Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Gerçekten Bırakmak İstiyor musunuz? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/gercekten-birakmak-istiyor-musunuz/)
-   -   Sayın Sigara Tiryakisi!!! (http://www.hayatimdegisti.com/forum/gercekten-birakmak-istiyor-musunuz/2258-sayin-sigara-tiryakisi.html)

yakamoz 09-10-2007 03:45 PM

Sayın Sigara Tiryakisi!!!

Belki şu anda sigaranızla mutlu olup, sigara içme hakkınız kısıtlandığı için öfkelenmektesiniz. Sigaranın zararlarını bildiğinizi düşünmenize rağmen sigaraya devam ediyorsunuz. Belki de şöyle düşünüyorsunuz ;

*Günde bir kaç sigara içiyorum, bu da tehlikeli değil.
*Sigarayı bırakamayacak kadar tiryakiyim.
*Sigara strese dayanmamı kolaylaştırıyor.
*Kilo almamı engelliyor.
*Herkes bu kadar karışmasa bırakabilirim. Sayın Sigara Tiryakisi!!!

NEDEN SİGARA İÇMEYE DEVAM EDİYORSUNUZ ?

Fiziksel Bağımlılık : Sigaradaki nikotin, alkol, kokain ve eroinden daha fazla bağımlılık yapan bir maddedir. Her soluktan 7 saniye sonra nikotin beyninize ulaşıp " iyi hissetmenizi" ve daha fazla "nikotin istemenizi" sağlıyor.

Fiziksel Alışkanlık : Sigaradan çekilen her nefes el ve ağız alışkanlığınızı kuvvetlendiriyor. Eğer günde 1 paket sigara içiyorsanız ve her sigaradan 10 nefes çekiyorsanız, günde 200 kez, yılda 73 000 kez bunu tekrarlıyorsunuz ve gittikçe güçlenen bir alışkanlık ortaya çıkıyor.

Duygusal Destek : Sigara tiryakileri sigarayı kötü zamanlarında destek olan, iyi zamanlarında neşelerini artıran bir arkadaş olarak görürler.

Kimlik : Bir çok sigara tiryakisi sigarayla kendini özdeşleştirmiştir.

Sosyal Alışkanlık : Eğer kahvenizin yanında veya kahvede, barda sigara içiyorsanız, belli sosyal durumlarda sigara içmeye kendinizi alıştırmışsınız demektir.

Sigara Endüstrisi : Sigara üreticisi firmalar, sigara, ile soğukkanlılık, kararlılık, incelik, güç ve öfkenin kontrol altına alınması arasında ilişki olduğuna insanları inandırmak için milyonlarca dolarlık reklam yapmakta, filmlerde önemli karekterlerin kendi sigaralarını içmeleri için yüzbinlerce dolar ödemektedirler. " Amerika gibi ülkelerde sigara içmek iyice kontrol altına alındığından, sigaralarını gelişmekte olan ülkelerde pazarlamakta ve insanların genç yaşta sigaraya başlayıp, devam etmeleri için her yolu denemektedirler. " Sigaraya alıştırdıkları kişinin bütçesinden her ay düzenli bir bölüme el koymaktadırlar.

Lütfen gizli ve açık sigara reklamlarına inanmayın !

Kendinize güvenin, sigarayı bırakabilirsiniz.

Stresle başa çıkmakta zorlanıyorsanız ailenizden, arkadaşlarınızdan, doktorunuzdan yardım isteyin.

Hastalıklı bir yaşam ve erken ölmek istemiyorsanız sigarayı bırakmayı başaracaksınız !

Alıntı

elif2 09-10-2007 04:01 PM

Ynt: Sayın Sigara Tiryakisi!!!

yakamoz bende sigarayi birakmaya calisan tum insanlara basarilar diliyorum..umarim sigaranin onlarin hayatini ele gecirmesine izin vermezler..

biraz oturup dusunseler ufacik bir sey ,yaniyor,duman cikariyor ve bu insanin hayatini avucunun icine almis...ben olmazsam yasayamazsin...bensiz kac gun dayanabilirsin ..buna benzer seylerle insani kendine bagimli yapmis..

kendi kendinize konusun ..ben bu kadar mi gucsuzum,iste su kucucuk sey beni yonetiyor,sagligimla,hayatimla oynuyor ben bu kadar mi acizim..birde boyle dusunmeye calisin..

sigara cok hafife aliniyor bence ,ozellikle gencleri sigara icerken gorunce yuregim cizliyor..o korpecik cigerler duman icinde kaliyor..ne ben ne esim sigara icmiyoruz..Allaha duaciyim ilerde oglumda bu illetin pesinden kosmasin diye b456

öge 09-10-2007 05:41 PM

bugün saat 15.00 da 24 saat geçti hemde kolayca ama bugüne gelmek pek kolay olmadı . 7 aydır bırakıp bırakıp başarısız olmak kendimle küsmeme sebep olmuştu yinede yılmadım denemeye devam ettim ve galiba başarıyorum diğer bırakışlarımdan bir farkı var mutluyum galiba geri dönmiyeceğimi biliyorum

elif2 09-10-2007 08:02 PM

25889 25889 25889 25889 25889 25889 k8908 k8908 k8908 super

Sezennl 10-10-2007 04:17 AM

oge sakin icme canim hersey snein beyninde baslayip bitiyor icmek istedginde su icmek istedigini soyle kendine kurtul bu zehirden.

