Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Alışkanlıklar ve Bozukluklar ve Bağımlılıklar'dan Kurtulma Klubü > Diğer Alışkanlıklar ile İlgili Cd'ler

Uyarılar

Kendi Kendine Konuşma Sorunu

Alışkanlıklar ve Bozukluklar ve Bağımlılıklar'dan Kurtulma Klubü ve Diğer Alışkanlıklar ile İlgili Cd'ler Kendi Kendine Konuşma Sorunu Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız benn de yaşıyoruum bunuu )) tıpkı herkes gibii xD Amaa kullanmasını bilince iyi geliyorr :)...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Diğer Alışkanlıklar ile İlgili Cd'ler telkin cd indir izle İstanbul Diğer Alışkanlıklar ile İlgili Cd'ler nerededir kimdir Diğer Alışkanlıklar ile İlgili Cd'ler çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Diğer Alışkanlıklar ile İlgili Cd'ler hipnoz Diğer Alışkanlıklar ile İlgili Cd'ler olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Diğer Alışkanlıklar ile İlgili Cd'ler hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Diğer Alışkanlıklar ile İlgili Cd'ler kuantum düşünce kitap haberi

Kendi Kendine Konuşma Sorunu

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 14-01-2010, 06:12 PM   #11 (permalink)
spestnaz
Guest

Standart Cevap: Kendi Kendine Konuşma Sorunu

benn de yaşıyoruum bunuu )) tıpkı herkes gibii xD Amaa kullanmasını bilince iyi geliyorr :)

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 14-01-2010, 09:04 PM   #12 (permalink)
Yüzbaşı

imported_Angel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,337
963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all

Alıntı:
zynp0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Aynen ben de yerinde ve hızlı cevap verebilmek için diyeceklerimi önceden düşünüyorum, şöyle olursa ne diyeceğim, böyle olursa ne diyeceğim her ihtimali önceden düşünmek zor ama önemli olanlarını önceden kararlaştırıp o cümleyi bir anda söylediğim zaman güzel oluyor, karşımdakinin ağzı açık kalıyor biraz kandırıkçılık mı oluyor ki bu
evet bu huy bendede var
diyeceğim şeyleri önceden hazırlamak...mesela günlük bir işimi halletmek için biryere telefon açmam gerektiğinde..açmadan önce diyeceklerimi planlayıp kağıda yazıyorum...sıralıyorum..sonra onu ezberliyorum...ve telefon görüşmesini öyle yapıyorum...mesela hastaneden telefonla randevu falan alırken çok işe yarıyor

bazen şöyle de oluyor...başlangıç yaparken kağıttan kopya çekiyorum ama sonra olayın gidişatına göre kendimden birşeyler de ekleyebiliyorum gayet de başarılı sonuç alıyorum...bana hanfendi falan diye hitap ediyorlar..

yada alışverişe çıkmadan önce neler almam gerektiğini planlıyorum ve satış elemanına tam olarak ne istediğimi hangi cümlelerle anlatacağıma karar veriyorum..ve gittiğimde alşverişim çok kolay oluyor...mesela kırmızı renk bir kazak mı alacağım....diyorumki...ben kazak almak istiyorum..kırmızı renk varsa onu istiyorum ve de boğazlı kazak olmasın..böylesi varsa almak istiyorum diyorum...sonra gelen yanıta göre davranıyorum..varsa alıyorum..yok derse ama ben onun için gelmiştim aradığım bu değil diyorum..teşekkür ederim iyi günler diyorum ve dükkandan ayrılıyorum...
imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-01-2010, 01:04 AM   #13 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 5,802
254 Mesajinıza toplam 1,455 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
zynp0 is a jewel in the roughzynp0 is a jewel in the roughzynp0 is a jewel in the roughzynp0 is a jewel in the rough

Vay bee bunlar çok daha yapıcı yöntemlermiş, ben daha çok insanların bana olası bir konuşmada veya tartışmada diyebileceklerine karşılık söyleyeceklerimi düşünüyordum ama hiç bu durumlarda denemek aklıma gelmemişti. Telefon konuşmalarımda hep bir komiklik oluyor, diyeceğim şeyi aklımdan düşününce söyleyeceğim zaman sözcükler karışıyor bir de yazarak deneyeceğim
zynp0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-01-2010, 01:34 AM   #14 (permalink)

Nesira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 284
143 Mesajinıza toplam 1,020 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Nesira will become famous soon enoughNesira will become famous soon enough

