Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatını Değiştirmeye İstekli Yeni Üyeler > Ne Yapmalı? > Yeni Halimizi Mutlaka Deneyelim!

Uyarılar

Sosyal imkanı kısıtlı olanlar, konuşmak haricinde kendini nasıl ifade edebilir ?

Ne Yapmalı? ve Yeni Halimizi Mutlaka Deneyelim! Sosyal imkanı kısıtlı olanlar, konuşmak haricinde kendini nasıl ifade edebilir ? Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Alıntı: maviinci Nickli Üyeden Alıntı fotoğraf çekiyorum imkân buldukça, blog açmayı düşünüyorum.. maket değerlendirilebilir, çok güzel gibi duruyor gerçekten yurtdışından siparişler verenler dahi var, biliyor musun.. aslında olmayacak şey değil, neden imkânın olmadığını düşünüyorsun? Bu aralar fazla yoğunum gerçekten vakit ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Yeni Halimizi Mutlaka Deneyelim! telkin cd indir izle İstanbul Yeni Halimizi Mutlaka Deneyelim! nerededir kimdir Yeni Halimizi Mutlaka Deneyelim! çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Yeni Halimizi Mutlaka Deneyelim! hipnoz Yeni Halimizi Mutlaka Deneyelim! olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Yeni Halimizi Mutlaka Deneyelim! hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Yeni Halimizi Mutlaka Deneyelim! kuantum düşünce kitap haberi

Sosyal imkanı kısıtlı olanlar, konuşmak haricinde kendini nasıl ifade edebilir ?

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 20-08-2013, 11:10 AM   #11 (permalink)
Teğmen

gecedamla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 52
22 Mesajinıza toplam 27 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
gecedamla is an unknown quantity at this point
Smile Cevap: Sosyal imkanı kısıtlı olanlar, konuşmak haricinde kendini nasıl ifade edebilir

Alıntı:
maviinci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
fotoğraf çekiyorum imkân buldukça, blog açmayı düşünüyorum.. maket değerlendirilebilir, çok güzel gibi duruyor gerçekten yurtdışından siparişler verenler dahi var, biliyor musun.. aslında olmayacak şey değil, neden imkânın olmadığını düşünüyorsun?
Bu aralar fazla yoğunum gerçekten vakit ayırabileceğimi bilsem başlamayı çok istiyorum. Bende şöyle bir durum var bir de çok çabuk vazgeçen bir insanım.Sonuna kadar tamamlayabildiğim şeyleri yazsam bir elin parmaklarını geçmez. Sırf bu yüzden öncelikle içsel olarak bu vazgeçme durumunu aşabilmek ardından da yeni bir şeye başlamak istiyorum. Bu küçük bir gemi maketi dahi olsa sonuna kadar tamamlamak istiyorum.Aksi takdirde kendimi başarısız hissediyorum ki bunun bir daha olmasına da izin vermeyeceğim.

Çok konuştum ama mesela bir iki örnek vereyim. Üniversite hazırlık zamanlarımda hep ygs'ye girdim ve sıralamam fena olmadığı halde bu yıl olmayacak istediğim yerler olmaz vs. gibi olumsuz telkinlerle kendimi pes etmeye, denemeden bırakmaya mâhkum ettim.Oysaki dersane sınavlarında hep derece yapardım.Bu şekilde Lys sınavına girmeye 3. girişimde cesaret edebildim. Bunu yapınca istersem yapabilirim başarabilirim dedim kendi kendime.

Bir dönem şan dersleri aldım. Fakat hep olmuyor yeterince iyi bir sesim yok asla kursun sahnesinde şarkı söyleyemeyeceğim yıl sonunda falan diyerek ses rengimi değiştirdim. Alto oldum, dıramatik soprano iken.Ki bu kesinlikle hocadan kaynaklanan bir duum değildi çünkü hocamız gerçekten iyiydi.Sonrasında devam etseydim şayet ilerleme gösterebilirdim sonuçta sesi alto olan çok başarılı insanlar da var; fakat ben bıraktım.

Bunlar büyük örnekler bu küçük şeylerde dahi oluyor basit takı tasarımı,kıyafet boyama gibi..

