Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Yeni Halimizi Mutlaka Deneyelim! (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=174)
-   -   Yeni Halinizi Nerelerde Deneyebilirsiniz? (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=695)

hayatimdegisti 21-01-2007 11:36 PM

Yeni Halinizi Nerelerde Deneyebilirsiniz?

Çalışmayan arkadaşlar telkinleri daha çok dinleme avantajına sahipler.

Çalışan yada sosyal ortamlarda daha fazla bulunan üyelerimizin ise farkı daha belirgin hissetme avantajları var.

Yapmış olduğunuz bir sunum daha önce farketmediğiniz bir çok yeni özelliğinizin farkına varmanızı sağlayacaktır.

Tabii ki sadece sunum yapmak değil daha önce yapmadığınız bir çok şeyi yapabilir ve farkı daha belirgin bir şekilde hissedebilirsiniz.

Yeni halinizi negibi durulmarda deneyebilirsiniz bunun için şimdiye kadar neler yaptınız neler yapmayı düşünüyorsunuz bu bölümde anlatabilirsiniz.

Merto 23-01-2007 10:37 AM

Yapmak isteyipte yapamadığımız birçok şey olabilir hayatta, bunlardan davranış değişiklikleri ile ilgili olanlar özellikle bizim elimizdedir. Biz olaylarla ve insanlarla oyalanırken, çok önemli birşeyi gözden kaçırırız çoğu zaman. Bizim olaya bakış açımız ve tutumumuz herşeyden daha önemlidir aslında.

Olay karşısındaki tutum değişince herşey kendiliğinden değişmeye başlar sihirli bir değnek değmişcesine.

Kendimden bir örnek vermek istiyorum;
Bir arkadaşımla dolmuşa bindik, yazlık biryer aslında orası tabi kışın sakin ve dolmuş şöförü oldukça yavaş gidiyor. Bizimde bir randevuya yetişmemiz lazım, ben sinir içindeyim, 789569 adeta duracak gibi gidiyoruz.

Biden dur dedim kendime ne yapıyorsun sen, burada tatildesin, etrafın tadını çıkar, şöföre kızacağına kendi tutumunu değiştir. Tabi bu arada 25 dakika geçmiş ve biz 20 dakikalık yolun yarısındayız. Aslında adamın yaptığı normal MİŞ.

İnanın ben tutumumu değiştirip etrafa bakınmaya ve keyfini çıkartmaya başlamamdan iki dakika sonra adam bastı gaza.
dusun
Ve ben bir kez daha cevabımı aldım sistemden. ::)

Yeni halimizi denemek için birçok fırsat var aslında hayatta...Bakkal alışverişindeki diyaloğumuz dan başlayıp, konuşurken insanların gözlerine bakmaya kadar.

Tanımadığımız insanlara selam verip gülümseyebiliriz, amirimiz yada patronumuzla kariyerimiz hakkında konuşabiliriz, ailemize kendimizi daha net ve açık ifade edebiliriz, sırf kibarlık olsun diye yaptığımız seçimleri kendi gerçek tercihlerimizle değiştirebiliriz(bu bazen çok derin düzeyde oluyor örneğin sırf kibarlık olsun diye hiç sevmediğimiz şeyleri bile yiyip içebiliyoruz maalesef).

Yada sevdiğimiz birine açılabiliriz, kalabalıklara karışıp kendimize duyduğumuz tam güvenle her konuda birşeyler paylaşabiliriz...

Hadi arkadaşlar neler yapmak istiyoruz, neler planlıyoruz paylaşalım...deneyelim yeni halimizi...

lemurya 31-01-2007 07:58 AM

Arkadaşlar geçen gün çok kalabalık bir aile toplantısındaydım ve o kadar rahattım ki toplam 6 aile vardı ve ben espriler yaptım kahkahalar attım güldüm insanları mutlu ettim daha sonra eve geldiğimde kafamda ışık çaktı hakikaten bu telkinlerin etkisiydi dinlemeye başlayalı çok olmadı ama bunun etkisi sosyal bir ortamda hemen ortaya çıktı art56art56 halbuki ben 3 gün dinlemiştim henüz ve ara vermiştim nedense şimdi tekrar devam ediyorum hem de yoğun bir şekilde .Benim deneyimim bu şekilde oldu arkadaşlar sizinle paylaşmaya devam edeceğim.Sevgiyle hoşçakalın

militanykal 31-01-2007 05:59 PM

Alıntı:

lemurya Nickli Üyeden Alıntı
Arkadaşlar geçen gün çok kalabalık bir aile toplantısındaydım ve o kadar rahattım ki toplam 6 aile vardı ve ben espriler yaptım kahkahalar attım güldüm insanları mutlu ettim daha sonra eve geldiğimde kafamda ışık çaktı hakikaten bu telkinlerin etkisiydi dinlemeye başlayalı çok olmadı ama bunun etkisi sosyal bir ortamda hemen ortaya çıktı art56art56 halbuki ben 3 gün dinlemiştim henüz ve ara vermiştim nedense şimdi tekrar devam ediyorum hem de yoğun bir şekilde .Benim deneyimim bu şekilde oldu arkadaşlar sizinle paylaşmaya devam edeceğim.Sevgiyle hoşçakalın

telkinleri dinlemeden önce böyule bi durumda kendini nasıl hissederdin peki onu anlatırsan seviniriz ki aradaki farkı görelim

hayatimdegisti 31-01-2007 06:33 PM

Genelde herkes nasıl olur işte...Çok fazla dikkat çekmez ön plana çıkmazsınız.6 aile'nin olduğu kalabalık bir ortamda söz size gelince konuşursunuz gibi?
Kendinizle barışık olunca ise doğal bir pozitif enerji yayarsınız.Sanırım böyle bir şey.

