Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24-10-2007, 01:36 PM   #4 (permalink)
shamanic
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute
Standart Ynt: sigarayı bırakma e-kitap

sezencim serzenişini anlayamadım.. farklı konulardan bahsediyoruz galiba ????

ben 1-1,5 paket kadar sigara içiyorum ama günde 4 paket sigara içen 4yada 5 kişi tanıdım.. bunlardan bir tanesi benim yakın çevremden gece uyanıp sigara içip yattığına şahitliğim vardır.. amacım yazarı ya da kendi mesajımı savunmak değil...

henüz nerede para tuzağı var anlayamadım.. yada paramızı kime yedirdik.. bu ücretsiz bir kitap ortalama 100 sayfa kadar.. kitabın tamamını bitirmedim ortalardayım henüz.. tamamını bitirince eger bizi bir gruba yada bir şeyler almaya teşvik ediyorsa ve bunun üzerinden sadece şahsi çıkar ve para kazanmayı hedefliyorsa mesajımı kaldırırım buradan..

yinede içerisinde alınması gereken dersler olduğuna inanırım .. her kitabın bize kazandıracakları olduğuna inananlardanım.. benim görüşüme aykırı bile olsa kitap bulunca okurum.. en azından neye aykırı olduğumun neyin dışında olduğumun farkında olmak adına...

sigaranın zararları konusunda söylediklerinde son derece haklısın.. bu ve benzeri konuların suistimali konusunda da .. ama herkez senin kadar şanslı yada iradeli olmayabilir.. sigarayı bırakmak konusunda.. en azından daha yumuşak mesajlar yazarsan sigarayı bırakanların sinirli olduğunu düşünmemize engel olursun..

bir hikaye vardı burada anlattımmı hatırlayamadım ama ana fikri şöyle idi :

bir adam devesiyle çölde giderken başka birisine rastlar yaya olarak.. kişi onu durdurur der ki çok susadım bana yardım et.. adam deveden iner.. diğer kişiyle ilgilenir ona hem azığından hem suyundan ikram eder.. karnı doyup suyunu içen adam.. kendisine yardımcı olana teşekkür edeceğine kafasına vurur ve o sersemken deveyi alıp kaçmaya başlar.. iyi olan adam sersem bir halde hırsıza bağırır sakın sakın bunu kimseye anlatma... hırsız merakına yenilir niye be adam diye sorar.. sen bunu anlatırsan eger gerçekten yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmek için kimse durmaz..

sevgiler..