Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Forum Oyunları (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forum-oyunlari/)
-   -   hangi şehirde yaşıyorsunuz ve nesi meşhur? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forum-oyunlari/12800-hangi-sehirde-yasiyorsunuz-ve-nesi-meshur.html)

ceren18 23-08-2008 12:57 PM

Ynt: hangi şehirde yaşıyorsunuz ve nesi meşhur?

Alıntı:

cedrus48 Nickli Üyeden Alıntı
Hayır antalyalılara ben bişey söylemedim sadece bu deniz kenarından toprak verme muğlaya ait değil Antalyaya ait ama bunun sebebide eskiden turizm yoktu deniz kenarları hep sazlık ve bataklıktı değrsizdi değerli yerler ekilen yerler oğlanlara değersiz bataklık sazlık olan deniz kenarları kızlara verilirdi.Bu kızlarının güzel yada çirkin olmasını anlamını vermez Bence her kadın güzeldir.Çirkin kadın yoktur.Bakımsız kadın vardır.

clapping sapkal89

sevilay can 23-08-2008 01:15 PM

Alıntı:

melodis Nickli Üyeden Alıntı
Alıntı:

sevilay can Nickli Üyeden Alıntı
[q
bildigim kadariyla mugladan kiz alinmak istenmesinin sebebi kiz evlatlara ekilemeyen deniz kenari arazisinin verilmesi veya miras birakilmasi.tarim acisndan degersiz ama turizmin gelismesiyle bu kizlari almak cok avantajli oluyormus.bunu ilginc oldugu icn soyledim yoksa muglali kizlar cokk da guzel gordugum kadariyla.

smiliyface yanlış biliyorsun sevilay can Muğla diyince akla deniz kenarı gelmesi alışıldık bişey artık yadırga mıyorum ama Muğla sadece deniz kenarından oluşmaz hatta hiç deniz görmemiş insanları bile vardır ... söylediğin konuyu kimseden duymadım izlediğim bi dizi hariç smiliyface kulaktan dolma yargılarla geneli zan altında bırakmazsak daha sağlıklı düşünmüş oluruz super o sözü espiri olsun diye söyledim ve asıl söyleyende deniz kenarındaki arsaları düşünüp söylememiştir heralde utananadam aslında şuan buruk bi kırgınlık içindeyim ne deniz kenarında arsam var nede deniz kenarında arsası olan tanıdığım bi kız arkadaşım sanırım topluca evde kardık... neutrali5 hismiley

benim cok fazla muglali arkadasim var,mugla universitesinde bu aciklamayi cok duydum.muglali olmayanlardan da duydum.muglanin buyuk birr bolumu karasal iklim etkisinde ama baya buyuk bir sahil seridi de var.hic deniz gormemis insanlar varsa bu uygulamadan habersiz de olabilir,uydurma da olabilir tabi ki bilmiyorum,resmi tarih degil bu neticede.
http://www.turkstudent.net/board/topic/56421/page/9
ne olursa olsun bu aciklama evde kalmaniza yol acmaz,arsasi olmayan evde kaliyorsa yandik zaten.
bir de gotururler muglaya.. diye giden bir soz var o da mugla cezaevinin cetinliginden soz ediyormus.cezaevi de meshurmus yani muglanin.buda yanlis olabilir ben oyle duydum delilli belgeli degil bu da,kulaktan dolma:)

melodiss 23-08-2008 04:47 PM

smil56

gerçekten çok araştırmacısınız smiliyface

kimbilir daha ne hurafeler vardır muğlayla ilgili derin bilgi arşivinizde... öğrenmek isterdim fakat konun uzaması can sıkıcı çünkü espirileri gerçek anlıyorsunuz (örn;açıklamanız(!) karşısında evde kalmak gibi bi düşünceye kapıldımı düşünmeniz:)).büyük olasılık muğla hakkındaki görüşleriniz de bu şekilde oluştu birileri size espiri yapmış super

muğla üniversitesi böyle bi açıklama yaptı demek keşke bu açıklamayı destekler bi link koysaydınız onun yerine çünkü o siteye girdiğimde önceden 1 kez girdiğimi kaydolduktan 3 saniye sonra bi dolu tanışma msjı aldığımı hatırladım:)
Umarım birgün önyargılarızdan kurtulur ve yolunuz buralara düşer daha somut gerçeklerle kendi düşüncelerinizle değerlendirsiniz muğlayı.

