Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30-12-2006, 10:06 PM   #6 (permalink)
hayatimdegisti
Administrators
Atakan Sönmez

Tesekkür: 2,852
3,132 Mesajinıza toplam 17,384 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute
Standart Ynt: Assertive(Hakkını Savunan)Olma

Elbette asssertive davranışı sadece ego güdüsü ile olur olmaz her şeye tepki verme ile karşıtırmamak lazım.Yerinde ve zamanıda tepki onemli

Telkin grubu kurulduktan sonra Ankara'da bir toplantı yapalım dedik..
Neyse ben bindim otobüse hem orada oturan teyzemi ziyaret ederim dedim..Gittim Ankara'ya...
Ankara'da gece indim otobüsten..
Saat 11.55 gibi...

Otogodan çıkarken birisi valizime yapıştı.Taksi istermisin diye..

Peki ama gündüz tarifesi açacasınız daha 12 olmadı dedim..

Binerken Pazarlık yaptık 10 ytl ye anlaştık..

Beni araca bindiren gençte arka koltuğa oturdu..

Yolda giderken arka koltukta ki adam gideceğim yerin 10 ytl den fazla olduğunu söyledi.
Bunun üzerine sofore basta anlasitk dedim..
O da
-Abi olur mu oyle sey biz anlastık dedi 10 ytl gidecegin yer ne olursa olsun..
Neyse girdik siteye..

Arkada ki adam bekciye sordu binayı..
Dolasırken Sofor Arkada ki adama bagirdi.Nasil adres aliyorsun diye..

Neyse..
İnerken sol cebime baktim 5 ytl var..
Bende diger cebimden 10 ytl cikarip verdim..
Kapiya uzandim ki..

-Sofor elinde 5 ylt gosterdi..
Bak 5 ytl verdin diye..

Soforlerin koltuk altina para gizledigini duymustum.Ozellikle yaslıları bayanları yada boyle yorgun yolcuları kandırıyorlardı..

Bende ısrar ettim 10 ytl verdigimide.Zaten bu tur olaylar oldugu soyledim
-Ne yani bizde mi oyle yapiyoruz diye piskin piskin soylendi ancak kisa surdu soylenmesi
Sofor hemen pes etti..

İndim arabadan...
Giderken plakasını cep telefonuma kaydettim..

Plakayı kaydettigimi gorunce bir durdu ama yapacak bir seyi yoktu..

Ertesi günde soforler odasına plakasını olayın saatini vs verdim...
Onlarda çok ilgilendiler bu tur olayların oldugunu gerekli cezayı vereceklerini soylediler..

Ozetle bu iki uyanık kendi aralarında bir tezgah kurmuslardı...

Hatta soforun arkada ki gence sinirlenip bagirmasi bile bir tezgahti..Boylece yolcu korkacak ve itiraz edemeyecekti..

Eger ben boyle olayların oldugunu duymamıs olsaydım herhalde ben yanlıs verdim diyip gecenin o saatinde cıkarıp bir 10 ytl daha verirdim...

Aklınızda bulunsun bazı soforler bu yontemle koltugun altına para saklayıp bugun su kadar enayiyi kandırdım yada kendi tabirleri ile kekledim diye anlatıyorlar..
Elbette durust sofolerde var...
Ancak bu tur sahtekarlıklardan haberiniz olsun.Plakasını alıp gerekli yerlere bildiriniz..
Dinledikten sonra etkiler ile ilgili anketlere bu linkten katilin.
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-anketlerimiz/
hayatimdegisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla