Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Eft (http://www.hayatimdegisti.com/forum/eft/)
-   -   eft ile kilo verme.. (http://www.hayatimdegisti.com/forum/eft/616807-eft-ile-kilo-verme.html)

bluegirlx 07-12-2010 09:37 PM

eft ile kilo verme..
 
KİLO İLE İLGİLİ SİSTEMLİ BİR EFT ÇALIŞMASI

A- Kilolu olduğunuz için ne düşünüyor ve ne hissediyorsunuz?
örnek cümleler
-kilolu olduğum için mutsuzum
-kilolu olduğum için huzursuzum
-kilolu oldğum için kendimi çirkin hissediyorum...

B- Kilolu olmanın olumsuz yönde etkilediği durumlar?
örnek cümleler
-kilolu olduğum için performansım düşük
-kilolardan dolayı çabuk yoruluyorum

C-Kilodan kurtulmanızı engelleyen nedenler hakkındaki düşünceleriniz
örnek cümleler
-iştahım çok açık zayıflayamam diye düşünüyorsamda
-bu yaştan sonra kilo veremem diye düşünüyorsamda

D- Kilolu olmanızın bilinçaltı düzeyde çıkarları nedir?
Bilinçaltımızın kilolu olmaktan dolayı bir kazancı vardır bu yüzden kilo verme konusunda başarısız oluruz burdaki madde en önemli maddedir, peki bilinçaltı düzeyde kilolu olmanın faydalarını nasıl tespit edebilirim diyebilirsiniz bunun içinde eft uygulayabiliriz

- Hernekadar kilolu olmanın bilinçaltıma bir faydası varsada ben bu faydayı keşfetmeyi öğrenmeyi seçiyorum

-Her ne kadar içimde beni sabote eden, daha iyi olmamı engelleyen bir parçam varsa da bu parçamı da onaylıyorum, benim adıma beni korumaya çalıştığını biliyorum ama ben yine de istediğm yöndeki değişimi seçiyorum

turlarda, kilolu olmanın kazançları bilinçaltımın kazancı ...
Çalıştığım bir bayanın 18 kilo fazlası vardı denemediği diyet kalmamıştı çalışmamız sonucunda kilolu olarak kendisini erkeklerin tacizinden koruduğu düşüncesini bulduk. Bilinçaltı düzeyde kilolu olmanın birçok nedeni olabilir, duyguları bastırmak için stresle başetmek için rahatlamak için.

E- Kilolu olmanıza neden olarak neler yapıyorsunuz
örnek cümleler
-abur cubur besleniyorum
- sürekli yemek yiyorum

eft cümlesi, abur cubur beslenmeyi bırakarak sağlıklı besinler tüketmeyi seçiyorum

F- Bu probleminizi sonlandırmanız için ne yapmanız gerekiyor
örnek cümleler
-hergün 30 dk yürüyüş yapmam
-sık ve az yemek yeme
egzersiz yapma konusundaki dirençlerinizide eft ile çözebilirsiniz.

Burda 6 başlık var her başlıktan en az 3-4 cümle oluşturmanız gerekiyor oluşturduğunuz cümleleri setup cümlesi haline getirip hergün 30-40 dakika arasında çalışmanız gerekiyor. Uygulamayı yaparken yeni cümleler aklınıza gelebilir onlarıda not alıp çalışmanıza dahil edeceksiniz. Ne kadar devam ederiz konusuna gelincede bu tamamen size bağlı herkeste değişim farklı sürelerde gerçekleşir. Bu şekilde çalışmayı verdiğim kişilerden olumlu geribildirimler aldım ayda 4-5 kilo arası verdiklerini iştahlarını kontrol edebildikleri yönünde. Hepinize bu çalışmada başarılar dilerim.
__________________
aradım en sonunda siz kilo vermek isteyenler için bir çalışma bulmayı başarabildim..çalışmayı yapmadan önce etf noktalarını setap noktaları öğrenmeniz gerekmekte..

başarı hikayelerinizi ve sonuçları paylaşırsanız sevinirim..sevgiler..smileydance

yesıl 07-12-2010 10:03 PM

Cevap: eft ile kilo verme..
 
tesekkürler kilo ile ilgili birazdaha bilgi verirsen sevinirim kendimi cop tenekesi gibi hissediyorum artık lezzetli lezzetsiz ne olsa indiriyorum mideye eft ve kiloverme yardım et lütfen

Sultan 07-12-2010 10:04 PM

Cevap: eft ile kilo verme..
 
biz eft ile kilo verme çalışması yaptık....
gerçekten harika sonuçlar aldık...
paylaşım için teşekkür ederim...
sevgiyle mutlu kaly789

yesıl 07-12-2010 10:06 PM

Cevap: eft ile kilo verme..
 
calıstıgım bayan diyosunuz benimde 46 kilo fazlam var benim durum daha vahim

yesıl 07-12-2010 10:09 PM

Cevap: eft ile kilo verme..
 
sevgili sultan deneyimlerinizden bende faydalanmak isterim

Işıldayan Safir 07-12-2010 10:16 PM

Cevap: eft ile kilo verme..
 
Bu güzel paylaşım için teşekkür ediyorum. ttli3

Sevgili yesil merhabalar, ttli3

Sana bir soru sormak istiyorum. Günlük yaşantında her şeyi içine atan biri misin acaba?

bluegirlx 07-12-2010 10:23 PM

Cevap: eft ile kilo verme..
 
Kilo verme maceramızda bazı ortak sınırlayıcı inançlarımız olacaktır. Ben size 20 ortak inanç çıkardım. Bugün bunlardan 10 tanesini listeledim. Sizden o inançların her birisine EFT uygulayarak sizde herhangi bir duygu, bir değişim yaratıp yaratmadığını gözlemlemenizi isteyeceğim. Her biri için bir sayısal değer belirlemenizi de isteyeceğim. Burada sayısal değerleri 0 ‘hiçbir etkisi yok’ 10 ‘bu beni çok etkiliyor’ olarak ele alabilirsiniz.
  • Çok istiyorum ama kilo verebileceğime inanmıyor olmama rağmen kendimi tamamen ve derinden seviyor ve kabul ediyorum. Bu önemli bir sınırlayıcı inançtır. Tek başına bu engel sizin EFT ile kilo vermenizi zorlaştırabilir. İnanmadığımız birşeyi başarmamız oldukça güç olacağından bu inancı değiştirmemiz gerekir.
  • Ailemde herkes kilolu ve kimse kilo veremiyor, buna rağmen kendimi ve onları tamamen ve derinden seviyor ve kabul ediyorum. Bu inancın altında birçok şey yatıyordur. Kilo verdiğinizde ailenizden ayrı düşeceğinizden, dışlanacağınızdan, belki bir aile geleneği haline gelmiş olan bir arada yemek yeme alışkanlığından mahrum edileceğinize inanıyorsunuzdur. Ayrıca bu inancın altında kilonuzun sizin dışınızdan kaynaklanan bir sebepten yani elinizde olmayan sebeplerden oluştuğuna ve bu yüzden de dönülmez olduğuna inanç vardır.
  • Genelde başarılı olamam buna rağmen kendimi tamamen ve derinden seviyor ve onaylıyorum. Yaşamın diğer alanlarında başarısız olduğunuza inanmanız kilo vermedeki çalışmalarınıza da doğal olarak yansıyacaktır. EFT ile bu inancın üzerine gittiğinizde gerçekten başarılı olduğunuz bir anı hatırlayacaksınızdır.
  • Kendime güvenmiyorum, daha önce de olduğu gibi kilo verdikten sonra hepsini geri alırım, buna rağmen kendimi tamamen ve derinden seviyor ve onaylıyorum. Bu geçmişte doğru olabilir ama geleceği bu şekilde yaşamak veya yaşamamak tamamen bize aittir. Buna EFT yaparak daha temiz bir geleceğe adım atarız.
  • Artık çok yaşlandım ve m.etabolizmam da çoook yavaşladı, ben bu yüzden kilo veremem. Buna rağmen kendimi tamamen ve derinden olduğum gibi seviyorum ve kabul ediyorum. Metabolizmamız yavaşlamış olabilir ama bunu hızlandıramayız veya kilomuzun tek sebebi odur demek değildir bu. EFT ile m.etabolizmanın yavaşlaması bahanesinden sıyrılabilirsiniz.
  • Bu kiloları vermenin çok da iyi bir fikir olduğundan emin olmamama rağmen ve tekrar ince olmaktan korkuyor olmama rağmen, kendimi tamamen ve derinden seviyor ve onaylıyorum. Kilo verdiğinizde ne olacağını sorgulayın. Hayatınız da neler değişecek? Diğer insanlar size ne diyecekler veya nasıl davranacaklar? Daha fazla cinsel ilişki talebi olması, fazla çekici olduğumuz için dikkatleri ve kıskançlıkları üzerimize toplamak, ihanet etmek veya ihanete uğramak kilo vermemize engel olabilecek inançlardır.
  • Ne yaparsam yapayım, ne kadar uğraşırsam uğraşayım bu kilolar bir türlü gitmiyor. Buna rağmen kendimi tamamen ve derinden seviyor ve onaylıyorum Bu çok güçlü bir sınırlayıcı inançtır. Kilo vermeye başlayamamanızda ki kilit sebeplerden biri olabilir. Kilo vermeyi düşündüğümüzde spor salonuna üye oluyoruz ama bir hafta sonra oraya uğramıyoruz bile, iki gün sıkı rejimler yapıyor sonra deliler gibi abur cubura saldırıyoruz ve sonunda hiçbir uzun vadeli gayret göstermemişken ‘elimden gelen herşeyi yapıyorum ama olmuyor’ diyebilmeyi kabul ediyoruz. Bu yolun uzun olduğunu unutmamalısınız. Kendinize dürüstçe sorun “Ben hakikaten ne yaptım”. Ayrıca hiç yemek yemiyor olmak kilo probleminizin altında yatan çok önemli bir sebep olabilir.
  • Değişebileceğime inanmıyor olmama rağmen, kendimi tamamen ve derinden seviyor ve kabul ediyorum. Değişim ürkütür ve bazen değişebileceğimize de inanmayız. O kadar çok alışkanlık ve ‘bilgi’ geliştirmişizdir ki değişim imkansız gözükür. Aslında burada yaşamımızda ‘güvenebileceğimiz’ alışkanlık haline getirdiğimiz şeylerden kopmaktan korkuyor olmak vardır.
  • Ben kilo versem de kimsenin umurunda olmaz buna rağmen kendimi tamamen ve derinden seviyor ve kabul ediyorum. Bazen başkaları bizi fark etsin ve daha çok sevsin diye kilo vermek isteriz. Aslında insanlar sizin kilolarınızı sizin düşündüğünüz kadar umursamıyordur. Kilolu olmak sizin kendi içinizde sıkıntı yaratan ama genelde başkaları için aynı derecede rahatsızlık vermeyen birşeydir.
  • Kilo versem de mutlu olamayacağımı düşünüyor olmama rağmen, kendimi tamamen ve derinden seviyor ve onaylıyorum. Kilo vermek tek başına bize mutluluk getirmez ve yukarıdaki bu sınırlayıcı inancımıza EFT yaptığımızda bunu fark ederiz. Mutsuz olduğumuz için fazla yeriz. EFT ile kilo vermeyi başarmışsanız büyük bir ihtimalle aşırı yemenize sebep olan duygusal sıkıntılardan da kurtulmuşsunuzdur…dolayısıyla yeniden kiloların gelmesi zor olur.