sevgiyle kalın.. hismiley

sevilay can 23-08-2008 05:34 PM

Alıntı:

smil56

gerçekten çok araştırmacısınız smiliyface

kimbilir daha ne hurafeler vardır muğlayla ilgili derin bilgi arşivinizde... öğrenmek isterdim fakat konun uzaması can sıkıcı çünkü espirileri gerçek anlıyorsunuz (örn;açıklamanız(!) karşısında evde kalmak gibi bi düşünceye kapıldımı düşünmeniz:)).büyük olasılık muğla hakkındaki görüşleriniz de bu şekilde oluştu birileri size espiri yapmış super

muğla üniversitesi böyle bi açıklama yaptı demek keşke bu açıklamayı destekler bi link koysaydınız onun yerine çünkü o siteye girdiğimde önceden 1 kez girdiğimi kaydolduktan 3 saniye sonra bi dolu tanışma msjı aldığımı hatırladım:)
Umarım birgün önyargılarızdan kurtulur ve yolunuz buralara düşer daha somut gerçeklerle kendi düşüncelerinizle değerlendirsiniz muğlayı.

sevgiyle kalın.. hismiley

hurafe(daha dogrusu uydurma) olabilecegini soyledim zaten.evde kalma olayi ise espriye espriyle karsilik vermekti gercek anlamadim.mugla universitesinin resmi aciklamasi var demedim ki mugla universitsine gittigimde muglali toprak sahibi bir cok kisiden duydugumu ve bir cok insanin da bunu duydugunu soyledim.o forumda googleda kiz alirsan mugladan ve tarla ibareleri yazinca cikti,ben o sitenin uyesi degilim kim kime kac tanisma mesaji atiyor bilmem.boyle bir soylence var ve bircok insanin haberi var anlaminda o linki koydum.belki gercektir belki degildir,gercek oldugunu soyleyen 7 gobek muglalilar taniyorum hatta ozelden kim olduklarini da soyleyebilirim isterseniz:)siz de yok diyorsunuz o da dogru olabilir.bu o kadar onemli bir mesele degil eglence konusu sonucta.var ya da yok ben oyle duydum bu onyargi degil cunku benim bu konuda bir inancim yok.yanlis olabilri diyorum.somut gercek yok ki zaten biri oyle diyor biri boyle diyor.halk efsanesi sonucta nasil somut gercegi olsun noter huzurunda muglalidan ifadesinimi alalim.turkiyenin heryerini severim muglayi da severim zaten ondan mesaj attim ve bence hos bir muhabbet konusu idi demek ki bazilarini kizdirabiliyormus.o sozde ilginc bir sosyo-ekonomik degisiklik olayina atif var gibi geldi bana,kizlari guzeldir degildirden ziyade..neyse o kadar da onemli bir sey degil.size gore madem bu kadar anlamli sizin dediginiz olsun hic sorun degil.:)

melodiss 23-08-2008 05:44 PM

smil56 girlhaha girlhaha

espiri olsun diye yazdığım bi sözün üstüne bu kadar anlam yüklenceni hiç ummamıştım 44 girlhaha

sevgiler sevilay can hismiley

kaafinur 23-08-2008 05:50 PM

Eh bigci ben sana arka çıkayım bari. Ben de Ankara'lıyım toprağıma sahip çıkayım ama dimi wave. Bence de İzmir'in kızları güzel değil bakımlı. Ama içanadolu kızı öyle mi ya ne bakım ister ne boya ayağında çarıkla bile güzeldir. utananadam

sevilay can 23-08-2008 06:11 PM

Alıntı:

smil56 girlhaha girlhaha

espiri olsun diye yazdığım bi sözün üstüne bu kadar anlam yüklenceni hiç ummamıştım 44 girlhaha

sevgiler sevilay can hismiley

ben de ayni seyi dusunuyorum. sevgiler melodis:)

Novos 23-08-2008 10:28 PM

izmirin kızlarına boşuna demiyorlardır, elbette bir bilinen var ki böyle izmir diyince hep kızlar akla gelir.
bir de deniz olan yerlerin kızları nedense güzel oluyorlar, alın size italyanlar, yunanlar akdeniz ikliminde yetişmişler, doğal bir güzellikleri var.
yabancılardan favorim bu iki memleket, ne kadar çok benziyoruz, italyanlar ve yunanlarla, bence türklere en çok benzeyen milletler.
son olarak veyselin dizelerini yad edelim, ''güzelliğin on par'etmez, bu bendeki aşk olmasa''. başka söz söylemeye gerek yok.

yeni bir hayat 24-08-2008 03:23 AM

Davetin için teşekkürler bigci.

Tabii ki desteklemeye gelirim.Ben de Körfez'deyim gerçi..

cananderen 24-08-2008 10:23 PM

bigci demek çarpık bacak ha.peki izmirlilerin adını sayarken hariç diye benim adımı unuttun sanırım.yni ben öyle olmasını umut ediyorum. sevincli sezen aksu bile şarkı yapmış.izmirin kızları diye.her güzellik yarışmasında bi tane izmirli mutlaka dereceye giriyo wave bir de izmirin kızlarının güzelliği nerden geliyo biliyomusunuz.izmir de yamanlar suyu diye bi su var (şu anda şişelenip içme suyu olarak satılıyo) eskiden kızlar bu suyla yıkanırlarmış uy897 sapkal89

WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:13 AM.