Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kitap Çalışması (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kitap-calismasi/)
-   -   Elindeki Kitap (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kitap-calismasi/613802-elindeki-kitap.html)

Entel_Zebani 10-08-2011 01:41 AM

Cevap: Elindeki Kitap

REZONANS KANUNU İSTEKLERİN YÖNETİMİ
PİERRE FRANCKH
ELİPS KİTAP
Kapak Yazısı:
Eğer şu ana kadar isteklerimiz gerçekleşmediyse, en şiddetli arzularımıza ulaşamadıysa; eğer hayatımıza hiç istemediğimiz şeyler girdiyse, eğer mutsuzsak veya yenilgiye uğradıysak, bütün bunların sebebini Rezonans Kanununda bulabiliriz."

Pierre Franckh, bu kitabında Rezonans Kanununu kavrayıp onu nasıl kullanacağımızı anlamaya başladığımız anda, hayatımızdaki her şeyin mümkün olabileceğini anlatıyor. Yazar, hayatımızı kalbimizle değiştirebileceğimizin de altını çiziyor.

Düşünce gücümüzle maddeye etki edebilir miyiz?

Kim olmayı istiyorsun?

isteklerimizi hangi yolla yayıyoruz?

ideal partneri yaşamımıza çekmemizi sağlayan en uygun rezonans

alanını nasıl oluştururuz?

Rezonans alanın yazılı ve görsel izlenimlere nasıl tepki verir?

Eğer istediğimiz sonuçları elde etmeye çalışıyorsak; düşüncelerimizi, duygularımızı ve inançlarımızı gözlemleyerek yönlendirmeye başlamalıyız. Çünkü hissettiğimiz ya da düşündüğümüz her şey, bir rezonans alanı oluşturur ve biz isteklerimizi yönetebiliriz.

Kitap ile ilgili şunları söyleyebilirim;
Kitap kesinlikle çok akıcı,konuların yeri özenle seçilmiş,ilk bölümde rezonans ile ilgili bilgiler verilmiş.
Ama kitabın en güzel yanı ise amaca yönelik madde halinde verilen bilgilerin çoğunlukta olması...
Örneğin, ruh hali ve rezonans alanının değişimi ile ilgili
-spoiler-
*Keyfine bak.
*Sadece yapıcı edebiyatla ilgilen.
*Sadece cesaret veren filmleri seyret.
*Sadece sana heyecan veren müzikleri dinle.
*Sadece hoşlandığın insanlarla görüş
*Sevgi yüklü mektuplar yaz
*Düşüncelerini yazıya dökerek bir günlük tut.
-spoiler-
gibi çok sayıda madde var bu kitabı çok ilgi çekici hale getirmiş. blook

bigokyanus 15-08-2011 05:11 PM

http://www.kitapambari.com/ambar/ima...6051130408.jpg

Ömrüm boyunca kaç kitap okudum bilmiyorum, lakin 'Aşkın Gözyaşları'nı okuduktan sonra anladım ki, meğerse ben hiç kitap okumamışım ve kara cahilmişim, "Şems ve Mevlana" hakkında... Teşekkürler Sinan hocam...
Murat Göğebakan
En mahrem bir gecenin, en matemli anında akıyordu gözyaşları. Sırların habercileri, hızına yetişemiyordu gözyaşlarının. Çok konuştuk, biraz da susalım. Susalım ve ağlaşalım. Aşkın Gözyaşları sağanağında, yitik cennetimize yol bulalım. "5 Aralık 1273; Mevlâna gördüğü rüya ile kan ter içinde uyanır. Şemsin seneler önce kaldığı odaya girer. Taş duvarlar, tahta sedir, acem kilimi, odada her ne varsa hepsi Şems kokmaktadır. Bakışları duvarda gezinir. Senelerdir, hiçbir şeyin asılı olmadığı duvarda, bir levhayı fark eder. Okur yazıyı, kopar çığlık, atar kendini avluya. Karla kaplı taş zemine, yüzüstü düşüp bayılmıştır."

