Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatını Değiştirmeye İstekli Yeni Üyeler > Ne Yapmalı? > Ayna Egzersizi Yapalım!

Uyarılar

İnsanları Etkilemek İçin: Aynalama Tekniği

Ne Yapmalı? ve Ayna Egzersizi Yapalım! İnsanları Etkilemek İçin: Aynalama Tekniği Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Hiç tanımadığımız bir ülkeye gittiğimizde büyük bir yabancılık çekeriz. İnsanlara kolayca ısınamayız. Ama bir gün bir lokantada otururken Türkçe konuşan birini görürsek hemen yanına gideriz, hiç tanışmasak bile birden ahbap oluruz. Orada aynı dili konuşan benzer iki insanızdır. İşte bu ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Ayna Egzersizi Yapalım! telkin cd indir izle İstanbul Ayna Egzersizi Yapalım! nerededir kimdir Ayna Egzersizi Yapalım! çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Ayna Egzersizi Yapalım! hipnoz Ayna Egzersizi Yapalım! olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Ayna Egzersizi Yapalım! hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Ayna Egzersizi Yapalım! kuantum düşünce kitap haberi

İnsanları Etkilemek İçin: Aynalama Tekniği

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 16-07-2012, 03:02 PM   #1 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Işıldayan Safir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 49,758
6,229 Mesajinıza toplam 25,545 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond repute
Standart İnsanları Etkilemek İçin: Aynalama Tekniği

Hiç tanımadığımız bir ülkeye gittiğimizde büyük bir yabancılık çekeriz. İnsanlara kolayca ısınamayız. Ama bir gün bir lokantada otururken Türkçe konuşan birini görürsek hemen yanına gideriz, hiç tanışmasak bile birden ahbap oluruz. Orada aynı dili konuşan benzer iki insanızdır. İşte bu örneğin temelinde de aynalama tekniği vardır.

İnsanlar ortak nokta buldukları insanlardan hoşlanırlar. Hoşlandıkları insanlarla da ortak nokta oluşturmaya çalışırlar.

Aynalama karşımızdaki kişinin hareketlerini, ona belli etmeden taklit etmektir. Bu teknik aradaki bağı birden artırır. Biriyle konuşurken, o bacak bacak üstüne atmışsa siz de aynı bacağı atın, o kollarını kavuşturmuşsa siz de yapın, tıpkı aynaya bakar gibi. Ama bunları belli etmeden yapın ki bilinçaltını etkilesin.

Aynalama tekniğinin en çok işe yaradığı yerlerden biri de birinin teselli edilmesidir. Üzgün bir yakınımızı gördüğümüzde yanına gidip onu teselli etmeye, onun moralini düzeltmeye, enerjisini artırmaya çalışırız. Ama o üzgünken yanına enerjik biçimde gidersek bizle ilgilenmeyecek hatta bizden soğuyacaktır. O üzgünken bizim coşkulu olmamız ona güzel gelmeyecektir. Böyle durumlarda o kişinin yanına, mümkün olduğunca aynı ruh halini yansıtan hareketlerle gitmeli ve bir bağ oluşturmaya çalışmalıyız. Konuşma devam ettikçe enerjisi yüksek konulara yumuşak bir geçiş yapmalıyız. Böyle yaparsak amacımıza çok kolay ulaştığımızı görürüz.

Aynalama tekniği bazı durumlarda, konuşmada kimin lider olduğuna karar vermeye yardımcı olur. Birisiyle bir kafede oturup sohbet ederken yeterince bağ kurduğumuzu düşündüğünüz bir anda önünüzdekii bir nesnenin yerini değiştirin, örneğin bardağınızı oynatın. Karşınızdaki kişi de benzer bir hareket yapıyorsa o konuşmanın lideri muhtemelen sizsinizdir. İllaki sizinle aynı şeyi yapmak zorunda değil, yönelimi önemli.

Aynalama tekniği günlük hayatta rahatlıkla kullanılabilecek bir tekniktir. Aynalayalım, herkesle bağımız olsun.

Alıntıdır.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Alt 16-07-2012, 03:18 PM   #2 (permalink)
Administrator

sweeet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 19,481
3,779 Mesajinıza toplam 10,280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to behold
Standart Cevap: İnsanları Etkilemek İçin: Aynalama Tekniği

Güzel bir paylaşım. Biz bunu yapıyoruz zaten özellikle birisiyle tanıştığımızda hep şu fikir gelmez mi aklımıza "aaa ne kadar çok benzer yönümüz var?". Özellikle hoşlandığımız kişilerle ortak noktalar bulma çabasına giriyor olabiliriz bilinçsizce. Belki böyle yaparak hem kendi bilinçaltımızı hem de karşımızdakini etkiliyoruz. İşler çift yönlü gerçi bu yorumu yazarken de kafam karıştı biraz. Aynaya uzun süre bakınca da benzer bir hisse kapılıyorum.

Teşekkürler.

Farkında olarak aynalayalım kontrol bizde olsun. :D

Hayatın düşüncelerinin aynasıdır.

sweeet isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-07-2012, 03:19 PM   #3 (permalink)
Üsteğmen

Lusid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 263
179 Mesajinıza toplam 592 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Lusid is an unknown quantity at this point

Ben sık sık kullanmaya çalışıyorum. :)
Lusid isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 19-07-2013, 03:35 PM   #4 (permalink)
Yüzbaşı

ßyKuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 865
465 Mesajinıza toplam 989 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ßyKuS will become famous soon enough

Son zamanlarda okuduğum en güzel paylaşım. Yalnız şimdi açıkcası şu insanın morali bozuk yanına gitme olayı var ya gittim moralini düzelttim diyelim ve sonrada bu her morali bozuk olduğunda bana gelmesini istemem. Yani araya o kadar zaman giriyor hiç konuşmuyor vs. falan sonra morali bozuk olunca gelip seninle iletişim kuruyor ben bunu istemiyorum başıma geldi bir daha da gelmesini istemem. Bu yüzden arkadaşlarımı doğru seçicem. Aynalama Yöntemi bir harika bence :)) Bir insanı etkilemk istiyorsan onu taklit et ve morali bozuk olduğu zamanda empati kur. Güzelmiş :))
Alt 19-07-2013, 04:07 PM   #5 (permalink)
Administrator

3,779 Mesajinıza toplam 10,280 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to beholdsweeet is a splendid one to behold

Ayna Olmak...
Her sabah bakılır ayna ya...

Bir türlü şekle girmeyen saçlara odaklanılır, bazen sivilcelere, göz kapaklarına, fazla kilolara ya da giyilen elbiseye… Makyaj yaparken, bıyık düzeltilirken…Sonra da çalışma saatleri içersinde makyaj bozulmuş mu, ya da içilen çorba bıyıklara bulaşmış mı diye bakılır.En son eve gelip de yüz temizlendiğinde bakılır aynaya.

Aynaya baktığınızda kendinizi görebiliyor musunuz?Yoksa olmak istediğiniz, başka birini mi?Yada Bir başkası olduğuna, herkesi inandırmak isteyen birini mi?

İnsan yaşamı boyunca öğrenme sürecinde olan bir varlıktır. Bizim dışarıdan görünmeyen kişiliğimiz iç yanımızı, dışarıdan gözlemlenebilen davranışlarımız ise dış yanımızı oluşturur. Böylece bir insanın kişiliği hakkında bir şeyler söyleyebilmemiz için o kişinin davranışlarını gözlemlemek en iyi yöntemdir. Bu gözlemlerimiz iletişim halinde olduğumuz kişiler hakkında ipuçları verir.Kendini Beğenenler ve Kendini Sevenler…

Latince bir kelime olan Ego, ben, benlik, kendilik demektir. Ego, egoizm, bencillik, id ve super ego kelimeleriyle ilişkilidir Ego her ne kadar benlik olarak algılanabilirse, kişiliğin gelişiminde öncü görev yapıyor olsa da; fazla güçlenmesi kendini beğenmişliği ortaya çıkarır.Ego ile kibir kankadır bu anlamda.

Bazen her şeyi ben bilirim,ben yaparım edasıyla ağızdan çıkan her kelimenin başında. Bazen de ben daha iyisini yaparım,ben en iyiyim duygusunun baskın olduğu bir durumdur."BEN VAR YA BEN" öyle bir hastalıktır ki, insanın diline bir kez yapıştı mı, daha kolay kolay çıkmaz.Kendini beğenen insanlar, aynı zamanda çok ta kıskançtırlar.Ne gariptir ki en fazlada birbirlerinin varlığından rahatsız olurlar. Dünyanın efendisidirler.Kendini beğenmiş insanlar, karşısındaki insanlara baktıkça daha da bir beğenirler kendilerini…Başkalarının başarılılarını kafaya takarlar,kendi başarısızlıklarından hep başkalarını sorumlu tutarlar .Ne gariptir ki bunlar asla birbirlerini beğenmezler.Her ne kadar tepeden tepeden baksalar da ;hayata ,her şeye ,herkese ;aslında özlerinde yapayalnızdırlar…

Kendini sevmekse, bir erdemdir.Kendini seven insanlar; aynaya baktıklarında, kocaman bir yürek görürler.Kendilerine ben kimim sorusunu sorar, bu soruya cevap almak için duygularına iç gözlem yaparlar.Kendini seven insanlar yaratıcı, alçakgönüllü, esprili, saygılıdır, empatiye önem verirler, ayrıca kendilerini de pek fazla ciddiye almazlar. Başkalarına yardım etmeyi severler, açık sözlüdürler. Herkese, her şeye sevgi dolu, şefkatli olduklarından kıskançlık duygusundan uzaktırlar.Kendisini seven insanlar aynı zamanda gelişime de açık olan insanlardır. Çünkü güçlü ve zayıf yönlerinin farkındadırlar. Kendilerini ifade ederler. Çalışmak onlara enerji verir, bitkinlik hissetmezler.

Ego yok olduğunda; Öz keşfedilir,Ego; hayal kırıklıkları, acı, mutsuzluk, kıskançlık, öfke ile beslenirken,Öz; huzur sükunet, mutluluk, sevgi ve masumiyetle beslenir…

Her sabah aynaya baktığınızda; gören gözleriniz, yapacak bir işiniz, sizi seven aileniz, dostlarınız, akıl sağlığınız, en önemlisi; nefes aldığınız için, sahip olduğunuz her şey için şükredin.

Çabalarınızda size yardımcı olacak birilerini arıyorsanız; alçak gönüllü, erdemli ve bu anlamda kendileri de fazla tecrübeli olmayan kimselere danışın. Böylece amaçlarınızı anlayabilen ve coşkunuzu paylaşabilecek insanların arasında olursunuz.

Eğer aynalar olmasaydı, kendimizi bilemezdik.

Aynalarınızı fark edin…

YASEMİN AKBEL

Alt 26-10-2013, 09:41 PM   #6 (permalink)
Administrator

Sanki bu aralar hiç aynalama yapamıyorum. Daha doğrusu yapmak istemiyorum. Yine yengeçliğim tuttu kabuğuma çekilesim var. Bir yanım sosyalleşmek istiyor bir yanım dinlenmek. Sanırım öğrencilerle fazlasıyla sosyalleştiğim için okulda iş dışı vakitlerde kendimi dinlemeyi seçiyorum.

Bookmarks

Seçenekler
Stil