Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Gerçekten Bırakmak İstiyor musunuz? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/gercekten-birakmak-istiyor-musunuz/)
-   -   Kuran-ı Kerim'in Üzerine El Bastım,Yemin Ettim,10 gün boyuncu içmeyeceğim!!! (http://www.hayatimdegisti.com/forum/gercekten-birakmak-istiyor-musunuz/18541-kuran-i-kerimin-uzerine-el-bastimyemin-ettim10-gun-boyuncu-icmeyecegim.html)

Sensible 25-12-2008 10:47 PM

Kuran-ı Kerim'in Üzerine El Bastım,Yemin Ettim,10 gün boyuncu içmeyeceğim!!!

Daha yeni denedim sigarayı bırakmayı...4 gün dayandım içtim yine...Vazgeçtim sigarayı bırakmakdan...Olmuyor dedim...Ama her sigara içişimde,ne kadar iğrenç bişey olduğunu farkediyordum...Ben bırakmak istiyordum...Bişey bana engel olmaya çalışıyordu...Benim kararıma kim karşı çıkabilir ki?Madem o anlayamadığım şey beni hep oyuna getirip yeniden başlatıyor bende Kuran-ı Kerim'e el basıp yemin ettim!!!10 gün içmiycem dedim...Diyceksiniz 10 gün içip yeniden başlarsan ne anladın o işten?Ben 2 yıldır kullanıyorum bu veleti...Ve 10 gün sonra o bana oyun oynayan gücü yenmiş olacağımı düşünüyorum....Zaten ondan sonrada içmem...Sonuçta ben bırakmak istiyorum...Daha uzun vadeli bir yemin ilerde,olur ha yeminimi bozmama neden olabilirdi...Ayrıca 10 gün sonra içebilecek olmam bana daha çok güven verecek,ama ben 10 gün sonrada içmiycem:)
Neyse böyle işte...
Bir kağıda takvim gibi bişey bile oluşturdum...Yarın yani 26 Aralık 2008 22.00'da 1 gün olucak...4 Ocak 2009 22.00'da 10 gün olmuş olucak...Ondan sonra istersem içerim ama içmiycem...
Napıyım başka türlü bırakamıycakdım,bende inancımı devreye soktum...En azından kesinlikle 10 gün boyunca içmiyeceğim...

comte 25-12-2008 10:56 PM

Sevgili sensible.

İnşallah başarırsın.

Fakat ben de sigara tiryakisi olarak, sigarayı, isteyerek, yani tamamen bilinçli olarak bırakma taraftarıyım.

Sigara bence tamamen psikolojik bir olay. Sıkıntıya girerek veya bu şekilde daha fazla içme isteği oluşabilir.

İnşallah başarılı olursunuz. Aslında biraz iradede bırakabilirsiniz de. Çok zor değil aslında.super

Önemli olan bırakmayı istemek.

Sitedeki, Sigara Bırak telkinini de bu süreç içinde dinlerseniz, daha güzel olur.super

Sağlıcakla..

Sensible 25-12-2008 10:59 PM

Alıntı:

bymehmet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 95713)
Sevgili sensible.

İnşallah başarırsın.

Fakat ben de sigara tiryakisi olarak, sigarayı, isteyerek, yani tamamen bilinçli olarak bırakma taraftarıyım.

Sigara bence tamamen psikolojik bir olay. Sıkıntıya girerek veya bu şekilde daha fazla içme isteği oluşabilir.

İnşallah başarılı olursunuz. Aslında biraz iradede bırakabilirsiniz de. Çok zor değil aslında.super

Önemli olan bırakmayı istemek.

Sitedeki, Sigara Bırak telkinini de bu süreç içinde dinlerseniz, daha güzel olur.super

Sağlıcakla..

evet geçen denememde,telkini dinlememiştim....bu sefer telkinide dinliycem destek olarak...

CeM 25-12-2008 10:59 PM

Yeni yılada içmeden girmiş olacaksın böylece...hep öyle devam etsin :)

ziyaretcixy 26-12-2008 12:00 AM

tebrik ederim dostum... sen 10. gün sonunda bi daha el bas... ne olu ne olmaz y789

rak_star_21 26-12-2008 05:09 AM

ya senbiblecim cok uzuldum keske yazmasaydim. Sende kendimi gordum. Duzenli ders calismak icin yapmadigim sey kalmadi.Sonunda duzensiz verimli ders nasil calisiliyor onu ogremdim.Birakamassan cigerlerinin nasil korumasi gerektigini ogren digcem ama Sen kesin birakacaksin Meleklerimi yanina gonderiyorum.:)Cunku seytan isin icine gircek sana her saniye ic deyecek ama ben inaniyorum ki sen seytandan guclusun ve hazimlisin 10 gun ne bir omur boyu icmessin.Guzel kokulari hayalinde koklamayi ogren.Sigara bu dunyada uretilmedigini dusun gorursende bu ne diye sor denemeyi aklindan gecirme ne igrenc birseymis de.

shamanic 26-12-2008 08:50 AM

sensible cim bu kararınla istikrarlı olduğunu göstermiş oldun.. super

aşağıdaki linkte bir e kitap var.. sigarayı bırakmakla ilgili yardımcı olması dileklerimle.. ark5

http://www.hayatimdegisti.com/forum/...a-e-kitap.html

sevgiler..
actionsmile

Sensible 26-12-2008 04:29 PM

Hepiniz sonsuz teşekkürler...Kitabı okumaya başlıyorum hemen abi...

shamanic 26-12-2008 04:43 PM

khkh56 sensible cim 10 oldunuz galiba.. bana abi diyenler.. sevincli

siz isteyin abinizde olurum ama doğama aykırı y789

sevgiler.. kiss3

Sensible 26-12-2008 10:21 PM

Alıntı:

shamanic Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 95779)
khkh56 sensible cim 10 oldunuz galiba.. bana abi diyenler.. sevincli

siz isteyin abinizde olurum ama doğama aykırı y789

sevgiler.. kiss3

:D Ol abimiz ol abi...:)
Bu arada 1.günü atlattım....Kaldı 9 gün...(Sonrada içmiycemde,çaktırmayın kandırıyoruz bilinçi;):D )
Geçenkine göre kat kat daha zor geçti:S neden bilmiyorum ama belkide bugün biraz gergindim o yüzden zor oldu....
Bu arada kitabın yarısına kadar geldim:) Gerçekden çok güzel bi kitap ve düşüncelerime yararıda oldu...Herkeze tavsiye ederim...

WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:32 AM.