Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Hedefler Makaleler (http://www.hayatimdegisti.com/forum/hedefler-makaleler/)
-   -   "Şu anda neredeyim ve nerede olmak istiyorum? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/hedefler-makaleler/3858-quotsu-anda-neredeyim-ve-nerede-olmak-istiyorum.html)

izmirli035 24-03-2008 07:00 PM

Ynt: "Şu anda neredeyim ve nerede olmak istiyorum?

herkese merhabalar,

oncelikle sinavi olanlara simdiden basarilar ve de zihin açikligi diliyorum, bir ogretmen olarak herkes okusun ve de kariyerine kariyer katsin istiyorum, ama bireysel olarak degil toplumsal olarak buna hepimizin ihtiyaci var diyorum ...
merto bey sizi de tebrik ediyorum basarinizdan ve de boyle bir konu açtiginizdan dolayi!! alk78
bende bir hedef manyagi olarak hep hedefler belirlerim ve de çogunu yerine getirmisimdir. mesela ogretmen olmayi , yurtdisinda gorevli olmayi , ev satin almayi hepsini hedef olarak belirledim ve de sirasiyla gerçeklesti.simdi onumdeki 3-5 yila ise evlenip çocuk sahibi olmayi hedefliyorum ama araya da bi seyler katmak istiyorum. iste tam su andan itibaren o 3 yila kadar herhangi net bir hedefim yok ve bu durum beni fena halde uzuyor. hemen yeni hedefler bulmaliyim. o zaman hazir yeri gelmisken hedefimi belirleyeyim:

"onumdeki temmuz ayina kadar(3 ay) bana teklif edilen yurtdisi temsilciligi isine odaklanip basariyla oturtmam ve de maasim kadar bir yan gelirle, hem ekonomime katkida bulunmayi hemde fransizcami unutmamayi istiyorum!(ustelik çevrem degenisemis oluyor)

ben boyle bir hedef belirledim bakalim.
ayrica sunu da soylemek istiyorum, hayatimda bir hedef olmadigi zaman kendimi boslukta gibi hissediyorum, sanki zaman bosuna geçiyor gibi geliyor bana, zaman takintisi var bende; her zaman zamani en iyi sekilde degerlendirmeliyim, bu benim için çok onemli!!
oh be bunlari da yazinca epey rahatladim nicedir bahsetmemistim kimseye!!

hadi herkese iyi gunler

Merto 24-03-2008 07:07 PM

Eeeee sınavcılar nasıl gidiyor çalışmalar, 6 Nisana pek kalmadı....
Neler yaptınız bakalım? Nasıl bir yol izliyorsunuz çalışmak için?

Başarılar dilerim hepinize.... Başarmak için herşey sizde var unutmayın arkadaşlar..

Sevgiler.

duru79 24-03-2008 07:07 PM

zmirli merhaba uzun zamandır seni görmüyordum ya da ders çalıştığım için denk gelmedim 4897
sınav için başarı dilemişsin çok teşekkür ederim.Senin gibi hedeflerini gerçekleştiren insanlara bayılıyorum.(maaşallah demeyi ihmal etmiyorum ttli3)İnşallah hayırlısıyla evlenip anne olursun.Ben bunun olucağına yürkten inanıyorum.Kendine çok iyi bak.sevgiler... kiss3
Alıntı:

izmirli Nickli Üyeden Alıntı
herkese merhabalar,

oncelikle sinavi olanlara simdiden basarilar ve de zihin açikligi diliyorum, bir ogretmen olarak herkes okusun ve de kariyerine kariyer katsin istiyorum, ama bireysel olarak degil toplumsal olarak buna hepimizin ihtiyaci var diyorum ...
merto bey sizi de tebrik ediyorum basarinizdan ve de boyle bir konu açtiginizdan dolayi!! alk78
bende bir hedef manyagi olarak hep hedefler belirlerim ve de çogunu yerine getirmisimdir. mesela ogretmen olmayi , yurtdisinda gorevli olmayi , ev satin almayi hepsini hedef olarak belirledim ve de sirasiyla gerçeklesti.simdi onumdeki 3-5 yila ise evlenip çocuk sahibi olmayi hedefliyorum ama araya da bi seyler katmak istiyorum. iste tam su andan itibaren o 3 yila kadar herhangi net bir hedefim yok ve bu durum beni fena halde uzuyor. hemen yeni hedefler bulmaliyim. o zaman hazir yeri gelmisken hedefimi belirleyeyim:

"onumdeki temmuz ayina kadar(3 ay) bana teklif edilen yurtdisi temsilciligi isine odaklanip basariyla oturtmam ve de maasim kadar bir yan gelirle, hem ekonomime katkida bulunmayi hemde fransizcami unutmamayi istiyorum!(ustelik çevrem degenisemis oluyor)

ben boyle bir hedef belirledim bakalim.
ayrica sunu da soylemek istiyorum, hayatimda bir hedef olmadigi zaman kendimi boslukta gibi hissediyorum, sanki zaman bosuna geçiyor gibi geliyor bana, zaman takintisi var bende; her zaman zamani en iyi sekilde degerlendirmeliyim, bu benim için çok onemli!!
oh be bunlari da yazinca epey rahatladim nicedir bahsetmemistim kimseye!!