Hepinize gülücüklerimi arz ediyorum

Kendi kendine konuşma denen şey her sağlıklı bireyde mevcuttur arkadaşlar. Atakan Bey'in dediği gibi aslında bunun olmaması insanı tımarhanelik yapar :) Rahat olunuz.. Ancak tabi kendinizle konuşurken olumsuz kelimeler kullanmamaya bakın.. Yoksa bir zaman sonra kendi kendinizle kavga eder hâle gelmeniz an meselesi :)

imported_angel arkadaşımızın yazdıkları güldürdü beni çünki aynı durum bende de var.. Aslında diksiyonum iyidir, ama sanırım heyecan kontrol durumunda eksikliklerim var.. Bu yüzden ben de bir yeri arayacağım zaman yazar, hatta birinden birşey istemek zorundaysam direk kağıttan okurdum :) Ama zamanla alıştım.. Herkes bizim gibi insan sonuçta..

Bir tartışma anında verilecek cevapları önceden belirleme ve bunun üzerinde düşünme isteği de bende haylice var :) Ama bence bunun asıl nedeni şu: Her insanın hazır cevap olma isteği ve daha sonradan "aaa tüh niye şöyle demedim ki" diye kendi kendini yememe arzusu.. :) Tartışma anında kan basıncının yükselmesi ile kişi düşündüklerine verimli yön veremeyebiliyor, bu yüzden daha evvelden bazı şeyleri düşünmek icap ediyor..

Sevindim yahu, benim gibiler çokmuş
Alt 15-01-2010, 09:37 AM   #15 (permalink)
Yüzbaşı

963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all

sizi güldürdüysem ne mutlu bana arkadaşlar inanın en fazla 10 dakika sürecek olan ve işimi halletme amaçlı yaptığım telefon görüşmeleri için hazırlanmam belki 20 dakikamı falan alıyor...çünkü söylemeyi planladığım şeyleri yazmakla kalmıyor...onları sıralıyorum...mesela telefon açılır açılmaz "iyi günler" demek gibi...bunu mesela birinci sıraya koyuyorum...
ama artık devir 3G devri...kendimizi kağıttan özgürleştirmemiz lazım bir süre sonra

ve bu noktadan sonrası için harika bir yöntemim var...konuya ve istediğim şeye pat diye dalmak yerine önce işin genelini söylüyorum...kırmızı kazak örneğine dönersek..dikkat ettiyseniz bir anda "kırmızı kazak istiyorum demiyorum....önce "kazak istiyorum" diyorum...yani karşımdakini ne istiyor olabileceğime hazırlıyorum böylece...ve de planlayarak gittiğim anlaşılmıyor...
sonra kazak istediğim anlaşıldıktan sonra istediğim rengi detayları ve diğer özelliklerini yine genelden özele..yani büyükten küçüğe doğru sıralıyorum..
mesela istediğin modeli söylemek, kumaş türünü söylemekten daha önce gelir gibi.....ve tabi mümkün olduğunca uzun ve gereksiz konuşmamaya çalışıyorum..aynı anlama gelen 2 farklı cümleyi söylememeye gayret ediyorum ki karşıdaki sıkılmasın ve onu aptal yerine koyuyo gibi olmayım diye...

bilgisayarlarda da öyledir zaten...önce bilgisayarım penceresinden içindeki sürücüleri en genel haliyle "ilk bakış" haliyle görürürüz...üstüne tıkladığımızda klasorler açılır...ve seçip tıkladığımız klasoru açtığımızda bazen o klasorun de kendi içinde başka klasorler barındırdığını görürürüz..bu da onun gibi...önce bilgisiayarım penceresinden başlıyorum sonra adım adım klasorleri belirtiyorum ve en son erişmek istediğim dosyayı yani en küçük detayı belirtiyorum...
imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-01-2010, 10:06 AM   #16 (permalink)
Yüzbaşı

teoman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 712
521 Mesajinıza toplam 2,173 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
teoman_ has much to be proud ofteoman_ has much to be proud ofteoman_ has much to be proud ofteoman_ has much to be proud ofteoman_ has much to be proud ofteoman_ has much to be proud ofteoman_ has much to be proud ofteoman_ has much to be proud of

kendi kendine konuş, deli desinler ne olacak da? milletin ne düşündüğü
neden bu kadar önemli? önemli olan insanın kendisinin ne düşündüğü değil mi?

kendi kendine konuştuğun için sana deli deselerdi kendini mi suçlayacaktın?

bu konuda
kendi kendine konuşmak iyi ve sağlıklı bir şeydir teşhisi konduğu için
üyelerin birçoğu iyiki kendi kendime konuşuyorum fikrinde yoğunlaşmış :)

acaba, "kendi kendime konuşabiliyor olmak güzeldir" diyerek, kendimizle konuşmaya farklı bir boyut getirsek nasıl olur?

Karnımı besliyorum
teoman_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-01-2010, 04:21 PM   #17 (permalink)
Yüzbaşı

Alıntı:
zynp0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Vay bee bunlar çok daha yapıcı yöntemlermiş, ben daha çok insanların bana olası bir konuşmada veya tartışmada diyebileceklerine karşılık söyleyeceklerimi düşünüyordum ama hiç bu durumlarda denemek aklıma gelmemişti. Telefon konuşmalarımda hep bir komiklik oluyor, diyeceğim şeyi aklımdan düşününce söyleyeceğim zaman sözcükler karışıyor bir de yazarak deneyeceğim
canım aslında herşeye karşı belli bir altyapıya sahip olmak lazım o konuda haklısın ama....olası tartışmalara veya kavgalara hazırlanmak aslında pek de doğru bir davranış gibi gelmedi..

neden dersen..biz böyle duruma hazırlık yaparak..aslında bu durumun olacağını ve karşımıza çıkacağını varsaymış oluyoruz..çekim yasası denen şey gerçekten varsa biz böyle birşeyin hazırlığına girerek belki de farkında olmadan kavgayı ve tartışmayı kendimize çekiyor olabiliriz..
eskiden ben de çooook kavgalara hazırlanmıştım ordan biliyorum...ve hiçbir hazırladığım söz de o anda işe yaramadı çünkü yeri gelmedi...belki de kavgaları kendime çektiğimle kaldım...
Alt 15-01-2010, 06:05 PM   #18 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 5,802
254 Mesajinıza toplam 1,455 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
zynp0 is a jewel in the roughzynp0 is a jewel in the roughzynp0 is a jewel in the roughzynp0 is a jewel in the rough

Yazdıktan sonra aklıma gelmedi değil aslında bunları çekebiliyor oluşum, kafamda senaryo kurma zamanlarımdan kalma bir şey sanırım bu. En sonuncusunu geçmişte cevap veremediğim, sustuğum ve tekrar görmek zorunda kalacağım bir kişi için yaptım. Geçmişle ilgili, imalı ama kırıcı olmayan cümlelerdi karşı tarafa pek cevap hakkı bırakmayan birkaç cümle söylemiştim. Ekim ayında yaptım bunu, ondan itibaren bu kadar düşündüğüm bir şey olmadığına göre belki de dediğin gibi çekim yasası ve olumlu düşünce işe yaramıştır
zynp0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 15-01-2010, 08:16 PM   #19 (permalink)
Teğmen

lupita - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 146
150 Mesajinıza toplam 683 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
lupita will become famous soon enoughlupita will become famous soon enough

ya bi insan kendi içindeki sesi dinlemeden yada onla konuşmadan yaşayabilirmi ya bn hepten deliyim gençler:D
lupita isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 19-01-2010, 01:42 AM   #20 (permalink)
Moderator

Neptün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 8,580
1,263 Mesajinıza toplam 4,348 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Neptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to beholdNeptün is a splendid one to behold

Ben kendi kendime, içimden ya da sesli çok sık konuşuyorum. Yalnızken sesli. Mağazalarda kıyafetlerle konuşuyorum "Seni beğenmedim, seni beğendim, sen beyaz olsaydın seni daha çok beğenirdim" tarzında. Kitapçılarda da "bu kitabı okumayı çok istiyorum. bu kitap şöyle şöyle iyiymiş. şu kadar satmış " gibi... Bunları kendime mi söylüyorum kitaba mı söylüyorum bilmiyorum ama.

Bazen yanımda birisi varsa ona söylemek istediğim şeyi o kişinin gözlerinin içine bakarak içimden söylüyorum. Çünkü insanın yüzüne karşı söylenmeyecek şeyler oluyor :D Çok rahatlatıcı oluyor. Bu şekilde duygularımı kontrol etmiş gibi hissediyorum kendimi. Daha da rahatlıyorum. Daha mutlu oluyorum. Sinir ya da gerginlik yaratmamış oluyorum kendime.

Kendi kendine konuşmanın çok faydalı olduğunu düşünüyorum. içinden ya da dışa vurarak fark etmez.

Bookmarks

Etiketler
kendi, kendine, konusma, sorunu

Seçenekler
Stil