Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Dikkat Mp3leri Buradan Yükleyiniz (http://www.hayatimdegisti.com/forum/dikkat-mp3leri-buradan-yukleyiniz/)
-   -   Suçluluk ve Ego Güçlendirici Telkinleri Yenilendi (http://www.hayatimdegisti.com/forum/dikkat-mp3leri-buradan-yukleyiniz/14673-sucluluk-ve-ego-guclendirici-telkinleri-yenilendi.html)

hayatimdegisti 15-11-2008 02:02 AM

Suçluluk ve Ego Güçlendirici Telkinleri Yenilendi

Suçluluk ve ego güçlendirici telkinleri yenilendi..
Şu an için sadece doğa versiyonları var.Bu nedenle bu konuya ekliyorum.Daha sonra yeni düzenleme yapılacaktır..

Telkinlerde mutluluk telkini baştan sona geçiyordu.Bu versiyonlarda sadece başında ayrı olarak bulunmakta.
Ayrıca metinlerde her ne kadar genel anlamın önemli olduğunu ifade etsekse bazı negatif cümleler konusunda hassas olan üyelerimiz vardı.
Metinlerde buna göre tekrar düzenlenmiştir...
Bu yeni versiyonları bazı üyelere göndermiştim onların indirmelerine gerek yoktur.

http://www.hayatimdegisti.org/ucretsiz.rar

Eğer bilgisayarınızda winrar programı yoksa dosyaları açamayabilirsiniz bu linkten yükleyiniz.

WinRAR (Türkçe) - Programının Detaylı Tanıtımı, Kullanıcı Yorumları - innDir.com -

telkinler için alternatif link;

Ego Guclendirici Yeni Versiyon Doga indir - Upload.gen.tr

Sucluluk Yeni indir - Upload.gen.tr

CeM 15-11-2008 04:23 AM

Ynt: Suçluluk ve Ego Güçlendirici Telkinleri Yenilendi

Teşekkürler Atakan bey, sapkal89 demekki bende bu olumsuz satırlara duyarlıymışım bunları da dinlemeye başlıyorum hemen smiliyface

mustinet1900 15-11-2008 12:08 PM

atakan abi bu telkinlerin icerigindeki degisikligi görebilmemeiz icin telkin iceriginide koyabilirmisin

mustinet1900 15-11-2008 12:14 PM

pardon yeni gördüm
icerikleride varmis dosyanin icinde

mustinet1900 15-11-2008 03:14 PM

pardon atakan abi bisey sormak istiyorum.
bu negatif cünleler konsunu birkac arkadasimiz daha önce sormustu ve sizde genel anlam olarak aciklamistiniz.yani bi problem olmayacagini demistiniz.
acaba simdi sizi telkinlerin icerigini biraz degistirmeye yönelten sey nedir?
bu karari neden aldiniz sormak istedim
saygilar

Baris 15-11-2008 04:55 PM

Atakan Bey elinize sağlık,

Ben indirdim. İçerikler eskilerine çok benziyor. Sadece artık çok çok daha az negatif cümle var.
Benim merak ettiğim mutluluk telkiniyle diğer telkin neden aynı anda çalmıyor? Acaba aynı anda olduğu zaman etkisi mi azalıyor ya da birbirine mi karışıyor? ego+suçluluk 17dk idi eskiden şimdi 33dk olmuş. Saatteki dinleyebilme katsayımız azalacak :)

ziyaretcixy 20-11-2008 03:44 PM

ben içeriğe biraz göz gezdirdim.. baştaki mutluluk paragrafı sonda yine tekrarlanmış... Bide negatif kelimeler çıkmış... Sanırım bir telkinde 2 kere mutluluk telkini alıyoruz. bence isteyen ikisi arasında seçim yapabilir... üzüntülü ruh halinden çıkmak isteyen bu telkinleri, daha ileriye yönelik kişisel gelişim isteyenlerin ise 2007 versiyonlarını dinleyebilirler diye düşünüyorum.

Sensible 22-11-2008 05:41 PM

Ya ben eski versionlarını dinliyorum...Bi sorun olur mu acaba? dusun İçime kurt düştü ya ağla

rasgavs 22-11-2008 05:47 PM

Tabi ki hayır ttli3 gerekli açıklamaları yapacaklardır zaten. Ama cevap gelene kadar dinlemende sakınca olmadığını bilmelisin.

hayatimdegisti 22-11-2008 05:58 PM

Alıntı:

mustinet1900 Nickli Üyeden Alıntı
pardon atakan abi bisey sormak istiyorum.
bu negatif cünleler konsunu birkac arkadasimiz daha önce sormustu ve sizde genel anlam olarak aciklamistiniz.yani bi problem olmayacagini demistiniz.
acaba simdi sizi telkinlerin icerigini biraz degistirmeye yönelten sey nedir?
bu karari neden aldiniz sormak istedim
saygilar

Çevirilerin içeriğini bir üyemiz yeniden yapmış.Bende zaten mutluluk telkinlerini karışık yapmak yerine başa ve sona almayı düşünüyordum...Yapmışken bu yeni çeviriler ile yapayım dedim..
Yoksa eski kayıtlarda dinlenebilir hangisini tercih ederseniz..

Nasıl ki her şeyin yeni versiyonu çıkıyor telkinlerinde çıkabilir.Eskisi kötü olduğu için değil daha iyiye yol almak için..

demetcool 23-11-2008 10:36 PM

Sevgili Atakan Bey ,
Telkınlerı nıhayet ct. gunu ındırebıldım.ego21.31 dak. suçluluk 11.29 dakıka doğa versıyonlu.Sanırım doğru telkınleri indirmışımdır.sağlık çok teşekkürler duyarlılığınız için .İlk gun bıkaç saat mıdem bulandı ama sonrasında çok ıyı gıdıyor.Ego güçlendırmenın içeriğinde bikaç tane olumsuz cümle var eh... o kadar da olsun dedığınızı duyar gıbıyım . smiliyface
Bu telkınler daha oncekı ego ve suçluluk telkınlerınden epey uzun.Mutluluk telkini ekledıği nızi yazmışsınız.Umarım mutluluk hep içimizde olur.
Diğer telkınlerın de yenı versıyonlarını yapacak mısınız ?Eğer yaparsanız biz bazı takıntılı üyelerinizi çok sevindirmiş olursunuz .sevgiyle kalın..

asluhan 12-12-2008 01:50 AM

yahu nasıl indireceğime dair hiçbir bilgi yok lütfen birz ayrıntılı olarak anlatırmısınız

yasal06 12-12-2008 07:34 PM

ya ben indirdim ama winamp dosyası olarak inmedi, dolayısıyla enque in winamp diye bi seçenek de yok, tek tek çalıyorum?? nasıl olacak??

Belgin ∞ 12-12-2008 08:17 PM

Sevgili Yasal06.

Telkinler winamp olarak indirilemiyor zaten.Winrar öntanımlı olarak iniyor.
Misal ben windows media player dan dinliyorum telkinlerimi.Arka arkaya atıyorum sabah ve gece yatana kadar çalıp duruyor.

Sende winamp a arka arkaya atabilirsin.Bu şekilde dinleyebilirsin.

Sevgiler.

pandaa26 14-12-2008 12:28 AM

ATAKAN BEY link nerde bulamiyorum bir turlü yardımcı olursanız sevinirim

Belgin ∞ 14-12-2008 04:10 AM

Alıntı:

hayatimdegisti Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 88152)
Şu an için sadece doğa versiyonları var.Bu nedenle bu konuya ekliyorum.Daha sonra yeni düzenleme yapılacaktır..

Telkinlerde mutluluk telkini baştan sona geçiyordu.Bu versiyonlarda sadece başında ayrı olarak bulunmakta.
Ayrıca metinlerde her ne kadar genel anlamın önemli olduğunu ifade etsekse bazı negatif cümleler konusunda hassas olan üyelerimiz vardı.
Bu yeni versiyonları bazı üyelere göndermiştim onların indirmelerine gerek yoktur.

Eğer bilgisayarınızda winrar programı yoksa dosyaları açamayabilirsiniz bu linkten yükleyiniz.

WinRAR (Türkçe) - Programının Detaylı Tanıtımı, Kullanıcı Yorumları - innDir.com -

Linkler yukarıda verilmiştir.

Genelde her telkin konusunda ilk sayfada yer alıyor linkler.

Alıntı yaptığım mesajdan da linklere tıklayarak indirebilirsiniz.

Sevgiler.

ticum 22-12-2008 11:27 PM

Değerli Atakan Abi bu koşulsuz ve devamlı paylaşımlarınızdan dolayı çok teşekkürler. İnşallah herşey herkesin gönlünce olur ve siz bu yolda bizlere yol gösteriyorsunuz çok sağolun. Selamlar, sevgiyle kalın.

seraysena 23-12-2008 04:13 AM

çok teşekkürler

aahueda 19-01-2009 09:24 AM

linkler

vermiş olduğunuz linkten her iki telkinde yüklenebiliyor... çok tşk ediyorum..
darısı diğerlerinin başına

mücella 30-01-2009 01:14 AM

Alıntı:

hayatimdegisti Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 88152)

telkinler için alternatif link;

Web Hosting - Dedicated Server

bu linkte bir problem var sanırım...ben yeni versiyonları yüklemek istiyorum ama bu adres hata veriyor?lütfen yardımcı olur musunuz...

mücella 30-01-2009 01:20 AM

sanırım benden kaynaklanan bir hata olmuş:)şimdi başarıyla yükledim, teşekkür ediyorum....

kristal küre 09-02-2009 12:25 AM

Atakan Bey, suçluluk ve ego güçlendirici telkinlerin yeni versiyonlarını verdiğiniz linkten indiremiyorum,yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.

yeni bir hayat 14-02-2009 02:44 PM

Alıntı:

kristal küre Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 308909)
Atakan Bey, suçluluk ve ego güçlendirici telkinlerin yeni versiyonlarını verdiğiniz linkten indiremiyorum,yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.

Bilgisayarınızda rar dosyası yoksa,öncelikle onu indirmelisiniz..

Attilax 26-02-2009 10:37 PM

Atakan bey bu yeni mp3 lerden olumsuz kelimeleri cümleleri çıkardığınızı söylemişsiniz bende o yüzden bunlarla dinlemeye başlayacağım.

indirdim dosyaları yalnız dosyanın içinde word dosyası olarak mp3lerin içeriği var ,içeriği okudum negatif cümleler değişmişmi acaba diye
ama çoğu negatif cümle duruyor
örn:
Artık kendin hakkında o kadar da fazla kafa yormayacaksın ve karşına çıkan sorunların seni durdurmasına izin vermeyeceksin. Şu andan itibaren, karşına çıkan bir sorunu bir meydan okuma olarak, her zorluğu üstesinden gelmen gereken bir sınav olarak göreceksin… bunların tümünü… her yönden… çok daha fazla olumlu bir yaklaşımla ele alacaksın…

Bu derin uyku süresince kendini çok daha güçlü ve sağlıklı hissediyorsun. Kendini daha dikkatli, daha uyanık, daha enerjik hissedeceksin. Kolay kolay yorulmayacaksın … kolay kolay halsizlik hissetmeyeceksin. Cesaretin kolay kolay kırılmayacak… moralin kolay kolay bozulmayacak. Her geçen gün... etrafında olup bitenler ne olursa olsun, uğraştığın şey her ne ise, o işle daha yoğun ilgileniyor olacaksın… düşüncelerinde sürekli kendinle uğraşmayacaksın. Bundan böyle karşılaştığın zorlukların üzerinde fazla durmayacaksın… dikkatini sadece yapman gereken işe vereceksin ve kendin hakkında çok daha az endişeli olacaksın. Zihnin kendinle ve duygularınla çok daha az meşgul olacak. Her gün… sinirlerin daha güçlü ve daha sakin olacak. Zihnin daha dingin ve açık olacak… duygu ve heyecanlarının kontrolün altında olduklarını giderek daha fazla hissedeceksin….. daha sakin… daha huzurlu olacaksın. Çok daha az endişeli olacaksın… ruhun daha az çalkalanacak… çok daha az korkuya kapılacak ve çok daha az kaygılanacaksın… kolay kolay canın sıkılmayacak.

Acaba bu eski içerik mi? yoksa yeni içerikte bu olumsuz kelime ve cümleler olumlu olarak değiştirildimi pek bişi anlamadım ?

hayatimdegisti 26-02-2009 10:46 PM

uzun ve kısa metin farkı

Uzun metinlerde önemli olan genel anlamdır.Kısa metinlerde yani bir kaç cümleden oluşan telkinlerde ise olumsuz cümle kullanılmaz.
Telkinleri hazırladıktan sonra bu açıklama yapılmasına rağmen bu konuda endiseleri olanlar için bazı düzeltmeler yaptık.
Ancak telkin metinleri asıllarına uygun bir şekilde çevirilmiştir.Zaten telkinlerin etkileri de ortadadır.

Ayrıca çeviris yapılan telkin metinleri aynı şekilde bir kitapta yayınlandı bu kitabı çıkaran da bu konularda en yetkin kişidir..Eğer metinlerde bir sorun olsaydı o kitapta yayınlanmazdı.

Bu telkini dinleyenler zaten tıpkı içerikte geçtiği gibi morallerinin kolay kolay bozulmadığını söylüyorlar demek ki telkinler olumlu yönde doğru şekilde etki ediyor...
actionsmile

keskin38 01-03-2009 04:25 PM

öncelikle bizlerin kişisel gelişiminde katkınız oldugu için tşkr ediyorum...bugun 5.günüm henüz olagan bir degişiklik sezmedim kendimde ama ümitliyim...
yalnız haddim olmayarak birşey sormak istiyorum.siteye girdigim günden beri internete baglanmakta zorluk çekiyorum.virüs taraması yaptım pc de virüs çıktı fakat kaynağını göremiyorum...acaba sitede virüs içerikli reklamlar var mı? tıklamadım ama işte kafama takıldı ....

yeni telkinleri de indiremiyorum...virüs sebebiyle oldugunu düşüdüm:S

yeni bir hayat 01-03-2009 04:37 PM

Alıntı:

keskin38 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 310781)
öncelikle bizlerin kişisel gelişiminde katkınız oldugu için tşkr ediyorum...bugun 5.günüm henüz olagan bir degişiklik sezmedim kendimde ama ümitliyim...
yalnız haddim olmayarak birşey sormak istiyorum.siteye girdigim günden beri internete baglanmakta zorluk çekiyorum.virüs taraması yaptım pc de virüs çıktı fakat kaynağını göremiyorum...acaba sitede virüs içerikli reklamlar var mı? tıklamadım ama işte kafama takıldı ....

yeni telkinleri de indiremiyorum...virüs sebebiyle oldugunu düşüdüm:S

Merhabalar

Aramıza hoşgeldiniz öncelikle..vien1

pc nizdeki virüs sorununun siteyle bir ilgisi yoktur.Çünkü burada yayınlanan reklamler için seçici davranılıyor..Aksi halde bağlanan pekçok kişide aynı sorun olurdu.Muhtemelen aynı güne tesadüf etmiş..

Yenilenen telkinleri bilgisayarınızda görüntüleyebilmeniz için bilgisayarınızda öncelikle rar programının yüklü olması gerekiyor..Telkin linklerinin verildiği sayfadan bu programı yükleyebilirsiniz..

Sevgiler..actionsmile

keskin38 02-03-2009 11:56 PM

dosya bulunamadı...ah ne talihsizmişim ben ya :(

keskin38 03-03-2009 12:00 AM

rar dosyası mevcut bılgısayarda.fakat olmuyo işte.neredeyse butun sayfalra aynı seyı yazdım ve yenıden yazmaya utanıyorum ama telkinlerden vazgecmeye nıyetım yok ve indirmekte ısrarlıyım ama ınmıyo ıste site linki error rapid error veriyo.dosya tc dekileri indirebiliyorum ama burdaki adreste dosya bulunamadı diyo:(

yeni bir hayat 03-03-2009 12:09 AM

Alıntı:

keskin38 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 310917)
rar dosyası mevcut bılgısayarda.fakat olmuyo işte.neredeyse butun sayfalra aynı seyı yazdım ve yenıden yazmaya utanıyorum ama telkinlerden vazgecmeye nıyetım yok ve indirmekte ısrarlıyım ama ınmıyo ıste site linki error rapid error veriyo.dosya tc dekileri indirebiliyorum ama burdaki adreste dosya bulunamadı diyo:(

Ego ve suçluluk telkinlerinin yeni versiyonlarını birazdan indirebileceksiniz..Linkleri vereceğim..Herhalde istedikleriniz bu telkinlerdi..

keskin38 03-03-2009 12:34 AM

bekliyorum saolun

yeni bir hayat 03-03-2009 01:06 AM

Alıntı:

keskin38 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 310930)
bekliyorum saolun

Ego güçlendirici ve suçluluk duyguları yeni versiyonları:

Sevgiler..actionsmile

ismira 04-03-2009 04:26 AM

Alıntı:

Attilax Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 310587)
Atakan bey bu yeni mp3 lerden olumsuz kelimeleri cümleleri çıkardığınızı söylemişsiniz bende o yüzden bunlarla dinlemeye başlayacağım.

indirdim dosyaları yalnız dosyanın içinde word dosyası olarak mp3lerin içeriği var ,içeriği okudum negatif cümleler değişmişmi acaba diye
ama çoğu negatif cümle duruyor
örn:
Artık kendin hakkında o kadar da fazla kafa yormayacaksın ve karşına çıkan sorunların seni durdurmasına izin vermeyeceksin. Şu andan itibaren, karşına çıkan bir sorunu bir meydan okuma olarak, her zorluğu üstesinden gelmen gereken bir sınav olarak göreceksin… bunların tümünü… her yönden… çok daha fazla olumlu bir yaklaşımla ele alacaksın…

Bu derin uyku süresince kendini çok daha güçlü ve sağlıklı hissediyorsun. Kendini daha dikkatli, daha uyanık, daha enerjik hissedeceksin. Kolay kolay yorulmayacaksın … kolay kolay halsizlik hissetmeyeceksin. Cesaretin kolay kolay kırılmayacak… moralin kolay kolay bozulmayacak. Her geçen gün... etrafında olup bitenler ne olursa olsun, uğraştığın şey her ne ise, o işle daha yoğun ilgileniyor olacaksın… düşüncelerinde sürekli kendinle uğraşmayacaksın. Bundan böyle karşılaştığın zorlukların üzerinde fazla durmayacaksın… dikkatini sadece yapman gereken işe vereceksin ve kendin hakkında çok daha az endişeli olacaksın. Zihnin kendinle ve duygularınla çok daha az meşgul olacak. Her gün… sinirlerin daha güçlü ve daha sakin olacak. Zihnin daha dingin ve açık olacak… duygu ve heyecanlarının kontrolün altında olduklarını giderek daha fazla hissedeceksin….. daha sakin… daha huzurlu olacaksın. Çok daha az endişeli olacaksın… ruhun daha az çalkalanacak… çok daha az korkuya kapılacak ve çok daha az kaygılanacaksın… kolay kolay canın sıkılmayacak.

Acaba bu eski içerik mi? yoksa yeni içerikte bu olumsuz kelime ve cümleler olumlu olarak değiştirildimi pek bişi anlamadım ?

Ben de aynı görüşteyim. Hatta bence önceki metinden daha negatif olmuş cümleler.

Önceki metinde “çok daha az bitkin hissedeceksin. Cesaretin cok daha az kırılacak…” gibi cümleler var ve bunlardaki mesaj gittikçe daha az bitkin olmak, gittikçe cesaretin daha az kırılması..Yani negatifin daha aza indirgenmesi söz konusu.

Oysa,
Kolay kolay yorulmayacaksın … kolay kolay halsizlik hissetmeyeceksin. Cesaretin kolay kolay kırılmayacak… moralin kolay kolay bozulmayacak. (Kolay kolay yorulacaksın… kolay kolay halsizlik hissedeceksin.Cesaretin kolay kolay kırılacak…moralin kolay kolay bozulacak) mesajını veriyor.

Bu kurgudaki diğer cümleler de keza aynı.

Önceki metinde negatif olan sadece;
"Yeteneklerine çok daha fazla güveneceksin …başarısızlıktan korkmadan… sonuçlardan korkmadan… lüzumsuz kaygılara kapılmadan… hiçbir şeyden tasa etmeden." cümlesi.

Onun yerine örneğin,

Yeteneklerine çok daha fazla güveneceksin… sonuçlarla ilgili korkulardan uzaklaşıp… endişeyi bırakarak… Başarıya inanarak…

Gibi bir cümle olsaydı daha pozitife odaklayıcı bir değişiklik yeterliydi bence.

Esasen değişikliğin hiç gerekli olmadığını, çünkü genel anlamın yeterli olduğunu yazıyor Atakan Bey.

Ben bunu anlamış değilim. Anlamam gerekiyor mu? Bana göre evet. Neticede bilinçaltımıza telkin alıyoruz. Ayrıcakafamın içindeki soru işaretlerinden de rahatsız oluyorum. Bu nedenle anlamadığım ve daha önce kendisine ilettiğim soruları burada ilgili, bilgili herkese yöneltiyorum:

-Bilinçaltının muhakeme yeteneği var mıdır?Uzun veya kısa metin yorumu yapabilir mi?
-Yoksa somut önermeden mi anlar? Bilinçaltı fiile odaklı değil midir?
-Uzun metinde negatifi pozitife nasıl çevirebiliyor? Böyle bir yorum yeteneği var mıdır? Bu daha çok bilincin yapacağı türde bir iş değil midir?.
-Bilinçaltı her söyleneni emir olarak alıyorsa aynı anda verilen zıt önermelerde ne yapar? Negatifi atıp pozitifi mi alır? Böyle bir seçim yapabilir mi?
-Zıt önermeler birbirini çökertmez mi?
-Bu metinde olan negatif cümle kurgusu diğer telkin içeriklerinde niye yok?
-Bu telkini dinleyenlerin olumlu bildirimlerinin nedeni, başta ve sonda konulmuş olan mutluluk telkinleri olabilir mi?
- Basılan kitapta yer aldığı söylenen telkin metni ego güçlendiricinin hangi versiyonu?
-Bu uzmandan karşılaştırmalı görüş alınıp bizlere açıklama yapılamaz mı?(Atakan Bey'in deneyim ve birikimlerine güveniyoruz elbette, ancak bu son içerik tartışma götürür halde)

Bu kadar soru işaretine yol açıyorsa üzerinde tartışmayı haketmiyor mu sizce de?

Sonuç olarak hepimiz seçimlerimizde özgürüz. Hangisi bize daha uygun gelirse onunla devam ederiz.Ben şimdilik eski versiyona döndüm.

Ancak soru işaretlerinden kurtulmamız için değerli paylaşımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

turkvezir 06-03-2009 07:58 PM

atakan bey benim bir sorum olacak ego güçlendirici yeni telkinlerinin dakikaları biraz uzun olamışmı yeni ego güçlendirici 21 dk olmuş saatteki dinleme katsayımızın azalacak olaması telkinin etkisini azaltırmı

shamanic 06-03-2009 08:26 PM

merhabalar..
yeni versiyonda mutluluk telkini ayrıca okunduğu için süre uzadı..

bu durumun eskiye oranla telkin verimini düşürmesi gibi bir durum söz konusu değil..

keyifli dinlemeler dilerim.. actionsmile

sevgiler..

cemboli 17-03-2009 01:32 PM

sevgili ismira bu telkinleri atakan bey yapmıyor zaten bu telkinler dünyanın en iyileri tarafından yapılan telkinlermiş ataskan bey sadece türkçeye çevirmiş siz onlardan iyi mi biliyosunuz.kusra bakmayın biraz sinirlendim ama herkes aynı şeyi yzmış forumu biraz inceleyin bence..

Siyahça 17-03-2009 06:19 PM

Dinliyorum sabırla ve tabi keyifle...

Ama neden canım bu kadar sıkkın anlamıyorum...

ismira 19-03-2009 10:16 AM

Sevgili Cemboli,
Öncelikle teşekkür ederim,
Yazdığımı okuduğunuz, bu konuda düşündüğünüz ve fikrinizi de paylaştığınız için.

Özür dilerim,
Sinirlenmenize yol açtığım için.
Sizi sinirlendiren şey ne?.. Merak ediyorum içtenlikle...

Aaa, Atakan Bey de sinirlenmiş midir acaba?..Öyleyse ondan da özür dilerim.

Bu vesileyle bir kez daha kendimi ifade etme fırsatını verdiniz.Tekrar teşekkür ederim.

Atakan Bey'in çalışmalarını çok takdir ediyorum, bu siteyi çok beğeniyorum, çok yönlü paylaşımlardan yararlanıyorum ve şükran duyuyorum.

Telkinleri Atakan Bey'in yapmadığını biliyorum.Atakan Bey, araştırıp bulduğu en iyi telkinlerin çevirisini kullanıyor bu çalışmalarda.Çevirilerdeki başarısını da takdir ediyorum. Ancak benim üzerinde durduğum ego güçlendirici telkininin yeni versiyonunda kullandığı metin aynı olmakla birlikte, çeviride bazı cümleler değiştirilmiş. Bu çeviriyi Atakan Bey'in değil, bir site üyesinin yaptığını Atakan Bey kendisi belirtmiş bir yerde zaten. Ama sorun o değil.Benim açımdan olan şu:

Şimdiye kadar aldığım eğitim, edindiğim bilgim, algım ve kavrayışım bazında bu içerik hakkında oluşan endişelerimi samimiyetle paylaştım ve sorularıma cevap aradım. Yardım istedim tüm ilgili ve bilgililerden.

Sağolun cevap sizden geldi. Ancak bu benim sorularımın cevabı olmadı. Çünkü hemen her konuda bir -mış, -muş vardır herkesin kafasında. Benim kafamda da var. Ancak bu -mış, -muş lar, bilgi içermeyen, rivayetlerdir ve bu yeterli olsaydı tekrar ve tekrar bu soruları sormazdım. Ben halen bu konuda rivayetten öte bir bilgiye ihtiyaç duymaktayım.

Bizler bilgiye değişik kanallardan ulaşırız. Öyle değil mi? Bu sitede içtenlikle bir paylaşım ve yardımlaşma söz konusu. Bu nedenle rahatlıkla görüşlerimizi paylaşabiliyoruz, sorularımızı sorabiliyoruz, duygu ve düşüncelerimizi ifade edebiliyoruz. Ben de ihtiyaç duyduğum bilgiye öncelikle soruların oluşmasına yol açan bu siteden ulaşmayı denedim...

Kaldı ki, Atakan Bey bu sitede telkin mp3 lerinin bazılarını bedelsiz olarak bizlere sunuyor. Bunun için elbette müteşekkiriz. Ancak bedelsiz de olsa sunulan bir üründür sonuçta. Bu açıdan bakıldığında, eleştiri ve geri bildirimler ürün kalitesine katkı sağlar. Ve her tüketici gibi bizlerin de bu ürünlerle ilgili olumlu ve olumsuz deneyim ve eleştirilerimizi iletme ve bazı detaylar hakkında soru sorup açıklama isteme hakkına sahip olduğumuzu sanıyorum.

Şimdi sevgili cemboli,
Size soruyorum tekrar:
Sizi gerçekten sinirlendiren ne?..
Ne olsaydı sakin kalırdınız?..
Bana ne önerirsiniz?...
Neyi farklı yapsam daha iyi olurdu?..
İçerikle ilgili sorularımın cevabını nasıl bulurum?..(Siteyi dolaş demeyin, çünkü sorularımın cevabını ben bulamadım, siz bulduysanız bana yerini söylerseniz çok yardımcı olursunuz.Gerçi çok soru sormuşm, zahmetli bir iş olur ama...)

Değerli paylaşımlarınızın devamı ümidiyle, teşekkür ederim.
Sevgiler...

hayatimdegisti 19-03-2009 11:25 AM

Merhaba İsmira
Elbette aklınıza takılan noktaları soracaksınız.
Bu konu daha önce de bir çok kez sorulmuştu forumda yanıtlamıştım.
Bu sorunuz üzerine daha detaylı anlatayım..

Telkin metinleri iki türlüdür.
Olumlamalar denilen telkinler sadece olumlu cümlelerin tekrarından oluşmaktadır.

Bizim telkin scripti dediğimiz metinler ise daha uzundur.Olumlamalardan öte içerisinde bir çok nlp tekniğini barındırmaktadır.

Ego güçlendirici ile ilgili yani eski metinler ile ilgili bu şekilde sorular gelince bir doktor üyemiz yeni çeviriler yapıp bana gonderdi..Yani çeviriler herhangi bir üye tarafından yapilmamistir.
Bende yeni versiyonlarda bunları kullandım.Elbette önce ki versiyonu yada bu versiyonu dinlemek kendi tercihinizdir..

Bu tür scriptlerde bir çok teknik kullanılır.Her geçen gün bir şeylerin azalması yada çoğalması bunlarldan bir tanesidir.

Eğer sadece olumlamaya yönelip telkini tümden değiştirirsek o zaman telkin metni sadece olumlama haline dönmüş olur.

Benim üye olduğum binlerce telkin metninin olduğu siteler var ki bunlara tüm dünyadan bu konuda ki uzmanlar katiliyor.Aynı şekilde bu tür uzun scriptlerde olumlu cümleler kadar az olsa olumsuz cümleler de geçebiliyor.

Olumlamalar kısa vadede bu tür uzun içinde bir çok teknik bulunan scriptler ise uzun vadede etkilidir.

Özetle Sadece olumlamaya yoğunlaşıp metinin orjinaline sadık kalmaz içeriği değiştirirsek o zaman telkin metinlerinin özü kaybolmuş olur.

cemboli 19-03-2009 03:52 PM

sevgili ismira
öncelikle sinirlenmemin sebebi yanlızca siz değilsiniz yaklaşık bir haftadır bu siteyle ilgileniyorum nedir ne değildir diye(güvenimin daha sağlam olabilmesi için).telkinler hakkında yorumlara bakıyorum çoğu kişi aynı şeyi yazmış üstelik atakan bey cevaplarını verdiği halde ben burda kimseye şak şakcılık yapmıyorum bunu da belirteyim.sadece insanların anlayışsızlıklarına cevap veriyorum.ne yapmanız gerektiği hakkında pek bişi söylemicem atakan bey zaten cevabı vermiş.
-miş -mış lı cümlelerime gelince onların sebebi bilgisiz olmam değil mütevazi olmamdır ya da olmaya çalışmamdır.ben de 6 aydır yoğun bir şekilde kendini geliştirme tekniklerini araştırıyorum gerek nlp olsun gerek diğer hipnozlar olsun...
aslında ilk bakışta ben de farkettim telkinlerdeki olumsuz cümleleri ben de biliyorum hiç bir yorumu okumadan soru sormayı ama sormadım çünkü baktım ki cevabı beni tatmin edecek ve mantıklı olabilecek bir şekilde var.olumsuz cümlelerle ilgili yazdığınız şeyler tabi ki doğru bir insana aklına mavi benekli bir fil getirme dediğinde önce onu aklında cizer sonra getirmemeye çalışır ama burda önemli olan bu değil.neyse sizden özür dilerim sinirlenmek benim de hakkımdır eğer sinirlenip de kaba bir söz söyleseydim kendimi haksız görürdüm ama kaba bir söz de söylemedim sadece sinirlendiğimi söyledim alınmayın lütfen..iyi günler mesajımı okuduğunuz için teşekkürler
cemboli

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:29 PM.