Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Üyelerin Makaleleri ve Yazıları (http://www.hayatimdegisti.com/forum/forumdisplay.php?f=206)
-   -   KISACIK Bİ HİKAYE ! (http://www.hayatimdegisti.com/forum/showthread.php?t=796)

mügeee 03-02-2007 01:38 PM

KISACIK Bİ HİKAYE !

BİLGE BİR KİŞİ SABAH YÜRÜYÜŞÜNE ÇIKMIŞ MEDİTASYON İÇİN SAHİLDE GEZİYORMUŞ,HAVA HENÜZ YENİ AYDINLANIRKEN UZAKTA BİRİNİ GÖRMÜŞ,ACELE TAVIRLARIYLA NE YAPIYOR DİYE MERAK ETMİŞ.YAVAŞ YAVAŞ YANINA YAKLAŞMIŞ YAKLAŞTIKÇA GENÇ BİRİ OLDUĞUNU VE YERDEN BİRŞEYLER ALIP ACELEYLE DENİZE ATTIĞINI GÖRMÜŞ.YANINA GİTMİŞ FAKAT GENÇ ADAM ONU FARKEDEMEMİŞ BİLE.
BİLGE SORMUŞ:
- NE YAPIYORSUN EVLAT?

-GÖRMÜYOR MUSUN GÜNEŞ ÇIKMAK ÜZERE VE BU DENİZYILDIZLARINI DENİZE ATMAYA ÇALIŞIYORUM,BENİ MEŞGUL ETME

-İYİ DE EVLADIM SAHİL BOYUNCA BİNLERCE DENİZYILDIZI VAR , SEN 3-5 TANE ATSAN NE FARKEDER?

GENÇ ADAM DAHA DA SİNİRLENMİŞ VE CEVAP VERMİŞ

- O BİRKAÇ DENİZYILDIZI İÇİN ÇOK ŞEY FARKETTİ
!!!!!!

simsiyahhh 25-02-2007 06:12 PM

KISACIK Bİ HİKAYE !

bunu bi diziede görmüstüm bunun canlandirmasinida yapmislardi sanirim ... evet evet...

izledigim an anladim ... cok güzel bi hikaye..

Korkunc 07-03-2007 03:02 PM

KISACIK Bİ HİKAYE !

Merhaba mügee. Sitede forum sayfalarını dolaşırken bu forumu da okuyayım dedim. İlk satırı okumaya başladığım sırada bir yandan da acaba ben de bildiğim anlamlı bir hikayeyi yazsam mı diye içimden geçti. Tam o sırada yazının geri kalanını da okumaya başladım. Sonra benim de yazmayı düşündüğüm hikayeyi senin yazdığını anlayıp çok şaşırdım.

ooo67

mügeee 07-03-2007 05:57 PM

KISACIK Bİ HİKAYE !

Alıntı:

Korkunc Nickli Üyeden Alıntı
Merhaba mügee. Sitede forum sayfalarını dolaşırken bu forumu da okuyayım dedim. İlk satırı okumaya başladığım sırada bir yandan da acaba ben de bildiğim anlamlı bir hikayeyi yazsam mı diye içimden geçti. Tam o sırada yazının geri kalanını da okumaya başladım. Sonra benim de yazmayı düşündüğüm hikayeyi senin yazdığını anlayıp çok şaşırdım.

ooo67

hımmm ben önce davranmışım demek smiliyface smiliyface actionsmile

Korkunc 07-03-2007 06:17 PM

KISACIK Bİ HİKAYE !

belki de sen yazmasaydın benim aklıma bile gelmezdi. Belki bilinçaltım ilk cümlende bana bunu anımsattı. Bilmiyorum. Belki de sayfayı açtığım anda beynim ben gördüğümü farketmeden yazıyı bir bütün halinde algıladı. Bilmiyorum ama ilginç birşey oldu.

Herneyse. Gökyüzünü seyredip orada sürekli bekleyen bu deniz yıldızı için zaten farketmezdi hikayenin ortaya çıkışı. Çünkü bu deniz yıldızı etrafından gelip geçen bilgeleri çok gördü.

mügeee 07-03-2007 06:24 PM

KISACIK Bİ HİKAYE !

ağla onayi actionsmile

turgay0101 18-03-2007 01:14 PM

KISACIK Bİ HİKAYE !

gerçekten benimsenmesi gereken bir felsefe kendi mutluluğunu diğer insanların huzurun da aramak

yakamozdüşleri 03-05-2007 10:02 AM

Ynt: KISACIK Bİ HİKAYE !

Merhaba
Kendinizi erinmeden deniz yıldızlarını denize atan bilge adamın yerine koyun kapatın gözlerinizi deniz dalgalar harika bir esintidesiniz çıplak ayaklarınızın altı yanıyor ama siz eğilip eğilip yıldızları denize atıyorsunuz içinizde huzur sevinç belki merhamet işte yaşama umudu var içinizde ve yaşama umudu dağıtıyorsunuz içiniz nasıl da müsterih bir düşünsenize mutlu elinden geleni yapma şevkindesiniz dudaklarınızda tatlı tebessüm; mutlu olan sizsiniz; başkalarına saçma gelmesi umurunuzda bile değil ...Aklınıza bile gelmez böyle ihtimal kovarsınız şeytanın duy dediğini zaten fısıldamasın kötü sesler yüreğinizin sevgisi aşar onun sesini
Peki bir de kendinizi o deniz yıldızlarının yerine koyun ve sizi bire el almış sıcaktan kumlardan kurtarıp özlediğiniz sulara atıyor ... hoop suya düşüyorsunuz serin serin tuzlu suların dalgaların iniş cıkışları sizi hayata kavuştuyor mutlusunuz zor zamanlar atlattınız kızgın kumlarda unutabilir misiniz?
Zaman zaman herkes deniz yıldızıdır ama zaman zaman da o bilgeliği tatmış erinmeden deniz yıldızlarına yardım eden olmalı sanırım ... Ama önce kendine yardım edebilmeli eskilerin dediği gibi kendine hayrı olmayanın çevresine ne hayrı olabilir ki? Öncelikle kendi sorunlarından arınabilmeli çağın verdiği bunalımlardan eksilerden özgürleşebilmeli sanırım
Gözümün önüne seriliverdi güzel örnekler. Osmanlı ruhu, cihanın örnek aldığı medeniyet geliyor dayanışmayla iyilikler ve sayısız hayratlar geliyor aklıma; çeşmeler yoksullara yardımlar ,aş evleri hatta kuşlara bile kuş evleri yapan hasenat bilinc gözlerimizi doldurmaya yeter Sosyal dayanışmayı arttıran köklü vakıf kültürü yabancı değil bize bu eylemler; İçimizde silkelenecek sadece tozlanmış tavan arasında kalmış sandıktan çıkmayı hatırlanmayı bekliyor çürümemiştir merak etmeyin iyi muhafaza edilmiştir içimiz
iyi saklamıştır genetiğimizde saklı kodlarımız
Hem deniz yıldızıyız hem de kurtarıcı adamız sanırım hayatta bazan da onu sorgulayan yada anlamayan
tepki veren kişi oluyoruz Ne düşerse payımıza _ortak mutluluk için fedakar olmak düşer umarım mutmain olalım_

Değişsin bakışlarımız aciz olana güçsüze, kurda kuşa böceğe bile haydi huzura gerçek içsel manevi anlamda huzura yolculuk var Açılsın beyaz umut yelkenlimiz rüzgarlar esecek ardımız sıra bizi sürükleyecek aslında hiç de uzak olmayan göremediğimiz sahillere Haydi deniz yıldızları bulmaya ...

yakamozdüşleri 03-05-2007 07:02 PM

Ynt: KISACIK Bİ HİKAYE !

sevgili lerzan güzellikler aynaya vuran suretin aksi gibi bana göre... Herkes aktardığı yazılarda yazı aktarsa da akislerde okuyan kendisini görüyor olmalı bulaşıcı bir güzellik bu derdini paylaşabildiğince içindekileri aktarabildiğince güzelleşen işte gerçek terapi bu olsa gerek içten bir teşekkürle ;) aaa bu arada elma sirkesini aç karnına olacak ilk uyandığınızda mideyi büzüp sıkıştırdığı için çok faydalı kiloya ve güne dirençlik katıyor hemen ayılamayanlara bire bir bunu okumuştum ben de bir haftadır kullanıyorum bilginize selamlar

WEZ Format +3. Şuan Saat: 01:13 AM.