Sanırım devam ettirebildiğim tek şey yazı yazmak,blog tutmak gibi şeyler(-di bu güne kadar falat bunu değiştirmeyi seçiyorum)

Sanırım ilerleme endişesi de olabilir bu.Neyse çok konuştum susuyum ben en iyisi

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

gecedamla isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 20-08-2013, 12:24 PM   #12 (permalink)
Binbaşı

maviinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 5,267
1,458 Mesajinıza toplam 5,344 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
maviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to allmaviinci is a name known to all
Standart Cevap: Sosyal imkanı kısıtlı olanlar, konuşmak haricinde kendini nasıl ifade edebilir

dök içini, seni anlıyorum. ben de bitiremem diye diye okulu uzattım :S çok komik bir durum, ne diyeceğimi bilemiyorum :D biliyorsun ki olan bitenler senin ayaklarının ucundan geçiyor, bir adım atsan çizgiyi geçeceksin ama istemediğini düşünüyorsun.. kendini hazır hissetmiyorsun. daha neler neler ;)
maviinci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 20-08-2013, 01:25 PM   #13 (permalink)
Super Moderator

Işıklı yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,848
1,792 Mesajinıza toplam 3,354 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura about
Standart Cevap: Sosyal imkanı kısıtlı olanlar, konuşmak haricinde kendini nasıl ifade edebilir

Sanırım ilerleme endişesi de olabilir bu.Neyse çok konuştum susuyum ben en iyisi

Özellikle bu senin tekrarın arkadaşım. Çok konuştuğunu düşünmek. Şimdi soruyorum sana- neden böyle düşünüyorsun sence?
Çok konuşsan ne olur?
Yada neden öyle hissediyorsun?

Ailenin kaçıncı çocuğusun? Sana çok konuşma, sen ne anlarsın diyenler oluyor muydu ailende?
Işıklı yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 20-08-2013, 02:13 PM   #14 (permalink)
Teğmen

22 Mesajinıza toplam 27 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

Alıntı:
maviinci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
dök içini, seni anlıyorum. ben de bitiremem diye diye okulu uzattım :S çok komik bir durum, ne diyeceğimi bilemiyorum :D biliyorsun ki olan bitenler senin ayaklarının ucundan geçiyor, bir adım atsan çizgiyi geçeceksin ama istemediğini düşünüyorsun.. kendini hazır hissetmiyorsun. daha neler neler ;)
Kesinlikle sırf bu sebep yüzünden çekirdek inanç yaptırmayı düşünüyorum

O çizgiyi geçeceğim artık böyle olmak istemiyorum
Alt 20-08-2013, 02:26 PM   #15 (permalink)
Teğmen

Alıntı:
Işıklı yol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Özellikle bu senin tekrarın arkadaşım. Çok konuştuğunu düşünmek. Şimdi soruyorum sana- neden böyle düşünüyorsun sence?
Çok konuşsan ne olur?
Yada neden öyle hissediyorsun?

Ailenin kaçıncı çocuğusun? Sana çok konuşma, sen ne anlarsın diyenler oluyor muydu ailende?
:) Ailenin tek çocuğuyum anne ve babam kültürlü,aklı başında insanlar hiç bir zaman sen sus sen nereden bileceksin çocuklara laf söylemek düşmez vs. bu tarz cümleler kullanmadılar bana karş. Benim şanssızlığım çocukluğumun neredeyse 6 yılı boyunca ailemi sadece yaz tatillerinde,bayram tatillerinde falan görebildim çalışmak durumundaydılar maddi sıkıntı içindeydik o zamanlar ve ben amasyada büyükanne ile kalmak zorundaydım. Tam net hatırlayamasamda bana karşı olumsuz tavırları fazlaydı. Bir iki sene sonra babam vefat etti. O dönemden kalan problemler sanırım halen sevgili seçimlerimde rol oynuyor.Bir ilişkim bittikten sonra bunun farkına varabiliyorum. Babam vefat ettikten sonra neredeyse 11 yıl boyunca göçebe gibi ailenin fertlerinin evlerinde kaldık annem ağır bir depresyon geçirdi. O zamanların bilinç altımda ağır etkileri olduğunu düşünüyorum. Belki hata yaparsam veya istenmeyen bir şey söylersem evsiz kalma korkusu yaşıyordum.

Çok konuştum susayım olayında da günlük yaşantımda her daim kullandığım bir şey değildir bu sadece yazmaya devam ettikçe konudan sapıp, yarım bıraktıklarımı örneklemeye devam edecektim :D

Hatta bu 11 yıl sonunda ilk defa çekim yasası,kuantum vs. gibi konuları okumaya başladım. Sürekli annemle birlikte ayrı bir ev tuttuğumuzu bizi küçük gören insanlarla bağımızı kopardığımızı vs. düşündüm ve olumladım. Şu an ayrı bir evdeyiz önceleri anneme imkansız gibi görünürdü ama beni tek başına okuttu dersaneye gönderdi okulu şehir dışında okuyacağım ve bunu karşılayabilecek. Bazıları için küçük ve basit bir şey bu ama bizim hayatımzda imkansızdı ve oldu. Çünkü annemin çalıştığı tüm parayı elinden alırlardı işsiz kaldığında biz size baktık vs. diye

şu an yaşadıklarımda ailenin diğer fertlerinin etkisi daha büyük zannediyorum.
Alt 20-08-2013, 05:00 PM   #16 (permalink)
Super Moderator

Işıklı yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2,848
1,792 Mesajinıza toplam 3,354 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Işıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura aboutIşıklı yol has a spectacular aura about

evet hepimizin var korkuları. Sadece sana farkındalık katmak istedim. Bir şeyi fark ettiğinde onu yakalamış olursun. Sana sinsice yaklaşıp, hayatını çalamaz. O yüzden korkularıyla yüzleşmek bir insanın yapabileceği en iyi şeylerden biridir. Diğeri ise kendine söylediği yalanları yakalamak. Böylece yalanlar ardına sığınıp hayatı ıskalamamış olursun. Sevgimle kal, her şey gönlünce olsun.
Işık*
Işıklı yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-09-2015, 09:28 AM   #17 (permalink)
Üsteğmen

Tesekkür: 195
198 Mesajinıza toplam 252 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
KıpçakBeyi is an unknown quantity at this point

En güzeli yazmaktır.Kırtasiyeden kocaman bir harita metod defteri alırsın.Tercihen kareli.Özellikle doksan sonrası nesil belki harita metod defterini duymamış olabilir.Bildiğiniz okul defteri.

İlle günlük şeklinde olmasına gerek yok.Ben mesela yazıyla kendimi daha rahat ifade ettiğimi düşünüyorum.Özellikle duygu dalgalanmalarının çok olduğu zamanlarda içimi dökmeme vesile oluyor.

Birde şöyle bir şey var.Kendini ifade etmekten kasıt insanlarla iletişime geçmek mi?Kendi duygularını ve düşüncelerini ifade etmek mi?O zaman sanatın pek çok dalı özellikle enstrüman çalmak bu işe fevkalade yardımcı olur.Resim yapmak bir şeyler çizmek gibi.

Biraz ilgili bir insan sizin fırçanızdan veya melodinizden ne hissettiğinizi ve neyi vermek istediğinizi anlayabilir.En basitinden dayarsınız bütün minör gam ve akorları.Şarkınızdan hüzünlü olduğunuz anlaşılır.

İçinizi dökersiniz.

Model gemi yapmak veya modelciliğin hepsi , bıçak yapmak vs hep bir plan üzerinden yapıldığı için sadece sizin beyninizi rahatlatır ve motor becerilerinizi artırır.Eğer masa başı bir iş yapıyorsanız ve beyniniz kazan gibi oluyorsa bu tarz elinizi kullandığınız veya bedenen çalıştığınız işler sizi rahatlatacaktır.Misal bahçe ile uğraşmak , sebze ve meyve ekmek.

Yine de bence pek kendini ifade etmek gibi durmuyor.Neticede amiral Nelson'un sancak gemisi HMS Victory hep aynı.Sen de ben de aynı gemiyi yapıyoruz.Ancak çok ilerleyince bir stiliniz oluşur.(yoğurt yiyişi)Onu da ancak sizin gibi bir modelci fark eder.

Domates veya kimi pembe sever kimi kırmızı ama domates yine domatestir.

Yine her insanın bir uğraşı ya da zanaatı olmalı.Motor beceriler denilen el göz koordinasyonu yüksek tutan şeyler çok önemli.Boşuna Osmanlı'da tüm şehzadelere bir zanaat öğretilmemiş.Bu ayrı bir zeka türü ve beynin farklı fonksiyonlarını çalıştırıyor.Bu şekilde beyinde gelişiyor.Duymuşsunuzdur elinden her iş gelir diye.Mesela babam.Elektrik tesisatçısı ama piyasada kendine usta diyen pek çok boyacıdan daha iyi boya yapar , alçı çeker hatta duvar örer.Yaptığı iş sırıtmaz.El melekeleri çok gelişmiş çünkü.Bir iki kere izlediği bir işi kendine kendine ben bu işi becerirmiyim demeden yapar.

Günümüzde çocuklar ki isterse meslek lisesi mezunu olsun çekiç , pense ve tornavida tutamıyor.Çünkü maalesef yeni nesil bu şekilde yetiştiriliyor.Karpuz kesmesini bilmeyen elma soyamayan gençler var.Hep sen dur ben yaparım demiş ebeveynleri.Neredeyse soyulmuş meyve ağzına tıkılmış.Bilmem kaç yaşına kadar anası kaşıkla beslemiş.O eller hiç bir şey tutmamış , nasırlanmamış.

Almanya mesela lisede zorunlu staj gibi çalışma ödevi var.Hangi lisede olursa olsun bir sene belirli saati bir iş yerinde çalışarak doldurmanız lazım.Sistem sizi part time çalışmaya teşvik ediyor.Bunu da zorunlu kılıyor.Zengin olmanız veya tıp okumayı istiyor olmanız durumu değiştirmiyor.

Bizde ise bedenen çalışma maalesef hor görülüyor.İşte öyle bir şeyler.Konun özünden fazla sapmayalım.
KıpçakBeyi isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks