Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatını Değiştirmeye İstekli Yeni Üyeler > Dikkat Mp3leri Buradan Yükleyiniz > Ego(Güven)Güçlendirici

Uyarılar

EGO GÜÇLENDİRMENİN ANLAMI NE?

Dikkat Mp3leri Buradan Yükleyiniz ve Ego(Güven)Güçlendirici EGO GÜÇLENDİRMENİN ANLAMI NE? Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Arkadaşlar cehaletimi bağışlayın, ben bu sitede yeniyim ama hasbelkader uzun yıllardır kişisel gelişimimle ilgileniyorum.Daha önce Yoga yaptığımıda yazmıştım fakat anlamadığım bir şey var.Bir insanın egolu olmasının iyi olmadığını sanırım hepimiz biliyoruz.Egolar insanı aşağı çeker...Ancak burada Ego'yu güçlendirme telkini diye bir ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Ego(Güven)Güçlendirici telkin cd indir izle İstanbul Ego(Güven)Güçlendirici nerededir kimdir Ego(Güven)Güçlendirici çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Ego(Güven)Güçlendirici hipnoz Ego(Güven)Güçlendirici olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Ego(Güven)Güçlendirici hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Ego(Güven)Güçlendirici kuantum düşünce kitap haberi

EGO GÜÇLENDİRMENİN ANLAMI NE?

Like Tree3Likes

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 19-02-2008, 08:14 AM   #1 (permalink)

Tesekkür: 0
5 Mesajinıza toplam 46 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
trifolium is an unknown quantity at this point
Standart EGO GÜÇLENDİRMENİN ANLAMI NE?

Arkadaşlar cehaletimi bağışlayın, ben bu sitede yeniyim ama hasbelkader uzun yıllardır kişisel gelişimimle ilgileniyorum.Daha önce Yoga yaptığımıda yazmıştım fakat anlamadığım bir şey var.Bir insanın egolu olmasının iyi olmadığını sanırım hepimiz biliyoruz.Egolar insanı aşağı çeker...Ancak burada Ego'yu güçlendirme telkini diye bir başlık var...Yani egomuzu güçlendirmek iyi birşey değil ki diye bilirim.Ben mi yanlış anladım yoksa?

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

trifolium isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 19-02-2008, 08:54 AM   #2 (permalink)
Administrators
Atakan Sönmez

Tesekkür: 2,852
3,132 Mesajinıza toplam 17,384 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute
Standart Ynt: EGO GÜÇLENDİRMENİN ANLAMI NE?

Yüksek ego sizinde dediğiniz gibi iyi değildir.Ancak zayıf egoda insanı mutsuz eder..
Bu telkinin amacı bu dengeyi sağlamaktır.Özellikle suçluluk duyguları telkini dinlenmesi esnasında kişi hem kendisini hem başkalarını affeder.Kimisi için bu zorlu bir süreçtir.Bu süreci daha kolay geçirebilmek için suçluluk duygularının yanı sıra ego kuvvetlendirici telkinin birlikte dinlenmesini öneriyoruz...Zaten suçluluk telkinin yazarıda bu şekilde dinlenilmesini önermektedir.

Dünyada bu tür telkinler ego strengthening olarak geçmektedir.En başta kullanılan telkinlerdendir.Terim olarakda ego güçlendirme çokca kullanılır.

İmgeleme hipnoterapide ve hipnoanaliz de de yoğun olarak kullanılmıştır. Pelletier ego güçlendirme amacıyla danışana “hayatın güçlükleri karşısında daha da güçlenmiş, uzun ve köklü bir ağaç gibi olacaksınız” şeklinde telkinler verilmesini önermektedir.

Özetle burada ki ego kotu anlamda ego değil daha çok kişinin kendine güveninin artmasını zorluklara karşı daha kuvetlenmesini sağlayan iyi anlamda egodur.

Dinledikten sonra etkiler ile ilgili anketlere bu linkten katilin.
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-anketlerimiz/
hayatimdegisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 19-02-2008, 05:31 PM   #3 (permalink)

Teşekkür ederim Atakan Bey,
Asla kötü bir amaçla Ego güçlendirmesi yazıldığını düşünmmedim zaten, çünkü böyle hoş bir sitenin başka bir amaca hizmet etmeyeceği konusunda bende güven uyandı.Cesaretimi bağışlayın bu sitede çok yeniyim ama dışardan gelen insanların ilk etapta bunu yanlış değerlendireceklerini düşündüm.Ama Özgüven güçlendirmek mantıklı olabilir elbette...
Alt 23-02-2008, 11:47 AM   #4 (permalink)
Administrators
♥Ozlem Şahin ♥

shamanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 13,842
2,276 Mesajinıza toplam 13,392 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
shamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond reputeshamanic has a reputation beyond repute

trifolium cum merhabalar senin vesilen ile bu soruya biraz daha geniş yer vermek istedim..

ego ile ilgili olarak bende bir çok kitap okuyarak konunun özünü kavramaya çalıştım hep..

bunların içerisinde hislerime tercüman olan satırların bir bölümünü paylaşmak istiyorum..
asıl soruna cevap olan kısmı kırmızı olarak yazacağım ama konunun bütününü kavramak isteyen arkadaşlarımız için
okuduğum kitaptan yaklaşık 4 sayfalık bir bölümü buraya yazıyorum..

aslında bu yazının hatta kitabın tümünde aradığımız bir çok soru için başlangıç cevapları bulacağız..

bir çok kapısı olan bir odada yaşadığınızı düşünün..

bu kapılarının tokmaklarının hepsi dışarıdan açılıyor..

ama kapıların odaya bakan tarafında kapı tokmağı yok..

dolayısıyla biz odamızın kapılarını içeriden kendi seçimimizle kapayıp açamıyoruz..

ama bu kapılardan anneler, babalar, eşler, çocuklar, arkadaşlar istedikleri saatte istedikleri gibi kapıyı açıp odamıza girebiliyorlar..

bizim onlara; durun girmeyin, müsait değilim deme şansımız yok..

savunmasız ve güvensiziz..

gücümüz başkalarının elinde.

bu güvensizlik bu öfkeyle ;
ya içeri istediği gibi giren çıkan insanlara boyun eğiyor onların taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz..
ya da onlara hiddetle saldırıp boğuşarak içeri girmelerini engellemeye çalışıyoruz..
kendi savunmasızlığımıza olan öfkemizi onlara yönlendiriyor, saldırganlıklarla onlara gücümüzü göstermeye çalışıyoruz..

her iki halde de korku, kızgınlık, utanç ve suçluluk duygularını en sağlıksız şekilde ifade ediyoruz..

bireysel sınırlarımı korumadığımda 30.. 40.. 50.. yaşında bile olsam hala annem, babam, eşim, sevgilim, bana çocuk gibi davranmaya, üzerimde otorite kurmaya devam eder..

kendi hayatımla ilgili kararlarımı kendimin almasına izin vermezler..
bana ne yapıp ne yapmayacağımı söyleme hakkını kendilerinde görürler…

kendimi kurban gibi hissederim.. iş hayatında, sosyal çevremde insanlar bana saygısızca davranmaktan çekinmez..

onların beni değerli görmesi ve sevmesi için boyun eğiyorumdur oysa..

ya da onları hayatımdan tümüyle çıkarmaya çalışarak bağımsızlığımı ilan etmeye çalışırım..

ama onların baskıları, içselleştirdiğim mesajları hala içimde capcanlı durduğundan onlar yinede kapılardan istedikleri gibi girip çıkmaya devam ederler..

annem şekil değiştirerek kız arkadaşım.. eşim olarak.. babam şekil değiştirerek; eşim, patronum, sevgilim olarak yine kapılardan içeri dalarlar…

ben kendi sınırlarımı bilmediğim için başkalarının sınırlarına da saygı göstermeyi bilemem…

başkalarına saygısızca davranabilirim.. onların sınırlarını ihlal edebilirim..

başkalarının hayatlarını kontrol etmeye çalışabilirim..

saldırgan.. bağırıp çağıran.. agresif bir insan olabilirim..

benim gibi düşünmeyen.. benim gibi hissetmeyen.. benim gibi davranmayan insanlara tahammül edemem..

onları ezmeye ve aşağılamaya çalışırım..

gücümün yettiği insanları korku ile yönetmeye ve bana saygı göstermelerini sağlamaya çalışırım..

sınırları korumak kapı tokmaklarını dışarıdan söküp, içeriye takmaktır..
o zaman içeriye kimin ne zaman girebileceğine ben karar veririm..
kiminle yakınlık kuracağımı, kimi hayatımın dışında tutacağımı ben seçerim..
kendimi kurban olarak görmediğim için, odama girmesine izin verdiğim kişilerle
kendimi rahatça paylaşabilirim.. gerçek yakınlık kurabilirim..

kapı tokmağı içeride olduğunda; orada özsaygı vardır..
orada duygular rahatlıkla ve sağlıklı olarak ifade edilebilir..
bu duygu iyi. bu duygu kötüdür ayrımı yapılmaz..
kendime saygı duyduğum için başkalarına da saygı duyarım..
tüm duygular kendi doğal işlevlerini yerine getirdiği için orada sevgi bilinci de var olur..

doğal olarak bçyle bir odaya sahipsem; değerlilik ve yeterlilik duygularımda gelişkin olur..
öz güvenli ve öz değere sahip bir birey olurum..

kapı tokmağının dışarıda olduğu odalar; korku, kızgınlık, utanç ve suçluluk duygularıyla doludur..

ama hiç de sağlıklı halleri ile değil.. bu odada kendimi; değersiz güvensiz, yetersiz, önemsiz, güçsüz ve yalnız hissederim..

içimdeki derin yalnızlık duygusunu; aşırı yiyerek, içerek, ilaçlar kullanarak, kendine hiç zaman ayırmadan aşırı çalışarak, aktivitelere boğularak uyuşturmaya çalışırım..
yetersizlik ve değersizlik duygumu bazen büyük başarılar elde ederek, büyük paralar kazanarak, uyuşturmaya, örtbas etmeye çalışırım.. ama yinede gecenin sessizliğinde yalnızlık girdabının derinlerine çekilirim..

gerçekte tüm sahip olduklarıma rağmen kendimi değersiz hissettiğim için gerçek yüzümün keşfedileceği korkusu ile kimseyle hatta varsa eşim, çocuklarımla bile gerçek yakınlık kuramam..

duygularımı gizler, insanları kendimden uzakta tutmaya çalışırım.. herkesle aramda mesafe vardır.. çünkü kendi özümle aram açıktır..

kapı tokmağı içerde olan odada pozitif egom güçlenir…
pozitif ego; bireyin kendi oluşturduğu sınırlar içerisinde ki varlığının tapınağıdır..
pozitif ego; kişiyi gelişkin kılar..
gerçek duygusal zeka da .. merak zekası da.. ruhsal zeka da pozitif ego temelinin üzerinde yükselir…

pozitif egosu güçlü kişi; kime ne zaman evet diyeceğini bilir..
<evet> leri de.. <hayır> ları da doğru şekilde kullanır..

kapı tokmağı dışarıda olan odada; negatif egom güçlenir..

negatif ego; bireyin sınırlarına dinamit koyar orada güç mücadelesi. duyguların olumsuz kullanımı, yapış yapış bağımlı ilişkiler ve yalnızlık vardır.. orada bir türlü büyümeyen yetişkin çocuklar vardır.. orada duygulardan korkmak ve duyguları zayıflık olarak algılamak, saldırganlık ya da aşırı duygusallık, alınganlık. pasif agresif davranışlar vardır..

negatif egosu güçlü kişi.. hyaır demek istediği halde evet der.. evet demek istediği halde sırf karşı çıkmamak adına hayır der.. evetlerde hayırlarda sınırları korumak adına değil… sevilmek ve kabul görmek yada güç mücadelesi ve negatif egonun sahte gücünü kanıtlamak için kullanılır…

insanlara doğru kullanılmadığı için çok zarar veren.. hayatlarını zehir eden duyguların başında korku, kızgınlık, suçluluk duygusu gelir.. ruhsal zekanın gelişmesi için önce bu duyguların içene yoğun bir merak duygusu ile dalmak gerekiyor..

çünkü ruhsal zeka duyguların armağanlarını keşfetmek ve onları kabul etmektir..

bireysel sınırların sağlam inşası duygu doğamıza saygı duymayı öğrenmeke mümkündür…

nil gün nün kaleminden

sevgilerle..
Alt 23-02-2008, 05:51 PM   #5 (permalink)

Gerçekten çok güzel bir yazı, ne denir ki.Çok da doğru ayrıca...Ustaca anlatılmış...itiraf etmeliyim ki, çok yakın zamana kadar bir insanın egosunun, bilinç dışının bir insanın geliştirmesi ve ilerlemesi, ruhsal durumunu güçlendirmmesi yada yerle yeksan etmesi konusunda böylesi etkili olacağına inancım yoktu.Yani bu tip konuların bir nevi "Avuntu" olduğunu düşünürdüm.Bizim yoga eğitmenimiz bir gün bize derste şöyle dedi...Ve o an bir çok konuya uyandım. "Avuntu" ile yaşamamalısınız, "Avuntu" ile yaşayanın bir diğer adımı "İnkardır".Avuntu duyan insan hemen arkaksından inkar eder ve olayı kendi iç dünyasında bastırır...Kapatamaz, kapattığını sanır ama sadece üstünü örtmüştür...O gün gelir tekrar hortlar.
Bende çok Avuntuya sığınanlardanım, ama bunu fark ettim, ve fark etmenin de ne güzel olduğunu fark ettim...

Bu yazı için çok teşekkür ederim, ilgin içinde...Bu yazının bir çıktısını alacam....
Alt 09-04-2008, 03:20 AM   #6 (permalink)

1 Mesajina 11 kez İyi ki varsın denildi
ramses is an unknown quantity at this point

Kafası çalışan harika bir arkadaşsın. Seni saygıyla tebrik ediyorum. Seninle tanışmayı beyin fırtınası yapmayı isterdim. Bursa'dan selamlar.
ramses isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 24-04-2008, 01:37 AM   #7 (permalink)

1 Mesajina 10 kez İyi ki varsın denildi
morlale is an unknown quantity at this point

Selam ben bu siteye üye olan arkadaşlarımın çok güçlü olduğunu düşünüyorum, kendileri için birşeyler yapmaya çalıştıklarına inanıyorum, harikasınız, gerçekleri zorlamak ii bişeydir, yanlış anlamayın bu gerçekler bize öğretilenlerdir, bizim ya da insanlığın gerçekliği değildir. Kendi gerçeklerimizden yola çıkarak gerçek dünyamızda yaşayabiliriz insanları da kendimize uydururuz, ben öyle yapıyorum mesela, eşim uyurken ona bu cd leri dinletiyorum, bağımlılıklarla ilgili ki benim ihtiyacım olan alkol bağımlılığıyla ilgili cd, ücretsiz mümkünse, eşim için, o uyurken dinleteyim:)
morlale isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-04-2008, 10:47 PM   #8 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 6
32 Mesajinıza toplam 117 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
kübrayigit is an unknown quantity at this point

ben müzikleri yükleyemedim arkadaşlar bi yardım edin lütfen
kübrayigit isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-04-2008, 11:11 PM   #9 (permalink)
Teğmen

30 Mesajinıza toplam 133 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
kürşad is an unknown quantity at this point

merhaba kübrayigit
indirmek istediğin,örneğin ego ney'e tıkla orada bir link gözükecek,onun üzerine gelip sağa tıkla ve hedefi farklı kaydet de.Mp3'ler inecektir.Tamam?Kolay gelsin.Sevgiyle kal.....
Alt 03-05-2008, 02:58 PM   #10 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 2
59 Mesajinıza toplam 135 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
berkant16 is an unknown quantity at this point

Alıntı:
negatif egosu güçlü kişi.. hayır demek istediği halde evet der.. evet demek istediği halde sırf karşı çıkmamak adına hayır der.. evetlerde hayırlarda sınırları korumak adına değil… sevilmek ve kabul görmek yada güç mücadelesi ve negatif egonun sahte gücünü kanıtlamak için kullanılır…
evet hayatımda karşılaştığım bir olayın bu açıklamaya iyi bir örnek olduğunu düşünüyorum; iş yerinde beraber çalıştığım bir arkadaşın bir konuda beni özellikle üzerime gelerek, haksız olduğuma ikna etmeye çalışması, benimde ısrarlarına daha fazla dayanamayarak kabul ettiğim aklıma geldi. Allah'ım bu hatayı nasıl yaptım diye çok hayıflandım.galiba bende pozitif egonun gelişmediğine bu olay bir örnek olabilir bakalım yeni dinlemeye başladım hissedilir bir etkisi olursa sizlerle paylaşmak beni çok mutlu edecek.

Bookmarks

Seçenekler
Stil