Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatını Değiştirmeye İstekli Yeni Üyeler > Rehber Bölümünü İncelemeden Soru Sormayınız > Diğer Sorularınız

Uyarılar

Telkinler neden uzun süre etkili değil?

Rehber Bölümünü İncelemeden Soru Sormayınız ve Diğer Sorularınız Telkinler neden uzun süre etkili değil? Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Uzun süredir sitedeyim. Sitede bir güncem de mevcut bütün bu gelişim süreciyle ilgili. Bu gerçekten beni düşündüren ve ciddi olarak merak ettiğim bir soru. Telkinler neden denildiği gibi kökten değişim sağlamadı? Yaklaşık 5 yıldır dinliyorum. Çok uzun süreli dinlemelerim oldu, ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Diğer Sorularınız telkin cd indir izle İstanbul Diğer Sorularınız nerededir kimdir Diğer Sorularınız çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Diğer Sorularınız hipnoz Diğer Sorularınız olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Diğer Sorularınız hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Diğer Sorularınız kuantum düşünce kitap haberi

Telkinler neden uzun süre etkili değil?

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 16-02-2013, 02:54 PM   #1 (permalink)
Yüzbaşı

Tesekkür: 1,234
998 Mesajinıza toplam 5,275 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
YESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to behold
Question Telkinler neden uzun süre etkili değil?

Uzun süredir sitedeyim. Sitede bir güncem de mevcut bütün bu gelişim süreciyle ilgili. Bu gerçekten beni düşündüren ve ciddi olarak merak ettiğim bir soru. Telkinler neden denildiği gibi kökten değişim sağlamadı?
Yaklaşık 5 yıldır dinliyorum. Çok uzun süreli dinlemelerim oldu, ara ara dinlemelerim de, bıraktım dinlemeyi sonra bir daha başladım vs vs. Ancak, çevre etkisi ve eski bilinç altı kalıpları ne olursa olsun dinlediğimiz telkinler kalıcı olarak değişiklik sağlamaz mıydı? Bende evet hem de 1 haftada ummadığım rahatlık ve değişimler olmuştu. Artık ne kadar dinlersem dinleyeyim bunlar olmuyor. Olumlu değişen karakterimden eser yok. Dinlemeden önceki zamanlardaki gibi hatta biraz daha olumsuz durumum.
Madem bilinçaltına verilen mesajlar kesinlikle etkilidir ve kökten değiştirir düşünceleri, o zaman neden bende kalıcı değişimler yapmadı? İnsanın eski bilinçaltı kalıplarını değiştirmesi elbette zordur zamk gibi yapışmışsa;ama bu yöntem de zaten bunun yerine yeni inanç kalıpları koymak demek değil midir? Eskisinden arındırılmak...
Bu neden olamadı? Kalıcı değil mi yoksa ben mi yanlış anlıyorum? Sadece doktorun verdiği ilacın yanında alternatif tıp gibi bir şey midir bu? Bunlar gerçekten bütün samimiyetimle merak ettiğim sorular. Ritmotrans telkini uzmanlardan cevaplarımı yanıtlamalarını rica ediyorum. Eksik olan nedir ya da ne olabilir?

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

YESHAPPY isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-02-2013, 04:14 PM   #2 (permalink)
Super Moderator

Işıklı yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,848
1,792 Mesajinıza toplam 3,354 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura about
Standart Cevap: Telkinler neden uzun süre etkili değil?

Çekirdek inanç tespiti yaptırmış mıydınız ? Merak ettim. Eğer yaptırmadınızsa şöyle bir tezim var benim. Eski bazı inançlar yerinde dururken siz yan dalları temizlediniz. Oysa kökteki hastalık kalmaya devam etti. Bu da her defasında gelişiminizi sabote etti. Ve bilinçaltı sonunda bunlara karşıda yeni bir savunma planı geliştirdi. Böyle olmuş olabilir diye düşündüm. Tabi ki bu konuda yetki ben değilim. Bu benim tezim yalnızca
Işıklı yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-02-2013, 04:26 PM   #3 (permalink)
Teğmen

corekotu138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 56
51 Mesajinıza toplam 110 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
corekotu138 is an unknown quantity at this point

Alıntı:
YESHAPPY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Uzun süredir sitedeyim. Sitede bir güncem de mevcut bütün bu gelişim süreciyle ilgili. Bu gerçekten beni düşündüren ve ciddi olarak merak ettiğim bir soru. Telkinler neden denildiği gibi kökten değişim sağlamadı?
Yaklaşık 5 yıldır dinliyorum. Çok uzun süreli dinlemelerim oldu, ara ara dinlemelerim de, bıraktım dinlemeyi sonra bir daha başladım vs vs. Ancak, çevre etkisi ve eski bilinç altı kalıpları ne olursa olsun dinlediğimiz telkinler kalıcı olarak değişiklik sağlamaz mıydı? Bende evet hem de 1 haftada ummadığım rahatlık ve değişimler olmuştu. Artık ne kadar dinlersem dinleyeyim bunlar olmuyor. Olumlu değişen karakterimden eser yok. Dinlemeden önceki zamanlardaki gibi hatta biraz daha olumsuz durumum.
Madem bilinçaltına verilen mesajlar kesinlikle etkilidir ve kökten değiştirir düşünceleri, o zaman neden bende kalıcı değişimler yapmadı? İnsanın eski bilinçaltı kalıplarını değiştirmesi elbette zordur zamk gibi yapışmışsa;ama bu yöntem de zaten bunun yerine yeni inanç kalıpları koymak demek değil midir? Eskisinden arındırılmak...
Bu neden olamadı? Kalıcı değil mi yoksa ben mi yanlış anlıyorum? Sadece doktorun verdiği ilacın yanında alternatif tıp gibi bir şey midir bu? Bunlar gerçekten bütün samimiyetimle merak ettiğim sorular. Ritmotrans telkini uzmanlardan cevaplarımı yanıtlamalarını rica ediyorum. Eksik olan nedir ya da ne olabilir?
ben de, telkinleri ilk dinlediğim on beş gün inanılmaz hisler yaşadım. çok mutlu ve enerjiktim. oldukça kötü de bir olay yaşadım işyerinde ama çöküntüye uğramadım. sonra bu sitede ücretsiz telkinler yetmedi. sanki birşeyler havada kalmış gibi geldi ,ben de çekirdek inanç bulma çalışmasına katıldım. ama istediğim değişimi elde edemedim. bunun için telkinler değişim ve dönüşüm için yeterle değil sonucuna vardım. bu kadar kolay olsa şaşırırdım.
yine de ne zaman olumsuz insanlarla beraber olsam ya da zor zamanlar eçirsem dinliyorum. hafif atlatıyorum. dış odaklı bir insanım, diğerlerinin düşüncelerini fazla önemsiyorum. güzel saözler duymak istiyorum. söylemiyorlar. ben de telkinleri açııyorum bir sürü güzel söz.. bana iyi geliyor..ama tek başına yeterli değil..
corekotu138 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-02-2013, 04:57 PM   #4 (permalink)
Yüzbaşı

998 Mesajinıza toplam 5,275 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
YESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to beholdYESHAPPY is a splendid one to behold

Alıntı:
Işıklı yol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Çekirdek inanç tespiti yaptırmış mıydınız ? Merak ettim. Eğer yaptırmadınızsa şöyle bir tezim var benim. Eski bazı inançlar yerinde dururken siz yan dalları temizlediniz. Oysa kökteki hastalık kalmaya devam etti. Bu da her defasında gelişiminizi sabote etti. Ve bilinçaltı sonunda bunlara karşıda yeni bir savunma planı geliştirdi. Böyle olmuş olabilir diye düşündüm. Tabi ki bu konuda yetki ben değilim. Bu benim tezim yalnızca
Yaptırmıştım ve onunla ilgili kuralına uygun olarak dinlediğim telkinler etki göstermemişti.
Alt 16-02-2013, 05:03 PM   #5 (permalink)
Yüzbaşı

Alıntı:
corekotu138 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ben de, telkinleri ilk dinlediğim on beş gün inanılmaz hisler yaşadım. çok mutlu ve enerjiktim. oldukça kötü de bir olay yaşadım işyerinde ama çöküntüye uğramadım. sonra bu sitede ücretsiz telkinler yetmedi. sanki birşeyler havada kalmış gibi geldi ,ben de çekirdek inanç bulma çalışmasına katıldım. ama istediğim değişimi elde edemedim. bunun için telkinler değişim ve dönüşüm için yeterle değil sonucuna vardım. bu kadar kolay olsa şaşırırdım.
yine de ne zaman olumsuz insanlarla beraber olsam ya da zor zamanlar eçirsem dinliyorum. hafif atlatıyorum. dış odaklı bir insanım, diğerlerinin düşüncelerini fazla önemsiyorum. güzel saözler duymak istiyorum. söylemiyorlar. ben de telkinleri açııyorum bir sürü güzel söz.. bana iyi geliyor..ama tek başına yeterli değil..
Aynı durumdayız seninle. Ben de tam bu noktada Atakan Bey ritmotrans tekniğini açıklarken: "zaten işin asıl püf noktası kalıcı olmasını sağlayan da benim geliştirdiğim bu ritimlerdir…" ve "Kalıcı davranış değişikliğine neden olan etkili bir yöntemdir." dediği için sorguluyorum. O halde neden?
Alt 16-02-2013, 05:18 PM   #6 (permalink)
Üsteğmen

seniha. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 591
326 Mesajinıza toplam 634 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
seniha. will become famous soon enough

ben önceden altında sorunlarıma yönelik kuran ayeti olan bilinçaltı telkinleri dinlemiştim. o zamanlar çok fazla etkili olmadığını düşünüyordum. bilinçaltı rüyaları görüyordum.ben etkili olmadığını düşünürken , bir arkadaşım da benim telkin yaptırdığım kişiye kendisine telkin yaptırdı ve sonradan dedi ki sen de etkili olduğunu gördüğüm için yaptırdım.ben de düşündüm evet ben de değişiklik vardı ama bu değişikliği ben önemsemiyordum. daha fazlasıını istiyordum.telkin yaptırdığımız kişi telkinlerin etkisi kişiden kişiye değişir ve çakraların açıklığı oranında etkiler ,dedi. ben de gittim çakralarım üzerinde çalışma yaptırdım.çakralarım da biraz düzelme oldu ama istediğim gibi değil. gerisini ben doğal beslenerek düzeltmeyi düşünüyorum. ayrıca telkinleri dinlerken gün içerisinde telkinleri düşünüp adım atmak, kendimizi gözlemlemek gerekiyor.sadece dinlemek yetmiyor diye düşünüyorum.
seniha. isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-02-2013, 05:45 PM   #7 (permalink)
Yüzbaşı

Alıntı:
seniha. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ben önceden altında sorunlarıma yönelik kuran ayeti olan bilinçaltı telkinleri dinlemiştim. o zamanlar çok fazla etkili olmadığını düşünüyordum. bilinçaltı rüyaları görüyordum.ben etkili olmadığını düşünürken , bir arkadaşım da benim telkin yaptırdığım kişiye kendisine telkin yaptırdı ve sonradan dedi ki sen de etkili olduğunu gördüğüm için yaptırdım.ben de düşündüm evet ben de değişiklik vardı ama bu değişikliği ben önemsemiyordum. daha fazlasıını istiyordum.telkin yaptırdığımız kişi telkinlerin etkisi kişiden kişiye değişir ve çakraların açıklığı oranında etkiler ,dedi. ben de gittim çakralarım üzerinde çalışma yaptırdım.çakralarım da biraz düzelme oldu ama istediğim gibi değil. gerisini ben doğal beslenerek düzeltmeyi düşünüyorum. ayrıca telkinleri dinlerken gün içerisinde telkinleri düşünüp adım atmak, kendimizi gözlemlemek gerekiyor.sadece dinlemek yetmiyor diye düşünüyorum.
Evet dinlemenin tek başına kalıcı etkiler yapmadığını ben de gördüm sonunda:( Ama hala bunun için bir cevap rica ediyorum ilgili kişilerden.
Kur'an-ı Kerim ile ilgili telkini ben de çok düşündüm;ama onu satın almadım hiç. Ne anlamda değişiklik olmuş sende Kur'an telkinlerinden sonra?
Bu arada buradaki esas konu bölünmesin diye özelden mesaj atıcam sana reiki ile ilgili. Yanıtlarsan sevinirim.
Alt 16-02-2013, 06:12 PM   #8 (permalink)
Üsteğmen

seniha. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 591
326 Mesajinıza toplam 634 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
seniha. will become famous soon enough

sorunuzu özelden cevapladım
seniha. isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 17-02-2013, 03:41 PM   #9 (permalink)
Çevirmen

kutayhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,973
1,190 Mesajinıza toplam 3,739 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
kutayhun is on a distinguished road

Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba
Ben de bu konuşmanın bir parçası olmak istedim bunu istememin temel nedeni de açıkçası ben bu telkin ve hipnoz olayı ile yıllardır ilgileniyorum…

Öncelikle bildiğim ve farkettiğim şeyleri size açıklayayım… liseden beri hipnozla ilgilenen biri olarak hipnozun etkilerinin cidden kalıcı olmadığıdır… hipnozun uzun süreli kalıcı etkisi yoktur… telkinlere gelince onlarca telkin metodu var ama ritmoransın en kalıcı ve en iyi telkin olduğunu biliyorum.. diğer telkin şekilleri bana göre yüzde bir ile yüzde 10 arasında bir etki yarattığıdır… ama ritmoransın etkisi kişiye göre bence yüzde 90 la yüzde bir arasında değişmektedir… yani kişi sorununun derinliğine göre yüzde 1 ile yüzde 90 arasında bir etki görmektedir…

Burada yeniden paragraf açıyorum çünkü önemli olan noktaya bence geliyoruz..

Telkinler ne olursa olsun bir yardımcıdır… esas işi ne hipnoz ne nlp ne psikoloji ne de telkin yapar esas değişimisiz yaparsınız… öncelikle bir kere siz kendinizin güzel ve zeki bir yaratık olduğunuza inanmalısınız… telkinlerin de yardımcı olduğunu bilmelisiniz.. siz değişmeye çabalayacaksınız telkinler de size yardımcı olacak..

Telkinlerin etkisine geldiğimizde.. şöyle düşünün sizin bir sorununuz var.. ve o sorun sizinle birlikte yaşamaya devam ediyor… örnek verelim babanıza çok kızgınsınız babanızın size haksızlık yaptığını size iyi bir baba olamadığını size gıcığı olduğunu ya da sizi engellediğini düşünüyorsunuz.. ve bu yüzden sürekli yaşamınızda olumsuzluklar ya da sorunlar yaşıyorsunuz.. ve değişmeyi bu sorunu alt etmeyi düşünüyorsunuz.. ve telkin dinlemeye başladınız…. Öncelikle belirtmek istediğim telkinin etkisini şöyle anlayabiliriz…

İzafi olarak;

• artık babanızı affetmiş haldesiniz.. burada telkin yüzde 90 etki etmiştir.
  • babanıza karşı artık kızgın değilsiniz ama bir burukluk hala var yüzde 70 diyelim
  • babanıza kızgınsınız ama artık sorunlar yaşamıyorsunuz, yaşamınızı güzelce geçirmeye devam ediyorsunuz etkisi yüzde 50 diyelim..
  • hem babanıza kızgınsınız hem de sorunlar olumsuzluklar devam ediyor ama birkaç ay sonra düzelme şansı yüksek diyelim ki etki yüzde 30 olsun.
  • babanıza kızgınsınız olumsuzluklar devam ediyor ve tüm bu durum sizi deli ediyor burada diyelim ki yüzde 10 etki etmiş…

işte bu noktada şunu söyleyebiliriz eğer hala bu sorunu aşmak istiyorsanız telkinler size etki etmiştir ve hala umudunuz vardır… ama yok iyice depresif bir haldesiniz ve durumunuz kötü iyice asosyal oldunuz bu noktada açıktır ki telkinler size etki etmemiştir..

ama dedik ya bu işin sırrı şu SİZ telkinle daha iyi yaşayın diye yaratılmadınız… siz yaratılırken bunlara ileride telkin verilecek diye bir kural kanun yok… ama siz yaratıldığınızda size akıl güzellik verildi… ve ZEKA sizin sorunlarınızı çözebilmenizdir…
hayattaki herşey size yardımcı olmak içni vardır… yani psikoloji, din, tıp nlp, kişisel gelişim, diğer insanlar, telkinler; onlar sizi yüzde yüz iyileştiremez onlar sizin yerinize iyileşemez…

ARKADAŞLAR; herşeyin sırrı sizde
Ben mesela sözcük dehası ol hafıza güçlendirici gibi telkinler aldım… ve bu telkinlerden sonra 3 haftada 3 bin kelime öğrendim yani haftada bin kelime.. ama her hafta bin kelime öğreten bir telkin olamaz… çünkü asıl yapmam gereken şey telkinleri yardımcı olarak görmem ve benim beynimi ve hafızamı eğitmemdir.. ama bunu yapsam bile sürekli kelime ezberleyemem…. Ama bunların kalıcı olması için uğraşabilirim..

Ayrıca bir öğretmen olarak iyi öğretmen olduğumu düşünüyorum.. ama sınıfımdaki her öğrencime bir yüzde yüz yardımcı olamam hepsinin de benden göreceği fayda değişecektir..
Kimi benden mükemmel bir ingilizce öğrenir. Kimi öğrenmeyi öğrenir. Kimi ingilizce çalışma becerisi kazanır.. kiminin konuşması güzelleşir, kiminin kelime bilgisi artar..

Ama önemli olan onların herşeyin onlarda bittiğini anlamalarıdır…

ŞİMDİ ÖNCELİKLE ŞUNU ANLAMAK GEREKİR.. SİZ NE GİBİ BİR DEĞİŞİM YAŞAMAK İSTİYORDUNUZ… BU DA ÖNEMLİ TELKİNLERDEN NE BEKLİYORDUNUZ… ÇÜNKÜ TELKİNLER BİLİNÇALTINA GİDER AMA ONLARI ÜSTE ÇIKARMAK SİZİN ELİNİZDE İSTERSENİZ NE İSTEDİĞİNİZİ YAZIN BU SOHBETİ SÜRDÜRELİM…

HEPİNİZE SAYGILARIMLA….
Alt 17-02-2013, 03:56 PM   #10 (permalink)
Super Moderator

Işıklı yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,848
1,792 Mesajinıza toplam 3,354 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura about

Teşekkür ediyorum ve bence bir de konuya şöyle bakabiliriz diye düşünüyorum. Yani beklentimiz neydi? Ne kadarını elde ettik ve biz üzerimize düşeni yaptık mı? telkin cdlerinin esas amacı bana göre bir değişimi başlatmaktır. Yani temele inip orada bir kazı başlatmaktır. Geri kalan ise biz bu temelin üzerine yeniden bina inşa etmemizdir. Aslında telkin tam olarak sizde var olan potansiyeli açığa çıkarmak, üzerini örten molozları temizlemektir. Şimdi ise bir yeniden bir kimlik oluşturmaya çalışacağız gibi geliyor bana. Yine söylüyorum konunun uzmanı değilim. Daha yeni başladım çekirdek inanç çalışmalarıma sonucu zamanı gelince göreceğim. Herkese kolaylıklar diliyorum
Işıklı yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks