Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kitap Çalışması (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kitap-calismasi/)
-   -   Elindeki Kitap (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kitap-calismasi/613802-elindeki-kitap.html)

bigokyanus 25-10-2010 12:32 PM

Cevap: Elindeki Kitap

Alıntı:

altın saçlı kız Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 775325)
Aşk kitabını geçen yıl okudum.Olağan üstü güzel buldum.Fakat kitapçı bir arkadaşımın söylediği bir şeykafama takıldı.Elif Şafa'ğın Ahmet Ümit'in 'Bab-ıEsrar'kitabından etkilendiğini söyledi.Bu kitabı okuyan varmı gerçeklik payını merak ettim ama Aşk kitabının dili çok güzel ve akıcıydı.Bir çırpıda okudum.

Bab-ı Esrar ın da aynı olduğunu kızkardeşim söyledi ikisini de okudu ama ikisini de bir çırpıda okuduğunu söyledi , aynı olsaydı Aşk kitabını okuyamazdı diye düşünüyorum.

Neptün 25-10-2010 01:10 PM

Aşk'ı da okudum, Bab-ı Esrar'ı da. İki kitap hemen hemen aynı tarihlerde çıktı. Birinin diğerinden etkilenme olasılığı yok zaten benzerlik de yok. İkisi de kafasına göre roman yazmış. Özellikle Elif Şafak'ın Aşk kitabında oldukça uydurma yerler var :) nacizane MEvlana ve Şems hakkında okuduğum kitaplarla karşılaştırma yaptığımda bu farkı gördüm. Roman ve araştırma kitapları arasında çok fark var. Romanda yazar nasıl hayal ediyorsa öyle yazıyor. Ama araştırma kitaplarındaysa belgelere bağlı kalmak zorunda. Aşk da Bab-ı Esrar da hayal ürünüdür bir yerde. O yüzden iki yazar birbirinden etkilenmiş olsa da fark etmez bence :)

Perfinya 27-10-2010 07:42 PM

Alıntı:

bigokyanus Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 775311)
Çok isabetli bir tercih olmuş , ben 2 yıl önce okumuştum ve nerdeyse bir solukta bitirmiştim süperdi.

Teşekkür ederim. Evet çok güzel de çok az ağır ve bilmediğim kelimeler var. Kelimelerin altını çizip araştıracağım derken kitabın akıcılığı gidiyor. Ama kelime haznemi geliştirmeme katkısı fazla.idea3

salvameaa 27-10-2010 07:55 PM

Kendi Kutup Yıldızını Bul isimli kitabı okuyorum,olumlu düşünmemi sağlıyor.

bigokyanus 28-10-2010 09:53 AM

Alıntı:

Perfinya Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 775947)
Teşekkür ederim. Evet çok güzel de çok az ağır ve bilmediğim kelimeler var. Kelimelerin altını çizip araştıracağım derken kitabın akıcılığı gidiyor. Ama kelime haznemi geliştirmeme katkısı fazla.idea3

Ben çok fazla araştırmamıştım bilinmeyen kelimeleri çünkü ilerleyen yerlerde kendin anlamını çıkarabiliyorsun kullanılan cümleye göre :) İyi okumalar...

barışsever 28-10-2010 10:00 AM

Paulo Coelho: Simyacı.
Yeni başladım ama başlangıcı güzel gidiyor.

Neptün 28-10-2010 11:29 AM

Ben de Mevlana ve İnsan okuyorum y789

smyrna1 02-11-2010 03:58 PM

Buket UZUNER--Balık İzlerinin Sesi

kurgu bir roman içinde aşk var, geniş bir hayal dünyası var, tavsiye ederim son zamanlarda en akıcı okuduğum kitap......

özeti aşağıda ama sonu biraz tuhaf geldi bana onuda ekleyeyim:)

http://www.buketuzuner.com/default.a...izlerinin-sesi

bigokyanus 02-11-2010 04:11 PM

Kitabın adı : Bi'şey söylicem ama gülmek yok
Yazarı: Mine Sota

http://www.kidap.com.tr/bisey-soylic...9183-sz380.jpg

Sokakta yürürken bir televizyon muhabiri size pat diye mikrofon uzatıp En son ne zaman delirdiniz? Ağladınız? Sevindiniz? Merhamet duydunuz? Şımardınız? Âşık oldunuz? Acıdınız? Sinirlendiniz? Gözünüzden yaş gelene kadar güldünüz? diye sorarsa, bu soruların cümlesine birden Mine Sotanın son kitabını okuduğumda. diye cevap verebilirsiniz.
Bir ömrü bir güne sığdıran bir kelebek gibi, hayattan hayata konan bu kitap, size Aman çimlere basmayalım, aman turistlere iyi davranalım, vergimizi de ödeyelim dışındaki iyilikleri de hatırlatacak, hatırlatmakla da kalmayıp içinizde, herkese merhamet etmek, yamuk yaptıklarımızdan özür dilemek, efendime söyleyeyim sokağa fırlayıp çevrede dolaşan insanları Hepinizi çook seviyorum, canlarım benim! diye sımsıkı kucaklayıp çay ısmarlamak, keçi gibi ağaçlara tırmanıp erik toplamak, ıslık çalarak su birikintilerinde zıplamak gibi istekler de doğuracaktır.
Herkesin şikâyet edip kimsenin ayrılamadığı şu canına yandımının dünyasının kaç bucak olduğunu, bilimsel olarak değil milimsel olarak açıklayan bu kitabı okuyup cümle dertlerinizin üzerine üfleyin gitsin. Stresle sıkılmış tüm vidalarınız gevşesin, çocukluğunuz içinizden size bakıp muzipçe gülümsesin, sizi gören herkes Yok yok, sen de bir haller var vaaarr desin, üzüntü, tasa, içinizi sıkan ne varsa bitsin
Keyifli keyifli okumalar, okudukça kıkır kıkır gülmeler, güldükçe güzelleşmeler Hadi bakalım.( Tanıtım yazısından)

ELPARANOID 02-11-2010 05:53 PM

En son okudugum psikoloji karisik, kisisel gelisim kitabi Dogan Cuceloglunun Korku Kulturu kitabi. Bir hafta falan once, ama dun bitirdigim bir kitap Yavuz Bahadıroglunun Sahipsiz Saltanat romani. Yarın yeni bir kitaba baslayacagim, tam karar veremedim. Ya Dogan Cuceloglunun İcimizdeki Biz ya da Stephen Kingin Ruhlar Dükkanı kitabını okuyacagim.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:46 AM.