bu tür sınavlarda öğrenilen bilgiler kadar önemli oluyor. Sonuçlarını merakla bekliyoruz. :)

nurbanu25 24-09-2011 10:29 PM

yediiklimin dergi seti benim de aklıma yattı.sen aldın mı delioğlan?

nurbanu25 25-09-2011 03:08 PM

yediiklim dergilerine şimdi abone oldum. içeriği kapsamlı.delioğlan arkadaşın dediği gibi dergi ile çalışmak daha etkili olabilir.öğretmen arkadaşlara tavsiye ederim.kampanya 1 ekimde sona eriyor.öğretmen arkadaşlara tavsiye ederim... Yediiklim Yayıncılık

DeLiTaY21 26-09-2011 12:16 PM

bu yıl bende kpss ye gidiyorum ve iktisat mezunu olmama rağmen matematiği baya unutmuşum ve yavaşlamışım.artık ne yapacağım bilmiyorum.

sweeet 26-09-2011 12:29 PM

Bol bol soru çözmek hepimizin yapması gereken birşey hem eksik olduğumuz konularda hem de eksiğimiz olmayan konularda ne kadar çok pratik yaparsak sınavda o kadar rahat hissederiz. Çok zor olmuyor genelde matematik sorular geneli çözülebilecek sorular 2 3 tanesi zorlayabiliyor. Ben de en çok tarihe çalışma ihtiyacı hissediyorum nedense bu yıl çok ezber bilgi soruldu. Aslında tüm alanlara eşit çalışmak mantıklı. Belki her yıl bir başka bir bölüm ile zorluyorlar. KPSS1 de tüm alanlara eşit ağırlık verilmeli. Alan bilgisinde de herkes ihtiyacı olduğu kadar çalışıyor.

Her şeyin başı sistematik ve düzenli çalışmak. Tabi başlayan var mı çalışmalara? Kendine belli bir çalışma planı hazırlayan?

delioglan 27-09-2011 02:34 PM

Ben bu cuma tam teşekküllü bir plan dahilinde başlıyorum. Aslında geç kaldım biraz eğitim forumlarında rakiplerimiz ciddi ilerleme kaydettiler. Şu kitaplarımız bir gelsin çalışma planımı buraya da eklerim.

sweeet 27-09-2011 02:50 PM

Geç değil ki 6 aylıık çalışma ile başaranları gördüm, sıkma canını :)

delioglan 27-09-2011 08:08 PM

Haklısın şimdiden telaşlanmak gereksiz. Ama işte planı uygulayamayacağımız zamanı da hesaba katarsak ne kadar erken başlarsa o kadar iyi. Bu arada benim 4. girişim ve her tavsiyeye açığım lütfen tecrübelerinizi ve önerilerini paylaşın. Sağlıcakla...

delioglan 29-09-2011 10:11 PM

Dergi abonesi olmuştum KPSS için bu gün ilk hediyelerim geldi. Hediyelerden anladığım kadarıyla dergiler baya renkli cicili bicili şeyler. Hediyelere dahil olanlar içinde bazı özet kitaplar var, benzerlik kitabı var (2011 sınavına ne kadar yaklaştıklarını gösteriyor), bir de yeni yaklaşımlar adlı bir kitap malum her sene sınav farklılaşıyor. Pazartesi ya da salı günü de asıl dergilerim gelir artık. Aynen dersanedeymişim gibi bir seviye tespit sınavı yaparak başlayacağım işe. Şimdiden başarılar herkese.

nurbanu25 03-10-2011 08:14 PM

ben de cuma günü yediiklik KPSS dergilerine abone olmuştum,bugün hediyelerim geldi.evet gerçekten renkli bi basım.içeriğinin de sağlam olduğuna eminim.çarşamba da dergiler gelir.vee maratona başlarız.......

nurbanu25 06-10-2011 07:44 PM

eveeeet...yediiklim KPSS dergi setimin 1.si geldi.valla dergi değil bunlar baya baya kitap.basımı gayet kaliteli,içerik renkli.artık çalışmaya başlayabilirim hayırlısıyla.berhan hoca.senin videolar açılmadı yaa...

sweeet 06-10-2011 08:50 PM

Nurbanucum hadi gözünaydın :)

Bir dergi mi geldi sadece?

Yani öğrenmek istediğim 12 sayı birden mi geliyor yoksa dergiler belli periyotlarda mıı gelicek?

Gelenlerin içinde tam olarak neler var şimdi?

