Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Hedefler Makaleler (http://www.hayatimdegisti.com/forum/hedefler-makaleler/)
-   -   "Şu anda neredeyim ve nerede olmak istiyorum? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/hedefler-makaleler/3858-quotsu-anda-neredeyim-ve-nerede-olmak-istiyorum.html)

Merto 22-01-2008 04:21 PM

"Şu anda neredeyim ve nerede olmak istiyorum?

Hayaller hedeflere dönüşmedikçe her zaman hayal olarak kalırlar......

Evet arkadaşlar hemen hepimiz kişisel gelişimimize katkı sağlamak ve gelişmek hatta değişmek için buradayız...
Hepimizin yapmak istedikleri var, yaşamak istediğimiz hayatlar var yani hedeflerimiz var...
Yanısıra hayallerimizde var, hemde çok güzel hayaller ve bizi motive eden hayaller....
Bu hayaller şimdilik çok uzakta görünse bile bazen içimizden bir ses ona ulaşmak için şansımız olduğunu ve
devam etmemiz gerektiğini söylüyor, ve doğruda söylüyor....
Çünkü şu andaki küçük hedeflerimiz bizi bu hayallere taşıyacak, bu hedeflerle somut sonuçlar alacağız...

Bu başlık altında kendimize küçük hedefler koyalım, ulaşmak için birbirimizi destekleyelim,
güçlü yanlarımıza odaklanalım..

Ve bu hedefler için attığımız küçük adımları paylaşalım, birlikte kutlayalım...

Örneğin benimki;
" Mart ayının sonuna kadar ...... konusundaki eğitimimi bitirip insanlara faydalı olmak
ve bu işten aylık en az 3000 ytl kazanmak istiyorum..."
bu nihai hedefe doğru ilk hedefim : Eğitimleri kaçırmadan bol egzersiz yapmak....

Düşünmek bile heyecanlandırıyor.... wave

Bu hedefler herşey olabilir yeterki kendinize göre;
1. Net olmalı ( ......... konusundaki eğitimimi bitirip insanlara faydalı olmak ....)
2. Gerçekleştirilebilir olmalı (...örnekleri var çevremde bunu başarmış....)
3. Ölçülebilir olmalı (...aylık en az 3000 ytl ...)
4. Zamanla ayarlı olmalı (...Mart ayının sonuna kadar ...)
5. Vizyonunuza uygun olmalı (...bence bana uygun, hayat tarzıma beklentilerime, hayallerime uyumlu :...)

Evet sıradaki cesur ve hedefleri olan arkadaşlar lütfen..... :)

shamanic 22-01-2008 04:40 PM

Ynt: "Şu anda neredeyim ve nerede olmak istiyorum?

temmuz 2008 e kadar ingilizce konusunda kendimi geliştirip..
net bir şekilde konuşabiliyor.. anlayabiliyor ve yazabiliyor durumda olacağım.. olmalıyım.. oldum ... (Allah ım kabul et.. b456 amin bilinçaltım kabul et.. sevincli )

Merto 23-01-2008 11:56 AM

Şimdi bu güzel hedefle shamanic birşeyleri harakete geçirmiş oluyor....
Kendimize bu aşamada şöyle sorabiliriz;
Bu hedefe ulaşabilmem için şu an neler yapmalıyım?
Bu becerimin önünde duran engeller nelerdir?

Bunlar ve çözüm odaklı bazı sorular bizi hedefe daha rahat taşıyacak eylemlerde bulunmamızı sağlar...

defduru 23-01-2008 12:06 PM

eylül ayına kadar kendi iş yerimi açmak istiyorum.
Küçüçük bir cafe kendi yaptığım kekleri, kurabiyeleri satabileceğim.
Nezih ve sade bir cafe......

Merto 23-01-2008 01:30 PM

Alıntı:

defduru Nickli Üyeden Alıntı
eylül ayına kadar kendi iş yerimi açmak istiyorum.
Küçüçük bir cafe kendi yaptığım kekleri, kurabiyeleri satabileceğim.
Nezih ve sade bir cafe......

Canım kaç para kazanmak istiyorsun onuda yaazzzz....

Peki bu hedef, ulaştığını düşündüğün anda seni ne kadar heyecanlandırıyor?
Kendini nerde ve ne yaparken hayal ediyorsun?
Bunu nasıl gerçekleştirebilirsin sence?

defduru 23-01-2008 01:44 PM

Aslında para kısmını hiç düşünmedim. Aslına bakarsan hayatım boyunca parayla işim olmadı. Para gelir ve harcanır bana göre hemde biran önce girlhaha
madem belirlemem gerekiyor aylık (senden kopya çekeyim ) 3000 ytl olsun.
Kendimi orada düşününce heyecanla birlikte bir korku hissediyorum.
Cafenin mutfağında kurabiye yaparken hayal ediyorum b456
Nasıl gerçekleştirebilirim işte onu bilmiyorum. Şuanda sadece istiyorum. Belki eşimin desteğiyle kiss3

Merto 23-01-2008 02:02 PM

Nasıl olacağına dair bir şey bulamıyorsak içimizde;
Yeni sorular var :)
blook
Bunu yapan bildiğin örnekler varmı?
Bunu yapmak için atmak isteyeceğin ilk adım nedir sence? blissy
Kimlerden nasıl destek alabilirsin? 12389

Eminim eşin sana bu desteği seve seve verecektir ark5

smiliyface

defduru 23-01-2008 02:21 PM

Pek bi soru cevap oldu inşallah diğerleri sıkılmazlar smiliyface
Bir tanıdığım bu işe kalkışmıştı. İşleride yerinde gidiyordu. Fakat bir süre sonra bana göre değilmiş deyip bıraktı. Ki o da en büyük hayalim diye bahsederdi
bu cafe işinden. Belki benimde en büyük hayalim değildir diye bir korku duyuyorum.
Mesela anne olmayı isterken hiç böyle bir korkum yoktu kendimden emindim.
İlk adım belki oturduğum çevreyi değiştirmek...
Maddi olarak bilemiyorum ama dostlarımdan manevi destek isterim.
Eşimin desteğinden sonuna kadar eminim zaten ..... Başka kim var ki

Merto 23-01-2008 02:29 PM

evet bakın arkadaşlar ne güzel ilerliyor hedefler,
Yokmu hiç başka hedeflerinden bahsetmek isteyen kimse?

Hadi amaa vardır herkezin hayalleri, hedefleri, yapmak isteyipte yapamadıkları....

defduru 24-01-2008 02:20 PM

Sevgili Merto;
Dünki yazışmalardan sonra akşam bütün cesaretimi toplayıp artık senin desteğinlemi yoksa telkinlerin gücüylemi bilemiyorum. kiss3
Bu konuyu eşime açtım. 12389
O kadar iyi karşıladıki anlatamam. Sana ve bu siteye teşekkür ederim.
Bu konu üzerinde eşimle uzun bir konuşma yaptık ve yapmak istediklerimi paylaştım o da bana bu konuyu geliştirmemi ve neler yapabiliriz bir bakalım dedi.
Galiba isteklerime ulaşacağım.... girlhaha
Bizkez daha çok ama çok teşekkür ederim. k8908

empati72 25-02-2008 10:56 PM

Bir amacım var ama bunun gerçekleşmesi sadece bana bağlı değil. O zaman nasıl bir hayal kurmam ve bunu cümlelere dökmem gerekiyorki dusun

Merto 26-02-2008 01:27 AM

Öncelikle amaç değil hedef gerekir......
Amaçlar hedefleşmeli ki işleyebilsinler....
Hayal kurmayıp hedef belirlemek gerekli ve ona giden bir plan....

Sana bağlı değil derken nasıl biraz açabilirsen yardımcı olabilirim sana...

Ama bu ilişki konusuysa örneğin, şu bana hayran olsun falan gibi o zaman olmaz...
Kendimize ve yeteneklerimize odaklanmalıyız.... İhtiyacın olan herşey zaten içinde...

shamanic 26-02-2008 01:35 AM

evet bende tam olarak anlayamadım empati.. dusun

yinede anladığım kadarı üzerinden yorumlamaya çalışayım.. ttli3

hedeflerin net olmalı ama sınır koymamalısın..
mesela benim hedefimde ingilizcemi geliştirmek var..
ama bunun için sınır koymuyorum.. şöyle ki ..
illa şu kişiden şu adresten şu metodla ingilizce öğrenmeliyim diyerek sınır belirlemiyorum..

kendim için en hayırlı ve en mükemmel şekilde ingilizce öğrenmeyi diliyorum..
ve bunun gerçekleşmesi için kendime süre veriyorum..
bunun gibi sende hedeflerin ile ilgili sınırlandırmalar yapma..
bu her konuda böyle.. aşktada iştede.. b456

evrenin hazinesi sınırsızdır.. bize neyin nereden ne şekilde geleceği konusunda kısıtlamalar yaparak
geriye kalan yüzlerce seçeneği bertaraf etmeyelim.. wave

sevgiler..

empati72 27-02-2008 02:38 AM

Teşekkür ederim shamanic ve Merto . Evet sanırım benim sorunum bu hedeflerimi net olarak ortaya koyamamak 88a. Hedeflerimi belirlemem ve net olarak ortaya koymam lazım. Zaten belirlediğim bir hedeften başlasam kolayamı kaçmış olurum. utananadam. Evet sitedeki mp3 leri düzenli olarak dinlemekle başlıyacağım. smiliyface

gökhanavcı 12-03-2008 11:45 AM

alk78 bguün martın 12 si nisanın 6 sında sınavım var ve ben derse hiç bakmadım bugünden itibaren çalışmaya başlayacağım çoğu insan açıköğretim zor diyo ama ben başaracağım neden mi bana yakışan bu ben zirveye oynayacağımm 6 nisana kadar bütün konuları çalışacağım, ve sınavım harika geçecek şimdilik ilk hedefim bu bundan sonra uzun hedefler gözükecek çünkü zirveye çıktığımız zaman daha büyük zirveleri görürüz bana yakışanı yapmam gerek ben doğanın harikasıyım smiliyface

gunesim 12-03-2008 11:53 AM

peterpan seninle aynı durumdayım. nisanın 6 sında sınav ama bende hiç çalışmadım. vede zamanım yok. ben sorulara çalışacam artık. başka yapacak bişeyim yok. sen nasıl çalışmayı düşünüyorsun

hayalayaz 12-03-2008 12:17 PM

ikinizde başarırsınız ..gayet sakin bir şekilde hazırlanın..nisanın 6 sına sizin sınav zamanınıza enerji gönderiyorum..hani heyecanlanırsanız diye, kabul edin..daha çok sınavlar olacak..bu sınavı hayatınızın dönüm noktasıymış gibi düşünmeyin..allah yardımcınız olsun..

gunesim 12-03-2008 12:20 PM

hayal ablacım çok teşekkür ederim.

melekelif 12-03-2008 03:03 PM

Benimde aöf sınavım var. çalışıyorum aslında çalışmaya çalışıyorum. aslında çalışmıyoruum. Ben niye azimli biri olamıyorum. akşam 9 da evde oluyorum. kızımla oynuyorum.maşallah o 11 de yatıyor. ondan sonrada bende uyuyom. hergün diyom şöyle güzel bi saat 2 ye 3 e kadar çalışam biraz azmedeyim yoook yok. hele pazar günleri şu ev işini yapam bu ev işini yapam. yook yok benden olmaz. diyorum.inşallah bu düşüncem değişir.

gökhanavcı 13-03-2008 12:11 AM

alk78 melekelif ve güneş bu alkış ikinizide banaada wave ben kafaya taktım valla tam tamına 21 gün var başarmak için çok uzun bi gün arkadaşlar hemen karamsarlığa kapılmayalım başarırız ya azönce kitabı açtım içim karardı muhasebeyi filan görünce ama dedim ki içimden ben istersemdünya yerinden oynar ne var bunda bunuda yazan insan sınav korsun benden başaracağım kendime verdim gazı başaracam BAŞARACAĞIZ HEP BİRLİKTE smiliyface

izmirli035 24-03-2008 07:00 PM

herkese merhabalar,

oncelikle sinavi olanlara simdiden basarilar ve de zihin açikligi diliyorum, bir ogretmen olarak herkes okusun ve de kariyerine kariyer katsin istiyorum, ama bireysel olarak degil toplumsal olarak buna hepimizin ihtiyaci var diyorum ...
merto bey sizi de tebrik ediyorum basarinizdan ve de boyle bir konu açtiginizdan dolayi!! alk78
bende bir hedef manyagi olarak hep hedefler belirlerim ve de çogunu yerine getirmisimdir. mesela ogretmen olmayi , yurtdisinda gorevli olmayi , ev satin almayi hepsini hedef olarak belirledim ve de sirasiyla gerçeklesti.simdi onumdeki 3-5 yila ise evlenip çocuk sahibi olmayi hedefliyorum ama araya da bi seyler katmak istiyorum. iste tam su andan itibaren o 3 yila kadar herhangi net bir hedefim yok ve bu durum beni fena halde uzuyor. hemen yeni hedefler bulmaliyim. o zaman hazir yeri gelmisken hedefimi belirleyeyim:

"onumdeki temmuz ayina kadar(3 ay) bana teklif edilen yurtdisi temsilciligi isine odaklanip basariyla oturtmam ve de maasim kadar bir yan gelirle, hem ekonomime katkida bulunmayi hemde fransizcami unutmamayi istiyorum!(ustelik çevrem degenisemis oluyor)

ben boyle bir hedef belirledim bakalim.
ayrica sunu da soylemek istiyorum, hayatimda bir hedef olmadigi zaman kendimi boslukta gibi hissediyorum, sanki zaman bosuna geçiyor gibi geliyor bana, zaman takintisi var bende; her zaman zamani en iyi sekilde degerlendirmeliyim, bu benim için çok onemli!!
oh be bunlari da yazinca epey rahatladim nicedir bahsetmemistim kimseye!!

hadi herkese iyi gunler

Merto 24-03-2008 07:07 PM

Eeeee sınavcılar nasıl gidiyor çalışmalar, 6 Nisana pek kalmadı....
Neler yaptınız bakalım? Nasıl bir yol izliyorsunuz çalışmak için?

Başarılar dilerim hepinize.... Başarmak için herşey sizde var unutmayın arkadaşlar..

Sevgiler.

duru79 24-03-2008 07:07 PM

zmirli merhaba uzun zamandır seni görmüyordum ya da ders çalıştığım için denk gelmedim 4897
sınav için başarı dilemişsin çok teşekkür ederim.Senin gibi hedeflerini gerçekleştiren insanlara bayılıyorum.(maaşallah demeyi ihmal etmiyorum ttli3)İnşallah hayırlısıyla evlenip anne olursun.Ben bunun olucağına yürkten inanıyorum.Kendine çok iyi bak.sevgiler... kiss3
Alıntı:

izmirli Nickli Üyeden Alıntı
herkese merhabalar,

oncelikle sinavi olanlara simdiden basarilar ve de zihin açikligi diliyorum, bir ogretmen olarak herkes okusun ve de kariyerine kariyer katsin istiyorum, ama bireysel olarak degil toplumsal olarak buna hepimizin ihtiyaci var diyorum ...
merto bey sizi de tebrik ediyorum basarinizdan ve de boyle bir konu açtiginizdan dolayi!! alk78
bende bir hedef manyagi olarak hep hedefler belirlerim ve de çogunu yerine getirmisimdir. mesela ogretmen olmayi , yurtdisinda gorevli olmayi , ev satin almayi hepsini hedef olarak belirledim ve de sirasiyla gerçeklesti.simdi onumdeki 3-5 yila ise evlenip çocuk sahibi olmayi hedefliyorum ama araya da bi seyler katmak istiyorum. iste tam su andan itibaren o 3 yila kadar herhangi net bir hedefim yok ve bu durum beni fena halde uzuyor. hemen yeni hedefler bulmaliyim. o zaman hazir yeri gelmisken hedefimi belirleyeyim:

"onumdeki temmuz ayina kadar(3 ay) bana teklif edilen yurtdisi temsilciligi isine odaklanip basariyla oturtmam ve de maasim kadar bir yan gelirle, hem ekonomime katkida bulunmayi hemde fransizcami unutmamayi istiyorum!(ustelik çevrem degenisemis oluyor)

ben boyle bir hedef belirledim bakalim.
ayrica sunu da soylemek istiyorum, hayatimda bir hedef olmadigi zaman kendimi boslukta gibi hissediyorum, sanki zaman bosuna geçiyor gibi geliyor bana, zaman takintisi var bende; her zaman zamani en iyi sekilde degerlendirmeliyim, bu benim için çok onemli!!
oh be bunlari da yazinca epey rahatladim nicedir bahsetmemistim kimseye!!

hadi herkese iyi gunler

duru79 24-03-2008 07:30 PM

Merto çalışıyoruz terli345 ben kendi adıma pek stress yapmamay çalışıyorum.Zaten hep sınavlarımın iyi geçtiğini,oh be çok kolay sorular dediğimi ve diplomayı aldığımı imgeliyorum.
Sabah erken ders çalışmaya çalışıyorum ttli3 45 dakika çalışıyorum sonra mola veriyorum.Burdan sınva girecek herkese başarılar diliyorum.
Sana da merto güzel dileğin için teşekkür ederim smiliyface
Alıntı:

Merto Nickli Üyeden Alıntı
Eeeee sınavcılar nasıl gidiyor çalışmalar, 6 Nisana pek kalmadı....
Neler yaptınız bakalım? Nasıl bir yol izliyorsunuz çalışmak için?

Başarılar dilerim hepinize.... Başarmak için herşey sizde var unutmayın arkadaşlar..

Sevgiler.

Merto 24-03-2008 08:19 PM

Bu harika duru79, ne kadar güzel hedefine bağlı bir program yapıp eyleme geçmişsin..
Eminim bu eylemlerin karşılığını en iyi şekilde alacaksın....
Bu şekilde kesin bir program belirleyip, ona sadık kalarak ilerlemek başarı ve verimi artırıyor...

Yolunuz açık olsun arkadaşlar....

duru79 24-03-2008 08:57 PM

Sevgili merto her isteğimiz için zaman koyabilirmiyiz?Mesela diyelim 8 kilo fazlalığımız var ve ben temmuz ayında 60 kilo olucam diyebilirmiyiz?Bu arada bu hedefinize ulaşabldiniz mi?
Alıntı:

http://img162.imageshack.us/img162/3863/hidetaggdb7.png
Hayaller hedeflere dönüşmedikçe her zaman hayal olarak kalırlar......

Evet arkadaşlar hemen hepimiz kişisel gelişimimize katkı sağlamak ve gelişmek hatta değişmek için buradayız...
Hepimizin yapmak istedikleri var, yaşamak istediğimiz hayatlar var yani hedeflerimiz var...
Yanısıra hayallerimizde var, hemde çok güzel hayaller ve bizi motive eden hayaller....
Bu hayaller şimdilik çok uzakta görünse bile bazen içimizden bir ses ona ulaşmak için şansımız olduğunu ve
devam etmemiz gerektiğini söylüyor, ve doğruda söylüyor....
Çünkü şu andaki küçük hedeflerimiz bizi bu hayallere taşıyacak, bu hedeflerle somut sonuçlar alacağız...

Bu başlık altında kendimize küçük hedefler koyalım, ulaşmak için birbirimizi destekleyelim,
güçlü yanlarımıza odaklanalım..

Ve bu hedefler için attığımız küçük adımları paylaşalım, birlikte kutlayalım...

Örneğin benimki;
" Mart ayının sonuna kadar ...... konusundaki eğitimimi bitirip insanlara faydalı olmak
ve bu işten aylık en az 3000 ytl kazanmak istiyorum..."
bu nihai hedefe doğru ilk hedefim : Eğitimleri kaçırmadan bol egzersiz yapmak....

Düşünmek bile heyecanlandırıyor.... wave

Bu hedefler herşey olabilir yeterki kendinize göre;
1. Net olmalı ( ......... konusundaki eğitimimi bitirip insanlara faydalı olmak ....)
2. Gerçekleştirilebilir olmalı (...örnekleri var çevremde bunu başarmış....)
3. Ölçülebilir olmalı (...aylık en az 3000 ytl ...)
4. Zamanla ayarlı olmalı (...Mart ayının sonuna kadar ...)
5. Vizyonunuza uygun olmalı (...bence bana uygun, hayat tarzıma beklentilerime, hayallerime uyumlu :...)

Evet sıradaki cesur ve hedefleri olan arkadaşlar lütfen..... :)

Merto 24-03-2008 09:49 PM

Sevgili duru her hedefimiz için zaman koyabiliriz, bunun için kriter sadece gerçekleştirilebilir olması yada sizin geçmiş deneyimlerinizde böyle bir durumun olması- sizin örneğinizden yola çıkılırsa 3- 3,5 ay içinde 8 kilo vermek- yada bunu yapan genel bir kitle olması.....
Tarih koymanın nedeni aslında hedefi ölçülebilir kılmanın ve sizin kişilik vizyonunuzla uygunluğunun test edilmesidir... Tarih koyduğunuzda sizin için gerçekleştirilebilir olup olmadığını yada bunun gerçekten sizin hedefinizmi yoksa size dayatılan bir hedefmi olduğunu sorgulayacak sorular sorma ihtiyacı içine girersiniz..

Bu kadar sürede bu kadar kilo vermem mantıklımı?
Bunu gerçekten istiyormuyum?
Bunun altında yatan başka neler olabilir?
türünde sorularla kendinize daha gerçekçi ve vizyoner hedefler koyabilirsiniz...
Ben böyle sorgulamalardan sonra ne 8 i 10 kilo bile verebilirim diyen çok kişiye rastladım..
yada ne %60 ı % 75 artış olmalı diyenleri...

Bu arada benim hedefim olan Mart ayına kadar eğitimini bitirme ve bol pratik yapma hedefim tamam şu anda... Hatta buna giden adımları belirlerken ve eylemleri gerçekleştirirken odaklanmam dahada arttı ve beklediğimin dışında hediyelerde aldım evrenden, birçok yeni dost, kariyerde aşamalar, yeni ufuklar, mutluluk ve extra huzur......

Bu süreçte en büyük destekçim eşime minnet borçluyum tabiii.. En önemli şeylerden biride sizi yargısız destekleyecek bir kişi...

Sevgiler...

izmirli035 24-03-2008 10:57 PM

evet
bayagidir yoktum ortalarda, master tezimle ugrasiyordum. pek vaktim yoktu.
duru79 iyi anneli dileklerin için tesekkur ederim. anne olma yasimi çoktan geçtim ama hiç de pisman degilim, eger hemen anne olsaydim su anki kattettigim yolun 10 da1 ini gidemezdim!!
sanirim tezimi birakicam çunku hocam sevkimi kirdi, ve simdi de bol vaktim var( yani daha tam birakmis degilim ama oyle bir niyetim var)
kaç tane universite bitirdim, tonlarca kitap okudum ama nereye kadar artik bunaliyorum, biraz da hayatimi yasamak istiyorum açikçasi
simdiki yenihedefim su yeni isime konsantre olmak, ve ekonomimi buyutmek!!! ayrica vermem gereken bir 10 kilo var onlari da bir an once versem iyi olacak atta harika olacak!!!

herkesin hedeflerine ulasmasi dilegiyle!!

Bruno_Corin 24-03-2008 11:36 PM

Sevgili Merto;

Hedeflerinizin gerçekleştirilebilir olması gerekir, çevrenizde hedefinizi başarmış örnekler olmalı demişsiniz. Ama benim hedefimi çevremde, hatta Türkiye'de gerçekleştiren yok. sad456 Ama başka ülkelerde yapanlar var.

Sormak istediğim ben ilk olamaz mıyım? Bu şartlarda gerekli şeyleri kendime çekip başarabilen ilk kişi olabilir miyim ?

Hedefimi elde etmek için nasıl yanıp tutuştuğumu bilmezsiniz. Bunu ortaya çıkarmalıyım. Bunu yaşamak istiyorum rt67

hayalayaz 24-03-2008 11:52 PM

Alıntı:

Bruno_Corin Nickli Üyeden Alıntı
Sevgili Merto;

Hedeflerinizin gerçekleştirilebilir olması gerekir, çevrenizde hedefinizi başarmış örnekler olmalı demişsiniz. Ama benim hedefimi çevremde, hatta Türkiye'de gerçekleştiren yok. sad456 Ama başka ülkelerde yapanlar var.

Sormak istediğim ben ilk olamaz mıyım? Bu şartlarda gerekli şeyleri kendime çekip başarabilen ilk kişi olabilir miyim ?

Hedefimi elde etmek için nasıl yanıp tutuştuğumu bilmezsiniz. Bunu ortaya çıkarmalıyım. Bunu yaşamak istiyorum rt67

merto ne der bilmiyorum..ama ondan önce ben söyliyeyim..senin hedefini başka ülkelerde başaranlar var en azından onları örnek alabilirsin...bu gün tesla platten diye dünyada astronomik fiyatlara satılan levhaların mucidinin, örnek alabileceği kimse yoktu, ampulu icad edeninde öyle..onlar hayallerinin peşinden gittiler..senin türkiyede ilk ve tek olman harika..canının istediği her şeyi kendine çekme özgürlüğüne sahipsin..yeterki, yeterli azme ve sabıra sahip ol..( istediğinin sıkı biir eğitimden geçerek sahip olunabilecek bir başarı olduğunu düşündüğüm için sabır dedim..aman ha..otur bekle anlamında söylemedim.) sen iste..oluşması için elinden gelen her türlü eylemi gerçekleştir..bak nasıl oluyor..bizde bu şeyi tc cun-mhuriyetinde ilk başaran bizim aramızdan çıktı diye hava atalım..kendime nasıl pay çıkardım ama senin başarınla.. aa34 aa34 aa34 aa34 aa34 aa34 aa34 aa34

seramoni 25-03-2008 12:02 AM

Bu hedef belirleme hareketini okumam iyi oldu,daha önce ben de hedefimi belirleyip hedfimle ilgili çalişmalarımı deftere not alıyor ve ilerlmelerim her gün kayd ediyor ve bu şekilde devam ediyordum,ama sonra ne olduysa bırakmıştım bu çalışmayı,lakin sağolsu Merto'nun bu fikrini okuyunca yeniden yşerdi ben de bu düşünceler.Aslında hdefimle ilgili bir dönem gerçekten de çok iyi ve yoğun çalıştım,ne var ki yalnızdım yordu da biraz beni,hatta bayağı ve kndimi biraz dinlenmye alım yeniden güçlü şekilde ilerlmek için sanırım,motivasyonumu da kaybetmiştim,işte tam bu anda hayatım değişti sitesiyleve sevgili Atakan'ın telkinleriyle ve birbirinden tatlı ve değerli kişilerle tanıştım,eeee sonra ne olcak tabii ki tam gaz devam.İyi ki varsınız... kiss3

duru79 25-03-2008 12:14 AM

Sevgili Merto cevabınız için çok teşekkür ederim.Hedeflerinizi gerçekleştirmenize çok sevindim.Tebriklerr k8908 k8908 Umarım diğer hedeflerinizde istediğiniz zaman gerçekleşir(herkesin). sapkal89

Alıntı:

Sevgili duru her hedefimiz için zaman koyabiliriz, bunun için kriter sadece gerçekleştirilebilir olması yada sizin geçmiş deneyimlerinizde böyle bir durumun olması- sizin örneğinizden yola çıkılırsa 3- 3,5 ay içinde 8 kilo vermek- yada bunu yapan genel bir kitle olması.....
Tarih koymanın nedeni aslında hedefi ölçülebilir kılmanın ve sizin kişilik vizyonunuzla uygunluğunun test edilmesidir... Tarih koyduğunuzda sizin için gerçekleştirilebilir olup olmadığını yada bunun gerçekten sizin hedefinizmi yoksa size dayatılan bir hedefmi olduğunu sorgulayacak sorular sorma ihtiyacı içine girersiniz..

Bu kadar sürede bu kadar kilo vermem mantıklımı?
Bunu gerçekten istiyormuyum?
Bunun altında yatan başka neler olabilir?
türünde sorularla kendinize daha gerçekçi ve vizyoner hedefler koyabilirsiniz...
Ben böyle sorgulamalardan sonra ne 8 i 10 kilo bile verebilirim diyen çok kişiye rastladım..
yada ne %60 ı % 75 artış olmalı diyenleri...

Bu arada benim hedefim olan Mart ayına kadar eğitimini bitirme ve bol pratik yapma hedefim tamam şu anda... Hatta buna giden adımları belirlerken ve eylemleri gerçekleştirirken odaklanmam dahada arttı ve beklediğimin dışında hediyelerde aldım evrenden, birçok yeni dost, kariyerde aşamalar, yeni ufuklar, mutluluk ve extra huzur......

Bu süreçte en büyük destekçim eşime minnet borçluyum tabiii.. En önemli şeylerden biride sizi yargısız destekleyecek bir kişi...

Sevgiler...

Merto 25-03-2008 09:40 AM

Alıntı:

izmirli Nickli Üyeden Alıntı

Değerli izmirli,
Hedeflere sahip olup onlar için çalışmak konusunda gayet başarılı ve tutkulu olduğunuz açıkça görülüyor, ve hedeflerinize bağlılıkla ilerleyerek en güzel sonuçları almışsınız ne güzel...
Başarılarınızdan dolayı kutlarım sizi, ve umarım bu yeni hedefinizde de sadık kalıp eyleme geçeceksiniz..
Hedef cümleniz çok güzel olmuş, oldukça net, ölçülebilir ve zamana ayarlı.....
Benim size kabul ederseniz bir önerimde hedef cümlenizde olumsuz cümleler kullanmamanız yönünde olabilir.... Fransızcamı unutmamayı istiyorum yerine fransızcamı canlı tutmayı istiyorum gibi.....
Şöyleki; fransızcayı unutmak sizin istediğiniz değil istemediğiniz birşey...
Birçok insan olmasını istemediklerine veya istemediklerine odaklanarak, enerjilerini yanlış odaklayabiliyor...
Kelimelerin gücünüde gözardı etmeyelim dimi ama :)

Sevgiler Mert.

izmirli035 25-03-2008 10:07 AM

gunaydin herkese,

merto bey oneriniz için tesekkurler, gayet guzel soylemissiniz; onu gozden kaçirmisim.

o zaman duzeltip ".... fransizcami canli tutmak için istiyorum..."
nasil simdi oldu mu??

fransa da kar yagiyor arkadaslar haberiniz olsun, hava sicakligi 1-2 derece

herkese iyi gunler

Merto 25-03-2008 10:17 AM

Alıntı:

Bruno_Corin Nickli Üyeden Alıntı
Sevgili Merto;

Değerli Bruno,
Gerçekleştirilebilir kelimesi gerçek kelimesinden türetilmiş bir kelimedir.... Gerçek nedir peki?
İki çeşit gerçek vardır, ilki olaylara dayanan gerçektir ve tanımlanabilir bir gerçekliktir, örneğin işinizin ne olduğu, ne kadar kazandığınız, nerede doğduğunuz, vb.
İkincisi ise kişisel gerçektir, ve kişiden kişiye değişir.... Kişinin değerleri yargıları ve olaylara nasıl baktığı ile ilgilidir....
Şimdi bunlardan yola çıkarak gerçekleştirilebilirin sınırının kişinin limitleri olduğunu söyleyebiliriz...
Tabiiki dünya üzerinde bir kişi bile gerçekleştirmiş ise aynı şeyi bizlerde yapabiliriz, tabii bu Amerikayı keşfetmek yada aya ilk ayak basmak olamaz.. işte bunlar ilk gerçektir ve gerçekleştirilebilir değildir...
Ancak bundan yola çıkarak yeni yerler keşfetmek yada utarit e ilk ayak basan kişi olmak teknik olarak gerçekleştirilebilir hedeftir...Tabii NASA da çalışıyorsan :)
Yani konunun özü gerçekleştirilebilir ile kastedilen eskilerin deyimiyle "Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya kalkışmamaktır" ... Günümüzde buda mimkün olabilir aslında, tabii en iyi salyangozu sen satıyorsan... Nerede olduğun farketmeyecek ve müşterisi seni bulacaktır.....
Yarışacağımız en büyük rakip yine kendimiziz unutmayalım.....

Eğer gerçekten istediğin buysa ve gerçekten yanıp tutuşuyorsan dediğin gibi bu herne ise onu gerçekleştirmek için, kesinlikle ilk sen olabilirsin...Aksi zaten gelişime ve yaşama ters olur....
Hedefini belirle önce, bırak uzak bir hedef olsun...birçoklarına hayal gelsin...sen inanıyorsan tamamdır..
Sonra o nihai ve büyük hedefe giden büyük adımları hedef koy kendine.....6 aylık, yıllık küçük hedefler seni bu ideal hedefe taşısın.... Sen sadece nihai sonucu canlandır gözünde... Duygularına ver dikkatini canlandırırken, her tökezlediğinde bu duyguları çağır hemen, o tökezleme dinlenme anıdır evrenden sana sunulan, bunuda değerlendir.... Her hedefin için seni oraya götürecek adımlar belirle kendine ve bu adımlara eylemler ekle..... Etrafında seni bu konuda destekleyen birileri olsun muhakkak, herkezlede paylaşma hedeflerini....
Senin için gerçekleştirilebilirmi? işte soru bu: EVET se cevap, ne duruyorsun ki halaaa....
Bunu gerçekten istiyormusun?
Bu hedefe ulaşmak için yapmak isteyeceğin şeyler nelerdir?
Bu senin hayatında nasıl bir fark yaratacak?

Sorularla kal...ve sevgiyle tabiii..

Sevgiler Mert.

Bruno_Corin 25-03-2008 08:33 PM

Bilgilerin için teşekkürler Merto, rahatladım doğrusu. Hedefime gittikçe yaklaştığımı hissediyorum ::)

Alıntı:

hayalayaz Nickli Üyeden Alıntı
bizde bu şeyi tc cun-mhuriyetinde ilk başaran bizim aramızdan çıktı diye hava atalım..kendime nasıl pay çıkardım ama senin başarınla.. aa34 aa34 aa34 aa34 aa34 aa34 aa34 aa34

Aslında "senin başarınla kendime pay çıkardım" demekle bile benim başardığımı düşünmemi sağlıyorsun ki; bu senin kendin için istediklerini başkaları içinde yürekten desteklediğini gösterir. Bence bu mükemmel birşey! blissy

hayalayaz 25-03-2008 11:35 PM

evet kuzular
sizlerin başarılı olmanızı yaşamınızdan tat almanızı candan ciğerden istiyorum..ve ben size çok güveniyorum..düşünün bakın..çoğunuz bir çok özverilerle bir yerlere gelmeye çalışıyorsunuz ve geliyorsunuz..dünyanın hiç bir yerinde insanlar, bu kadar zorlanmıyorlar..almanyada 30 yıl önce kitap yardımı yapılıyordu..bizde daha yeni başladı..ama orada, herkes belirli bir yerden sonra, mesleki eğitime yöneliyor..hem kendilerinde üniversite okumanın gerektirdiği fadakarlıklar için döt yok hemde ailelerinde...bizde öyle değilki hem sizler hemde aileler sonuna kadar gerekeni yapıyor..herkes okuyor..aradan sizller gibi hedef belirleyenler çıktığında başarı garanti..çünkü hedef belirlemek..başarmanın yarısından fazlası..yalnız naçizane bir şey söylemeden geçemiyeceğim...hedefini, seni yukarıya götüren bir merdiven olarak düşün.. her basamakta seni ona ulaştıran küçük hedefler olsun..en tepeye resmin bütününü koy..tabii bunu hedefin okuldan mezun olduktan sonra gerçekleşcekse.veya kariyerinin başındaysan yap..hem hedefine ulaşırken küçükte olsa başarılarla sevinerek motive olursun, hemde, ufkun genişledikçe, önüne seni hedefine ulaştıran başka araçlar, çıktığında planlarında değişiklikler yapma imkanı verirsin kendine..başarılı olmanızı diliyorum..ve olacağınızı biliyorum..işte bunun için sizlere sınırsız saygı, duyuyorum..yaradan yolunuzu kendi nuruyla aydınlatsın..saygılı sevgiler

izmirli035 25-03-2008 11:39 PM

merhabalar,
guzel dileklerin için tesekkurler hayal abla, sag ol var ol!!

hepinizi ve de kendimi çok seviyorum.
herkese iyi geceler!!!

gökhanavcı 27-03-2008 02:47 PM

alk78 bukocaman alkış kendime evet sınava az kaldı ama umrumda değil çünklü ben sınavda harikalar yaratacam varsın sınav bei düşünsün

sinem31 27-03-2008 05:05 PM

Öss ye giriyorum bu sene. Psikoloji okumak istiyorum. Daha önce iki kez üniversiteye başladım ama istediğim bu değil diyip bıraktım. Bu yıl 31 olacam. Artık doğru seçimi yapmış olmak istiyorum...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:49 AM.