Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Eğitim Öğretim Sınavlar Klubü > Yabancı Dil Klubü ve Ritmotrans(Öğreni Fark Yaratın) > İngilizce Odası

Uyarılar

İngilizce Odası İngilzce Odası

İngilizce Hakkında ki Sorularınız:)!!!!!!!

Yabancı Dil Klubü ve Ritmotrans(Öğreni Fark Yaratın) ve İngilizce Odası İngilizce Hakkında ki Sorularınız:)!!!!!!! Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Merhaba arkadaşlar,ingilizce öğrenen ya da öğrenmeyi isteyen arkadaşlar buyrun kafanıza takılan yada anlamadınız konu yapı vs. ne varsa sorun ben ve diğer ingilizce bilgisi olan arkadaşlar cevaplıyalım fakat soru sorulmasa dahi bu günden itibaren hergün bişeyler anlatmak istiyorum sizlere super ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var İngilizce Odası telkin cd indir izle İstanbul İngilizce Odası nerededir kimdir İngilizce Odası çekirdek inanç temizliği İzmir bursa İngilizce Odası hipnoz İngilizce Odası olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi İngilizce Odası hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 İngilizce Odası kuantum düşünce kitap haberi

İngilizce Hakkında ki Sorularınız:)!!!!!!!

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 16-07-2008, 01:27 AM   #1 (permalink)
CeM
Çevirmen

CeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 424
421 Mesajinıza toplam 2,289 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
CeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura about
Standart İngilizce Hakkında ki Sorularınız:)!!!!!!!

Merhaba arkadaşlar,ingilizce öğrenen ya da öğrenmeyi isteyen arkadaşlar buyrun kafanıza takılan yada anlamadınız konu yapı vs. ne varsa sorun ben ve diğer ingilizce bilgisi olan arkadaşlar cevaplıyalım fakat soru sorulmasa dahi bu günden itibaren hergün bişeyler anlatmak istiyorum sizlere super
-mesela ben lise bir de İngilizce'ye merak sarmaya başlamıştım ve öğretmenime sürekli sormaktan çekindiğim ve zamanında çok merak etmiş olduğum "the" edatını anlatayım......(bu arada hergün 3 kelime yazayım bunları ezberliyelim böylece bir yılda 1095 kelime yapar

herneyse ilk olarak günün kelimelerini paylaşıp anlatıma geçeyim
kelimeler;
Cheer:tezahurat etmek........The children were CHEERING for us.
Clap:arkışlamak...................I clapped my favorite singer after the song.
tease(to):takılmak...............everyone teased to us.

lesson one:(sıkmadan basit bi şekilde anlatmaya çalışıcam kendimi öğretmen gibi hissettim)

Evet arkadaşlar the bir nesneyi,olguyu,vs. belirtmek istediğimiz zaman kullanırız.Örneğin
door(kapı) dediğimizde karşımızdaki kapı dediğimizi anlar fakat hangi kapı?
sadece door dersek genel anlamda kapı demiş oluruz fakat örneğin bi odadayız ve odanın kapısını ima etmeye çalışıcaz,o zaman the door dersek karşımız daki odanın kapısını ima ettğimizi anlar(örnek olarak oda dedim)

şimdi ki örnekte çok daha rahat anlıcaksınız super arkaşlar;
""can you open door"" dersek;kapı açabilirmisin olur ama
""can you open THE door"" dersek;kapıyı açabilirmisin olur wave bu örnekle zannediyorum ki anladınız
bi de şunu vereyim
did you see bird ; kuş gördünmü
did you see THE bird ;kuşu gördünmü olur zannediyorum ki anladınız...

not:the sadece isimlerde değil,fiillerde,zamirlerde,çoğullarda vs. kullanabilrsiniz önemli olan bir şeyi(ya da grubu)belirtmek istiyor olmanız

aramızda anlamıyanlarda olabilir,çok basit gelen de olabilir ama dediğim gibi her konu ile ilgili sorularınızı buyrun sorun cevaplıyalım hep birlikte.(not gidgide konular zorlaşacaktır )
herkese sagılar sevgiler.................