lemurya 03-02-2007 12:17 PM

Koray Melih arkadaşımız haklı sorusunda tabiki daha önce nasıldım sanırım bunu tahmin edebilir benimle aynı sıkıntıları çekmiş kişiler böyle sosyal ortamlarda gerilirdim konuşmaya katılmak ister katılamazsınız aklınıza gelen fikirleri vs .söyleyemezsiniz.Hele okul yılları o sözlüler sosyal çalışmalar .Kapasiteniz vardır bilirsiniz bunu ama kendinizi ifadede zorluk çekersiniz yargılanmaktan eleştirilmekten korkarsınız başkalarının sizin hakkındaki fikirleri çok önemlidir gibi.NLP de çapa atmak diye bir terim vardır bilinçaltımıza daha anne karnındayken bile binlerce çapa atılıyo anne baba çevre bunu bilerek yada bilmeyerek yapıyo ama etkileri bütün hayatımıza yayılıyor.Bilinçaltımızdaki bu olumsuz fikirlere ben çöpler diyorum sizi en basit şeyde işte böyle mesela bir sosyal ortamda bile etkileyebiliyor.

ridvan155 10-02-2007 02:40 PM

gerçekten de etkisini göstermeye başladı bunu farkedebiliyorum.5.sınıfa giden bir kardeşim var, onun bana sık sık soru sormasından çok rahatsız olurdum , herşeye sinirlenirdim.telkinlere başladıktan sonra inanılmaz bir rahatlama var.dün tüm sorularını teker teker cevapladım ve hiç sinirlenmedim.annemle , babamla , abimle vs. konuşurken kendinden emin bir ses tonum vardı ve de göz temaslarından kaçınmadım.başlayalı 3 gün olmasına rağmen bu kadar etkili olması doğrusu beni çok şaşırttı.
ayrııca bir sorum olacak.bu telkinlerin kalıcı olması için ne kadar süreli dinlemeliyiz?ayrıca ben sosyofobik bir insanıım,şuan listemde ego ve suçluluk duyguları var sosyal fobiyi ne zaman eklemeliyim? soruları burada sorduğum için kusra bakmayın.şimdiden teşekkürler smiliyface

hayatimdegisti 10-02-2007 02:58 PM

Merhaba Hoşgeldiniz;
Bir Rıdvan daha var ...
Siz o değilsiniz sanırım... dusun

Ne güzel iki Rıdvan oldu sitede... blissy

Kendine güven koruma kalkanı sosyal fobi gibi telkinleri ilk bir haftadan sonra ekleyebilirsiniz.
Ne kadar dinlenilmesi gerektiği ile ilgili rehber bölümünde bilgi vermiştim oradan okuyabilirsiniz.

hayatimdegisti 10-02-2007 03:00 PM

Bu aile ile ilişkilerin düzelmesi ile ilgili bir başlık açayım diğer etkiler konusunda hazır aklıma gelmişken terli345

ridvan155 10-02-2007 03:34 PM

peki 1 haftadan sonra listeme sosyal fobiden başka bir şey daha ekleyebilirmiyim.

mesela 2. hafta ego-suçluluk-sosyal fobi-topluluk önünde konuşma olabilirmi

hayatimdegisti 10-02-2007 03:36 PM

Ego ve Suçluluk sabit olsun.Kendine güven koruma kalkanı topluluk karısında konuşma sf vs gibi telkinleri listeye ekleyin..
Dalgalanma olursa suçluluğu çıkartın.Ertesi gün dalgalanma geçince tekrar suçluluğu ekleyin böyle devam edin

skorpy 10-02-2007 08:13 PM

çok doğru söylüyorsunuz lerzan sizin gibi iyi insanlara ihtiyacımız var her zaman smiliyface

turgay0101 13-03-2007 05:49 PM

bende ki değişim hızla sürüyor daha önceleri üniversitede söz hakkı almayan ben şimdi her derse konuşup rahatlıkla konuşabiliyorum geçen de hoca dersi anlattı ve biri özetlesin dedi kimse yeltenmedi hoca da arkamdaki birini işaret etti ben de kendimi denemeye o kadar istekliydim ki hemen atıldım ve dersi özetledid sınıfta ilk defa bu kadar uzun konuşma yaptım kendimden örnekler verdim bu benim ve benim gibiler için inanılmaz bir ilerlemedir gelişimim gün be gün artıyor artık bazen kendime şaşıyorum inanılmaz kararlar veriyorum şu an da bazı düşüncelerimö davranışa dönüşme aşamasında mesala geçende hoşlandığım kızın yanına gidip ona söylemeği o kadar çok arzuladım ama daha önce onun yanından geçme düşüncesi bile beni heyecanlandırıyordu ama gidip rahatça düşüncelerimi ifade arzusu doğdu ama şimdi gidip konuşma imkanım varken ben konuşmadım çünkü hayatında biri olduğun öğrendim ve konuşmanın gayriahlaki olduğunu düşündüm o an ama şimdi içimde inanılmaz güven var ne olursa olsun konuşma isteği bakalım bu yeni beni ne kadar tutabilecem

passion 13-04-2007 02:45 PM

Merhabalar Arkadaşlar ben HayatımDeğişti.com sitesinin yeni üyesiyim dün ertelemeyi bırak isimli ney müziği eşliğindeki telkinleri dinledim. Sonra yatarken "yarın 8 de kalkmalıyım Kütüphaneye gidip biraz kitap okumalıyım" dedim ama her zaman böyle dediğim ve 8 yerine 10 da yada 11 kalktığım için pek de kendime güvenmiyordum doğrusu. Kendi kendime yatağın içinde 8, 1 yada 2 saat rötar yapacak mutlaka yine dedim. Ama beni hayrete düşüren ve bir o kadarda mutlu eden birşey oldu bir anda yataktan fırladım ve saate baktım 8 e gelmesine birkaç dakika vardı. Sonra hemen bunların telkinler sayesinde olduğunun farkına vardım ve işin garip yanı kitap okumaya fazla yanaşmayan ben kütüpheneye gidip bir kitabın 3 te birini diğerinin ise yarısına kadar olan bölümünü hiç zorlanmadan okudum.. Oranın görevlileri cuma için beni uyarmasa daha da okuyacaktım kendimle gurur duydum umarım herkese faydalı oluyordur. Bana anında etki yaptı....

