Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Kişisel Gelişim Klubü > Genel Kişisel Gelişim Cd'leri > Assertive(Hakkını Savunan)Olma

Uyarılar

Assertive(Hakkını Savunan)Olma

Genel Kişisel Gelişim Cd'leri ve Assertive(Hakkını Savunan)Olma Assertive(Hakkını Savunan)Olma Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız antalyanın belek ilçesinde çalısıyordum ve bazen ilçe içinde servis yapan tren gibi görünen turizm e hizmet için yapılmıs araçlara biniyordum ücreti 1 ytl y di ben görevliye 1 euro verdim ve para üstü istedimm ancak görevli fiyatların 1 ytl 1 ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Assertive(Hakkını Savunan)Olma telkin cd indir izle İstanbul Assertive(Hakkını Savunan)Olma nerededir kimdir Assertive(Hakkını Savunan)Olma çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Assertive(Hakkını Savunan)Olma hipnoz Assertive(Hakkını Savunan)Olma olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Assertive(Hakkını Savunan)Olma hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Assertive(Hakkını Savunan)Olma kuantum düşünce kitap haberi

Assertive(Hakkını Savunan)Olma

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 24-12-2008, 03:44 PM   #51 (permalink)

Tesekkür: 0
4 Mesajinıza toplam 24 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hakan3939 is an unknown quantity at this point
Standart bilet

antalyanın belek ilçesinde çalısıyordum ve bazen ilçe içinde servis yapan
tren gibi görünen turizm e hizmet için yapılmıs araçlara biniyordum
ücreti 1 ytl y di ben görevliye 1 euro verdim ve para üstü istedimm ancak görevli
fiyatların 1 ytl 1 euro 1 dolar oldugunu söyledi bunun üzerine bende ödemeyi türk lirası olarak yaptım
ve araçtan indim ... 15 dakika sonra yine aynı araca binmek için beklerken görevli beni gördüğü halde
aracı durdurmadı ve benı almadan gectı ve ben yarım saat daha beklemek zorunda kaldım
degerli yarım saatimi çaldığı ve fazla para aldığı için belediyeye şikayet ettim .....
fakat bi sonuç çıkmadı maalesef türkiyede yaşıyoruz hakkımızı savunsakta hakkımız almak zorrr

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

hakan3939 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-06-2009, 03:37 PM   #52 (permalink)
Üsteğmen

hayat kadere inat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 395
177 Mesajinıza toplam 1,230 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayat kadere inat is a jewel in the roughhayat kadere inat is a jewel in the roughhayat kadere inat is a jewel in the roughhayat kadere inat is a jewel in the rough
Standart "

Oğlum henüz ilkokul 1. sınıfa başlayacaktı hepimiz heyecanlıydık alışverişe çıktık çok ünlü bir mağazadan okul çantasını aldık okulun ilk günü çantanın kilidi açılmadığı için oğlumun hevesi kursağında kalmıştı eve geldiğinde son derece üzgün ve ağlamaklı bir daha okula gitmeyeceğini söylüyordu.Hemen mağazaya gidip olayı anlattık çantayı gösterdik inanılır gibi değil ama bir şey yapamayacaklarını söylediler bende çantayı oraya bıraktım eve gelip derhal genel müdürlüğü aradım yetkili kişiye durumu anlatıp "sizler çocuk ürünleri satıyorsunuz amacınız onlar için güzel şeyler yapıp para kazanmak değil sadece onları sömürmek oğlumu ağlattınız ondan kazandığınız para size hayır etmeyecek ve ben yarın kilidi bozuk çantalardan bir düzine daha alacağım" dedim ve teli kapattım ertesi gün sabah erkenden kapımda motorlu bir kurye tutmakta zorlandığım bir torba uzattı içinde bir özür mektubu ve bir sürü hediyenin yanı sıra harika kilidi çalışır bir çanta vardı .super
hayat kadere inat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-09-2009, 09:12 PM   #53 (permalink)

Tesekkür: 1
14 Mesajinıza toplam 45 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
canomer is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Ynt: Assertive(Hakkını Savunan)Olma

tresor aga süpersin yaa "bana şefini çağır" felan mütişsin ben de bayılırım böyle kalıpları kıranlara...dayım da böyle bu yüzden onu çok seviyorummm..
canomer isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 25-03-2010, 10:29 PM   #54 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 16
17 Mesajinıza toplam 55 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
murattimania is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Assertive(Hakkını Savunan)Olma

Ben de yasadigim ulke olan Hollanda'daki buyuk marketlerden birisiyle papaz olmustum... :)
Normalde aksam saat 20 de kapanmasi gereken markete kostura kostura son anda kapanmasina 4 dakika kala vardim... Normalde beni iceri almasi gerekirdi... Ama bunun yerine ters ters kapattiklarini soyledi...