yarın ki konu yani mesajı yazdığım zaman dilimine göre bugünkü konu; a ve an arasında ki fark super

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

ÖNYARGILARI YIKMAK ATOMU PARÇALAMAKTAN DAHA DA ZORDUR - PROF.DR ALBERT EINSTEIN
CeM isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-07-2008, 01:26 PM   #2 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 1
80 Mesajinıza toplam 343 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
mavifirca is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: İngilizce Hakkında ki Sorularınız:)!!!!!!!

merhaba cem,
Benim sorum söyle; to get fiili, cok farkli yerlerde cok farkli anlamlarda karsimiza cikiyor. Bu fiilin kullanimi hakkinda bilmemiz gereken bir püf noktasi var mi yoksa kullanimlari oldugu gibi ezberlemek mi lazim?
mavifirca isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-07-2008, 01:53 PM   #3 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute

harikasın cem cim..

bu güzel öğretme isteğinden dolayı seni tebrik ediyorum..

çokta güzel ve yalın bir dille anlatmışsın.. sağol canım..

bende ufak bir soru sorayım..

c harfini okurken neye göre s veya k olarak telaffuz ediyoruz.. dusun

yani..
candy..
cirkus ..

teşekkürler..

Alt 16-07-2008, 01:58 PM   #4 (permalink)
Pınar Akgüç

pakguc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 20
176 Mesajinıza toplam 519 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
pakguc isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.

her yerden öğrenmem için bişeyler çıkıyor 96 96
pakguc isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-07-2008, 02:05 PM   #5 (permalink)
CeM
Çevirmen

421 Mesajinıza toplam 2,289 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
CeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura aboutCeM has a spectacular aura about

Alıntı:
mavifirca Nickli Üyeden Alıntı
merhaba cem,
Benim sorum söyle; to get fiili, cok farkli yerlerde cok farkli anlamlarda karsimiza cikiyor. Bu fiilin kullanimi hakkinda bilmemiz gereken bir püf noktasi var mi yoksa kullanimlari oldugu gibi ezberlemek mi lazim?
Merhaba mavifirka "to get" fiili aslında İngilizce'de joker fiil olarak adlandırılıyor ve özellikle yapıları unuttuğumuz zaman get i kullanabilirz örneğin get an axam(take an exam yerine),get home(arrive at home yerine) gibi örnekler çoğaltılabilir....seninde dediğin gibi çok farklı yerlerde çok farklı biçimlerde karşımıza çıkmasının nedeni az önce söylediğim gibi joker fiil olmasından dolayıdır,mesela benim lise öğretmenim eğer sınavda sıkışırsanız yapıyı unutrsanız get kullanın demişti super ve zannediyorumki get'in 30 tane anlamı var otalma olarak 44 yani son olarak ta şunu belirteyim get in kullanımı için püf bi nokta bulunmamakta dır,zannediyotum ki anladın ama bir iki örnek vereyim daha iyi anlarsın super

get:elde etmek anlamındadır(temel anlamı)fakat almak anlamına da gelebilir(take gibi)

ama şimdiki örnekte göreceğin gibi tamamen bu anlamlardan bağısız olarak ta kullanabiliryoruz
to go for a walk(yürüyüşe çıkmak) mesela go yu unuttun diyelim o zaman şöyle kullanabilirsin I want to get a walk super
I got an actor for the movie(film için bi oyuncu ayarladım)
I got some food(biraz yiyecek aldım)I buy some food yerine geti kullandık
I have got abroad(yurt dışına çıktım)I have been to abroad yerine
mesela wet ıslak demek fakat ıslanmak nedemek bilmiyosun o zaman get wet şeklinde kullanabilirsin :)
ya da dry kuru demek I got dry(kurulandım)

Gördüğün gibi kullanımı çok geniş ama en temel madde get fillinin joker niteliğinde olmasıdır,yani anlam olarak çok farklı yerlerde görmüş olman seni şaşırtmasın super umarım doğru anlamışım sorunu(eğer başka bişey sorduysan lütfen söyle)ve biraz olsun anlatabildiysem ne mutlu son son bi örnek daha aklıma geldi onda da vereyim
recover iyileşmek fakat ben sürekli şunu kullanırım (recover yerine) get well

sorularınızı bekliyorum arkadaşlar...............

Alt 16-07-2008, 02:33 PM   #6 (permalink)
CeM
Çevirmen

Alıntı:
**shamanic** Nickli Üyeden Alıntı
harikasın cem cim..

bu güzel öğretme isteğinden dolayı seni tebrik ediyorum..

çokta güzel ve yalın bir dille anlatmışsın.. sağol canım..

bende ufak bir soru sorayım..

c harfini okurken neye göre s veya k olarak telaffuz ediyoruz.. dusun

yani..
candy..
cirkus ..

teşekkürler..

Çok teşekkür ederim düşüncelerin için shamanic sorunuza gelince aslında bu çok geniş bi konu,yani ingiliz alfabesi daha doğrusu dili bildiğimiz gibi fonetik bir dil ve malesef alfabe dışında bi de fonotik alfabe var ki gerçekten biraz zorluyo bizi eğer fonetik eğitimi almamışsak(ben gerçekten çok zorlanmıştım)herneyse ben elimden geldiğince değinmeye çalışayım super

"C" harfi aslında 3 şekilde telafuz edilir örnek city(sity),carton(kartın)ve channel(çennıl) gibi super
-Eğer c den sonra "e" ve "i" ünlüleri gelirse s şeklinde okunur.örnek circus(meydan:sirkus),civilization(uygarlık:sivıla yzeyşın)

-Eğer c den sonra gelecek olan harf "a","o" ve" u"(sert ünlüler)ise ya da herhangi bir ünsüz harf ise k şeklinde telafuz edilir (örnek:candy:kendy) super

ve son olarak sorunda yer almasa da ç şeklinde okunanını da belirteyim;bu da çok basit h harfi kendisinden önceki harfleri sertlerştiri haliyle c yi h ile kullnırsak(ch) ç olarak telafuz ederiz wave

Evet arkadaşlar İngilizcede fonetik alfabe biraz karışık gibi gözüküyo ama pratikle(kuralları öğrenerek)rahat bi şekilde öğrenebiliriz,Ben bi öğretmen değilim ama umarım açıklayıcı olmuştur

Alt 16-07-2008, 02:40 PM   #7 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 1
80 Mesajinıza toplam 343 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
mavifirca is an unknown quantity at this point

tesekkürler Cem,
Aciklaman oldukca yeterli ve anlasilir, uzun zamandir kafami kurcaliyordu, böylelikle bir engeli daha asmis oldum. Kafama takilanlar oldukca seni rahatsiz ederim
mavifirca isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-07-2008, 02:41 PM   #8 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute

harikasın ..

teşekkürler..
Alt 16-07-2008, 02:46 PM   #9 (permalink)
CeM
Çevirmen

Alıntı:
**shamanic** Nickli Üyeden Alıntı
harikasın ..

teşekkürler..
Ne demek her zaman

Alt 16-07-2008, 02:50 PM   #10 (permalink)
CeM
Çevirmen

Alıntı:
mavifirca Nickli Üyeden Alıntı
tesekkürler Cem,
Aciklaman oldukca yeterli ve anlasilir, uzun zamandir kafami kurcaliyordu, böylelikle bir engeli daha asmis oldum. Kafama takilanlar oldukca seni rahatsiz ederim
Ne demek rica ederim lütfen tekrar tekrar sorun anlamzsanız,çekinmeyin yani ben hiç soramazdım ingilizce öğretmenlerime o yüzden içinde kalmış

Bookmarks