Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kitap Çalışması (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kitap-calismasi/)
-   -   Elindeki Kitap (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kitap-calismasi/613802-elindeki-kitap.html)

yaziodasi 20-07-2011 03:26 PM

Cevap: Elindeki Kitap

Eşzamanlılık adlı kitabı bitirdim bu sabah. Nefis bir kitap. Okumanızı tavsiye ederim.

Carl Jung, zaman ve sebep-sonuç zincirlerine ait geleneksel fikirlerin açıklayamadığı anlamlı rastlantıları tasvir etmek için "eşzamanlılık" terimini ortaya koymuştur. Büyük kuantum fizikçisi Wolfgang Pauli ile çalışırken Jung bu rastlantıları zihin ve maddeyi, bilim ve ruhu içine alan fenomenler olarak açıklama yolunu aradı. Böylece telepi, öngörü ve sezgi gibi parapsikolojik olaylar için de mantıklı açıklamalar elde etmeye çalıştı.Eş zamanlılık, Jung ve Pauli'nin çalışmalarının yanı sıra ünlü bilim adamları Paul Katmmerer, Werner Heisenberg ve David Bohm'un çalışmalarını da ele almaktadır. Yazarlar, özellikle Kozmik Şatkacı (Hilekâr) Hermes'e ait Yunan efsanesi gibi eski ve modern mitolojilerde tasvir edilen eş zamanlılılk konusunu ayrıntılarıyla işlemektedir. Onların günlük hayat ve literatürden alınmış bol sayıda anekdotlarla dolu, disiplinleri aşan benzersiz yaklaşımları; doğanın gizli modeli içine doğru bir göz atma süreci içinde, bu karmaşık kavramın zeki bir keşfini sunmaktadır.

Yazar:Mark Holland
Yazar:Allan Combs
Çevirmen:Cüneyt Kurdoğlu

http://www.dr.com.tr/DNR_Folders/000...063910_3_1.jpg

Sayfa Sayısı: 220
Baskı Yılı: 1998
Dili: Türkçe
Yayınevi: Ruh ve Madde Yayıncılık

elisya 20-07-2011 03:48 PM

Alıntı:

Berilce Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 803180)
Nuray Sayarı'nın kitabı da okunması çok kolay, kitabın içindeki olumlamalar da
akılda kalıcı.

Bu aralar o kadar çok kafa yormam gereken kitaplar okudum ki.. yoruldum. Geçen hafta Aykut Oğut'un ilk kitabında baya bi notlar aldım. aslında hiç ara vermeden okuyayım diyorum ama yoruldum. bu hafta Nuray Sayarı'ya bakıyım o zaman. Hem dinlenmiş olurum.
Daha sonra Aykut Oğut a geçerim. :))krzm67

Berilce 20-07-2011 05:57 PM

Alıntı:

bigokyanus Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 803185)
Canım benim sen ne güzel bir insansın . Seni görmek içime gülücükler koyuyor . İyi ki varsın.

Firarperest elinde yoksa bende var istersen getirebilirim , yolda okursun giderken ...

Sağolasın, var elimde, okuyorum güzel arkadaşım.actionsmile

zahiri 20-07-2011 08:02 PM

Ellerimde kitaplarrrrrrrrrrrsevinclisevincli

taze taze aldım geldim

Elif Şafak-Bit palas
John Verdon-Aklından bir sayı tut
Khaled Hosseini-Bin muhteşem güneş
Cengiz Aytmatov-Gün olur asra bedel
.....

daha niceleri:D

artık sahalara döndüm:p
herkese iyi okumalarpartysmiley

disiplinlerarasıdisiplin 26-07-2011 09:38 PM

Alıntı:

fatos temiz Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 803097)
kitabın adı : gülün adı
yazarı : umberto eco

Konusu Orta Çağ İtalya'sında geçen romanda, Papa ile İmparator arasında atama yetkisi savaşı, Hıristiyan tarikatlar arası görüş ayrılıkları, cinayetler, bir Manastır ve etrafında gelişen olaylar, iyi kurulmuş Polisiye bir öykü ile bir anlatıcı (Melk'li, Dom Adso) tarafından aktarılmaktadır. Yedi günlük zaman dilimine bölünerek yazılmıştır
YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM O KITABIN FİLMİ DE CEKİLMİŞTİ...

evet kitabı bitirir bitirmez izlemek için sabırsızlanıyorum.u859

bigokyanus 03-08-2011 10:15 AM

İstanbul Hatırası-Ahmet Ümit

http://www.neokudum.com/wp-content/u...ist-hat-ku.jpgİlk kurban Sarayburnu’nda, Atatürk heykelinin hemen önünde bulunmuştu. Cesedin kolları yukarıya doğru uzatılmış, avuç içleri birbirine bakacak şekilde, elleri naylon iple bileklerinden bağlanmıştı. Cesedin iki yana açılmış ayakları deniz yönüne çevriliydi. Ölünün ayaklarının işaret ettiği yerde, iki çilekeş şehir hatları vapuru, denizin iki ağır işçisi, usulca kıpırdayan maviliğin üzerinde köpükten şeritler bırakarak geçiyordu. İnce bir esinti vardı Sarayburnu’nda. Süt mavisi bir aydınlık. Ortalık mis gibi deniz kokuyordu. Gökyüzünde solmakta olan yarım ay hem cesede hem de vapurlara eşlik ediyordu..
Cinayeti araştırmak, Ahmet Ümit’in bize tanıştırdığı eski dostlar Komiser Nevzat ve adamları Ali ile Zeynep’e düşüyor. Cesedin birbirine sıkıca bağlanmış ellerinin arasında bir sikke buluyorlar. Sikkenin üzerindeki portreden yola çıkan Komiser Nevzat ve arkadaşları önce Tanrı Poseidon’un oğlu Kral Byzas’a, ondan da Kral Byzas’ın, bugün Sarayburnu’nun olduğu yerde M.Ö. 660 yılında kurduğu Byzantion Krallığı’na ulaşıyorlar. ( Tanıtım yazısından )

Alice in Wonderland 03-08-2011 10:21 AM

Alıntı:

zahiri Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 803199)
Ellerimde kitaplarrrrrrrrrrrsevinclisevincli

taze taze aldım geldim

Elif Şafak-Bit palas
John Verdon-Aklından bir sayı tut
Khaled Hosseini-Bin muhteşem güneş
Cengiz Aytmatov-Gün olur asra bedel
.....

daha niceleri:D

artık sahalara döndüm:p
herkese iyi okumalarpartysmiley

Bİt palas ı okuudm güzel :) Aklından bir sayı tut bende de sora da :)

Alice in Wonderland 03-08-2011 10:21 AM

Şu an Meleklerle yaşamak ondan sonra sıra da Aykut oğutun adını Alice in Wonderland koyduğum kitabi :)

Işıldayan Safir 09-08-2011 11:59 PM

Dün Stephenie Meyer'ın Alacakaranlık kitabını okumaya başladım ve bitirdim. Bugünde 2. kitabı olan Yeniay'ı okudum. Muhtemelen filmlerini izlemişsinizdir. Ben bir tek Alacakaranlık'ı izlemiştim. Tutulma ben de olmadığı için onu okuyamayacağım. Ama onu da kesinlikle okumak istiyorum. Bana hitap edecek daha iyi bir kitap bulabilir miydim bilmiyorum ancak uzun zamandır böyle kitaplar okumamıştım. Kesinlikle herkese tavsiye ederim. Hatta Yeniay'ı okurken neredeyse meraktan çatlayıp dayanamayıp filmini bulup izleyecektim ama zor da olsa kendimi tuttum.

disiplinlerarasıdisiplin 10-08-2011 12:02 AM

jack london - john barleycorn an itibariyle bitti :D
umberto eco foucault sarkacına başlayacagımmm :D

WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:16 PM.