Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Sigara Bırakma Klubümüz > Sigara ve Sağlığnıza Etkileri > Gerçekten Bırakmak İstiyor musunuz?

Uyarılar

Gerçekten Bırakmak İstiyor musunuz? Gerçekten Bırakmak İstiyormusunuz?

sigarayı bırakma e-kitap

Sigara ve Sağlığnıza Etkileri ve Gerçekten Bırakmak İstiyor musunuz? sigarayı bırakma e-kitap Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız bu bölümde çok fazla katılım göstermediğim için eger bu kitap daha önce verildiyse kusura bakmayın lütfen... ben hala "evet bırakıyorum" diyemeyenlerdenim.. ama bırakma tohumlarını her gün bilinçaltıma ekmeye devam ediyorum.. iyi bir öğrenci olup telkinimi günde 1 kerede olsa dinliyorum ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Gerçekten Bırakmak İstiyor musunuz? telkin cd indir izle İstanbul Gerçekten Bırakmak İstiyor musunuz? nerededir kimdir Gerçekten Bırakmak İstiyor musunuz? çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Gerçekten Bırakmak İstiyor musunuz? hipnoz Gerçekten Bırakmak İstiyor musunuz? olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Gerçekten Bırakmak İstiyor musunuz? hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Gerçekten Bırakmak İstiyor musunuz? kuantum düşünce kitap haberi

sigarayı bırakma e-kitap

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 24-10-2007, 11:45 AM   #1 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Arrow sigarayı bırakma e-kitap

bu bölümde çok fazla katılım göstermediğim için eger bu kitap daha önce verildiyse kusura bakmayın lütfen...
ben hala "evet bırakıyorum" diyemeyenlerdenim.. ama bırakma tohumlarını her gün bilinçaltıma ekmeye devam ediyorum..
iyi bir öğrenci olup telkinimi günde 1 kerede olsa dinliyorum ... sigara karşıtı resimlere bakıyorum.. ilgili yazıları okumaya çalışıyorum..
yine bu günki anti sigara saatimde bu kitaba rastladım ve paylaşmak istedim..

adobe reader formatında açılıyor.. sizde benim gibi çok iyi kullanamıyorsanız o programı word e kopyalayın.. daha rahat okursunuz..

File Hosting - Web Hosting - Dedicated Server bu linkten yükleyebilirsiniz...

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 24-10-2007, 11:59 AM   #2 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Standart Ynt: sigarayı bırakma e-kitap

birazcık ta kitabı tanıtayım..

