Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Etkinlik Sosyal Aktivite Sanat Yaşam Gezi ve Tatil Klubü > Kültür ve Sosyal Aktivite > Diger Kitaplar

Uyarılar

Kendimizi geliştirmemiz için alternatif kitaplar

Kültür ve Sosyal Aktivite ve Diger Kitaplar Kendimizi geliştirmemiz için alternatif kitaplar Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız İki yıldan fazla süredir kişisel gelişim meselesiyle uğraşıyorum. Aşama kaydettiğimi zannediyordum ama icraatta yerimde sayıyordum. Bir yerde tıkanıp kalıyordum ama tıkayan şeyin ne olduğunu çözemiyordum. İki ay kadar önce Stefano D'Anna'nın Tanrılar Okulu adlı kitabını okudum. Kitabı okuduktan sonraki iki ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Diger Kitaplar telkin cd indir izle İstanbul Diger Kitaplar nerededir kimdir Diger Kitaplar çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Diger Kitaplar hipnoz Diger Kitaplar olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Diger Kitaplar hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Diger Kitaplar kuantum düşünce kitap haberi

Kendimizi geliştirmemiz için alternatif kitaplar

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 20-02-2011, 12:36 PM   #1 (permalink)
MKL

Tesekkür: 35
3 Mesajinıza toplam 7 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
MKL is an unknown quantity at this point
Standart Kendimizi geliştirmemiz için alternatif kitaplar

İki yıldan fazla süredir kişisel gelişim meselesiyle uğraşıyorum. Aşama kaydettiğimi zannediyordum ama icraatta yerimde sayıyordum. Bir yerde tıkanıp kalıyordum ama tıkayan şeyin ne olduğunu çözemiyordum. İki ay kadar önce Stefano D'Anna'nın Tanrılar Okulu adlı kitabını okudum. Kitabı okuduktan sonraki iki ay içinde hayatım gerçekten ivme kazandı. "Bi kitap okudum hayatım değişti" anlamında almayın bunu ama, bahsettiğim tıkanıklıkların ortadan kalkmasıyla olduğunu düşünüyorum herşeyin.
Kitabın ismi hakkında önyargılı olabilecekler için kitaptan şu alıntıyı yapayım:
"Homeros’un çağında, yalnızca kahramanlar ya da yarı-tanrılar, olağanüstü başarıları sayesinde, kendi yazgılarını kendileri yazma hakkını ele geçirebiliyordu. Herhangi bir ilahi yargıya bağlı olmayan eşsiz ve özgün yaşantılarında rastlantıların veya beklenmedik olayların yeri yoktu. Onların dışında kalan sıradan insanlar ise sürekli tekrarlanan bir yaşantıya mahkumdu. Onlar, olasılık yasalarının geçerli olduğu, uzun ya da kısa fark etmez, tüm yaşamları boyunca her şeyi bir boşluğa yöneltmiş, hiçbir iz bırakmamayı kader olarak seçmiş kişilerdi."
Yani, elbette hayatımızı insan olarak sürdüreceğiz, ama kaderimiz tamamen kendi elimizde olacak. Buna ister yarı-tanrı deyin, ister kahraman..
Kitabı okuma yönteminde de bir tavsiyem olacak, mutlaka elinizde kurşun kalem bulunsun, dikkate değer cümlelerin altını çizin. Kitabı bir kez okuyup bitirdikten sonra, altını çizdiğiniz cümleleri bir deftere yazın. Böylece 10-15 sayfalık bir alıntı-özet olsun elinizde. Bu özeti baştan sona birkaç kez daha yazın, ve 3-4 hafta boyunca her gün tekrar okuyun. Özümsemek ve tam anlamıyla sindirmek ancak böyle mümkün bence.
Ben şahsen son yıllarda, okumaya değer bulduğum her kitabı, elimde kalemle okuyorum ve altını çizdiğim cümleleri tekrar gözden geçiriyorum. Özetini çıkarıp tekrar yazma meselesi her kitap için gerekmiyor elbette.
Bunun dışında, çok etkileyici bulduğum, insanın hayatta kendine rehber sayabileceği bir kitap da Ayn Rand'ın "The Fountainhead" kitabı. Türkçe başlığını biraz saçma şekilde, "Hayatın Kaynağı" koymuşlar, ama adına takılmayın, mutlaka okuyun derim.
Ayrıca, hayatımızda algıların, yani bizim etrafı algılayışımızın ve etrafın bizi algılayışının da ne kadar önemli olduğunu fark etmem sonucunda, Ali Saydam'ın "Algılama Yönetimi, İletişimin Akıl ve Gönül Penceresi" adlı kitabını okudum yakın zamanda. İletişim profesyonelleri için yazılmış olsa da, bu kitaptan kişisel anlamda kazanabileceğiniz pek çok şey için yararlanabilirsiniz.
Bir de Jack Welch'in "Winning" ("Kazanmak") adlı kitabının hem profesyonel anlamda kendine rehber arayanlar, hem de kişisel gelişim açısından destek arayanlar için mutlaka okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. Türkçesi yayınlandı mı bilmiyorum, ama ingilizcesinden okumak isteyenler pdf formatında internetten bulabilirler bu kitabı.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

MKL isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiketler
algılama yönetimi, ayn rand, stefano e. d'anna, tanrılar okulu, the fountainhead

Seçenekler
Stil