Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Serbest Kürsü > Doğayı Koru

Uyarılar

THK'dan Yangın Uçağı Alım Kampanyası

Serbest Kürsü ve Doğayı Koru THK'dan Yangın Uçağı Alım Kampanyası Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız THK'dan yangın uçağı alım kampanyası Türk Hava Kurumu (THK)'nun, küresel ısınmayla artan orman yangınlarına havadan daha etkin müdahale edebilmek için, ''Susmasın Ağaçlar Kararmasın Gelecek'' sloganıyla başlattığı uçak alım kampanyası sürüyor. Yangınlarda bölgeye çok kısa aralıklarla su boşaltılması gerekiyor ancak, mevcut ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Doğayı Koru telkin cd indir izle İstanbul Doğayı Koru nerededir kimdir Doğayı Koru çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Doğayı Koru hipnoz Doğayı Koru olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Doğayı Koru hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Doğayı Koru kuantum düşünce kitap haberi

THK'dan Yangın Uçağı Alım Kampanyası

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 01-09-2008, 05:36 AM   #1 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 0
64 Mesajinıza toplam 142 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
cedrus48 will become famous soon enoughcedrus48 will become famous soon enough
Standart THK'dan Yangın Uçağı Alım Kampanyası

THK'dan yangın uçağı alım kampanyası

Türk Hava Kurumu (THK)'nun, küresel ısınmayla artan orman yangınlarına havadan daha etkin müdahale edebilmek için, ''Susmasın Ağaçlar Kararmasın Gelecek'' sloganıyla başlattığı uçak alım kampanyası sürüyor.
Yangınlarda bölgeye çok kısa aralıklarla su boşaltılması gerekiyor ancak, mevcut uçakların sınırlı kapasiteleri ile ihtiyaca yeterince cevap verilemiyor.
THK yangın söndürme amacıyla kullanılabilecek sadece 1,5-2 ton kapasiteli 12 uçağa ve 3 de keşif uçağına sahip. Bu nedenle "amfibik" denilen, suya inip kalkabilen uçakların alınabilmesi için "THK Yangın Söndürme Uçak Alım Kampanyası" başlattı ancak yetkililer kampanyaya yeterli katılım sağlanamamasından şikayetçi.

Tek motorlu, 2.5-3 ton su kapasitesine sahip küçük amfibik uçaklar yaklaşık 2 milyon 800 bin ile 3 milyon dolar, 6 ton su taşıyabilen büyük uçaklar ise yedek parça, eğitim, bakım gibi teşkilatıyla birlikte ancak 25 milyon dolara satın alınabiliyor.

Kampanyaya katkıda bulunmak isteyenler, Türkiye'nin her yerinden havale masrafı ödemeksizin yardımlarını, bankaların Ankara'daki şubelerinde açılan hesapları yatırabiliyor:

* Ziraat Bankası Heykel Şubesi (1925),
* Halk Bankası Anıt Şubesi (1925),
* İş Bankası Ankara Şubesi (1925),
* Vakıfbank Ankara Şubesi (1925),
* Finansbank Siteler Şubesi (1925),
* Yapı Kredi Bankası Meşrutiyet Şubesi (1925),
* Garanti Bankası Ulus Şubesi (1925),
* Şekerbank Yenişehir Şubesi (1925),
* Akbank Ankara Şubesi (1925),
* Denizbank Yıldız Şubesi (1925).

Ayrıca, Avea, Turkcell ve Vodafone GSM operatörlerinden faturalı hatta sahip olanlar "Yangın" yazıp 3919'a kısa göndererek 6 YTL yardımda bulunabiliyor.

THK'nın www.thk.org.tr adresinden de kredi kartı veya banka hesaplarından bağışta bulunulabiliyor.

Bunun yanında THK şubelerine giderek de makbuz karşılığında bağış yaparak kampanyaya destek verilebiliyor. (www.thk.org.tr - 0312 310 48 40)

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 01-09-2008, 07:43 AM   #2 (permalink)
Teğmen

0 Mesajinıza toplam 0 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yeşimce is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: THK'dan Yangın Uçağı Alım Kampanyası

Ormanlarımız yanmasın elimden bişey geliyorsa neden olmasın.Hemen şuan sms atıp destek oluyorum.
yeşimce isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 02-09-2008, 04:47 PM   #3 (permalink)
Üsteğmen

64 Mesajinıza toplam 142 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

Yeşimce neden olmasın hepimizin elimizden mutlaka bişey gelir.Hiçbişey yamazsak bile dikkatli olmamız vede herhangi bir duman görmemiz halinde ALO 177 yi aramamız bile ormanlarımıza büyük bir hizmettir.Arkadaşlar hepinizin bu uçak alımı kampanyasına desteklerini bekliyorum.unutmayalım BU ORMANLAR BİZİM
Alt 03-09-2008, 04:55 AM   #4 (permalink)
Teğmen

1 Mesajina 3 kez İyi ki varsın denildi
sevgiiii is an unknown quantity at this point

Merhabalar sizi bu forumda yapmaya çalıştığınız şeyden dolayı kutluyorum. Siz ormancısınız anladığım kadarıyla bende meslektaşınız sayılırım.Bende ziraat mühendisiyim.Ama kendi mesleğimi yapmıyorum.Ama ben bir doğa aşığıyım .Doğayı ormanları çok seviyorum.Bu sene çok üzüldüm. Yanan ormanlar beni derinden etkiledi.Ben bir TEMA gönüllüsüyüm bulunduğum yerde elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyorum.Uçak alımı kampanyasınıda tüm arkadaşlarıma ve çevreme anlatıyorum. Bu kampanyanın ülkemiz için n ekadar önemli olduğunu anlayan arkadaşlarım el birliğiyle kampanyaya destek vermeye başladılar. Ama gördüğüm kadarıyla sitede yalnızsınız . Birde galiba nur hanza diye bir arkadaş var onunda galiba bir projesi var Ama ne yazıkki halkımız bu konuya yeterince önem vermiyor. Bilinçlenme yok.Aslında şu ülkemizin son yıllarda yaşadığı kuraklık bize verilecek en güzel ders olması gerek ama tabiki bu dersi görecek anlıyacak dusun insanalara ihtiyaç var.Ben tekrar sizi bu çabalarınızdan dolayı kutluyorum.
sevgiiii isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-09-2008, 12:13 PM   #5 (permalink)
Üsteğmen

Sevgi hanım tanıştığıma memnun oldum. Demek TEMA da gönüllü görev alıyorsunuz.Ne mutlu size ayrıca size bu uçak alımı ile ilgili kampanyaya desteklerinizden dolayı teşekkür ederim. Ama bir konuda ben size katılmıyorum. Ben sitede yalnız değilim tüm arkadaşların bu kampanyaya destek verdiklerinden eminim. Çünkü burdaki arkadaşların tamamı yeşili ormanı ve doğayı çok seviyorlar.
Alt 04-09-2008, 05:54 AM   #6 (permalink)
Üsteğmen

sevgi galiba haklısınn galiba forumda tek beşınayım bunu nerden çıkardın derseb konuyu açalı 3 gün oldu ve yorum yapan sadece sevgi sen ve yeşimce .Yorumu bırak okuma sayısı bile 40
Alt 12-09-2008, 10:15 AM   #7 (permalink)
Super Moderator

yeni bir hayat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 30,500
1,573 Mesajinıza toplam 7,820 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant futureyeni bir hayat has a brilliant future

Merhaba cedrus;

Bu kampanyadan daha önce de haberim vardı. 1925 hesap numaraları o kadar iyi aklımda ki. Keşke daha fazlasını yapabilsem.Herkes aynı duyarlılıkta olursa zaten ormanlarımız bize kalır,kaybettiklerimizi de kazanırız.İleride çöl olan bir ülkede yaşamak istemiyorsak, acilen bu uçaklara sahip olmalıyız..

Burada da hatırlattığın için teşekkürler...
yeni bir hayat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-09-2008, 02:18 PM   #8 (permalink)
Üsteğmen

Sevgili yenibirhayat bu duyarlılığından dolayı seni canı gönülden kutluyorum.Ama ne yazıkki forumda bu duyarlılığı göremedim.Tema vakfının 2-B konusuna 2 günde yorumlar ve 100 den fazla okuma ama bu orman yangınlarıyla mücadele konusunda büyük bir adım olan THK uçak alımı konusuna ilgi nerdeyse sıfır.Yaklaşık 15 günde sade 64 kere okunmuş bu okumanın heralde yarısını ben yapmışım.Yorumu ise sen yeşimce ve sevgi yapmış.Ama ne yazıkki forumumuzdaki diğer arkadaşlar aynı desteği ve duyarlılığı göstermediler.2-B konusu ne kadar değerliyse ondan kat ve kat Orman yangınları konusu önemlidir.Şu anda ormanlarıımızı tehdit eden en önemli tehdit konusu orman yangınlarıdır.Ben forumdaki diğer arkadaşlarında bu konuya biraz daha fazla duyarlı olmasını temenni ediyorum.Ha beni de yanlış anlamayın Ben 2-B konusu önemsiz demiyorum.Lütfen bu yorumumdan da yanlış bir kanıya varmayın.Benim sadece sizden isteğim 2-B ye göstermiş olduğunuz duyarlılığı bu konuyada göstermeniz.
Alt 13-09-2008, 05:11 PM   #9 (permalink)
Moderator

sanemce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 16,247
1,756 Mesajinıza toplam 14,576 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond reputesanemce has a reputation beyond repute

sevgili cedrus..
naçizane bir tavsiyem olacak.. lütfen, forumda bu duyarlılığın gösterilmediğine dair hiç kimseye ithamda bulunma. bazı kişiler vardır söylemek için yapar, bazı kişiler vardır yapar ama söylemez.. bu sözüm hiçkimseye gönderme değildir lütfen yanlış anlaşılmalara sebep olmasın. demek istediğim, herkes o hesap numaralarına az da olsa yatıracak bütçeye sahip olmayabilir.. sms gönderemeyebilir. bu desteklemediği ya da ormanlarımıza değer vermediği anlamına gelmez.. ben imkanı olan yetkililerin gerekli hassasiyeti göstermediği kanaatindeyim.

Alıntı:
cedrus48 Nickli Üyeden Alıntı
Sevgili yenibirhayat bu duyarlılığından dolayı seni canı gönülden kutluyorum.Ama ne yazıkki forumda bu duyarlılığı göremedim.Benim sadece sizden isteğim 2-B ye göstermiş olduğunuz duyarlılığı bu konuyada göstermeniz.
Alt 16-09-2008, 08:19 AM   #10 (permalink)
Üsteğmen

Dün foruma bir girdinm bu yorumu okudum açıkcası canım hem sıkıldı hem bir yerim adeta acıdı.Çünkü ben iki gündür yangındaydım.Yorgundum her tarafım yangından kara olmuştu.Üzerim is kokuyordu.Ben o alevlerle boğuşurken bazılarıda bu yorumu yapmış.Yetkilileri yani bizi duyarsızlıkla suçlamış. Helede orman yangınları konusunda bu şekilde tepki vermesini kabul edemem.O bu mesajı yazdığı sırada ben alevlerle boğuşuyordum.Sen hiç duydunmu alevler ormanı ağacı kuşları böcekleri yutarken oçıkan çığlığı duydunmu.O dayanılmaz sesle karşılaştınmı.Ölümle hiç boğuştunmu dumandan zehirlenip hiç hastaneye kaldırıldınmı.ordan oturduğun yerden yetkilileri suçlamak kolay.Hemde kullandığın yazı rengi bu suçlamaya hiç uygun değil.Daha geçen ay 10 arkadaşımı nerdeyse alevler yutuyordu.Sende çıkıp yetkilileri duyarsızlıkla suçluyorsun.Ben mesleğe gireli tam 13 yıl oldu bu zaman zarfında 100 lerce yangına katıldım.3 kere ölümden döndüm.Bir kere dumandan zehirlendim.Ve sadece ben değil tüm orman genel müdürlüğü çalışanları canlarını hiçe sayarak yıllardır yangınla ve alevlerle mücadele etmektedir.O nedenle bu suçlamanı kabul etmiyorum.Ve de seni kınıyorum.Oturduğun yerden ahkam kesmek kolay.Hem suçla hemde kurnazlık yaparak birileri üzerine almasın de.Sonra ben mesajımda neden sms çekmiyorsunuz falan demedim.Bazı konular şu kadar okunuyor yorumlanıyor.Türkiye ormanlarının geleceği açısından çok önemli olan uçak alımı konusu neden okunmuyor.diye serzenişte bulundum.Lütfen benim yazdıklarımı yorumumu çarpıtmayın.Orman yangınlarında yetkililer tarafından gösterilen haasiyeti duyarsızlıkla suçlamaya kimsenin hakkı yok.Suçalayn kişiler sıcak yuvasında ailesi ile kilimalaı evlerinde keyif çatarken.O sıcakların yanında birde binlerce dereceye varan alevlerle boğuşan o duyarsızlıkla suçladığınız yetkililerdir.her an ölümle karşı karşıya yaşayanlarda yetkililerdir.Sen hiç orman yangını çıkarken ormanın feryadını duydunmu.Yangından kaçmaya çalışan tavşanın panilkle tekrar yangının içine koştuğunu veya tüyleri alev alev olmuş hayvanların can havliyle yangıngan kaçışlarına şahit oldunmu.Bu yetkililer rüzgardan dolayı çaresiz kaldıklarında gözyaşlarrına engel olamayıp hıçkıra hıçkıra ağladıklarını gördünmü.Ayrıca bu konularda bundan sonra nacizane tavsiyelerinizi kendinize saklamanızı rica ediyorum.Ben dün mesajı okuduktan sonra size tam cevap vereceğim sırada bir yıldırım yangını çıktı dinlenmeden tekrar yangına gittim.Bir taraftan yağmur bir taraftan yangın o kadar kötü oldukki.Çok şükür söndürdük.Ama tüm arkadaşlarımız perişan olmuştu.Çünkü herkes açtı.Yangın iftaradan önce çıktığıu için hiçbirimiz iftarı yapamamıştık.İftarı sadece su ile açtık.Hiç bri arkadaşımızın aklına yemek gelmedi.Açlıklarını hissetmediler bile.Yangın söndüğündeki herkesin yüzündeki gülücüğü mutluluğu herkesin görmesini isterdim.Sonra ben kimseyi ormanı sevmemekle suçlamadaım.Yukarıda yazxdığım daha önceki yorumu okursan orada forumdaki arkadaşların ormanları ne kadar çok sevdiklerini belirtmiştim.Ben ormanları sevmediklerini değil bu konuya duyarsız kaldıklarını söyledim.Yani duyarsızlıkları konunun okunma ve yorumlanma sayısından dolayı dile getirdim.Kampanyaya katılmadıklarını sms göndermediklerini veya ormanları sevmediklerini söylemedim.Sonra bu duyarsızlık konusunda ilk defa serzeniş yapan ben olmadım.Forumu lütfen basitleştirmeyelim konusuındada bu serzenişte bulunuldu.

Alıntı:
cedrus48 Nickli Üyeden Alıntı
Sevgi hanım tanıştığıma memnun oldum. Demek TEMA da gönüllü görev alıyorsunuz.Ne mutlu size ayrıca size bu uçak alımı ile ilgili kampanyaya desteklerinizden dolayı teşekkür ederim. Ama bir konuda ben size katılmıyorum. Ben sitede yalnız değilim tüm arkadaşların bu kampanyaya destek verdiklerinden eminim. Çünkü burdaki arkadaşların tamamı yeşili ormanı ve doğayı çok seviyorlar.

Bookmarks