hadi herkese iyi gunler

duru79 24-03-2008 07:30 PM

Merto çalışıyoruz terli345 ben kendi adıma pek stress yapmamay çalışıyorum.Zaten hep sınavlarımın iyi geçtiğini,oh be çok kolay sorular dediğimi ve diplomayı aldığımı imgeliyorum.
Sabah erken ders çalışmaya çalışıyorum ttli3 45 dakika çalışıyorum sonra mola veriyorum.Burdan sınva girecek herkese başarılar diliyorum.
Sana da merto güzel dileğin için teşekkür ederim smiliyface
Alıntı:

Merto Nickli Üyeden Alıntı
Eeeee sınavcılar nasıl gidiyor çalışmalar, 6 Nisana pek kalmadı....
Neler yaptınız bakalım? Nasıl bir yol izliyorsunuz çalışmak için?

Başarılar dilerim hepinize.... Başarmak için herşey sizde var unutmayın arkadaşlar..

Sevgiler.

Merto 24-03-2008 08:19 PM

Bu harika duru79, ne kadar güzel hedefine bağlı bir program yapıp eyleme geçmişsin..
Eminim bu eylemlerin karşılığını en iyi şekilde alacaksın....
Bu şekilde kesin bir program belirleyip, ona sadık kalarak ilerlemek başarı ve verimi artırıyor...

Yolunuz açık olsun arkadaşlar....

duru79 24-03-2008 08:57 PM

Sevgili merto her isteğimiz için zaman koyabilirmiyiz?Mesela diyelim 8 kilo fazlalığımız var ve ben temmuz ayında 60 kilo olucam diyebilirmiyiz?Bu arada bu hedefinize ulaşabldiniz mi?
Alıntı:

Merto Nickli Üyeden Alıntı
http://img162.imageshack.us/img162/3863/hidetaggdb7.png
Hayaller hedeflere dönüşmedikçe her zaman hayal olarak kalırlar......

Evet arkadaşlar hemen hepimiz kişisel gelişimimize katkı sağlamak ve gelişmek hatta değişmek için buradayız...
Hepimizin yapmak istedikleri var, yaşamak istediğimiz hayatlar var yani hedeflerimiz var...
Yanısıra hayallerimizde var, hemde çok güzel hayaller ve bizi motive eden hayaller....
Bu hayaller şimdilik çok uzakta görünse bile bazen içimizden bir ses ona ulaşmak için şansımız olduğunu ve
devam etmemiz gerektiğini söylüyor, ve doğruda söylüyor....
Çünkü şu andaki küçük hedeflerimiz bizi bu hayallere taşıyacak, bu hedeflerle somut sonuçlar alacağız...

Bu başlık altında kendimize küçük hedefler koyalım, ulaşmak için birbirimizi destekleyelim,
güçlü yanlarımıza odaklanalım..

Ve bu hedefler için attığımız küçük adımları paylaşalım, birlikte kutlayalım...

Örneğin benimki;
" Mart ayının sonuna kadar ...... konusundaki eğitimimi bitirip insanlara faydalı olmak
ve bu işten aylık en az 3000 ytl kazanmak istiyorum..."
bu nihai hedefe doğru ilk hedefim : Eğitimleri kaçırmadan bol egzersiz yapmak....

Düşünmek bile heyecanlandırıyor.... wave

Bu hedefler herşey olabilir yeterki kendinize göre;
1. Net olmalı ( ......... konusundaki eğitimimi bitirip insanlara faydalı olmak ....)
2. Gerçekleştirilebilir olmalı (...örnekleri var çevremde bunu başarmış....)
3. Ölçülebilir olmalı (...aylık en az 3000 ytl ...)
4. Zamanla ayarlı olmalı (...Mart ayının sonuna kadar ...)
5. Vizyonunuza uygun olmalı (...bence bana uygun, hayat tarzıma beklentilerime, hayallerime uyumlu :...)

Evet sıradaki cesur ve hedefleri olan arkadaşlar lütfen..... :)

Merto 24-03-2008 09:49 PM

Sevgili duru her hedefimiz için zaman koyabiliriz, bunun için kriter sadece gerçekleştirilebilir olması yada sizin geçmiş deneyimlerinizde böyle bir durumun olması- sizin örneğinizden yola çıkılırsa 3- 3,5 ay içinde 8 kilo vermek- yada bunu yapan genel bir kitle olması.....
Tarih koymanın nedeni aslında hedefi ölçülebilir kılmanın ve sizin kişilik vizyonunuzla uygunluğunun test edilmesidir... Tarih koyduğunuzda sizin için gerçekleştirilebilir olup olmadığını yada bunun gerçekten sizin hedefinizmi yoksa size dayatılan bir hedefmi olduğunu sorgulayacak sorular sorma ihtiyacı içine girersiniz..