bunlarda setap noktası olumlamaları..bugün kilo vermeye taktımm..y789umarım faydasını görürsünüz..(aslında eft ye taktım kafayı..ama şimdilik bunlarla karşılaşabildim..girlhaha)

şeniz 07-12-2010 10:36 PM

Cevap: eft ile kilo verme..
 
Çok güzel bir çalışma.Bunu denemeye çalışacağım.

yesıl 08-12-2010 10:15 AM

Cevap: eft ile kilo verme..
 
sevgili zeryntihai icimde birsürü fırtınala rkopuyo dısarıdan bakan cok neseli herseye kahkalr atan kilolarıyla dalga gecen birisi olarak gorünüyorum ama cok cabuk sinirleniyorum ofkemi kontrol edemiyorum kilo vermek icin diyet yapmıyorunm cünkü diyet sonrası tekrar alacagımı düsünüyorum sepep ise bilinc altında biseyler beni sürekli ve sepepsiz yemege zorlarken bu düsünce kalıpları temizlemeden bosa fkürek cekecegime inanıyorum zayıflasam bile yine alırım icimdeki bosluklar dolmadan yemek yeme dürtüleri dolduracak boyle düsünmek diyet yapma düsüncesini tamamen yok ediyor halbuki en iyi diyetisyenin bilgilerine sahibim kilo ve diyet ile ilgili cok arastırmalar yapıyurm okuyorum ama sorunun icerlerde oldugunu biliyorum daha once ucak korkusu ile ilgili eft yapmıstım son ucak yolculugumda daha rahattım kilom icinde eft yapmakistiyorumsetup cümleleri bulma kcok zor geliyo cümleleri kilodan degil sevgisizlik kendine güvenden yola cıkıp kurmam gerekiyo.....

yesıl 08-12-2010 10:19 AM

Cevap: eft ile kilo verme..
 
tesekkürler bluegirlx umarım ise yararda 15 senelik kilo savasımı kazanabilirim.


WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:57 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1