Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kitap Çalışması (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kitap-calismasi/)
-   -   Elindeki Kitap (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kitap-calismasi/613802-elindeki-kitap.html)

Perfinya 11-11-2010 08:49 PM

Cevap: Elindeki Kitap

Nuray Sayarı'nın kitabını ben de okudum. Yarım bıraktım ama. O zamanlar Reiki, olumlama ,kuantum,çekim gücü gibi konuları bilmiyordum. İlk yarısını 2 günde okudum. Sonra araya birşeyler girince kaldı.

Bende bir maymun iştahlılık var. Bir kitabı bitirip başka bir kitaba başlamayı beceremiyorum.

nazendem 11-11-2010 09:08 PM

Alıntı:

Perfinya Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 778346)
Nuray Sayarı'nın kitabını ben de okudum. Yarım bıraktım ama. O zamanlar Reiki, olumlama ,kuantum,çekim gücü gibi konuları bilmiyordum. İlk yarısını 2 günde okudum. Sonra araya birşeyler girince kaldı.

Bende bir maymun iştahlılık var. Bir kitabı bitirip başka bir kitaba başlamayı beceremiyorum.

2. yarısında feng-shui ile ev dekorasyonu,şifalı taşlar,astroloji felan var.İlgini çekiyorsa okuyabilirsin yeniden.Zaten çok sade bir dili var.Hiç zorlanmadan okunup bitiyor.Laf aramızda benimde hala sonunu getirmediğim bir kitap daha var elimde.Üstüne kaç tane okudum ,onu daha bitiremedim.Onu diyorum ismi bile aklıma gelmiyor çünkü :) Buda Orhan Pamuğun kara kitabına benzemez inş.Onunda sonunu getirememiştim çünkü :)

Perfinya 11-11-2010 09:25 PM

Alıntı:

nazendem Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 778347)
2. yarısında feng-shui ile ev dekorasyonu,şifalı taşlar,astroloji felan var.İlgini çekiyorsa okuyabilirsin yeniden.Zaten çok sade bir dili var.Hiç zorlanmadan okunup bitiyor.Laf aramızda benimde hala sonunu getirmediğim bir kitap daha var elimde.Üstüne kaç tane okudum ,onu daha bitiremedim.Onu diyorum ismi bile aklıma gelmiyor çünkü :) Buda Orhan Pamuğun kara kitabına benzemez inş.Onunda sonunu getirememiştim çünkü :)

Evet. Dili çok akıcı. İlk yarısını bir solukta okudum. Olumlama konusuna gelince sıkıldım. Araştırdım o konuları. Bu siteyi buldum.Şimdi elimde 2-3 kitap var. Onlar bitince o kitaba döneceğim.
Kitapları da kitap okumayı da çok seviyorum ama bitirdiğim kitaplar başladığım kitapların sayısından daha az.

Muallim 11-11-2010 09:50 PM

Sebahattin Yaşar'ın Pozitif Pencere isimli kitabını okumuştum. Güzelliklerin farkında olmak, çirkin görünen şeylerin bile arkasındaki güzellikleri, hikmetleri görebilmenin öneminden bahsediyor.

Perfinya 11-11-2010 10:06 PM

Alıntı:

Sümbülii Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 778340)
Bu kitabın içeriğini gerçekten merak ediyordum.Hayal mühendisliği kitabını okudum bu konuda.Şimdide Nilgün ün Bedenin Bilgeliğini alıyorum.Bu kitabıda istiyorum şimdi.Sevgilerr..

Hayal mühendisliğini merak ediyorum. Nasıl? Nelerden Bahsediyor?
Geçenlerde almaya niyet ettim. 2-3 gün araştırdım. Soruşturdum.Başka kitaba başladım.Hayal gücünü, imgelemeyi geliştirmeye ne ölçüde faydası oluyor.
dusun2

bigokyanus 22-11-2010 11:55 AM

http://www.kitapambari.com/ambar/ima...6051130293.jpg

Yedinci ve en tesirli bıçak darbesi ensesine gelir boynu sağa doğru bükülmüştür. Dervişler yere kapanmasını bekleye dursun. Şems Hz. Peygamberin şu hadisini sesi boğuk mırıldanır: Allaha kavuşmayı isteyeni Allah da sever Dervişlerden birisi sırtına tekmeyi vurur. Yüzüstü taş zemine kapanır, dudağı patlamış, dişleri zemine dökülmüştür Siyah feracesi kanlar içinde bordoya dönmüştür. Saçlarından tutarak kafasını kaldıran dervişin niyeti Şemsin başını gövdesinden ayırmaktır Baş derviş engeller. Bırakın son nefesini versin. Sonra da en yakın bir kuyuya atın. Kıyafetine sarp atın. Avluyu yıkayın. Sabah ile yola çıkarız. Şems hala son nefesini vermemiştir Sille taşının üzerindeki başını hafifçe göğe kaldırır ve: Allah ne güzel sevgilidir. Rabbim sana aşığım. Ve bu canı sana hediye ediyorum. Mevlana içeri girer, mendili koklar eli titreyerek açar. İçinden san kağıda yazılmış bir not çıkar: Yemin ederim ki ölümümün gözlerinin önünde olmasını isterdim. Gör ki aşk için ölmek ne demekmiş. Mevlana olduğu yere düşüp bayılmıştır.Geceden sonra doğan ve kalplerin çöllerini cennetlere çeviren bir gözyaşı bu. Çoraklaşmış ve çöle dönmüş kalpler; açın sadrınızı! Aşkın gözyaşları, serin serin, sağanak sağanak, üzerimize damlıyor; bakın gökyüzüne, nasılda aşk yağıyor..( Arka kapak)

abcçde 22-11-2010 12:18 PM

oshonun farkındalıkla ilgili kitabını okuyorum , çok anlaşılır bi anlatımı var , tavsiye ediyorum :)

Neptün 22-11-2010 12:20 PM

bigokyanus, bu kitap çok güzel gerçekten. Bir solukta okunuyor. Ağlamak geliyor insanın içinden.

Neptün 22-11-2010 12:22 PM

Alıntı:

abcçde Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 779543)
oshonun farkındalıkla ilgili kitabını okuyorum , çok anlaşılır bi anlatımı var , tavsiye ediyorum :)

Ay bende yok o kitap. Merak ettim şimdi.

sanemce 22-11-2010 02:28 PM

Aşkın Gözyaşları'nı aldım bende..

Şu an Ahmet Ümit'in "Bab-ı Esrar" kitabını okuyorum, bitiminde Aşkın Gözyaşlarını okuyacağım..Sabırsızım..

WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:44 AM.