allen carr
sigarayı bırakmanın kolay yolu
çeviren
fatmagül aaltonen
eğer öğrettiklerimi uygularsanız, hayatınızın geri kalanında sigara içmediğiniz içi
mutlu olacaksınız.
* yöntemi tektir.
* sigaraya olan psikolojik ihtiyacınız sigara içtiğiniz sırada ortadan kaldırılıyor.
* sigarayı bırakmak eksiklik demek değildir.
* sigara içmeyen biri olarak kendinizi iyi hissedin.
yazar
allen carr’ın yirmi yıl önce bir vizyonu vardı: “dünyayı sigara içmekten
kurtarmak.”
2 eylül 1934 yılında, ingiltere’de çok sigara içen bir babanın oğlu olarak
dünyaya gelir. babasını akciğer kanserinden kaybetmesine rağmen allen carr 16
yaşında sigara içmeye başlar. bir kaç yıl içinde günde yaklaşık 100 sigara
içmeye başlar. bir çok kişinin denediği gibi o da bir kaç kez sigarayı bırakmayı
dener ancak başarısız olur. bir yüzyılın çeyreği boyunca elinden sigarayı
bırakmayan allen carr, 1983 yılında kendisi için sigarayı bırakmanın tek kolay
yolunu keşfeder ve nihayet kurtulur. bu seferki bırakışı daha önceki
denemelerine hiç benzemez. çok rahat, kolay, acı çekmeden ve keyifli bir
biçimde sigaradan kurtulur. ne kilo alır, ne gergin günler yaşar. bu olağanüstü
tecrübesini çevresindeki sigara içen insanlarla paylaşmaya başlar ve böylece
adım adım dünya çapında kabul edilmiş ve denenmiş metodunu geliştirir. birebir
görüşmeleri çoğaldıkça grup seansları vermeye başlar. londra’da kurduğu ilk
kliniğine on binlerce insan dünyanın her yerinden seanslarına katılmaya başlar.
grup seans taleplerine tek başına yetişemeyince, hem kendisi gibi uzmanlar
yetiştirmeye hem de sigara bırakma konusunda kitap yazmaya başlar. yazar
olmadığı için kitabını yazmaya şüphe ve kaygıyla başlar ancak kitap milyonlarca
insan tarafından okunur ve 25 dile çevrilir. dünya çapında yaklaşık 50 klinik
çalışmaktadır. allen carr halen uzman yetiştirir, sigara ve bırakması konulu
konferanslara ve televizyon programlarına uzman olarak davet edilir. halen çeşitli
konularda kitaplar yazar.
çevirenin notu
çevirmen sigara içen bir kişi olarak kitabı incelemeye başlamış ve kitabın
sigaranın bu denli yaygın olduğu ülkemize kazandırılmasının yararlı olacağını
düşünmüştür. daha çeviriye başlamadan önce sigarayı bırakmış, çeviri süresince
de bir daha sigara içmemeye kesin karar vermiştir. size de aynı etkiyi yapması
dileğiyle.
sigarasızlığa bir şans tanıyın
sigara içerek yalnızca sağlığımızı çok büyük bir tehlikeye attığımızı değil,
aynı zamanda nefesimizin ne kadar kötü koktuğunu, dişlerimizin ne kadar sarı,
cildimizin ne kadar kötü olduğunu, sabahları ağzımıza akşamdan ne kadar iğrenç
bir tadın yerleştiğini, merdivenleri ne kadar güç çıkıp tembelliğe alışarak
kendimizi dinç hissetmekten ne kadar uzaklaştığımızı bilir, bu beğenmediğimiz
gerçekleri aklımızdan çıkarmaya çalışırız. sigarasız yaşamdan korktuğumuz ve
yaşamın sigara olmadan aynı zevki vermeyeceğini sandığımız için bütün bu
gerçeklere katlanır, sigarayı bir türlü bırakamayız. cesaretimizi toplayıp
yaşamımızı daha güzel bir hale getirmenin, en önemlisi de kendimizi ve
çevremizi zehirlemekten vazgeçmenin zamanı gelmedi mi hâlâ?
işte size fırsat: sigaranın sağlığa verdiği zararların ayrıntılarına inmeden
sigarayı psikolojik etkilerle ele alan, tiryakileri küçümsemek yerine olayı onların
bakış açısından anlatan bir kitap. insanların sigaraya nasıl başladıklarını, hangi
durumlarda, neden sigara içtiklerini, sigara içmeye neden devam ettiklerini,
sigarayı bırakmakta neden güçlük çekliklerini ve sigarasız bir yaşamdan neden
ürktüklerini –kısaca sigara konusunda her şeyi- anlatan sonra da okuyucunun
sigarasız yaşamın zevkine varmasını sağlayan ve ne olursa olsun sigara
içen veya sigara içen bir yakını olan herkesin mutlaka okuması
gereken bir kitap.

içindekiler
1. sigarayı bırakamayacak tiryakiye daha rastlamadım
2. kolay yöntem
3. bırakmak neden zor geliyor?
4. sinsi tuzak
5. neden hala sigara içiyoruz
6. nikotin bağımlılığı
7. inandırıldığımız aldatmacalar ve irade dışı hareket
8. sigara özlemini hafifletmek
9. stres
10. can sıkıntısı
11. konsantrasyon
12. rahatlama
13. kombine sigara
14. bıraktığım şey nedir?
15. kendini esir etmek
16. haftada .....tasarruf edeceğim
17. sağlık
18. enerji
19. beni rahatlatıyor ve özgüven veriyor
20. kara lekeler
21. sigara içmenin avantajları
22. irade yöntemi ile bırakmak
23. sigarayı azaltmak? aman dikkat tuzak!
24. tek bir sigara
25. ara sıra sigara içenler, gençler, sigara içmeyenler
26. gizli gizli sigara içenler
27. sosyal baskı?!
28. zamanlama
29. sigarayı özleyecek miyim?
30. kilo alacak mıyım?
31. yanlış motivasyonlardan kaçınmak
32. bırakmanın kolay yolu
33. sigarasızlığa alışma süresi
34. tek bir nefes
35. benim için daha mı zor olacak?
36. başarısızlığın ana nedenleri
37. sigaranın yerine kullanılanlar
38. beni sigaraya itecek durumlardan kaçınmalı mıyım?
39. sigaradan kurtulduğunuzu keşfettiğiniz an
40. son sigara
41. son bir uyarı
42. beş yıllık deneyim
43. batan gemideki tiryakilere yardım edin
4 4. sigara içmeyenlere bir öğüt
final: bu skandala son vermek için yardımcı olun
önsöz
işte sonunda bütün sigara tiryakilerinin beklediği mucize:
4 4 etkisini hemen gösteren
- en ağır tiryakilerde de aynı şekilde başarılı olan
45 sigara özlemini hafifleten
46 etkisi kalıcı olan
47 güçlü bir irade gerektirmeyen
48 şok tedavisi uygulamayan
49 yardımcı maddelere ve gereksiz ıvır zıvıra başvurmayan
- kilo da aldırmayan bir yöntem
sigara içiyor musunuz? o zaman okumaya devam edin.
kendiniz sigara içmiyorsanız ve bu kitabı sevdiğiniz biri için aldıysanız o
zaman onu bu kitabı okumaya ikna edin. onu ikna edemezseniz kitabı kendiniz
okuyun; son bölümdeki öğütler size hem sigaraya içenlere önemli noktaları
aktarmak hem de kendi çocuklarınızı sigaraya başlamaktan korumak konusunda
yardımcı olacaktır. çocuklarınızın sigaradan tiksinecekleri yanılgısına düşmeyin.
bütün çocuklar tiryaki olana kadar öyle düşünürler.