(Ben de düşünüyorum almayı)

nurbanu25 06-10-2011 09:14 PM

sağol arkadaşım...
1. kargoda 8 dergi geldi.4 tanesi eğitim bilimleri dergisi.4 tanesi gy gk dergisi.mesela;1. dergide Türkçe sözcükte anlam konusu, matematikte sayılar konusu, tarihte islamiyet öncesi Türk devlet ve medeniyetleri konusu,corafyada coğrafi konum ve harita bilgisi konusu,vatandaşlıkta,hukuka giriş 1 konusu gibi...her konunun sonunda çözümlü ve cevaplı sorular var...

delioglan 09-10-2011 07:50 PM

nubanu videoları gom player ile açmayı denersen sorun çözülür. Flv olarak indirilmişti sanırım. Ben sorunsuz izlemiştim gom playerda.

sweeet 13-10-2011 12:45 PM

KPSS kursuna yazıldım 2012 benim yılım olacak. Zaten evde yavaştan başlamıştım çalışmaya ama baya yavaştan. Hadi bakalım cumartesi maraton başlıyor...

delioglan 15-10-2011 10:36 PM

"sweeet" bahtın açık olsun.

papatyagibiyaşamak 19-10-2011 05:28 PM

Bende bu sene ilk defa Kpss sınavına gireceğim, heyecanlıyım... İnşallah hepimiz kazanırız. Delioğlan sana katılıyorum, çalışmaya hemen sıkı bir şekilde başlamak gerek; bende geç kaldığımı düşünüyorum ama artık elimden geldiğince çalışıcam ve tabi bol soru çözücem.
İlk tarihle başlıycam, matematiği en sona bırakıcam çünkü matematikte iyi değilim :( hele geometri kabus, oyüzden en son matematğie zaman ayırırsam daha iyi hazırlanırım diye düşünüyorum.

delioglan 20-10-2011 04:27 AM

matematiği en sona bırakmak senin için en büyük hata olur sanırım. Bence enerjin varken ve kafanda binlerce konu birbirine girmemişken matematiği hallet. İstersen ayrı bir başlıkta istersen burada çözemediğin anlamadığın konularda yardımcı olmaya çalışırım.

sweeet 20-10-2011 04:23 PM

Ben de her alanı ayrı çalışma taraftarı değilim artık. Mümkün olduğunca her alandan birer test çözülmedi soru çözecek kıvamda değilsek de birer konu çalışmalıyız.

kendini arayan adam 24-12-2011 11:37 PM

Bende 2012 KPSSye girecem, ama biraz keyfi olacak, zaman zaman bu konuyu takip edip paylaşımlardan faydalanırım, iyi olmuş konu.

sweeet 25-12-2011 12:09 AM

Alıntı:

sweeet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 809057)
Ben de her alanı ayrı çalışma taraftarı değilim artık. Mümkün olduğunca her alandan birer test çözülmedi soru çözecek kıvamda değilsek de birer konu çalışmalıyız.

Bu mesajımın üzerinden 2 ay geçmiş :) şimdi ne yapıyorum?

Bazen bir günde bir kaç konu alanı üzerinde çalışıyorum. Bir gün GK GY, bir gün EB karışık soru çözüyorum. Orantılı olarak 30 30(motivasyonuma ve derse bağlı soru sayısı artabiliyor) mesela her konudan.

Bazen de dolu dolu bir kitabı bitirip testleri de bitirmeye çalışıyorum. Bütün gün boşsam konu eksikliğim üzerinde çalışmayı tercih ediyorum. Bitirdiğim kitaplar var. Bunları bitirdiğim için mutluyum. Tekrar yapıyorum gerektikçe. Kitap bitirmek konuları mükemmel öğrendim demek değil zaten bol soru çözerek de eksiklerimi gidermeye çalışıyorum. Sınava çalışan herkese selamlar.

Hak eden, emek veren kazansın diyorum canlar.

DeLiTaY21 26-12-2011 10:29 AM

konu tekrarı mutlaka yapın arkadaşlar.sorularıda ara vererek çözün.yani; 30 soru çözün 10 dk bırakın,tekrar çözün.aynı ders içinde olsa bunu yapın muhakkak.çünkü, belli bir süre kafası duruyor insanın ve yanlış yapmaya başlıyor.aralarda temiz hava alın,bol su için ;) başarılar...

nurbanu25 28-06-2012 03:12 PM

Sınava 9 gun kaldı arkadaslar,kendıme rahatım dıyorum ama sanırım bılıncaltım stres yapmaya baslamıs.yemek yıyemıyorum,sık ıdrara cıkıyorum,kalbım de hızlı carpıyor,sızdekı durumlar nedır...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:20 AM.