gulenyuzum 04-06-2007 11:48 PM

Ynt: Yeni Halinizi Nerelerde Deneyebilirsiniz?

nasilmi farkettim biz dugune gitmistik bizim kizin bogazina seker kasmis agliyo bir suru kisi var yerimden kalktim disari cicip esimi buldum her kesin icinde ona neden ilgilenmiyosun dedim hayret once olsa miymiy miy konusur yahut hic yanina gitmezdim yerimden zor kalkardim sanki herkes bana bakiyo gibi utanmalar y789 filan simdi daha rahatim
uy897

cnb 21-06-2007 03:43 PM

Merhaba Özlem,
Ben de siteye yeni üye oldum (1 hafta bile olmadı)
Kendine daha fazla nasıl değer vereceğin yönünde yardımcı olamayacağım maalesef (aklıma sadece sorunun üzerine gidip daha sosyal yaşam tarzı oluşturman ve ailenin dışında da bir yaşam oluşturman gerektiği geliyor), benim de çok bilgim yok bu konularda .
Fakat neden toparlanman gerektiğini söyleyebilirim
Ben kendine güveni olmayan ,ve kendine, müthiş bir insan olmasına rağmen, hiç değer vermeyen bir annenin kızı olarak, çocuğun için kendini değiştirmek zorunda olduğunun bilincinde olmanı önerebilirim. Yanlış anlaşılmasın annemi çok seviyor ,ona sonsuz değer veriyorum ve onun kızı olmakla ne kadar şanslı olduğumu biliyorum.
Ancak şu da var ki annem kendine güven duyabilseydi, ben de annemden dolayı kendimi güvende hissedecektim, daha girişken olabilecektim, hayatım takıntılarla geçmeyecekti vs.

Ben 25 yaşındayım, normalde insanın iç çekişmelerini hallettiği bir yaş olmalı ama değil işte.

Bu cevabımı kesinlikle ukalalık olarak algılamanı istemem, sadece bazı konuların önemini belirtmek istedim.
Sevgiler

eylulx 30-07-2007 03:55 PM

BEN YALNIZDA BIR DEFA DINLEMENIN ETKISINI HISSETTIM ama saniirm bu psikolojik olarakta kendimi buna hazirlamamla ilgili yani bir an once gelismeye kendimi bi suredir hazirliyordum bu arad bu siteyle tanistim.saiirm cok sevinecegim.sanirm ise yarayacak.

notesa 10-11-2007 04:48 PM

merhabalar dinlemeye başlayalı tam olarak kaç gün oldu bilmiyorum saymadım vede saymayacağım günleri çünkü kendimi bu konuda şartlamak istemiyor normal hayatın akışında devam eden yemek yemek su içmek müzik dinlemek gibi olağan bir etkinlik olarak görüyorum telkinleri dinlemeyi. Ama şunuda söyleyim daha bir hafta ya oldu yada olmadı.

Bugün farkettiğim iki olayı paylaşmak istedim burada sizlerle.

Evlenmeyi yürekten istemediğim mutlu olacağıma inanmadığım ama yinede hem ona hem aileme karşı bir ilk başta evlenmeyi bende istedim diye uzun zamandır yürütmeye çalıştığım ve gerçekten çok mutsuz olduğum bir ilişkiyi elalem ne der düşüncesi olmaksızın ben istemiyorum diyerek sonlandırdım. ve bunu ilginçtir telkinleri dinlemeye başladığımdan 3-4 gün sonra yaptım. belki tamamen rastlantıdır bilemiyorum. ama şu bir gerçek ki yapmak istemediğim bir şeyi yapmaktan vazgeçtim. ve şunuda söyleyim ki ilişkimi bitirikende kesinlikle telkinleri dinlediğim yoktu aklımda.

ayrıca dünde patronum bundan sonra giriş mesaileri yarım saat erken olacak dediğinde kendisine karşı çıktım ve yarım saat evvel gelemeyeceğim yine eski giriş vaktimde geleceğimi söyledim.işin enteresan yanı hem patronum mesai saatini değiştirdiğini söylediğinde hemde diğer mesai arkadaşlarım değişikliği duyduklarında herkes çok çekingendi ve bir tek ben o anda kendime güvenim tam bir biçimde ortaya atıldım ben gelemem diye.
oysaki daha evvel bu lafı duyduğumda söyleyeceğim şey gereksiz yere erkene alınan mesaileri duyduğumda başımı öne eğer ve sadece "tamam" der erkesi günü yarım saat daha erken gelirdim mesaiye.
bilmiyorum belki aranızda rastlantıdır diyenler olabilir bu kadar erken etkisini gösteremez diyenler olabilir (ki laf aramızda bende hala şaşırıyorum bu olaya) ama bir haftadaki değişiklikler için sanırım iki iyi örnek bana ve herkese.

hayatimdegisti 10-11-2007 05:00 PM

Alıntı:

notesa Nickli Üyeden Alıntı
merhabalar dinlemeye başlayalı tam olarak kaç gün oldu bilmiyorum saymadım vede saymayacağım günleri çünkü kendimi bu konuda şartlamak istemiyor normal hayatın akışında devam eden yemek yemek su içmek müzik dinlemek gibi olağan bir etkinlik olarak görüyorum telkinleri dinlemeyi tercih ediyorum.Ama şunuda söyleyim daha bir hafta ya oldu yada olmadı.

Bugün farkettiğim iki olayı paylaşmak istedeim burada sizlerle.

Evlenmeyi yürekten istemediğim mutlu olacağıma inanmadığım ama yinede hem ona hem aileme karşı bir ilk başta evlenmeyi bende istedim diye uzun zamandır yürütmeye çalıştığım ve gerçekten çok mutsuz olduğum bir ilişkiyi elalem ne der düşüncesi olmaksızın ben istemiyorum diyerek sonlandırdım. ve bunu ilginçtir telkinleri dinlemeye başladığımdan 3-4 gün sonra yaptım. belki tamamen rastlantıdır bilemiyorum nasıl söyleyebildim. ama şu bir gerçekki yapmak istemediğim bir şeyi yapmaktan vazgeçtim. ve şunuda söyleyim ki ilişkimi bitirikende kesinlikle telkinleri dinlediğim yoktu aklımda.

ayrıca dünde patronum bundan sonra giriş mesaileri yarım saat erken olacak dediğinde kendisine karşı çıktım ve yarım saat evvel gelemeyeceğim yine eski giriş vaktimde geleceğimi söyledim.işin enteresan yanı hem patronum mesai saatini değiştirdiğini söylediğinde hemde diğer mesai arkadaşlarım değişikliği duyduklarında herkes çok çekingendi ve bir tek ben o anda kendime güvenim tam bir biçimde ortaya atıldım ben gelemem diye.
oysaki daha evvel bu lafı duyduğumda söyleyeceğim şey gereksiz yere erkene alınan mesaileri duyduğumda başımı öne eğer ve sadece "tamam" der erkesi günü yarım saat daha erken gelirdim mesaiye.
bilmiyorum belki aranızda rastlantıdır diyenler olabilir bu kadar erken etkisini gösteremez diyenler olabilir (ki laf aramızda bende hala şaşırıyorum bu olaya) ama bir haftadaki değişiklikler için sanırım iki iyi örnek bana ve herkese.

Buna benzer bir yorumu bir başka üyemiz Aydan hn yapmıştı.Karar verip nişanlısından ayrılmıştı...
Tabii ki burada önemli olan hayatLa ilgili kararlar vermek.Bazen doğrunun ne odluğunu bilmemize rağmen karar alacak gücü kendimizde bulamayabiliriz.
Nitekim tam tersi durumlarda oldu.Hatırladığım kadarı ile evlenme kararı veren bir kaç kişide oldu.
Özellikle erteledğimiz kararları almamızda telkinlerin önemli bir rolü vardır.

Diğer konu yani mesai konusu içinde sizi tebrik ediyorum.Dediğiniz çok doğru bir çok kişi bu gibi durumlarda ses çıkartamıyor.Bunun en önemli nedeni suçluluk hissetmek.
Net bir şekilde tepkinizi belirtmişsiniz 956k 25889 Her ne kadar itiraz etmek tepki koyma olumsuz gibi algilansada hayir demesini bilen insanlar uzun vadede daha fazla saygi görürler.

notesa 10-11-2007 05:12 PM

patron konusunda bir açıklama yapmak istiyorum.

ogün yine herzamanki gibi ben normalde mesai başlangıcı olan 8:30 dan daha evvel bir saatte işyerime gitmiştim. ve herzaman geç gelen potronların o gün erken gelmesi ve diğer mesai arkadaşlarının da sadece 5 dk geç 8:35 te gelmeleri üzerine sinirlenmeleri ve akşam iş çıkışında bundan sonra herkes 8:00 gelecek demeleri üzerine ve özellikle benim bu cezayı haketmemem üzerine karşı çıktım erken gelmeye. sonuçta ben zaten erken geldiğim için(otobüsüm o saatte getiriyor) beni çok etkilemiyordu erken gelmek. ama bu cezaya karşı tepkimi koymuş oldum ama inanın başka zaman olsa daha öncede söylediğim gibi boynumu büker içimden kızar ama onlara sadece "tamam" derdim.

teşekkürler herşey için.....

hülyaa 10-11-2007 09:51 PM

merhabalar...telkinleri doğru olarak yaklaşık 2 haftadır dinliyorum..saatlerini tam olarak uygulayamasamda,sonuçta her gün dinliyorum..dinlemeye başlar başlamaz hemen neticesini alamadım tabi...ama bu hafta artık tarlamdan ürünleri toplamaya başladım..şükürler olsun...dışarı çıkamama gibi bir durumum vardı..korkum ise tanımadığım bir şehirde yaşamak zorunda olmam..1 yıldır tek başıma sokağa hiç çıkamadım...yanıma hep birini alma ihtiyacı hissederdim..ee yardımı kolayda isteyemem..dolayısıyle kendimi eve kapattım..sadece ankaraya gittiğimde yanlız dolaşabiliyordum..ama iki gündür dışarıya tek başıma çıktım..bu günde dr.a yanlız gittim.. derty derty derty
kendime güvenim mi geldi ne..haksızlıklara susmuyorum,istemediğim bir şeyi yapmıyorum..arkadaşıma slm verdiğimde o almadığında artık,ne oldu ne var?bu bana niye böyle davrandı?diye kendimi yemiyorum..kendi bilir diyorum..aslında çok garip şeyler yaşıyorum son günlerde..ama buraya yazabilmem için,önce kıyaslama yapmam gerekli sanırım..herşey doğru olsun istiyorum...bence telkinler gerçekten işe yarıyor..inanmakla yada inanmamakla alakası var mı bilmiyorum tabi ama ben yaşayarak görüyorum..telkinler herşeyi bir anda kökten düzeltecek bir sihirli değnek değil...ama zamanla düzeltecek kadar sihirli diye düşünüyorum..acabalar yok kafamda..inanıyorum..evrendeki herşey biz insanların hizmetine sunulmuş..şükürler olsun ki buraya yönlendik ve bunlardan bir tanesinden yararlanma imkanı bulduk..kimbilir daha neler var neler.... sapkal89

nevresim 21-01-2009 11:14 AM

Alıntı:

cnb Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 8865)
Merhaba Özlem,
Ben de siteye yeni üye oldum (1 hafta bile olmadı)
Kendine daha fazla nasıl değer vereceğin yönünde yardımcı olamayacağım maalesef (aklıma sadece sorunun üzerine gidip daha sosyal yaşam tarzı oluşturman ve ailenin dışında da bir yaşam oluşturman gerektiği geliyor), benim de çok bilgim yok bu konularda .
Fakat neden toparlanman gerektiğini söyleyebilirim
Ben kendine güveni olmayan ,ve kendine, müthiş bir insan olmasına rağmen, hiç değer vermeyen bir annenin kızı olarak, çocuğun için kendini değiştirmek zorunda olduğunun bilincinde olmanı önerebilirim. Yanlış anlaşılmasın annemi çok seviyor ,ona sonsuz değer veriyorum ve onun kızı olmakla ne kadar şanslı olduğumu biliyorum.
Ancak şu da var ki annem kendine güven duyabilseydi, ben de annemden dolayı kendimi güvende hissedecektim, daha girişken olabilecektim, hayatım takıntılarla geçmeyecekti vs.

Ben 25 yaşındayım, normalde insanın iç çekişmelerini hallettiği bir yaş olmalı ama değil işte.

Bu cevabımı kesinlikle ukalalık olarak algılamanı istemem, sadece bazı konuların önemini belirtmek istedim.
Sevgiler

benim yaşlarımdasın.evet iç çekişmelerimin şimdiye kadar hallolması gerekiyodu.ben şimdi bunun farkına varı çözmeye çalışıyorum.yıprandım çok ama bundan sonrası iyi olcak inş.ayrıca benim annemde aynı şekilde kendine üveni olmayan biri,onun etkisi var.bi de galiba cehaletten çocuk naıl yetiştirilir bilmiyo(manevi anlamda).şimdi o da farkında ama geç oldu artık.artık bize düşüyo kendimizi iyileştirmek ben bi mücadeleye girdim bakalım içimde kazanırım inş.sende kazanırsın inş

nevresim 21-01-2009 11:16 AM

Alıntı:

notesa Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 22892)
patron konusunda bir açıklama yapmak istiyorum.

ogün yine herzamanki gibi ben normalde mesai başlangıcı olan 8:30 dan daha evvel bir saatte işyerime gitmiştim. ve herzaman geç gelen potronların o gün erken gelmesi ve diğer mesai arkadaşlarının da sadece 5 dk geç 8:35 te gelmeleri üzerine sinirlenmeleri ve akşam iş çıkışında bundan sonra herkes 8:00 gelecek demeleri üzerine ve özellikle benim bu cezayı haketmemem üzerine karşı çıktım erken gelmeye. sonuçta ben zaten erken geldiğim için(otobüsüm o saatte getiriyor) beni çok etkilemiyordu erken gelmek. ama bu cezaya karşı tepkimi koymuş oldum ama inanın başka zaman olsa daha öncede söylediğim gibi boynumu büker içimden kızar ama onlara sadece "tamam" derdim.

teşekkürler herşey için.....

benim yaşadığım şeyleri yaşayanokadar çok kişi varmışki.ben eskiden sadece bende var sanınrdım.

biosezen 25-02-2009 03:08 PM

telkinlerin etkisi

k8908merhabalar! telkinleri bana amcam tavsiye etti ilk zamanlar devamlı dinledim mp3 üme attım music45evde dolasırken kısık sesle kulaklarımda telkinle işlerimi yapıyodum tv izliyodum vs. yalnız sınav dönemim olduğu için bir hafta hiç dinliyemedem.şimdi tekrar kendime bir liste yaptım.beş gündür düzenli ve sık sık bu müzkleri dinliyorum.telkinli müzikleri dinlerken yoğun bir şekilde midem bulanıyordu müziklerdenmi dedim sonra sitede araştırdımki telkinlerin etki göstermeye başladığının belirtisiymiş.happy6iç huzurumun arttığını ve daha mutlu bir insan olduğumu hissediyorum. dün gece rüyamda 10 yıldır hiç görmediğim sınıf arkadaşımı gördüm.ozamanlar benim güvenimi kıracak şeyler söylerdi babasıda okulda öğretmendi sanki bemden üstünmüş gibi hissederdim çoğu zaman bu yüzden mutsuz olmuşumdur.ozamanlar söyledikleri beni çok etkilerdi.rüyamda babası kızının nekadar başarılı olduğunu anlatıyodu aferin kızıma ne güzel yapmış filan iyodu.arkadaşım rüyamda küçüktü ama ben şuanki gibi yirmi yaşındaydım.söylediklerini pek önemsemeyip 956kvalizlerimi toplayıp uzaklara gidiyordum rüyamda.

ebru_li 27-02-2009 12:52 PM

selamlar ben çalışan bir bayanım çalıştığım yer çevre karşı cinsin bol olduğu yer hatta tek bayanım :)uzun zamandır çalışmama rağmen kendimi kasardım utananadamyemekhanede telkinler sayesinde çok rahatım yemekhanede yemek yerken bile herhangi bir konuşamaya artık kendi fikrimide ekler oldum kah gülüyorum kah konuşuyorum sonra bu davranışları ben mi yapıyorum ay bu ses benden mi çıktı diyorum.kimsenin ne düşündüğü umrumda bile değil o kadar ve çevremi doğayı hayvanları daha yakından inceliyorum onların yaşam için mücadelerini gayretlerini gördükçe duygulanıyorum.bir kedinin etrafı sus pus görünce su birikintisi ile su ihtiyacını karşılaması ve birini görünce en kuytu köşeye kaçması...
ben doğayı (insanları bitkileri ve hayvanları )ile daha bir çok seviyorum artık.Bu telkinlerle ve azmim ile bu duruma dönüştüğüm içinde çok mutluyums456çok teşekkürler...

biosezen 27-02-2009 03:26 PM

selam ebruli! bende de acaba ne derler filan diye çekingenlik vardı.Uzun zamandır başvurmak isteyipte reddedilme korkusuyla başvuramadığım stajıma dün başvurdum.Nasıl oldu bende anlamadım.Dışarı çıkmak için hazırlanıyorum giyiniyorum vs. ama hala içimden allahalla ne bu cesaret napıyorum nereye gidiyorum ben diyodum.dün ben napıyorum şaşkınlığıyla staj yapacağım hastanenin kapısına kadar yürüdüm orda durdum.sonra buraya kadar bi his beni getirdi şimdi burdan dönmek olmaz dedim ve attım kendimi içeri!:)sorumlu kişinin odasını girdim ve yaz dönemi için 3 aylık satjımı kabul ettirdim! okadar mutluyum ki şuan yüreğime soğuk sular serpildi.müziklerimi dinlemeye devam edicem.ve ben bu müzikler sayesinde mükemmel bi biyolog olup farkımı ortaya koymak istiyorum ve bunu yapıcam! BU YAZ ÇOOK SÜPER OLUCAK! benim canım telkinli müziklerim:D

Ping Me 04-04-2009 07:40 AM

Cevap: Yeni Halinizi Nerelerde Deneyebilirsiniz?

3 olay..

ilk olarak bu siteden çok etkilendiğim için tepkisinden çekinmeme rağmen annemle yeni deneyimimi paylaştım (derslerinle ilgilenmiyorsun gundem yaratma yine mi depresyon gibi cümleler duyar mıyım diye düşünmüştüm aslında ama tüm gücümü toparladım ve annemle konuştum) konuşulmayacak ne var bunda demeyin annem çok okur ve duyarlıdır öyle her şeyi beğenmez :) siz bizi geçeceksiniz bilinciyle(!) büyütülmüş bir çocuk olarak aileme şükranla yazıyorum bunları..ve kaygılarımın yersiz olduğunu gördüm çünkü annemden çok guzel tepkiler aldım "böyle şeylerle ilgilenmek kendi içinde yolculuğa çıkmak sana çok iyi gelicek çok guzel bir site hatta ben de okuyayım" gibi..ve birbirimize teşekkür ettik.meğer annem de ben söylersem ilgilenmez antipati duyar diye benimle bu tip şeyleri paylaşmıyormuş.birbirimize açılmış yeni yönlerimizi görmüş olduk ilgi alanlarımız konusunda.bu paylaşımı pas geçmemizin nedenine bakın,benim içten içe yarattığım dayanaktan yoksun kaygım.ve sonuç harika

ikinci olay bir arkadaşımla aramda geçti.genelde insanları kırmamak adına pek çok şeyi yutan bir yandan da kendimde kusur arayan biriyim.dün uzun zamandan beri ilk defa bir arkadaşıma hakkımdaki değerlendirmesini yanlış bulduğumu söyledim."ben ne olduğumu biliyorum" dedim.benim adıma buyuk bir adım.

üçüncüsü mü? işte onun bizzat tanıklığını yapıyorsunuz.fikirlerime yeni açılımlar getiren yalnızlık hissimi azaltan yeni bir sosyal çevreyle bu siteyle tanıştım.belki yüzyüze konuşmak gibi olmuyor ama yüzyüze olup bunları konuşuyor olsak kimseye bu kadar söz hakkı düşmezdi hayatın koşuşturmasında :) her şeyi her şeyi okumak öğrenmek içimdekileri de döküp paylaşmak istiyorum.faaliyetimden memnunum.(yine sabahladım ama bunu da düzene sokacağım) şimdi hepinizin huzurunda kendime aferim ceren diyorum.ve bu imkanı yaratan herkese ve okuyup paylaşan herkese..hepimize aferim.hepinize teşekkürler.

ebru_li 04-04-2009 10:16 AM

Alıntı:

Ping Me Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 338411)
3 olay..

ilk olarak bu siteden çok etkilendiğim için tepkisinden çekinmeme rağmen annemle yeni deneyimimi paylaştım (derslerinle ilgilenmiyorsun gundem yaratma yine mi depresyon gibi cümleler duyar mıyım diye düşünmüştüm aslında ama tüm gücümü toparladım ve annemle konuştum) konuşulmayacak ne var bunda demeyin annem çok okur ve duyarlıdır öyle her şeyi beğenmez :) siz bizi geçeceksiniz bilinciyle(!) büyütülmüş bir çocuk olarak aileme şükranla yazıyorum bunları..ve kaygılarımın yersiz olduğunu gördüm çünkü annemden çok guzel tepkiler aldım "böyle şeylerle ilgilenmek kendi içinde yolculuğa çıkmak sana çok iyi gelicek çok guzel bir site hatta ben de okuyayım" gibi..ve birbirimize teşekkür ettik.meğer annem de ben söylersem ilgilenmez antipati duyar diye benimle bu tip şeyleri paylaşmıyormuş.birbirimize açılmış yeni yönlerimizi görmüş olduk ilgi alanlarımız konusunda.bu paylaşımı pas geçmemizin nedenine bakın,benim içten içe yarattığım dayanaktan yoksun kaygım.ve sonuç harika

ikinci olay bir arkadaşımla aramda geçti.genelde insanları kırmamak adına pek çok şeyi yutan bir yandan da kendimde kusur arayan biriyim.dün uzun zamandan beri ilk defa bir arkadaşıma hakkımdaki değerlendirmesini yanlış bulduğumu söyledim."ben ne olduğumu biliyorum" dedim.benim adıma buyuk bir adım.

üçüncüsü mü? işte onun bizzat tanıklığını yapıyorsunuz.fikirlerime yeni açılımlar getiren yalnızlık hissimi azaltan yeni bir sosyal çevreyle bu siteyle tanıştım.belki yüzyüze konuşmak gibi olmuyor ama yüzyüze olup bunları konuşuyor olsak kimseye bu kadar söz hakkı düşmezdi hayatın koşuşturmasında :) her şeyi her şeyi okumak öğrenmek içimdekileri de döküp paylaşmak istiyorum.faaliyetimden memnunum.(yine sabahladım ama bunu da düzene sokacağım) şimdi hepinizin huzurunda kendime aferim ceren diyorum.ve bu imkanı yaratan herkese ve okuyup paylaşan herkese..hepimize aferim.hepinize teşekkürler.

ne güzel yazmışsın dilerim en iyisine ulaşırsın istediklerinin. Evet burada bilginin sınırı yok potansiyel bir enerji var öğrenirken mutlu oluyorsun ve paylaştıkçada.actionsmile

duygu460 04-04-2009 10:41 AM

Herkese selamlar

Galiba gördüğümüz rüyalarda korkularımızla yüzleşiyormuşuz..Ben bunu uygulamalı olarak öğrendim.Örneğin ben babamdan ve ya ailemden para istemeye çok çekinirim hep onlara yük olma korkusu var içimde... Dün rüyamda şöyle bişey gördüm

Bir yerden motor satın aldım önce para verdiğimi hatırlıyodum fakat rüyanın sonunda parayı vermediğimi düşündüm.Ve motorun parasını babam vereceği için endişelendiğimi hatırlıyorum....Bu da benim korkularımdan biri , galba bir belirti bu...

Saygılar...

salvadore_xp 24-07-2009 07:36 AM

Ben de amatör olarak boks ile uğraşıyorum. Dün sürekli nakavt ettiğim arkadaşla boks maçı yaptım. Ben çok hırslıyımdır. Yenilmektense hastanelik olmayı göze alabilirim. Yalnız bu maçta hiç riske girmedim. Gardımı düşürmedim. Haliyle rakibimi nakavt edecek kadar atakta da bulunmadım. Maç rolantide gitti. Bu benim tipim değildi. Sağlam 1-2 darbe aldığımda "yenilsen ne olacak, yenmek de var yenilmekte" dedim içimden. Burada babamın sözü de geldi aklıma. "Bunlar fani şeyler" de dedim kendime. Aslında telkinlerin birçok faydasını gördüm. Bu fayda mı zarar mı anlayamadım. Ama anladığım tek birşey var. Boksu bırakma zamanım gelmiş. Daha insancıl, sevgi dolu olmayı gerektiren işlerle uğraşmalı, kendimi öğretmenlik mesleğime adamalıyım. Bu telkinler gerçekten akıl sır ermiyen bir icat. Elbet bu sözler bilinç altına gidiyor; ama çevremdeki kimseyi de bu duruma inandıramıyorum. Sürekli "telkinler duyulmuyor, duymadığın şey bilincini nasıl etkiler, psikolojiktir o, geçer biraz sonra " diyorlar. Evet, bu soruları ben de çok sordum ilk başlarda. Ama bunları açıklamak ve soruların haklı gerekçelerini belirtebilmek de pek kolay olmuyor. Kişisel gelişime duyarsız, kişisel gelişimle ilgilenmeyi de entellik, terapiyi delilik olarak algılayan bir çevrede yaşıyorum. Bu konuda ne yapabilirim. Subliminal yöntemi bir cümleye açıklamalıyım arkadaşlarıma. Tecrubeyle sabit tavsiyelere açığım...

Belgin ∞ 24-07-2009 10:36 AM

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var, Atakan Bey'in de bir çok defa söylediği üzere telkinleri kimseye açıklamak zorunda değilsiniz. İnanmıyorlarsa bırakın inanmasınlar, plosebo sanıyorlarsa bırakın sanmaya devam etsinler. Nasıl olsa sizdeki değişimleri gördükçe bunun bir balon etkisi değil, gerçek bir etki olduğunu kavrayacaklar.

Çevrenizdeki inançsız ya da güvensiz insanlara bir şey anlatmaya ve o şeye inandırmaya çalışmak gereksiz yere enerji sarfiyatıdır bana göre. Kimseye bir şey açıklamanız gerekmiyor, siz devam edin dinlemeye onlar nasıl olsa size gelecek veya soracaklardır değişiminizin nedenlerini.

Sevgiyle:

Herr_Mannelig 27-12-2009 08:34 PM

okulum olduğu için yeni halim kesinlikle farkediliyor
acayip değiştim
arkadaşlarım önceden,çok kısık sesle konuşuyosun çok sessizsin,ağzını bıçak açmıyo falan derlerdi.sessiz kendi halinde bi kızdım işte o zamanlar.
şimdiki arkadaşlarım ise sesin çok gür çıkıyo falan diyorlar.hatta bazen biraz alçak sesle konuş diyolar y789ki önceden hiç duymazlardı..

sonracıma,davranışlarım falan acayip rahatladı.sınıfa şarkı söyleyerek girmeler,kendimi konserde hissedip elimde mikrofon varmış gibi falan taklitler yapmalar..oh be dünya varmış vallay789 önceden arkadaşlar eğlenirlerken ben oturur izlerdim,içimden katılmak gelirdi ama yapamazdım.şimdi herşey daha eğlenceli. bi örnek daha aklıma geldi,okulun maçlarına falan gittiğimizde,herkes tezahürat yapar,ben hç bişey yapmam.saf saf dururdum öyle.artık boğazım acıyo bağırmaktan(aslında bu değişim telkinleri dinlemeden önce başlamıştı..neyse içimde varmış, bu siteyle tanışınca daha da artmıştır diyim^-^)

sonra sınıfta hoca,hadi biriniz konuşsun dediğinde,hemen atılmalar,'ben konuşuyum hocam !'
eskiden sınıfın en sessizi iken,şimdi en çok sesi çıkanlardan biriyimart56art56

daha ego ve suçluluğu dinlememe rağmen sonuçlar böyle..sf yi falan dinleyince kimbilir nasıl olurum krz56
tabi sitedeki tüm mesajların,olumlamaların etkisi var..
erken yaşta böyle bi siteyle karşılaştığım için çoook şanslıyım.hepinize teşekkür ediyorumm neseli56

ha bir de,sınıfta ,başkalarının yanında falan bişey yiyemezdim çok rahatsız olurdum.e malum sf liyim^-^
artık böyle bi sorunum da yok sayılır ::)

bişi daha var,önceden herkesle çok ciddiydim.herşeye yüzüm kızarırdı.hiç çekinmediğim zamanlarda bile kızarıyodu.sonra samimi oluncak kişilere,'siz'diyerek hitap ediyodum.çok utangaçıtım işte
şimdi öyle değilim tabii

Herr_Mannelig 29-12-2009 01:16 PM

bi de okulda,mesela biri gülüyosa,acaba bana mı gülüyolar falan diye düşünürdüm.gülünç bişey olursa ,hemen,rezil olduğumu düşünürdüm.çok güvenisizdim ama artık çook değiştimsmil56

zeus13 30-12-2009 12:18 AM

atakan bey bende sizin ücretli telkinlerinizden utangaçlığa son topluluk karşısında konuşma kendine saygı kendini sev utangaçlığı yenin telkinleri var bu telkinler ücretsiz telkinlerden daha etkilidir demi ben düzenli dinleyemedim bunları bunların hepsini listeye koyup dinlesem iyimi olur sizce bu telkinler utangaçlığı yenmede sitedekilerden daha etkilidir demi

Alexandra 10-08-2010 04:06 PM

Ben telkinleri dinlemeye başlayalı çok oldu. Hatta Ego ve başkalarının düşüncelerini önemsememe beni yeniden yarattı diyebilirim. Şimdi yavaş yavaş diğer telkinleri de dinliyorum. Fakat bir yandan öğrenmek istediğim bir şey daha var. Birkaç tanesini birlikte dinlemenin bir sakıncası var mıdır? ben bir klasör açtım, içinde 5-6 adet telkin var. Bir de uyurken dinlemeyi de seviyorum. İnşallah yanlış bir şeyler yapmıyorum.

Bu telkinleri düzenleyen, bu siteye ekleyen, bize sunan herkese minnettarım.
Sevgiyle kalın.

bilgendilo 06-10-2010 11:45 AM

Alıntı:

hayatimdegisti Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 2766)
Ego ve Suçluluk sabit olsun.Kendine güven koruma kalkanı topluluk karısında konuşma sf vs gibi telkinleri listeye ekleyin..
Dalgalanma olursa suçluluğu çıkartın.Ertesi gün dalgalanma geçince tekrar suçluluğu ekleyin böyle devam edin

merhaba Atakan Bey,
dalgalanma nasıl oluyo acaba, rehber bölümünde belki bilgi vardır diye baktım ama bulamadım

denizyıldızı 08-10-2010 06:28 PM

Bende artık kendimi dha güçlü hissediyorum kendi içimde fakat biraz daha zamana hitiyacım var sanırım...

senarist 08-03-2011 04:21 PM

Allah Allah ben daha çok gerilmeye başladım sosyal ortamlarda ya.

Kurqan 02-04-2011 08:52 PM

merhaba burada biosezen arkadaşımızın dedikleri üzerine anladım. Rüya GÖRMEK.

RüyaMda ilkokul ortaokulda sevdiğim kişinin bana seninle kim çıkar ki sözünü hatırlattı. O an İçimde büyük bir yıkım olmuştu (üzerinden 5 yıl geçti ilk sevgili şeyleriydi) sokakta yürürken yere bakmak filan zaten yoktu bende kendime gayet güvenen biriyim tabi geçmişimden gelen bir eziklik hala içindeydi onuda inşallah telkinler halledicek.
Devam ediyim mide bulantıları filan yok bende fakat geçen gün RÜYAMDA o kız bizim dairede oturuyordu. Merdivenlerden aşağıya iniyordu arkamda onu gördüm. Ve apartmanın kapısından dışarı çıkıyordu bende tabi. Bİ an o ve arkadaşımı çıksın yoksa ben diye düşünmeden direk onların önüne geçerek ben çıktım (normalde olsa gene böyle yapardım :) )
Sanırım telkinlerin geçmişten günümüze etkileri.
Yorumlarınızı bkliyorum sizce etkilerimi Yoksa sadece bir raslantı mı?=

edaiphigenia 21-04-2011 01:57 AM

Bugün olan bir değişimi paylaşmak istedim. Elbise provası için annemin arkadaşına gidecektik, annem bir engel çıktı gelemeyeceğini söyledi. Ben nasıl olsa tek başıma gitmem diye yarın geliriz dedi arkadaşına. Ben hemen atıldım ben tek giderim diye. Annem çok şaşırdı. Ben de sonra fark ettim, eskiden olsa gitmezdim, çekinmekten çok sıkılırım ben düşüncesiyle. Ama gayet rahat gittim bir de uzun süre sıkılmadan oturup sohbet ettim. :)

WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:22 PM.