Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Hedefler Makaleler (http://www.hayatimdegisti.com/forum/hedefler-makaleler/)
-   -   "Şu anda neredeyim ve nerede olmak istiyorum? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/hedefler-makaleler/3858-quotsu-anda-neredeyim-ve-nerede-olmak-istiyorum.html)

empati72 25-02-2008 10:56 PM

Ynt: "Şu anda neredeyim ve nerede olmak istiyorum?

Bir amacım var ama bunun gerçekleşmesi sadece bana bağlı değil. O zaman nasıl bir hayal kurmam ve bunu cümlelere dökmem gerekiyorki dusun

Merto 26-02-2008 01:27 AM

Öncelikle amaç değil hedef gerekir......
Amaçlar hedefleşmeli ki işleyebilsinler....
Hayal kurmayıp hedef belirlemek gerekli ve ona giden bir plan....

Sana bağlı değil derken nasıl biraz açabilirsen yardımcı olabilirim sana...

Ama bu ilişki konusuysa örneğin, şu bana hayran olsun falan gibi o zaman olmaz...
Kendimize ve yeteneklerimize odaklanmalıyız.... İhtiyacın olan herşey zaten içinde...

shamanic 26-02-2008 01:35 AM

evet bende tam olarak anlayamadım empati.. dusun

yinede anladığım kadarı üzerinden yorumlamaya çalışayım.. ttli3

hedeflerin net olmalı ama sınır koymamalısın..
mesela benim hedefimde ingilizcemi geliştirmek var..
ama bunun için sınır koymuyorum.. şöyle ki ..
illa şu kişiden şu adresten şu metodla ingilizce öğrenmeliyim diyerek sınır belirlemiyorum..

kendim için en hayırlı ve en mükemmel şekilde ingilizce öğrenmeyi diliyorum..
ve bunun gerçekleşmesi için kendime süre veriyorum..
bunun gibi sende hedeflerin ile ilgili sınırlandırmalar yapma..
bu her konuda böyle.. aşktada iştede.. b456

evrenin hazinesi sınırsızdır.. bize neyin nereden ne şekilde geleceği konusunda kısıtlamalar yaparak
geriye kalan yüzlerce seçeneği bertaraf etmeyelim.. wave

sevgiler..

empati72 27-02-2008 02:38 AM

Teşekkür ederim shamanic ve Merto . Evet sanırım benim sorunum bu hedeflerimi net olarak ortaya koyamamak 88a. Hedeflerimi belirlemem ve net olarak ortaya koymam lazım. Zaten belirlediğim bir hedeften başlasam kolayamı kaçmış olurum. utananadam. Evet sitedeki mp3 leri düzenli olarak dinlemekle başlıyacağım. smiliyface

gökhanavcı 12-03-2008 11:45 AM

alk78 bguün martın 12 si nisanın 6 sında sınavım var ve ben derse hiç bakmadım bugünden itibaren çalışmaya başlayacağım çoğu insan açıköğretim zor diyo ama ben başaracağım neden mi bana yakışan bu ben zirveye oynayacağımm 6 nisana kadar bütün konuları çalışacağım, ve sınavım harika geçecek şimdilik ilk hedefim bu bundan sonra uzun hedefler gözükecek çünkü zirveye çıktığımız zaman daha büyük zirveleri görürüz bana yakışanı yapmam gerek ben doğanın harikasıyım smiliyface

gunesim 12-03-2008 11:53 AM

peterpan seninle aynı durumdayım. nisanın 6 sında sınav ama bende hiç çalışmadım. vede zamanım yok. ben sorulara çalışacam artık. başka yapacak bişeyim yok. sen nasıl çalışmayı düşünüyorsun

hayalayaz 12-03-2008 12:17 PM

ikinizde başarırsınız ..gayet sakin bir şekilde hazırlanın..nisanın 6 sına sizin sınav zamanınıza enerji gönderiyorum..hani heyecanlanırsanız diye, kabul edin..daha çok sınavlar olacak..bu sınavı hayatınızın dönüm noktasıymış gibi düşünmeyin..allah yardımcınız olsun..

gunesim 12-03-2008 12:20 PM

hayal ablacım çok teşekkür ederim.

melekelif 12-03-2008 03:03 PM

Benimde aöf sınavım var. çalışıyorum aslında çalışmaya çalışıyorum. aslında çalışmıyoruum. Ben niye azimli biri olamıyorum. akşam 9 da evde oluyorum. kızımla oynuyorum.maşallah o 11 de yatıyor. ondan sonrada bende uyuyom. hergün diyom şöyle güzel bi saat 2 ye 3 e kadar çalışam biraz azmedeyim yoook yok. hele pazar günleri şu ev işini yapam bu ev işini yapam. yook yok benden olmaz. diyorum.inşallah bu düşüncem değişir.

gökhanavcı 13-03-2008 12:11 AM

alk78 melekelif ve güneş bu alkış ikinizide banaada wave ben kafaya taktım valla tam tamına 21 gün var başarmak için çok uzun bi gün arkadaşlar hemen karamsarlığa kapılmayalım başarırız ya azönce kitabı açtım içim karardı muhasebeyi filan görünce ama dedim ki içimden ben istersemdünya yerinden oynar ne var bunda bunuda yazan insan sınav korsun benden başaracağım kendime verdim gazı başaracam BAŞARACAĞIZ HEP BİRLİKTE smiliyface

WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:55 PM.