Bu kadar sürede bu kadar kilo vermem mantıklımı?
Bunu gerçekten istiyormuyum?
Bunun altında yatan başka neler olabilir?
türünde sorularla kendinize daha gerçekçi ve vizyoner hedefler koyabilirsiniz...
Ben böyle sorgulamalardan sonra ne 8 i 10 kilo bile verebilirim diyen çok kişiye rastladım..
yada ne %60 ı % 75 artış olmalı diyenleri...

Bu arada benim hedefim olan Mart ayına kadar eğitimini bitirme ve bol pratik yapma hedefim tamam şu anda... Hatta buna giden adımları belirlerken ve eylemleri gerçekleştirirken odaklanmam dahada arttı ve beklediğimin dışında hediyelerde aldım evrenden, birçok yeni dost, kariyerde aşamalar, yeni ufuklar, mutluluk ve extra huzur......

Bu süreçte en büyük destekçim eşime minnet borçluyum tabiii.. En önemli şeylerden biride sizi yargısız destekleyecek bir kişi...

Sevgiler...

izmirli035 24-03-2008 10:57 PM

evet
bayagidir yoktum ortalarda, master tezimle ugrasiyordum. pek vaktim yoktu.
duru79 iyi anneli dileklerin için tesekkur ederim. anne olma yasimi çoktan geçtim ama hiç de pisman degilim, eger hemen anne olsaydim su anki kattettigim yolun 10 da1 ini gidemezdim!!
sanirim tezimi birakicam çunku hocam sevkimi kirdi, ve simdi de bol vaktim var( yani daha tam birakmis degilim ama oyle bir niyetim var)
kaç tane universite bitirdim, tonlarca kitap okudum ama nereye kadar artik bunaliyorum, biraz da hayatimi yasamak istiyorum açikçasi
simdiki yenihedefim su yeni isime konsantre olmak, ve ekonomimi buyutmek!!! ayrica vermem gereken bir 10 kilo var onlari da bir an once versem iyi olacak atta harika olacak!!!

herkesin hedeflerine ulasmasi dilegiyle!!

Bruno_Corin 24-03-2008 11:36 PM

Sevgili Merto;

Hedeflerinizin gerçekleştirilebilir olması gerekir, çevrenizde hedefinizi başarmış örnekler olmalı demişsiniz. Ama benim hedefimi çevremde, hatta Türkiye'de gerçekleştiren yok. sad456 Ama başka ülkelerde yapanlar var.

Sormak istediğim ben ilk olamaz mıyım? Bu şartlarda gerekli şeyleri kendime çekip başarabilen ilk kişi olabilir miyim ?

Hedefimi elde etmek için nasıl yanıp tutuştuğumu bilmezsiniz. Bunu ortaya çıkarmalıyım. Bunu yaşamak istiyorum rt67

hayalayaz 24-03-2008 11:52 PM

Alıntı:

Bruno_Corin Nickli Üyeden Alıntı
Sevgili Merto;

Hedeflerinizin gerçekleştirilebilir olması gerekir, çevrenizde hedefinizi başarmış örnekler olmalı demişsiniz. Ama benim hedefimi çevremde, hatta Türkiye'de gerçekleştiren yok. sad456 Ama başka ülkelerde yapanlar var.

Sormak istediğim ben ilk olamaz mıyım? Bu şartlarda gerekli şeyleri kendime çekip başarabilen ilk kişi olabilir miyim ?

Hedefimi elde etmek için nasıl yanıp tutuştuğumu bilmezsiniz. Bunu ortaya çıkarmalıyım. Bunu yaşamak istiyorum rt67

merto ne der bilmiyorum..ama ondan önce ben söyliyeyim..senin hedefini başka ülkelerde başaranlar var en azından onları örnek alabilirsin...bu gün tesla platten diye dünyada astronomik fiyatlara satılan levhaların mucidinin, örnek alabileceği kimse yoktu, ampulu icad edeninde öyle..onlar hayallerinin peşinden gittiler..senin türkiyede ilk ve tek olman harika..canının istediği her şeyi kendine çekme özgürlüğüne sahipsin..yeterki, yeterli azme ve sabıra sahip ol..( istediğinin sıkı biir eğitimden geçerek sahip olunabilecek bir başarı olduğunu düşündüğüm için sabır dedim..aman ha..otur bekle anlamında söylemedim.) sen iste..oluşması için elinden gelen her türlü eylemi gerçekleştir..bak nasıl oluyor..bizde bu şeyi tc cun-mhuriyetinde ilk başaran bizim aramızdan çıktı diye hava atalım..kendime nasıl pay çıkardım ama senin başarınla.. aa34 aa34 aa34 aa34 aa34 aa34 aa34 aa34

WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:00 PM.