( Arka kapak )

MarEspEraNZa 15-08-2011 06:11 PM

Bir sabah, yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınızı düşünerek uyandınız. Bir saat sonra, onunla sokakta karşılaştınız. Sizce bu sadece bir tesadüf mü, yoksa çok daha farklı bir anlamı olabilir mi? Siz hiç Loto da büyük ikramiyeyi kazanmadınız. Ama birileri kazanıyor. Hem de sürekli! Onlar sizden daha mı şanslılar?

Şans nedir gerçekten? İçinizde bütün parayı kırmızıya yatırmanız gerektiğini söyleyen bir his var. Bu his bir öngörü müdür? Yoksa daha fazlası mı?

Yolda gidiyorsunuz. Kafanızı çevirip yandaki küçük parkta baktınız ve bir anda bu anı daha önce de yaşamış olduğunuzu hissettiniz. Evet, Deja Vu. Sizce nedir Deja Vu; Geçmiş mi, rüya mi yoksa geleceği mi görüyorsunuz? Eğer siz de kontrolün kimde olduğunu merak ediyorsanız, OlasılıkSız tam size göre bir roman..

Kitap ve ben ayrı diyarlardaydık. Okumaya karar verdim biran ve işte y789
Arka Kapak yazısı ve şu cümle çekti beni;

" Bitirmek için yarını, başkasına anlatmak için bitirmeyi beklemeyeceksiniz"

.

YESHAPPY 15-08-2011 07:58 PM

"Firarperest" bana hitap etmedi.
"İskender" Roman sevenler için güze bir kitap,(ben roman sevmem) beğendim bende;ama o kadar işte... hiç biri "Aşk" ın yerini tutamadı.

Aykut Oğut'un kitabındakileri yazıp uygulamam, kendime soru üstüne soru sormam ve cevaplarımı bulmam lazım :) Eğlenceli anlatımını sevdim.

sarıgül 16-08-2011 09:46 AM

Evet bencede etkili edğişik bir kitap serisi,
Hiç tarzım değil demiştim ama şu an şafak vaktini okuyorum
ve herkese tavsiye ediyorum
değişik gerçekten

bigokyanus 19-08-2011 12:15 PM

http://www.indigodergisi.com/57/su_u...he_water_2.jpg

İnsanların taş üzerine kazıdıkları yüzyıllık yazılar, Allah için su üstüne yazılmış yazı gibidir. Bu kitap, yazarının Sûfîlik yolunda yaşadığı serüvenin akıcı fakat derinlikli bir anlatımıdır. Yazar, bu serüvenini, bir müslüman olarak Sûfîlikle ilk karşılaşmasından başlatıp, Şeyhinin rehberliğinde geçirdiği uzun yıllardan sonra eriştiği dervişliğe ve ötesine kadar götürüyor.

Muhyiddin Şekûr, sık sık heyecan verici bir tona ulaşan ve hemen her yerinde Sûfî geleneğin hikmetinin yankılandığı eğlenceli bir üslupla sizi de içine çeken bir serüveni anlatıyor.

YESHAPPY 23-08-2011 08:08 PM

Bunu(olasılıksız) bende çok okumayı istiyorum;ama başka kitaplarda gözüm olduğu için şu an aklımın bi köşesinde duruyo sadece. Kitap gerçekten arkasında yazan cümleler kadar ilgi çekici mi? Ne düşünüyosun ikiesitbir?

YESHAPPY 23-08-2011 08:09 PM

İçindeki Devi Uyandır, Sınırsız güç ve Hayat değiştiren 101 öyküyü aldım okuyalım bakalım

kuzeygüney 23-08-2011 11:13 PM

Niyetleri gerçekleştirmek - Lynne MCTAGGART
"Düşünceleri ve niyetleri gerçekleştirmenin bilimsel yolları"

Almış okumamıştım. Açığa çıkardım. Başlayacağım. Okuyan varsa yorum alabilirim arkadaşlar

nurbanu25 24-08-2011 01:14 AM

masaru emoto-suyun gizli mesajı
don miguel ruiz-dört anlaşma
shamanic özşem hanım önermişti.suyun gizli mesajını daha okumadım.ama 4 anlamşa gerçekten faydalı bir kitap...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:13 AM.