Alt 24-10-2007, 12:58 PM   #3 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 3
139 Mesajinıza toplam 267 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Sezennl is an unknown quantity at this point

gunde kimse ama hic bir kimse 100 sigara icemez bu imkansiz allenkar burda basta kayip ediyor benim gozumde. bir insanin eline verin 100 sigarayi 10dakida bir sigarayi yaksa sabaha kadar hic uyamaz uymamasi laizm yani bu bir yalandir.
bu insanlarda para tuzagi herkez para kazanmak istiyor para kazanmak isretekene tabiki hava cica atacaklar. ben de lazer dendim param gitti. allenkarda 6aylik sigaraparani istiyor senden. kardeslerim hikayelere inanmayin kendinize inain sunu bilin sigarayla dogmadiniz sigaraya baslamayi ogrendiniz birakmayi ogreneceksiniz. sigara bir zehirdir. icinde katran vardir gunde bir paket sigara icnin vucudunda 10yilda 7kilo katran birkiyor bilin ve birakin. bikmadinizmi yilarca gonullu kole olamaktan? simdide biratirma methotlarinanimi kole olacaksiniz birakin ekndi kenize yeter artik ezildginiz buzuldugunuz kazandiginiz paralari baskalarina yedirmekten bikmadinizmi? gonulu koller olamaktan bikmadinizmi? gonulu kolesiniz sigara icenler poaranizi kendiniz veriyorsunuz zehiri kendiniz satin aliyorsunuz.
ben birakali 2ayi geciyor cok memunum kimseden yardim almdim bu yazdiklarimi kafaya koydum biralktim ve sigara orga uyeyim orda benimgibi arkadaslarla yaziyoruz bedavaaaaaaa birakin sigarayi birakin birakin!!!!
Erkek penguen 4 ay boyunca kuluckaya yatar 4ay ac durur ama asla yumurtayi birakip avlanmaya gitmez, 4 ay sonra buzlar cozlunce disi penguen gelir ve esini cocgunu zorlukcekmeden bulur.Penguenler yavrularını soğuktan korumak için onları ayaklarının üzerine oturtup haftalarca ısıtırlar. Bir yandan da yavruya yemek taşırlar.&nbsp; Bahar geldiğinde buzul erimeye başlamış ve buz tabakası üzerinde denizin ortaya çıktığı delikler belirmiştir. Artık anne ve baba bu deliklerden balık avlayarak beslenecek, yavrularını da aynı yiyecekle besleyeceklerdir. <br /><br />Yavruya bakmak oldukça zahmetli bir iştir; onun beslenmesi için ebeveynler bazen uzun süre hiçbir şey yemezler. Ayrıca her yerin buzlarla kaplı olduğu ortamda yuva yapma olanağı da yoktur. Anne ile babanın, yavruyu buzun soğuğundan korumak için yapabilecekleri tek şey, yavruyu ayaklarının üstüne koyup, karınlarıyla ısıtmaktır.
Sezennl isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 24-10-2007, 01:36 PM   #4 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

sezencim serzenişini anlayamadım.. farklı konulardan bahsediyoruz galiba ????

ben 1-1,5 paket kadar sigara içiyorum ama günde 4 paket sigara içen 4yada 5 kişi tanıdım.. bunlardan bir tanesi benim yakın çevremden gece uyanıp sigara içip yattığına şahitliğim vardır.. amacım yazarı ya da kendi mesajımı savunmak değil...

henüz nerede para tuzağı var anlayamadım.. yada paramızı kime yedirdik.. bu ücretsiz bir kitap ortalama 100 sayfa kadar.. kitabın tamamını bitirmedim ortalardayım henüz.. tamamını bitirince eger bizi bir gruba yada bir şeyler almaya teşvik ediyorsa ve bunun üzerinden sadece şahsi çıkar ve para kazanmayı hedefliyorsa mesajımı kaldırırım buradan..

yinede içerisinde alınması gereken dersler olduğuna inanırım .. her kitabın bize kazandıracakları olduğuna inananlardanım.. benim görüşüme aykırı bile olsa kitap bulunca okurum.. en azından neye aykırı olduğumun neyin dışında olduğumun farkında olmak adına...

sigaranın zararları konusunda söylediklerinde son derece haklısın.. bu ve benzeri konuların suistimali konusunda da .. ama herkez senin kadar şanslı yada iradeli olmayabilir.. sigarayı bırakmak konusunda.. en azından daha yumuşak mesajlar yazarsan sigarayı bırakanların sinirli olduğunu düşünmemize engel olursun..

bir hikaye vardı burada anlattımmı hatırlayamadım ama ana fikri şöyle idi :

bir adam devesiyle çölde giderken başka birisine rastlar yaya olarak.. kişi onu durdurur der ki çok susadım bana yardım et.. adam deveden iner.. diğer kişiyle ilgilenir ona hem azığından hem suyundan ikram eder.. karnı doyup suyunu içen adam.. kendisine yardımcı olana teşekkür edeceğine kafasına vurur ve o sersemken deveyi alıp kaçmaya başlar.. iyi olan adam sersem bir halde hırsıza bağırır sakın sakın bunu kimseye anlatma... hırsız merakına yenilir niye be adam diye sorar.. sen bunu anlatırsan eger gerçekten yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmek için kimse durmaz..

sevgiler..
Alt 25-10-2007, 06:45 AM   #5 (permalink)
hayalayaz
Guest

shamanic teşekkürler
Alt 25-10-2007, 08:20 AM   #6 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 3
139 Mesajinıza toplam 267 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Sezennl is an unknown quantity at this point

:) ben mesaji yok et demedimki ben fiklrimi yazdim allenkar hakinda. benim fikrim su: bir insan sigarayi birakmak istiyorsa birakir bir kimseye yada bir madeye ihtiyaci yok. bir kimseye dayanarak birakira ona yine ucret oder o insan olmasa sigarayi yine birakir. bir madeye dayanarak birakirsa yine baslar madesi bitince. ama insan birakirsa sigarayi kendi iradesiyle kimseye madeye ihtiyac duymaz ve hic baslamaz. ben bunu anlatmaya calisiyorum. yemin ederimki arastiorma yapilsin madeyle yada kisiyle kurulusla sigara birakanlar 6ti 6yada 1 yil icinde tekradan baslarlar ama kendi iradesiyle birakan hic kimse hic bir zxaman baslamaz. bunu demek istedim
ama sana degilsozum beni niye yanlis anladin sen? lutfen beni yanlis anlama kiysamam sana.
ben tutun saripicenlerdendim tun direk kana gidyor nikotini zifti zehiri fare zehiri felan ama ben kendim dusundum tasindim nbiraktim cunki vucudumu artik seviyorum o benim onu bana allahim vermis onu ben tertemiz tutmaliyim. benim zehire ihtiyacim yok benim sagliga vitamine ihtiyacim var. ben vucudumu temiz bakacagim saglikli bakacagim ve olurkene hasta yatagimda insanlarla vedalasarak olmek istiyorum allah kismet ederse. ama sigara ziftinden akciyer kanseri rahim kanseri olmus ve beyninde ziftin bir asgi bir yukari gezerken amaningggggggggg beynimde bir sey geziyor nefes alamiyorumdiye yalvarak inleyer olmek istemiyorum. kayin pederim ayni sekilde oldude oyuzden.
ben baskalrinin fikileri milyonlar satsin felan pesinde degilim ben sizler saglik olun birakin atin sigarayi onun pesindeyim atin ya atin bukadarmi zor? sen ac durabilirmisin?susuzuz durabilirmisin onlara ihtiyacin var havaya okjijene ihtiyacin var sen onalri kesersen sana vucudun nekadar bakacak.
lutfen yazimi yanlis anlamayin allen kar mar beni irgalamiyor beni irgalayan miletin vucut sagligi ve birakin atin elinizden. kultablarini atin 3 gun 3 gun gectimi kanda nigortin gidyor ee sonrasio senin beynin onuda kandir su isdegini santir kolay gelsin.
yanlis anlama beni arkadasim yoksa fikrimi yor,umu yazmam ben. degim gibi o allenkarlar marlar beni ilgilendirmiyor.
Erkek penguen 4 ay boyunca kuluckaya yatar 4ay ac durur ama asla yumurtayi birakip avlanmaya gitmez, 4 ay sonra buzlar cozlunce disi penguen gelir ve esini cocgunu zorlukcekmeden bulur.Penguenler yavrularını soğuktan korumak için onları ayaklarının üzerine oturtup haftalarca ısıtırlar. Bir yandan da yavruya yemek taşırlar.&nbsp; Bahar geldiğinde buzul erimeye başlamış ve buz tabakası üzerinde denizin ortaya çıktığı delikler belirmiştir. Artık anne ve baba bu deliklerden balık avlayarak beslenecek, yavrularını da aynı yiyecekle besleyeceklerdir. <br /><br />Yavruya bakmak oldukça zahmetli bir iştir; onun beslenmesi için ebeveynler bazen uzun süre hiçbir şey yemezler. Ayrıca her yerin buzlarla kaplı olduğu ortamda yuva yapma olanağı da yoktur. Anne ile babanın, yavruyu buzun soğuğundan korumak için yapabilecekleri tek şey, yavruyu ayaklarının üstüne koyup, karınlarıyla ısıtmaktır.
Sezennl isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-10-2007, 09:01 AM   #7 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

