Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Sağlık Davranış Değişikliği Telkinle Fiziksel Değişim > Yaşlılıkta Görülen Hastalıklar

Uyarılar

Felçli hasta bakımı ipuçları

Sağlık Davranış Değişikliği Telkinle Fiziksel Değişim ve Yaşlılıkta Görülen Hastalıklar Felçli hasta bakımı ipuçları Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Alıntı: pchayat Nickli Üyeden Alıntı birşey sormak istiyorum bugün fizik tedavi uzmanımız geldi pazartesi dışarı çıkartıp 500 metre yürüteceğimizi söyledi ve son haftaymış bu sonra 1 ay ara verip kola devam edicez hastanede. Kolda hareket var sağolsun fizikçimiz çok iyi ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Yaşlılıkta Görülen Hastalıklar telkin cd indir izle İstanbul Yaşlılıkta Görülen Hastalıklar nerededir kimdir Yaşlılıkta Görülen Hastalıklar çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Yaşlılıkta Görülen Hastalıklar hipnoz Yaşlılıkta Görülen Hastalıklar olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Yaşlılıkta Görülen Hastalıklar hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Yaşlılıkta Görülen Hastalıklar kuantum düşünce kitap haberi

Felçli hasta bakımı ipuçları

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 14-01-2010, 05:33 PM   #31 (permalink)
Üsteğmen

cansin sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bulunduğu yer: kızının,tozunun,horozunun meşhur olduğu yer: DENİZLİ
Tesekkür: 3,582
244 Mesajinıza toplam 1,449 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
cansin sen is a glorious beacon of lightcansin sen is a glorious beacon of lightcansin sen is a glorious beacon of lightcansin sen is a glorious beacon of lightcansin sen is a glorious beacon of lightcansin sen is a glorious beacon of light
Standart Cevap: Felçli hasta bakımı ipuçları

Alıntı:
pchayat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
birşey sormak istiyorum bugün fizik tedavi uzmanımız geldi pazartesi dışarı çıkartıp 500 metre yürüteceğimizi söyledi ve son haftaymış bu sonra 1 ay ara verip kola devam edicez hastanede.

Kolda hareket var sağolsun fizikçimiz çok iyi çıktı. gerekenleri yaptı maşallahı var. Konuşma olayında ortalama 20 kelime çıkıyor ağızından ama bir kelime var ki sürekli tekrarlıyor dediklerimizi harfiyen anlıyor ama cevaplayamacağı bir soru sorduğumuzda yine o sabit kelimeyi söylüyor. ( Hastamızın 2. ayına yeni girdik, 55 yaşında ) konuşma için fizikçimize göre bir eğitime gerek yokmuş. kendi kendine gelir diyor. bu konuda doktorlarla görüşen oldu mu aranızda?

bu arada yaş çok büyük etken.babanız yaşlı sayılmaz.bazı dr.lar ilk felç anında göbekten bir iğne yapıyorlarmış.benim babama bu iğne yapılmamış.özel bir iğneymiş.eğer o an sorulsaydı bu iğneyi yaptırırdım.ne kadar pahalı olursa olsun.sizin hastanıza bu iğne yapılmışmı?bu iğne tekrar felç geçirme riskini azaltıyor pıhtıyı bir elektrikli süpürge gibi çekiyormuş.konuşma olayına gelince konuşma hapını sorun.birde acele etmeyin.herşey zaman ve sabır istiyor.tekrar geçmiş olsun.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Bişnev in ney çün hikâyet mîküned
Ez cüdâyîhâ şikâyet mîküned

Dinle, bu ney neler hikâyet eder,
ayrılıklardan nasıl şikâyet eder.

" MEVLANA & NEY "
cansin sen isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-01-2010, 08:20 PM   #32 (permalink)
Paşa Site Kedisi

pisimbat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 650
976 Mesajinıza toplam 3,858 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
pisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond repute

öncelikle drç ve fizik tedavi drçları ile konuşmanızı öneriyorum
ben ancak pratik çözümlerde yardım edebilirim .
hastalrınızın durumu ne olursa olsun moral önemli masaj önemli günlük temizlik önemli eğer hastayı koltuğa oturta biliyorsanız cçğerler için 2-3 saat oturtun derim sorusu onal özleden yada burdan yazsın arkadaşlarım
Alt 16-01-2010, 02:55 AM   #33 (permalink)
Teğmen

Tesekkür: 0
4 Mesajinıza toplam 14 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
pchayat is an unknown quantity at this point

fizikçime göre herşey zamanla olacak. Ancak iğne yada hap olayını daha önce duymamıştım. Soracağım Profumuza. hastam yürüyebiliyor artık oda içinde ordan oraya geçebiliyor. TV açıp izleyebiliyor vs... konuşmada ise bir kaç isim ve evet hayır gibi şeyleri söylebiliyor ( 8 kasım 2009 ) dan bu yana ilerleme bu.

Fizik tedavi olayında değişiklik yaptık daha öncesinde haftanın 3 günü gelen fizik doktorumuz ile anlaşarak hafta içi hergün biz hastaneye gidicez. Bakalım 2 ayda böyle deniyeceğiz sonra tekrar eve gelir sanırım. Durumlar şimdilik bu. Umut verici şeyler :)

Ek olarak saati sayıyor ( bu hastanıza muhakak yaptırın ) ve wc ihtiyacını söylüyor.

bakalım bizim hayatımız nasıl değişicek ilerleyen günlerde :)
pchayat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 16-01-2010, 10:40 AM   #34 (permalink)
Üsteğmen

cansin sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bulunduğu yer: kızının,tozunun,horozunun meşhur olduğu yer: DENİZLİ
Tesekkür: 3,582
244 Mesajinıza toplam 1,449 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
cansin sen is a glorious beacon of lightcansin sen is a glorious beacon of lightcansin sen is a glorious beacon of lightcansin sen is a glorious beacon of lightcansin sen is a glorious beacon of lightcansin sen is a glorious beacon of light

Alıntı:
pchayat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
fizikçime göre herşey zamanla olacak. Ancak iğne yada hap olayını daha önce duymamıştım. Soracağım Profumuza. hastam yürüyebiliyor artık oda içinde ordan oraya geçebiliyor. TV açıp izleyebiliyor vs... konuşmada ise bir kaç isim ve evet hayır gibi şeyleri söylebiliyor ( 8 kasım 2009 ) dan bu yana ilerleme bu.

Fizik tedavi olayında değişiklik yaptık daha öncesinde haftanın 3 günü gelen fizik doktorumuz ile anlaşarak hafta içi hergün biz hastaneye gidicez. Bakalım 2 ayda böyle deniyeceğiz sonra tekrar eve gelir sanırım. Durumlar şimdilik bu. Umut verici şeyler :)

Ek olarak saati sayıyor ( bu hastanıza muhakak yaptırın ) ve wc ihtiyacını söylüyor.

bakalım bizim hayatımız nasıl değişicek ilerleyen günlerde :)
gerçekten büyük gelişme var babanızda.benim babamda şuan 3 ayaklı bastonla desteksiz yürüyebiliyor çok şükür.Yazın kendimiz yürütmeye çalışıyorduk.bebeklerin tay tay yaptığı gibi ayakta kaldığı zaman çok seviniyorduk.hep destek olduk.hala da öyle yapıyoruz.çünkü en büyük etken moral.yalnız bırakmamak.onunla ilgilenmek.babanızın yaşı genç olunca kendini toparlaması daha çabuk olacak.bana inanın.egzersizlerin faydası çok büyük.babam 7 hafta üniveristenin fizik tedavi rehabilitasyon bölümünde tedavi gördü.gerçekten çok iyi geldi.şuan babamın sağ ayağında eskiye nazaran his daha belirgin nitelikte.ama el en son iyileşiyor.bu konuda da bilginiz olsun.herşey daha güzel olacak bana inanın.ve babanızada buna inandırın.sağlıklı günler.

Bişnev in ney çün hikâyet mîküned
Ez cüdâyîhâ şikâyet mîküned

Dinle, bu ney neler hikâyet eder,
ayrılıklardan nasıl şikâyet eder.

" MEVLANA & NEY "
cansin sen isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 21-02-2010, 09:54 AM   #35 (permalink)
Teğmen

1 Mesajina 3 kez İyi ki varsın denildi
rodi 59 is an unknown quantity at this point

merhabalar, benim annem felçli 2 yıl oldu hastalığının başında boynunu ve sağ elini yetesiz bir şekilde oynata biliyordu. şimdi sağ tarafı çok rahat olmasada hareketli sol tarafında hafif kıpırtılar var doktorlar sol gitmiş demişti ama annem azimli bir kadın ,lütfen bana yardımcı olurmusunuz şu ana annem bende kalıyor ona ne katabilirim yaşı 74 ama hayatı seven neşeli bir insan yemek yedirme dahil bütün işlerini yanındaki kişi yapıyor.annemin en azından daha dik durması koluna girerek tuvalet ihtiyacını giderebilebilmesi için yada sol elnini daha iyi kulanabilmesi için neler yapabilirim . ben izmirden yazıyorum yardımlarınız ve önerileriz için şimdiden teşekkür ederim.

rodi 59 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 21-02-2010, 07:48 PM   #36 (permalink)
Paşa Site Kedisi

pisimbat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 650
976 Mesajinıza toplam 3,858 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
pisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond repute

Alıntı:
rodi 59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
merhabalar, benim annem felçli 2 yıl oldu hastalığının başında boynunu ve sağ elini yetesiz bir şekilde oynata biliyordu. şimdi sağ tarafı çok rahat olmasada hareketli sol tarafında hafif kıpırtılar var doktorlar sol gitmiş demişti ama annem azimli bir kadın ,lütfen bana yardımcı olurmusunuz şu ana annem bende kalıyor ona ne katabilirim yaşı 74 ama hayatı seven neşeli bir insan yemek yedirme dahil bütün işlerini yanındaki kişi yapıyor.annemin en azından daha dik durması koluna girerek tuvalet ihtiyacını giderebilebilmesi için yada sol elnini daha iyi kulanabilmesi için neler yapabilirim . ben izmirden yazıyorum yardımlarınız ve önerileriz için şimdiden teşekkür ederim.

öncelikle geçmiş olsun annenize .
annenizin aline yumuşak ufak bir top verin onu sıksın kendini yormadan her iki eli ile yapsın sabah öğlen akşam yapsın .tüm vucuda günlük masaj yapılsın kremle nemlendiri kremle bir koltuğa oturtulup boyunu kolları çevirtmesi sağlansın yani kısacası yapa bildiği kadar idman yapmalı el ayak bacak .,
ayrıca bir fizik tedevi uzmanına dnılın o daha güüzel alıştırmalar verebilir belki fizik tedavi iyi gelir .tekarar geçmiş olsun .
Alt 22-02-2010, 12:49 AM   #37 (permalink)
Binbaşı

cent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 234
488 Mesajinıza toplam 2,287 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
cent is a name known to allcent is a name known to allcent is a name known to allcent is a name known to allcent is a name known to allcent is a name known to all

bütün arkadaşlara paylaşımlarından dolayı teşekkür eder allahtan acil şifalar dilerim

sevgiyle kalınız

Dünyayı isterken de sus,
Bir dileğe kavuşmak isterken de.
Öylece seyre dal gitsin…
mevlana
cent isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 31-03-2010, 01:59 AM   #38 (permalink)
Teğmen

4 Mesajinıza toplam 14 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
pchayat is an unknown quantity at this point

merhaba arkadaşlar;
5. ayımıza girmek üzereyken durumu paylaşmak istedim.
Nihayet babam kendi başına yürümeye başladı. yaklaşık 5 aydır fizik tedavi aldı aralıksız. oda bıktı bir süre sanırım fiziği red edicek. Bir türlü ikna olmuyor :)

İlaç içmede bir sıkıntı yok, ayak geldi sadece ayak bileği sorunlu ama normal yürüyor ihtiyaçını karşılar duruma geldi şükür olsun.

Şimdi beklediğimiz hareketler şunlar
Omuz geldi dirsek geldi ama güçsüz sürekli kendi hareket yapıyor en az üç saat günde. sanırım fizik tedavicimize göre sonra ki aşama ayak bileği ondan sonra bilek ve parmaklar gelicek. halen konuşamıyor ama gevelemeye başladı diyebilirim.

Sanırım beyinle alakalı birşey bu ama konuşmadada bariz gelişmeler var.

Bakalım bir 5 ay sonra neler yazıyor olacağım...
herkese allah şifalar versin.

Not: bütün herşeyi anlıyor. Sorduğumuz sorulara cevap veriyor evet hayır şeklinde kelime öğretiyoruz hemen söylüyor ama unutuyor çok tekrarlayınca hatırlıyor. Yada ilk harfini söyleyince kelimeyi tamamlıyor. Bu beyin garip birşey bugün mahsus deyim sordum. beş altı tane başladım devamını o getirdi yüzüm gülüyor şükür olsun...
pchayat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-06-2010, 08:21 PM   #39 (permalink)
Binbaşı

yelda_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 5,695
1,082 Mesajinıza toplam 3,997 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
yelda_k is just really niceyelda_k is just really niceyelda_k is just really niceyelda_k is just really nice

ınsallah dahada ıı olurrr allah acıl sıfalar versınn

bir varmış birde bakmışsınki yok olmuş
yelda_k isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-07-2010, 10:14 PM   #40 (permalink)
Teğmen

2 Mesajinıza toplam 5 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
flyturk is an unknown quantity at this point

babam(56) gecen sene felç gecirsi sol tarafından bacak ve kol sıfırdı, konuşması anlaşılıyordu, bir yıl gecti sadece 30 gün fizik tedavi yaptılar sigorta o kadar ödüyormuş ayağını sallayabiliyor destekle tuvalete gidebiliyor, bu arada koroner arterden bypass yaptılar , karotis arter tıkalı duruyor, birşey yapmadılar. ne yapabiliriz.
flyturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks