Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Diğer Sorularınız (http://www.hayatimdegisti.com/forum/diger-sorulariniz/)
-   -   Telkinler beni olumsuz şeylere duyarlı yaptı ve bundan memnun değilim.. (http://www.hayatimdegisti.com/forum/diger-sorulariniz/619595-telkinler-beni-olumsuz-seylere-duyarli-yapti-ve-bundan-memnun-degilim.html)

imported_Angel 26-08-2011 12:01 PM

Telkinler beni olumsuz şeylere duyarlı yaptı ve bundan memnun değilim..

merhaba arkadaşlar...ben uzun süredir telkinleri dinlemekteyim...ancak şöyle bir sorunla karşı karşıyayım....telkinlerin tabi ki faydasını gördüm ancak telkinler beni olumsuz olan herşeye karşı aşırı duyarlı yaptılar...nerede en ufak bir olumsuzluk sezsem kaçıyorum ve hayatın neredeyse her alanında olumsuz şeyler olabiliyor..malum herşeyin artısı olduğu gibi eksisi de var..

örnek vericek olursam olumsuz sözlü şarkılar...olumsuz sahneli filmler...olumsuz konuşulan ortamlar ve bu gibi şeylerden hep kaçıyorum...telkin dinlemeden önce bu tür şeylerden rahatsız olmaz ve kaçmazdım..öyle hassasiyetim yoktu...
olumsuz şeylerin hiç olmadığı bir ortam yok gibi...işime gelmeyen herşeyden de kaçamam ki ?
evet insanı olumlu şeylere yönlendirmek için belki faydalı bir durum ama olumsuz şeylere karşı aşırı hassasiyet ve kaçınma durumum var...ben kendimi aksiliklere ve olumsuzluklara karşı daha güçlü hissetmek isterim oysa....kaç kaç nereye kadar ? mesela insanın hoşuna gitmeyen ama yapmak zorunda olduğu başka seçeneğinin olmadığı durumlar da var (örneğin sınavda başarılı olmak için ders çalışmak gibi)
geçmişte hatırladığım kadarıyla başka bir arkadaşımız da bu durumdan yakınmıştı bir mesajında...

bu durum için ne yapabilirim arkadaşlar ?

kuzeygüney 26-08-2011 01:32 PM

Cevap: Telkinler beni olumsuz şeylere duyarlı yaptı ve bundan memnun değilim..

Demek ki takmıyorum deyipte çok basit olaylara takılıyor muşsun?
Telkin sonrası odağın değil artık ilgilenmiyr, uzaklaşıyorsun daha nee arkadaşımkrzm67

nurbanu25 27-08-2011 01:06 AM

aşırı hassasiyet bende de var.aşırı asabiyet,alınganlık...bunlar olacak sanırım.ama bazen tak ettiği oluyor...ooo67

bluegirlx 27-08-2011 01:09 AM

kaçmak zorunda değilsin..onları farkedip oldukları gibi kabul edip senin hayatına hükmetmlerini engelleyeceksin..bende örnek vereyim..sınavlardan kaçamazsın..ama kendine güvenle girersin ve başarırsın en azından sterse bağlı başarısızlık ve unutkanlık yaşamazsın. ama hem sınav yükü hem kazanamama düşüncesi sınavı zorlaştıran sebeptir..telkinler seni sınavlara karşı duyarsız yapmaz sadece içinde başarmanı sağlayacak bilgi varsa kendine güvenini yerine getirebilir , ve olan gücünü sana gösterir..tabi sınava çalışıtysan..üzerine düşeni yaptıysan..:)

WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:30 PM.