Ben elimdeki saati gostererek daha 4 dakika oldugunu, sadece 1 limon alip cikacagimi soyledim... bunun uzerine bizim saatimize gore saat tam 20 dedi... iyi dedim... Ayrilmadan once yaka kartindaki isime dikkatlice bakip hafizaya yazmak ne demek, kazidim resmen... :)

O sinirle eve gelir gelmez bu maketin gene merkeze okkali bir mail yazdim... Bana bu sekilde saygisizca muamele eden kisiden kisisel olarak beni aramasini ve ozur dilemesini, sadece onlarin ozurunun yeterli olmayacaginiz soyledim... Bunun yaninda da aksi takdirde, bu marketin kotu yonde reklamini yapmak icin elimden geleni yapacagima, meslegim geregi bunun pekte zor olmadigini anlattim.. boyle bir riski alamayacaklarini biliyordum cunku...

Aradan 2 gun gecti...
Beyefendi beni aradi...
Titrek bir sesle yanlis anlasildigini soyledi.. Kabalik ettigi icin ozur diledi... Guvenlik kameralarindan kontrol ettigini, ve hakli oldugumu, saatin 19:56 oldugunu ve beni iceri almadigi icin yanlis yaptigini soyledi...

Ben de tamam dedim, ozrun kabul edildi... Kapandi olay boylece...
Bunun gibi bircok ornek sayabilirim aslinda.. Ama yakin zamanda basima geldigi icin bunu sectim aralarindan...

Yurt disinda yasadigim ve irkci davranislardan toyluk zamanlarinda cok cektigim icin boyle durumlarda asiri hassasim... Zamaninda vermedigim tepkilerin pismanligini cok yasadim... Ama bundan sonra ayni pismaliklari yasamaya niyetim yok... :)
murattimania isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-06-2010, 01:05 PM   #55 (permalink)
gnr
Üsteğmen

gnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 684
284 Mesajinıza toplam 1,102 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
gnr will become famous soon enoughgnr will become famous soon enough

güzel paylaşımlar saolun :D
gnr isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-08-2010, 05:03 PM   #56 (permalink)
Üsteğmen

elccy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 391
287 Mesajinıza toplam 962 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
elccy is on a distinguished road

Ben de paylaşmak istiyorum
İşe yeni başladım,ben bir büyüğümün altında göreve başladım.ama bu büyüğüm müdürüm diyeyim,bana yaşça yakın az farkımız var. her neyse birgün patronumuz çağırdı bir proje için,gittik beraber,sonra bir proje almamız gerekti odadan,benden emir verip kabaca ,git getir,dedi.. neyse gittim ,ama tavrı hoşuma gitmemişti.Ondan kat kat üstler benden her bişey istediklerinde emir yerine rica ederek istiyorlardı ve aynı tavrı takınması gerekir diye düşünüyordum. neyse dediğim gibi gittim getirdim.o olay öyle kaldı ,bişey demedim. bu olayın üzerinden 5-6 kez daha aynı tavırla karşılaşınca,birgün yalnız kaldık,aldım sn müdürümü karşıma ve dedim ki:
Bakın sn müdürüm,lütfen benden bir isteğiniz olacağından ,emir veriri şekilde değilde,lütfen rica ederek istemenizi rica ediyorum,tıpkı patronumuz gibi.. dedim.. o gün bugündür ,aramızda kibarlık söz konusu ve herşey daha güzel...
Alt 31-08-2010, 05:29 PM   #57 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Işıldayan Safir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 49,758
6,229 Mesajinıza toplam 25,545 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond repute

Aklıma geçen sene kardeşimin başına gelen tabii ki ablası (yani ben) sayesinde çözüme kavuşturulmuş bir olay geldi. Sizlerle de paylaşmak istiyorum.

Geçen sene ben İstanbul'dayken uyuyorduk evde kapı çaldı bir anda. Kardeşim de uykudan uyandı açtı kapıyı. Bir tane adamın sesi geliyor. Bir şeylerden bahsediyor ballandıra ballandıra. Tabii hepimiz uyku sersemiyiz bir şey anlamıyoruz. Bende yattığım yerden konuşmalarını dinliyorum.

Çok güzel bir iş yapıyorlarmış. Medikal şirketlerinden birisi herkese kumbara dağıtıyormuş. Ceplerimizde bir sürü bozuk para oluyormuş. Bunları değerlendirmek istemez misiniz filan diyip duruyor. İstediğiniz bir ürünü alıyorsunuz. Sonra ayda bir gelip kumbaranızdaki bozuklukları alıyoruz biz filan diyor. Ne istersiniz filan dedi. Kardeşim de tansiyon aleti dedi. Adam diyor ki arkadaştaydı bende kalmadı gelir şimdi alırım filan diyor. Bu arada ben odadayım. Adam kardeşime sözleşme imzalatmış. Görsem sözleşmeyi yolardım onu.

165 tl ye dandirik 30 tllik bir tansiyon aleti getirdiler. Kardeşim uyanmaya başlayınca istemedi ve sözleşmeyi iptal etmedi adam. Ben tabii hala farkında değilim olanların.

Bir de nasıl vericem filan dediğinde adam dedi ki 1 ay sonra geldiğimiz zaman kumbaranız boş olursa ürünümüzü geri alıyoruz dedi. Adam gittikten sonra kardeşim geldi bana gösterdi. Oğlum bu ne dedim. Naptın sen? Öyle saçma şey mi olur dedim. Sonra sözleşmeyi gösterdi. Beynimden kaynar sular aktı. Dedim ki sözleşmeyi okudunmu sen gelip bunları anlatıyorsun bana dedim. O da yooo dedi adamın elindeydi. Sonra Kapıdan Satışlarla İlgili Kanunu anlattım buna. Sözleşme de de yazıyordu zaten. Adam resmen kandırmış seni 1 ay sonraya kalırsa şikayet hakkın olmayacak amaçları bu süreyi geçirmek ve seni ödeme yapmaya zorlamak dedim. Bu kıytırık şeye o kadar para verilir mi dedim. Oğlum da tabi anladı. Uyku sersemi anlamadım. Nasıl yaptım böyle bir şey normalde kapıyı bile açmam dedi.

Tabii ben bu adamları çözdüm. O kadar hızlı ve kendilerinden emin konuşuyorlar ki kişinin düşünmesine fırsat kalmıyor. Daha sonra ben bunları aradım. Böyle böyle gelin alın diye. Adam bir çirkefleşti anlatamam. O kibar kibar konuşan adam valla görsem hala yolarım o adamı.

Almasaydınız banane filan diyor. Ki bunu söylemeye hakkı yok. 7 gün içinde hiçbir sebep olmadan iade etme hakkımız vardı. Bir de kardeşime demişti ki bizim mağazamız var Yeni Bosna'da kocaman filan diye. Ben tabi bunların dolandırıcı olduğunu anladım. Kardeşimi aldım oraya götürdüm. Öncesinde de alo maliye yaptım. ama onlar dediler ki tüketici hakları ile görüşmeniz lazım. o kadarını biliyoruz heralde ama sözleşmeleri bile kurallara uygun değildi. Ben onu şikayet etmek istemiştim neyse.

Gittik biz bir tane adam açtı kapıyı. Bu arada gittiğimiz yer kocaman mağaza değildi. Kıytırıkdan bir büroydu. Adama diyorum ki bu yasal hakkımız iade edicez diyorum ve kabul etmiyor. Yok böyle bir şey. Dolandırıcı olduklarını ve insanları aldatarak ürün sattıklarını söyledim. Bunu reddetti. Bende mağazanızın da kocaman olduğunu söylemişti gelen kişi ama dandirik bir büro burası dedim. Ürünü satarken uydurduğu yalanları sıraladım. Tabii kanunda olanları ve sözleşmede yer alanlarla uyumsuzluğu ile birlikte. Diyor ki o arkadaş niye öyle demiş bilmiyorum dedi. Ben de dedim ki ürün sattırdığınız elemanınızı bile savunamıyorsunuz dedim. Kendi konuşmalarınız da zırvalıktan ibaret. Hiçbir yasal dayanağınız yok dedim.

Ben sizi telefonla aradım ve iade etmek istediğimi bildirdim. Buraya da geldim bildirimi yapıyorum. Bu arada gitmeden başımıza gelecekleri bildiğim için ihtarname hazırlayarak gitmiştim.

Adam kabul etmedi iade talebimizi. Gözümün önünde duruyor sözleşmeler sözleşmeler elimde değil diyor. Dedim ki 30 tl lık şey bu ben bu parayı ödemem. 30 tl veriyim sözleşmeyi iptal et dedim. Bu kabul etmedi ama sözleşme elinde olmamasına rağmen indirim yapmaya başladı. İndirim ne üzerinden yapacaksa.

İmzalattığınız sözleşme belli. Kanun belli. Buna aykırı hareket eden ve ihlal eden sizsiniz. Bu parayı size ödemeyi reddediyorum dedim. İndirim talebini de reddettim. Bir de demez mi bugün Kadir gecesi birbirimizi kırmayalım diye. Tabii sen misin öyle diyen. Ben de girdim damardan. Evli misiniz çocuğunuz var mı dedim. Var dedi. Bende ne güzel ama onlara acıdım o eve nasıl ekmek götürüyorsunuz dedim.

Neyse kime ne anlatıyorsun. Bana cevap veremedi. Adama oturdum Kapıdan Satışlarla ilgili Kanunun 7. md.sinden başladım. Tüm bilgilerini güncelledim. Bana diyor ki siz çok şey biliyor gibi görünüyorsunuz ama hiçbir şey bilmiyorsunuz dedi. Ben de ona dedim ki haklısınız hiçbir şey bilmiyorum. Sözleşmeyi hazırlayan da bilmiyormuş dedim. En az yarım saat konuştuk.

Sonra ben onu mosmor ettim. Zaten bana hiç cevap veremedi. Kardeşim konuşunca doberman gibi ona havlamaya başladı. Benden cevabını aldı tabii o ayrı.

Kendilerini Tüketici Hakları Hakem Heyetine şikayet edeceğimi söyledim. Öyle pişkinler ki hiç umursamadı. Çünkü bir sürü kişiyi bu şekilde kandırmışlar. Biz oradayken bile telefon çalıp duruyordu. şikayetçi kızgın insanlar arıyordu. Adam bizim yanımızda cevap veremiyordu. Azarlayıp kapatıyordu. Terbiyesiz adam. Sonra gittik. İhtarnameyi postaladık.

Sonucu anlatıyorum. Eve ihtarnamenin ulaştığına dair bir belge geldi. Ben akıllılık edip gönderdiğimiz ihtarnamenin fotokopisini de almıştım.

Eve 'tahsilat' için bir adam gelmiş. O sırada ben Ankara'daydım. Kardeşim de demiş ki ben ödeme yapmam ihtarname gönderdim size. Adam da ihtarnamenin fotokopisini sormuş. Kardeşim de fotokopisini göstermiş. Bozulup kalan adam sözleşmeyi yırtmış. Kardeşim almış çöpe atmak için. Atmadan birleştirip bakmış. 6 taksite filan bölmüşler. Kendi çaplarında fiyatlar filan koymuşlar.

Böylelikle kardeşimi bir beladan kurtarmıştım. Ama baya üzülmüştü ben nasıl böyle bir şey yaptım hala anlayamıyorum diye.

Siz siz olun evinize ürün satmaya gelen üstelikte bir takım sözleşmelerle şirketlerinin güvenilir ve ciddi müesseseler olduğu imajı veren kimselerden ürün satın almayın.

Sevgilerimle.
Alt 04-09-2010, 12:57 AM   #58 (permalink)
Administrators
Zerynthia

6,229 Mesajinıza toplam 25,545 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond reputeIşıldayan Safir has a reputation beyond repute

Alıntı:
ordeal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Zerynthia ; benim böyle bir olay başıma gelince söz konusu dükkanın "ticaret odasına" kayıtlı olup olmadığına bakıyorum , küçük dükkansa azcık ucundan mutlaka vergi kaçırmıştır, kayıtlı ise ayvayı yiyeceğinden korktuğundan bırakın iade almayı üzerine para vermeye kalkarkar "tabi biraz sinirle münakaşanın ardından"
Bir çoğu sabıkalı işletmeler zaten. Bunu adama söyledim ama bilirsiniz bir laf vardır alışmış kudurmuştan beterdir diye... Ancak onların bir farkı vardı. Sonra baya tanınmış bir kişiye ait olduğunu öğrendim.

Yani cesaretlerinin -pişkinlik demek daha doğru olur- kaynağını anladım. Ama sonuç olarak benimle baş edemediler.
Alt 05-10-2010, 02:37 PM   #59 (permalink)

Tesekkür: 0
19 Mesajinıza toplam 61 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yeşilçay is an unknown quantity at this point

Hakkını almak sadece günlük hayat için değil, ya çalışma hayatı için, o zaman ne yapacağız. Patronun ya benim verdiğimle yetinirsn ya da işi bırakırsın der se ne olacak. O zaman işini mi bırakacaksın, yok sa hakkın olanı mı? Ne dersiniz.
yeşilçay isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-10-2010, 11:46 PM   #60 (permalink)
Administrators
Zerynthia

Alıntı:
yeşilçay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hakkını almak sadece günlük hayat için değil, ya çalışma hayatı için, o zaman ne yapacağız. Patronun ya benim verdiğimle yetinirsn ya da işi bırakırsın der se ne olacak. O zaman işini mi bırakacaksın, yok sa hakkın olanı mı? Ne dersiniz.
Çalışma hayatı da günlük yaşantımızın bir parçası. Kişinin hakkını savunması ile hakkını alması farklı kavramlar sanki. Bana göre memnun değilseniz daha iyi bir iş arayabilirsiniz. Orada çalışmak da sizin seçiminiz sonuçta. Kendinize layık görmüyorsanız hiç başlamazdınız.

Bookmarks

« assertive | - »