Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Eğitim Öğretim Sınavlar Klubü > Yabancı Dil Klubü ve Ritmotrans(Öğreni Fark Yaratın) > Yabancı Dil Serbest Kürsü

Uyarılar

Yabancı Dil Serbest Kürsü Yabancı Dil Serbest Kürsü

Yetişkinler İçin Dil Öğrenme

Yabancı Dil Klubü ve Ritmotrans(Öğreni Fark Yaratın) ve Yabancı Dil Serbest Kürsü Yetişkinler İçin Dil Öğrenme Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Yeni bir dil öğrenmek zaman ve emek ister. Ancak herkes bunu başarabilir ve sonuçta toplayacağınız meyveler buna değer. Yalnızca birkaç sözcük bile olsa, bir tatile ya da iş gezisine çıktığınızda gittiğiniz yerde daha sıcak karşılanacak ve eğer devam ederseniz her ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Yabancı Dil Serbest Kürsü telkin cd indir izle İstanbul Yabancı Dil Serbest Kürsü nerededir kimdir Yabancı Dil Serbest Kürsü çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Yabancı Dil Serbest Kürsü hipnoz Yabancı Dil Serbest Kürsü olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Yabancı Dil Serbest Kürsü hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Yabancı Dil Serbest Kürsü kuantum düşünce kitap haberi

Yetişkinler İçin Dil Öğrenme

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 18-05-2007, 01:21 AM   #1 (permalink)
Administrators
Atakan Sönmez

Tesekkür: 2,852
3,132 Mesajinıza toplam 17,384 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond reputehayatimdegisti has a reputation beyond repute
Standart Yetişkinler İçin Dil Öğrenme

Yeni bir dil öğrenmek zaman ve emek ister. Ancak herkes bunu başarabilir ve sonuçta toplayacağınız meyveler buna değer. Yalnızca birkaç sözcük bile olsa, bir tatile ya da iş gezisine çıktığınızda gittiğiniz yerde daha sıcak karşılanacak ve eğer devam ederseniz her zaman birçok yeni kapının açıldığını göreceksiniz : yeni insanlarla ve yeni fikirlerle karşılaşacak, belki de yeni iş olanakları elde edeceksiniz. Bunun sonucunda da gerçek bir başarı duygusuna ulaşacaksınız.

Bunun da ötesinde, bir çok dil toplumunu ve pek çok kültürü bir arada bulundurması yüzünden Avrupa, dil öğrenmek için mükemmel bir yerdir.

Avrupa Birliği'nin ve Avrupa Konseyi'nin ortak bir ürünü olan bu rehber iyi bir dil eğitimi almanız için bazı öneriler sunmaktadır.

- Konuklarımıza kendi dillerinde birkaç sözcük söyleyerek onlara sıcak karşılandıkları izlenimini duymalarından mutlu oluyorum.

- Internette tarama yapmayı seviyorum - şimdi İspanyolca'yı da İngilizce kadar okuyabiliyor, daha fazla bilgiye ulaşabiliyorum.

- Prag'da Almanca ve Hollandaca konuşan birçok turist var, bu yüzden benim gibi bir taksi şoförünün onlarla konuşabilmesi çok yararlı oluyor.

- Bu ilkbaharda Yunanca kursu düzenledik. Tatillerimize oldukça büyük bir fark yarattı.

- Slovenya tam sınırda ve oraya daha sık gittikçe dillerini az da olsa anlayabiliyoruz.

- Şirketimiz oldukça önemli bir kontrat imzaladı; resepsiyon görevlimiz Rusça konuşuyor ve ilk temaslarımızda bize epeyce yardımcı oldu.

- Çocuklar okulda Fransızca konuşmaya daha yeni başladılar. Bizde derslere giriyoruz, dolayısıyla ev ödevlerine de yardımcı olabiliyoruz.

MİLYONLARCA SIRADAN İNSAN YABANCI DİL KONUŞUYOR. ANCAK BİRÇOK İNSAN BUNU KENDİSİNİN YAPABİLECEĞİNE İNANMIYOR

Dil öğrenmek için hiç fırsatım olmadı ve artık bunun için çok yaşlıyım.

Öğrenmek için asla yaşlı değilsiniz. İnsanlar genellikle çocukların yabancı bir dili çok çabuk kaptığını söyler. Bu doğru değil aynı zamanda yetişkinler de öğrenmekten zevk alırlar ve bunda oldukça başarılıdırlar da.

Tüm sözcükleri ve grameri öğrenmek yıllar alır.
Her şeyi öğrenmek zorunda değilsiniz - az bir bilgiyle iletişim kurmaya başlayabilir ve zamanla daha çok öğrenirsiniz.

Okuldayken yabancı dil eğitiminde umutsuz bir vakaydım.
Okulda pek de başarılı olmayan birçok insan daha sonra dil öğrenebilir. Modern yöntemler eğlenceli ve iletişim kurmaya yardımcı olmakta ve dili kullanırken keyif de almanızı sağlamaktadır.

Çok hata yaptığımda utanıyorum.
Utanmaya gerek yok. Hata yapmak dil öğrenmenin bir parçasıdır ve insanlar hoş görecektir, dolayısıyla endişe etmeyin. Yalnızca deneyin.

İngilizce bu günlerde ihtiyacınız olan tek şey.
İngilizce'yi bilmek size yardımcı olabilir, ancak yeterli değildir. İnsanları ve çevrenizde olup bitenleri anlayacaksınız, elbette onların dilini de biraz biliyorsanız bu çok daha iyi olacaktır.
Nereden başlayacağımı bilmiyorum!
Daha iyi öneriler için okumaya devam edin.

BAŞLAMADAN ÖNCE

Neyi yapabilmek istediğinizi düşünün
- kişisel tatmin için öğrenmek mi?
- Farklı bir kültürü tanımak mı?
- İşyerinde iletişim kurmak mı ? (telefonda, toplantılarda, misafirleri karşılarken)
- Daha iyi bir iş bulmak mı?
- Arkadaşlarınızla ya da aileyle konuşmak mı?
- Yurtdışına yapacağınız kısa bir gezi için mi?
- Gazete okumak için mi?
- İnterneti kullanmak için mi?

Yeni bir dil öğrenmenin aynı zamanda başka şeyleri düşünmeyi ve yapmayı anlamayı öğrenmek olduğunu unutmayın.

Dil öğrenmek için size ve günlük yaşantınıza uygun bir plan yapın. Bu şekilde sonuç daha iyi olacaktır.
Kendinize sorun:
- Her hafta buna ne kadar zaman ayırabilirsiniz?
- Düzenli bir çalışma programı yapabilir misiniz?
- Kaynaklarınız neler-kaset çalar, bilgisayar, video, vs?
- Öğrenmek için gerekli araçları nereden alabilirsiniz - kütüphaneler, kitapevleri,yabancı gazete ve dergi standları, internet siteleri, uydu yayınları, vs?

Önceden de dil öğrenimi üzerine deneyiminiz varsa size en uygun olan eğitim etkinlikleri üzerinde düşünün. Bu size ihtiyaçlarınıza karşılık verecek bir kurs ya da kitap seçmenize yardımcı olacaktır.

ÖĞRENME YAKLAŞIMIMIZI BELİRLEYİN

Nasıl ve nerede öğrenmek istiyorsunuz
- Hızlı ve yoğun olarak mı yoksa daha uzun bir zamanda mı?
- Arkadaşlarınızla mı/ grup içinde mi yoksa kendi başınıza mı?
- Kendi kendinize / uzaktan eğitim yoluyla mı yoksa bir öğretmenin rehberliğinde mi?
- İşte mi yoksa evde mi?
- Yaşadığınız ülkede mi yoksa yurtdışında mı?

Hangi yöntem ve araçlar size uygundur
Örneğin:
- O dili anadili olarak konuşan bir kişiden konuşma dersleri almak
- Seyahat ederken kaset dinlemek
- Ders kitabından çalışmak
- Gazete ve dergi okumak
- Internet kullanmak
- Cd Rom kullanmak
- Video seyretmek
- Konuşma üzerine yoğunlaşmak
- Gramer alıştırmaları üzerinde yoğunlaşmak

Dil öğrenmek için oldukça farklı yaklaşımlar vardır. Farklı seçeneklerin farklı avantaj ve dezavantajları mevcuttur, ve bunlar size farklı zamanlarda uygun gelebilir. Birkaç örnek;

Kendi Ülkenizde

Grup içinde;
- Haftada bir ya da iki kez evinin yanında ya da işyerinin civarında izlenen dersler (ancak, elbette herkes için bu uygun olmayabilir)
- Bir grup içinde öğrenmek eğlenceli olabilir.
- İyi bir öğretmenle pratik yapma fırsatınız olabilir.
- Sınıf dışında da birlikte çalışabileceğiniz arkadaş bulabilirsiniz.
- Genellikle düzenlenmiş bir ders programı vardır.(genellikle öğle yemeği arası, akşam, hafta sonu vb. olmak üzere)

İhtiyacınız varsa yoğunlaştırılmış ve özel amaçlı dil kursları da bulabilirsiniz.

Tek başınıza
Kendi kendinize çalışma kursları ya da radyo ve televizyon programları
- içerik ve ritim sizin ihtiyaç ve amaçlarınıza yönelik hazırlanmıştır.
- Düzenlenmiş bir program yoktur, istediğiniz zaman istediğiniz şekilde öğrenirsiniz.
- Öğrenme ortamında yalnız olursunuz ve kendi kendinizi motive etmek durumunda kalabilirsiniz.

Bazı bireysel eğitim kurslarında hem uzaktan, hem de yüz yüze eğitim olmak üzere eğiticilerden destek de sağlanır.

Yurtdışında

Yurtdışındaki bir dil kursu

- Genellikle yoğundur; dolayısıyla kısa sürede çok şey öğrenebilirsiniz.
- Çevreniz o dil ve kültürle sarılmıştır.
- Civardaki insanlarla iletişim kurar ve yaşam tarzlarını tecrübe edersiniz.
- Pahalı olabilir
- Zaman bulmak zor olabilir.

Yurtdışı tatilleri yoluyla ya da eğer gayret gösterirseniz yurtdışında çalışarak da dil öğrenebilirsiniz.

Sanal Ortamda Dil Öğrenme

Son yıllarda Internet kullanarak dünya çapında insanlarla iletişim kurmak için gittikçe artan olanaklar ortaya çıkmaktadır. Özel dil okullarıyla iletişim kurabilmek için gerekli olan ayrıntılar genellikle telefon rehberlerinde listelenmiştir.

Bunun yanı sıra, daha ucuz pek çok fırsatlar da mevcuttur. Birçok şehir merkezinde yetişkinlere yönelik dil kursları veren eğitim kurumları vardır. Bazı okullar ve üniversiteler bölge sakinleri için haftada birkaç saatlik kurslar düzenlemektedir.

Bölge yöneticileri-belediye saraylarındaki ilgililere sorun -ticaret odaları çok sık hem kendileri için kurs açarlar hem de kimlerin açtığını bilirler. Bu tür bilgiler, halk kütüphanelerinden de elde edilebilir. Yada bölgesel Eğitim Bakanlıkları yardımcı olabilir ya da size tavsiyede bulunabilecek profesyonel kurumlar hakkında bilgi verebilir.

Yaşadığınız yerin adı ve Dil Kursları gibi anahtar sözcükleri kullanarak bir internet araştırması da yapabilirsiniz. Internet erişimi genellikle internet kafelerde daha ucuz olarak sunulmaktadır.

İyi bir dil okulunun çevresinde yaşamayanlar ya da yalnız çalışmak isteyenler için, uzaktan eğitim olanakları yetişkinler için bölgesel eğitim enstitülerinden ya da üniversitelerinden ya da (bazı ülkelerde) milli bir kurum tarafından sağlanır.

Pek çok büyük kitapçılarda kendi-kendine öğrenme kursları konusunda bilgiler bulunmaktadır.

İyi Bir Kurs Seçimi

Kurs seçiminde size yardımcı olacak bilgiler

- Okulun etrafını görmek istediğinizi söyleyin; ya da eğer yurt dışındaysa elde edebileceğiniz kadar çok ayrıntılı bilgi alın, örneğin konaklama ve sosyal etkinlikler gibi

- Okul size programları hakkında açık bilgi veriyor mu? Grupların büyüklüğü ne kadar, devam edeceğiniz düzey nedir?

- Eğitici kadro uygun özelliklere sahip mi?
- Okulda iyi öğrenme kaynakları ve olanakları var mı?
- Okul kabul görmüş bir otorite tarafından onay almış mı? (Eğitim Bakanlığı ya da bir dış kurum gibi) düzenli olarak denetleniyor mu?
- Öğrenciler tarafından tatmin edici referanslar sağlanabiliyor mu?
- Eğer bir sınava girmek isterseniz, bu sınavlara sizi hazırlayabiliyor mu?

Başladıktan Sonra

Dil öğrenmek eğlencelidir, ama başarılı olmak istiyorsanız motive olmanız gerekir. Ne kadar aktif olursanız o kadar çok başarılı olursunuz.

Cesaretiniz kırılsa ya da hayal kırıklığına uğrasanız bile -birçok insanın başına gelir- bir öğretmenle ya da beraber dil öğrendiğiniz biriyle konuşun; ara verin böylece bu size yeni bir enerjiyle tekrar başlamanıza yardımcı olacaktır.

PRATİK BİLGİLER

- Her şeyi hemen öğrenmeye çalışmayın. Açık ve gerçekçi hedefler seçin ve kendi öğrenme hızınızı belirleyin.

- Yeni öğrenme yollarına açık olun -yeni yöntemler yeni teknoloji size yardımcı olabilir.

- Bu dilde iletişim kurabilmek için her fırsatı değerlendirin.

- Hata yapmaktan korkmayın. Düzenli olarak hataları azaltabilirsiniz. Esas konu sizin bildiklerinizi aktarabilmenizdir.

- Öğrendiklerinizi tekrar edin ve gelişiminizi düzenli olarak izleyin.

Okuma ve Dinleme

- Okuma ve dinleme alıştırmalarının olması çok önemlidir. Ne kadar çok dinlerseniz o kadar iyi konuşursunuz. Okumak ise daha iyi yazmanıza yardımcı olur.

- Öğrendiğiniz dilin doğal olarak kullanıldığı metinleri okuyun ve dinleyin (gazete, TV, radyo gibi).

- Okurken her sözcüğün anlamını anlamanın gerekli olmadığıını hatırlayın.

- İlerlemenizi kontrol edin. Üzerinde çalıştığınız bilgilere tekrar bakın. Daha kolay görünmüyor mu?

Konuşma

- Yapabildiğiniz kadar çok konuşma pratiği yapın (Sınıf arkadaşlarınızla, karşılaştığınız yabancılarla, hatta kendi-kendinize)

- Eğer öğrendiğiniz dilin konuşulduğu bir ülkeye giderseniz, ancak insanlar sizinle sizin anadilinizle ya da İngilizce konuşuyorlarsa onlara onların dilinde konuşmayı tercih edeceğinizi açıklayın.

- Daha çok kullanmanız gereken ifadeleri ezberleyin (birisiyle tanıştığınızda, alışveriş yaparken kullanacağınız ifadeler gibi).

- Pek çok insan bir başka dili mükemmel bir aksanla asla konuşamaz. Diğer insanlar sizi anladığı sürece bu çok sorun olmayacaktır.

Yazma

- e-posta, kart, mektup, vs. yazarak, yazı ile iletişim kurma fırsatı bulmaya çalışın.
- Yazdıklarınızı tekrar okuyun. Yazdığınızı kontrol etmek ve yanlışları düzeltmek için daha fazla zamanınız olacaktır.

SÖZCÜK BİLGİSİ

Anlamlarına göre gruplandırdığınız zaman yeni sözcükleri öğrenmek çok daha kolay olacaktır. Öğretmenler öğretir, ama yalnızca öğrenciler öğrenebilir.

Sonunda kendi ilerlemenizden yalnızca siz sorumlusunuz. Dolayısıyla en iyi yöntem, öğrenebilmenizde sizin için en iyi olandır.

KAYNAK:MEB

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Dinledikten sonra etkiler ile ilgili anketlere bu linkten katilin.
http://www.hayatimdegisti.com/forum/...-anketlerimiz/
hayatimdegisti isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-01-2008, 11:56 PM   #2 (permalink)
Yüzbaşı

nurhanza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 29
269 Mesajinıza toplam 773 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
nurhanza has a spectacular aura aboutnurhanza has a spectacular aura aboutnurhanza has a spectacular aura about
Standart Ynt: Yetişkinler İçin Dil Öğrenme

ispanyolca şarkılar dinleyerek başlamak işe yarar ozaman tüm soruları ve tattikleri çözdüm galiba hadi hayırlısı bilgilendirin bizi saolunnnnn

Bookmarks

Seçenekler
Stil