sezencim bu mesajın için teşekkür ederim.. fikirlerini daha iyi anlamama yardımcı oldun..
ve bırakmak için olan sebeplerimi hatırlattın.. içtenliğin için de teşekkür ederim..
asla sana yada bir başka arkadaşıma kırılamam burada.. farklı görüşlerimizi tartışıcaz .. yazıcaz ki.. doğru olanı bulmak adına birbirimize yol gösterelim..
bu başlık altında tartışırız başka başlıkta aynı yüreği ortaya koyarız..
bu hepimiz için geçerli değil mi... nitekim sigara konusunda haklı olan olan sensin..
doğruyu bulduğuna göre senin izlerinden gitmek gerekir.. ama sende doğruyu bulana kadar bir sürü yanlış yol denemişsin..
bazen de bir musibet.. bin nasihattan iyidir derler..

hayal abla
Alt 06-06-2008, 01:41 AM   #8 (permalink)

Tesekkür: 0
1 Mesajina 5 kez İyi ki varsın denildi
burdogferi is an unknown quantity at this point

dünya sağlık örgütünün desteklediği tek "sigara bırakma" yontemidir.
sigaranın zararları anlatılmaz,katranlı ciğerler gosterilmez.
siz sigaranın zararlarını bilmeyen bir tiryaki tanıdızmı?hayır.
bile bile alınan ve içe çekilen maddedir.
kitabı şiddetle okumanızı tavsiye ediyorum.
ayrıca kitabın normalde ücreti 8-10 ytl gibi cüzi bi fiyat 6 aylık değil 2 günlük sigara paranız.
okumadan,bilmeden yorum yapanlardan olmayalım.
burdogferi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-06-2008, 08:56 AM   #9 (permalink)
Teğmen

49 Mesajinıza toplam 134 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ganesha is an unknown quantity at this point

teşekkürler
Alt 12-10-2008, 06:38 PM   #10 (permalink)
Teğmen

11 Mesajinıza toplam 21 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
bir _yolcu is an unknown quantity at this point

kitabı indirdim çok tşkler
[size=11pt]Sabrı anlat bana…<br />Mağlubiyetlere dayanmayı öğret ruhuma<br />Bir ışık yak aydınlansın ufuklarım<br />Söyle ne vâkit sona erer bu amansız sınanma? <br />Özlemi anlat bana…<br />Göğünde kanat çırpan vuslat kuşları<br />Nereye konarlar yorulduklarında?<br />Ayaz yemiş sevdaların bakışlarındaki<br />Ümitsiz ümitleri anlat.<br /><br />[/size]
bir _yolcu isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiketler
birakmanin, carr, kolay, sigarayi, yolu-allen

Seçenekler
Stil