yakamoz 10-10-2007 09:53 AM

Alıntı:

elif Nickli Üyeden Alıntı
yakamoz bende sigarayi birakmaya calisan tum insanlara basarilar diliyorum..umarim sigaranin onlarin hayatini ele gecirmesine izin vermezler..

biraz oturup dusunseler ufacik bir sey ,yaniyor,duman cikariyor ve bu insanin hayatini avucunun icine almis...ben olmazsam yasayamazsin...bensiz kac gun dayanabilirsin ..buna benzer seylerle insani kendine bagimli yapmis..

kendi kendinize konusun ..ben bu kadar mi gucsuzum,iste su kucucuk sey beni yonetiyor,sagligimla,hayatimla oynuyor ben bu kadar mi acizim..birde boyle dusunmeye calisin..

sigara cok hafife aliniyor bence ,ozellikle gencleri sigara icerken gorunce yuregim cizliyor..o korpecik cigerler duman icinde kaliyor..ne ben ne esim sigara icmiyoruz..Allaha duaciyim ilerde oglumda bu illetin pesinden kosmasin diye b456

Sonuna kadar haklısın Elifcim sana katılıyorum bende çok üzülüyorum özellikle gençlere yeni başlayanlara inşallah senin oğlunda benim oğlumda içmeyecek sigaraya açtığımız savaşı ömrümüzün sonuna kadar sürdüreceğiz...

yakamoz 10-10-2007 09:58 AM

Alıntı:

öge Nickli Üyeden Alıntı
bugün saat 15.00 da 24 saat geçti hemde kolayca ama bugüne gelmek pek kolay olmadı . 7 aydır bırakıp bırakıp başarısız olmak kendimle küsmeme sebep olmuştu yinede yılmadım denemeye devam ettim ve galiba başarıyorum diğer bırakışlarımdan bir farkı var mutluyum galiba geri dönmiyeceğimi biliyorum

süpersin öge kararlığını koru ve sakın yüzme verme aklına geldiğinde hemen başka şeylerle ilgilen bir nefesten birşey olmaz diye düşünme sakın biz yanındayız başaracaksın art56art56

yakamoz 10-10-2007 10:05 AM

Sigaranın zararları dudaktan itibaren başlıyor

Sigarayı azaltmak ya da dumanını içe çekmemenin, sigaranın zararlarından korunmak için yeterli olmadığı belirtildi.

- Her yıl dünyada 3 milyon dolayında kişi sigaraya bağlı rahatsızlıklardan dolayı ölüyor. Bu da her 10 saniyede 1 kişinin sigaraya kurban gitmesi anlamına geliyor. İçilen her sigara ömürden 5.5 dakika çalıyor.

Normal içicilerin yanı sıra dudak tiryakilerinin de büyük risk altında olduğunu vurgulayan Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, sigaranın zararları konusunda şunları söyledi: "Sigaranın zararları konusunda bilgi sahibi olan bazı içiciler, kendilerini rahatlatmak için çareler ararlar. Yalnızca dudak tiryakisi olduklarını ve dumanı içlerine çekmediklerini söyleyen bu içiciler, bundan dolayı sigaranın kendilerine zarar vermeyeceğine inanmak isterler. Doğru olmayan bu inanış, yanlımca bir avuntudan ibarettir. Sigarayı azaltmak ya da dumanını içe çekmemek, sigaranın zararlarından korunmak için yeterli değildir."
Özlü, çok uzun aralıklarla dahi olsa içilen her sigaranın insan sağlığı üzerinde büyük olumsuz etkiler yarattığının yapılan çalışmalar sonucunda kanıtlandığını ifade ederek, "Yapılan araştırmalar, günde 3 sigara içiminin bile kalp krizi veya herhangi bir şekilde ölüm riskini ikiye katladığını göstermiştir. Günde 10 veya daha fazla sigarayı dumanını içine çekmeden içenlerde, içmeyenlere oranla kalp krizi riski 1 kat artmaktadır" diye konuştu.

ZARARLARI DUDAKTAN İTİBAREN BAŞLIYOR

Sigaranın zararlarının, dumanın akciğere ulaşmasından sonra değil, dudaktan itibaren başladığına işaret eden Özlü, şöyle devam etti: "Dudak, dil, yanak, yutak, gırtlak kanserleri, diş eti hastalıkları, farenjit, sinüzit, bademcik ve orta kulak iltihabı gibi üst solunum yoluyla ilgili hastalıklar, katarakt gibi patojenlerin gelişmesi için dumanın akciğerlere çekilmesi gerekmemektedir. Hatta, sigarasını yakmayıp sadece dudaklarının arasında tutanlar veya tütün çiğneyenlerde bile dudak ve ağız içi kanserleri görülmektedir. Bu bakımdan sigara kullanan hiçkimse güvende değildir. Zararsız bir sigara içme biçimi bulunmamaktadır."
Alıntı-2

PSİKO 10-10-2007 10:47 AM

ben daha yeni başladım bırakmaya da niyetim yok(bi doktor bunu sölüosa artık)

Sezennl 10-10-2007 01:11 PM

Alıntı:

PSİKO Nickli Üyeden Alıntı
ben daha yeni başladım bırakmaya da niyetim yok(bi doktor bunu sölüosa artık)

pisiko sen gel bakayim ablanin yanina gel gel. demek yeni basladin ve birakmaya niyetin yok neguzel. ha doktor olmana cok sevindim benim ailemde doktor cok seni teprik ederim beynin yuzde 10nu calistirmaya calistigin icin fakat: sigara o bocek ilacini neden iciyorsun vede fare zehirini? yazik deyilmi beynine ya o sevdgin beynin bir yil icinde kanser olsa ve sen beyninde birseygezdigini ida etsen ve kisa zamanda hic bir sey hatirlamiyor olsan halla icecekmisin? dogru soyel icermisin? degermi buna? bak piskocum canim kardesim evaldim diyim simdi oyle yuazmasi cok kolay sen tekelin anasayfasina gidip baktinmi? herturlu zararini yazmislar ama herturlu kanser yaptigini felan ama en alta sigara icenlerle gurur duymuslar devlete katkiniz sukadar diyor!!! sen kendine napmaya calisyorsun? devletemi katkida bulunyorsun? yoksa kenini birsekilde kansermi yapmaya calisyorsun? ha bak diyorsan bana sezen abla ben devlete katikida bulunuyorum para destegim bu benim orasina karismam o senin devletle arandaki sorunun!!! ama unutma devlet hastanesi bile sana yardim etmez yakinda.

simdi bana gelelim ben 68de dogdum 80de 11 yasinda nbir genc kizdim her evde sigara vardi ama her evde paketlerle degil kartonlarla ve kolanya degil seker dgeil ilk once evlerimizde sigara tutulurdu ve ozamanlrdan sigaranin zarari bilinmezdi devlette soylemezdi. bir zaman geldi akciyer kanseri yukseldi 8 saniyede 10 insan sigaranin verdigi zehirle kivranarak oldu cunki sigara yavas yavas oldursu inslari gercegi ogrendiklerindede sigara icinde ne varsa yazdilar disina
1. BOCEK ILACI
2. FARE ZEHIRI
3 ASITON
4 NIGOTIN
5 ZIFT.

bu yukardakiler ilk 5 ama sigaranin 400tane zarali made tasiyor ama benim dedim sana sunu anlatmak sen zifti neden iciyorsun?
sen bocek ilacini neden ciyerlerine cekiyorsun?
sen noigotini neden kanina yoluyorsun?
sen pisko asitonu neden derine yapistiyorsun pisko aklindan zorunmu var.
sen dogdugunda allah senin su icmeni ve vitamin yemeni istemis egerki zift yada nigotin yemeni isteseydi seni zift yada nigotin bozcegi yapardi ki allah kahretsin ne nigotinin bozcegi var nede ziftin bu naleti ne esek yiyor ne at yiyor nede bir bozek yoiyor pisko sen niye iciyorsun derdin ne? kendini neden yavas yavas zehirliyorsun?
tabiki olecegiz birgun ama yataginda normal bir olum yasamak var ama birde kayin pederim yada bir cok hasta gibi sabahlara kadar inleyerek aci cekerek morfin yiyerek yasamak var ve birgun inleyerek artik aciyi tasiyamayip olmek var secimi yap hangisini?

ben biraktim bu ileti ve kendi irademle icmiyorum dedim icmiyorum buna ihtiyacim benim yok. icmedim 3gunde zaten nigotin kandan giyor beynindende nexzaman isterse gider beni ilgilendirmiyor. ben para biriktirdim 42gunumde bir tencere takimi seti aldim sonraki 10cu gunumde kendime super bir elbise aldim ve parami biriktirmeye devam ediyorum ben yilda 300bineromu bu ilete veriyormusum neden ya? neden sigara tucarlari kazansin devletin sirti peksiin ama benim cebimde para icimde sagligim kalmasin.
pisko lutfen birdaha birakmaya niyetim yok diye bu forumda yazma cunki bu kelidmen etkilenen birleri oluyor benbile etkilendim nerdeyse saniyelikti ama dusundumki sen sigaranin zararini dgeil hic birsey bilmiyoirsun.
ben zahmnet ettim bu yarim turkcemle sana anlatmaya calistim belki anlamiyacaksin ama anlamsanda oku yaizlarimi 3 kez oku anlarsin ozaman. senden tek ricam hic birsyerde birakmaya niyetimde yok yazma lutfen. ve sigartayi birakmak istersen eger ben sana msnden burdan destek vermek isterim ve sigaragibi bir zehirden kurtulmani cani gonulden isterim. kolay gelsin sana. en sidetli yontemi kendi kendine birakmak sigarayi. kesinlilkle baska ne ilac ne lazer ne bandi nede sakizi ise yariyor kendiniz birakirsaniz ise cok guzel yariyor.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:38 PM.